×

Uyarı

JUser: :_load: 932 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

NEFRETLE KINIYORUZ…

KINAMA

Sayın Milli Savunma Bakanı Şırnak’ta erleri rizikoya atarak gösteri yapan Yüzbaşıyı nefretle kınıyormuş. Haberi okuyunca bu kelimeye takıldım. Aynı haberde Sayın Bakan’ın resmi de vardı. Ben de resmine baktım ve “Nefretle kınıyorum.” dedim.

Yüzbaşı’nın yaptığı hareket risk taşıdığı için elbetteki haklı olarak eleştirilir. Bu konu hakkında sadece birlik komutanının haberi olsaydı en fazla Yüzbaşının dikkati çekilecek ve bir daha böyle bir olay yaşanmaması için uyarılacaktı.  Ancak konu medyaya taşınınca iş değişti. Yüzbaşının alacağı cezanın artmasından tutun da yargı süreci sona ermeden bir bakan tarafından nefretle kınanmasına kadar gitti. Sayın Bakanım gerçekten nefretle kınıyor musunuz? Yoksa medyaya yansıdığı için nefretle kınama ihtiyacı mı duydunuz? Yani siz aslen bu musunuz? Yoksa yine rol mü yapıyorsunuz?

Sayın Bakan medyatik kınamalar yapadursun bakalım biz sesimiz çıkabildiğince neleri nefretle kınamışız?
  • OYAK diye bir gündemimiz var. Sayın Yönetim Kurulu Başkanı bir açıklama yapmış. Konuşmasının bir yerinde OYAK’ı eleştirenleri terbiyesizlikle suçlamış. Ayrıca izlediklerini de sözlerine eklemiş. Tabii ki bu sözlerinden dolayı nefretle kınanmayı hak etti.
  • Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde bir askerin eline el bombası veren Teğmenin dört askerin ölümüne sebep olduğunu ve hukuki sürecin devam ettiğini biliyoruz. Biz bu Teğmenin cezasının hukuk tarafından verildiğine inanıyor ve susuyoruz. Ancak bu olayı mizanse ederek Kırık Kalpler dizisinde yayınlayan Samanyolu TV’yi de nefretle kınadık.
  • Merzifon’da bir Filo Komutanı konumundaki binbaşı rütbesindeki şahsın assubaylar hakkında sarf ettiği sözleri nefretle kınadık. Ancak şahsın kendisi bir meslek grubuna ağza alınmayacak küfürleri edip, üst rütbeye yükselip yarbay olarak emekli olurken, bir nöbet parolası çizelgesinde “adi” ve “başbakan” kelimelerini yan yana getirilmesinde en üst düzeyde mesul kabul edilen Assubayın meslekten ihraç edilmesini nefretle kınadık.
  • Polisiye dizi Gece Gündüz’ de bir tavuğa başçavuş ismi verip ileri geri laf eden sipsi rolündeki kişi şahsı, yapımcıyı ve yayınlayan Kanal D' yi nefretle kınadık.
  • Assubaylara , askere eziyet ettikleri iddiasında bulunarak hakaret eden Burdur Milletvekili Mehmet Alp’i nefretle kınadık.
  • Assubayların anayasal ve özlük haklarındaki iddialarında haklı olduklarını kabul eden, ancak seçim yatırımı olmaması için seçimden sonra mutlaka gerekli düzenlemelerin yapılacağını söyleyerek avutan, daha sonra da unutan, bizim özlük haklarımızla ilgili taleplerimiz ortada tüm haklılığınca dururken, bizden başka tüm emeklilere 100 TL seyyanen zam veren hükümeti  nefretle kınadık.
  • Assubayların anayasal hakları ve özlük haklarında görülmemiş derecede öteleme yapanlara karşı mücadele etmeyen, sanal kahramanlara sığınan, Merzifon’dan Ankara’ya “Onurumu istiyorum.” diyerek yürüyen meslektaşımızı Ankara’ya ulaşmasına birkaç kilometre kala üyelikten çıkaran,  E-muhtıralarda "postalımızı giydik. Emir bekliyoruz" diyebilen, Genelkurmay Başkanına, haklarını haykıran emekli assubaylar için “onlar bizden değil” diyebilen, Partilerle arasındaki mesafeyi eşit tutamayarak devamlı MHP milletvekilleri ile dirsek teması halinde olarak MHP’li bir