Dolar 33,0413
Euro 35,9402
Altın 2.546,09
BİST 11.156,20
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 33°C
Parçalı Bulutlu
Ankara
33°C
Parçalı Bulutlu
Paz 34°C
Pts 33°C
Sal 31°C
Çar 31°C
Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

society

YORUMLAR

 1. Osman Ada dedi ki:

  Değerli devrem, yıllardır hiçbir beklentin olmadan mücadele içinde oldun, bizlerse en küçük bir katkıda bulunurken isteksiz davranıyoruz. Haksızlıkları içimize sindirmemiz mümkün değil, bize haksızlıklardan öte bir kin duyarcasına davrananlar bu orduya en büyük kötülüğü yapıyor, duyarsız meslektaşlarımız da buna dolaylı katkı sağlıyor,teşekkürlerimle gözlerinden öperim.

 2. ahmet ÇAM dedi ki:

  Sn GÜRPINAR
  Ben mücadelede büyük mesafeler alındığına inanıyorum. Hatırlarsanız ilk toplantılarımızda BALÇOVA’da 13 kişiydik. Ama bugün binler, on binler diyoruz. Bu, doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Katılımlar, ETKİNLİKLERİMİZ arttıkça çoğalacaktır. Emeği geçen, katkıda bulunan her kese teşekkürler.27 Nisan’da BALÇOVA’da görüşmek üzere. Kolay gelsin.

 3. Erol Cankurt dedi ki:

  Tebrik ederim gerçekleri çok güzel yazmışsınız.Yıllarca yapılan haksızlıklara karşı onur mücadelemizde öncelikle ve mutlaka birlik ve kararlılık sağlanmalıdır. Hükümet ve diğer partiler aleyhinde siyaset yapılmamalı başta ülkeye, sonra da biz assubaylara çok büyük zararları olan darbecilerin sorguya çekildiği bu dönemlerde bizler de her darbeden sonra gasp edilerek (erat statüsüne kadar indirilen) haklarımızı geri kazanmalıyız.

 4. İbrahim Kapçak dedi ki:

  Öncelikle meslektaşım Ersen Bey’e teşekkür ediyorum, bu yazının altına imzamı canı gönülden atarım. Böyle bir hak mücadelesinde birlik olmak, tek çatı altında toplanmak ve yüreklerin birlikte atması elbette ki mühim değil elzemdir.
  Astsubay camiası çok büyük bir camia olduğu için bu camiayı oluşturanların da farklı görüş, ideoloji,din,inanç,etnik köken vs. olması kadar tabii olan bir durum yoktur. Bu hak mücadelesinde ortak paydamız Astsubayların hak ve hukukudur. Vatan ve millet sevgisine gelince; ben inanıyorum ki tüm arkadaşlarımın gönlünde bu duygular da doruktadır, fakat işte burada bu sevgi farklı şekillerde tezahür edebilir. Bu da kişinin yukarıda saydığımız farklılıklarındandır. Ama yine inanıyorum ki, hiç bir kardeşim bu vatanın ve aziz milletimizin zerre kadar zarar görmesini istemez.
  Bizler,nasıl ki TSK içinde aidiyet duygusunun zayıfladığından bahsediyorsak, TEMAD içindeki aidiyet duygusu da bu hak mücadelesi içinde mühim değil elzemdir. TEMAD ;
  TUEMAD, TDEMAD, TMEMAD, TİEMAD, TKEMAD vs. olmamalı TEMAD; TEMAD olarak kalmalıdır. Kendini yukarıdaki EMAD’lardan hissedenler ise bu fikirlerini farklı platformlarda dile getirebilirler, her fikre saygımız sonsuzdur. Ortak paydada ise TEMAD’da birleşilir.
  Balıkesir toplantısında (Silivri ağzı ile )konuşan Zeki Bey’i beni ve benim gibi düşünenleri dışladığı duygusuna kapıldım. Kendi vatan ve millet sevgimi yokladım, acaba ben bu vatanı ve milletimi Zeki Bey kadar sevmiyor muyum acaba ? Hayır, bu güne kadar TSK içinde yaptığım görevleri bir ibadet şuuru içinde yaptım. Şu an emekli olmama rağmen gel bu vatan, bu millet için ölecek bir vatan evladına ihtiyaç var dense, hiç düşünmeden koşarım.
  Peki,ben niye neşeyle coşkuyla TEMAD’lı olamıyorum. Ben de TEMAD’lı OLMAK İSTİYORUM ve tüm farklılıklarıyla, tüm emekli arkadaşlarımla, omuz omuza ORTAK HAK MÜCADELEMİZDE birlikte olmak istiyorum .
  Tüm emekli ve muvazzaf Astsubay kardeşlerimi sevgi ve saygı ile kucaklıyorum.

 5. Ali AKKAŞ dedi ki:

  HAYAL KURAMAYAN GELECEK TESİS EDEMEZ.

  Değerli büyüklerim, bizler bu kadar aciz bir topluluk muyuz? işçiler kadar dirençsiz miyiz? eğer öyleysek ölmek için CEPHE’ye nasıl koşacağız. İbrahim KAPÇAK’a bakıyorum hayallerini suya sermiş, diğer abilerim ve meslektaşlarıma bakıyorum 30 yıllık sorunu 30 gün içinde çözemedi diye TEMAD başkanına karşı güveni sarsılıyor. TEMAD yönetimindekileri bakıyorum istifa ediyor ve istifadan sonra ayrılıkçı söylemlerde bulunup kafaları karıştırıyor.
  Abilerim, komutanlarım bizlerin mücadelesi ses getirmektedir. Sakın ola mücadeledeki inancınızı kaybetmeyin, parasal olarak daha istediğimiz yere ulaşamasak da diğer sıkıntılar çözüm aşamasına girdiği gibi yapılan her eylem ses getirmektedir. Üzerimize düşen görev şu olmalı; aidatlar düzenli olarak verilmeli, maddi olarak dernek rahatlatılmalı. bizlerin vereceği 5’er liralık yardımların geri dönüşümü hemen olmayacaktır. Savaşılan zihniyet köhnemiş, hala 1930 ların zihniyeti olduğu aşikardır. Bizlerin hala Kendi imkanları ile kendilerine eşit hale geldiğimizi farketmek istemeseler de %75’imiz EĞİTİM ve ÖĞRENİM olarak eşitliği sağladı. Onlara altın tepside verilen eğitim hakkını bizler çocuğumuzun geleceğinden eşimizin geleceğinde borç alarak onları biraz ihmal ederek aldık.
  KAZANIMLAR;
  1. Assubaylara şahsi silah verildi,
  2. II.Kad.Kd.Bçvş.ların nöbetten düşürülmesi,
  3. Assubaylar erat tabiri tanımından çıkarıldı,
  4. Pantolon Zırhları kaldırıldı,
  5. Sakındıraklar sarıya çevrildi,
  6. Disiplin Kanunu Yenilendi, (İstenen gibi olmadı ama olacak)
  7. 1’inci derecenin 4’üncü kademesi alındı,
  5. Öğretmen yardımcılığına atanan assubayların Öğretmenliğe atama yapıldı,
  6. Ateş gücü düşük silahların yüksek ateş gücü olan silahlarla değiştirilmesi hakkında kanun çıktı (Değişecek)
  7. Kuvvet Astsubaylığı atamaları yapıldı,
  8. AÜKEM Mezunlarına bir yıl erken terfi şartı getirildi,
  9. AÜKEM’e katılacak olan assubayların miktarı artırıldığı gibi tazminat oranları da yükseldi,
  10. Tarihte ilk kez Assubay sorunları ile ilgili Genelkurmay Başkanlığının memuruda olsa iki muvazzaf assubay çıkarıldı, konuşamasalarda sorunun olduğu kabul edildi.
  11. OYAK’a göstermelik de olsa bir tane emekli assubay görevlendirildi,

  KAZANILACAKLAR;
  1. Assubaylar temsil tazminatı alacak,
  2. Rütbe isimleri değişecek,
  3. Eşdeğer öğrenim görenlere mali haklar verilecek,
  4. Kadrolar rütbelere göre tekrar düzenlenecek,
  5. Kd. Bçvş.luğa hakettiği değer verilecek,
  6. Derece ve kademeler düzenlenecek başlangıç derecesi (9/2)erişeceği en son derece (1/4) olacak.
  7. İntibaklar yapılacak,
  8. 1975 ve öncekilere sicil affı getirilecek,
  9. Barış zamanında İnsan onuruna yakışmayan cezalar verilmeyecek,
  10. Ehil kişiler tarafından tarafsız bir şekilde yargılanmadan cezalandırılmayacak,
  11. Lojmanlar eşit bir şekilde dağıtılacak,
  12. OYAK’da personel sayısının çoğunluğu esasında yönetilecek
  YETER Kİ İNANCINIZI KAYBETBEYİN!

  Ben hayal ediyorum ve bu hayalime ulaşacağım. Sizler hayal ediyor musunuz? yoksa somut mu düşünüyorsunuz? G E L E C E Ğ İ N M E S L E Ğ İ H A Y A L D İ R. Hayal edemeyenler kaybetmeye mahkumdur.
  SAYGILARIMLA…

 6. nurettin dedi ki:

  Saygılar herkese, buradaki paylaşımları ve yapılan çalışmaları izliyorum takdir ediyorum, emeği geçen büyüklerimize saygılarımı sunuyorum… Buraya yeni üye oldum Astsubay olarak 22’nci yılını çalışan 1/1 derece kademesine gelen bir meslektaşınızım. Hep birlikte görüyoruz ki emekli olan abilerimiz erkenden emekli olmak zorunda kalmışlar 1’inci dereceye düşememişler ve sıkıntı yaşamaktalar, çalışanların da 1/4 düşmeden II Kad.Kd.Bçvş. rütbesine ulaşmadan emekli olmayı düşünmesinler diye naçizane fikrimi ifade etmek isterim. Ayrıca tüm mesaj ve yorumlara tekliflere bakıyorum genel olarak başlangıç derecesi 9/2 olsun diye ısrarla belirtilmiş, tabii ki hakkımızdır, doğrudur ancak doğu illerinde 2 yıl görev yapanlara 1 kademe verilmesi gündemde, emekli ve çalışan tüm personel doğuda görev yapmıştır sanırım, bu da bir kaç kademe almalarını sağlayacak, sorunlar kısmen çözülecektir, personel yasa taslağında emekliler de dahil doğuda görev yapanlara 2 yıla kademe vermeleri önem arz etmektedir. Ayrıca sürekli subaylara verilenlere bakılarak Astsubaylara verilecek hakları görmezlikten gelmek yanlış olur, herkesin kendi penceresinden bakmaması gerekir, 1/4 düşenler ayrı haklar istiyor, düşemeyenler ayrı haklar istiyor, bu sadece birlikteliği bozar, meslektaşlarımız bu konuda birbirlerini eleştirip maalesef bazen küçük bencillikler yapıyorlar, TEMAD kurumsal bir kimlikle sorunları genel olarak alıp en fazla hak ve menfaatten en az olana doğru bir hak arayışı içinde olursa biz çalışanlar ve emekli abilere de destek verirsek sorun daha kolay çözüme ulaşır diye düşünüyorum, mücadelede emeği geçen tüm meslektaşlarımıza tşk ediyorum saygılar…
  Ayarıca,Semih Topkaya meslektaşımızın mesajını okudum düşüncesini azim ve kararlılığını çok beğendim, kendisine tşk ediyorum saygılar
  —————————————
  YÖNETİCİ NOTU
  Sayın üyemiz,öncelikle sitemize hoş geldiniz.Sağlayacağınız katkılarla daha da güçlü olacağız.
  Kalkınmada öncelikli illerde 957 SK.tabi personele her 2 yıl görev yapanlara verilen 1 kademenin 926 SK.tabi personeli de kapsatılması talebimizi mail kampanyamızda belirttik. Birimizin sorununu hepimizin sorunu olarak algıladığımız an adaletin gerçekleşme süreci de kısalacaktır….

 7. nurettin dedi ki:

  Önceki yorumuna eklendi(M.E.A.)

  Semih Topkaya meslektaşımızn mesajını okudum düşüncesini azim ve kararlılığını çok beğendim, kendisine tşk ediyorum saygılar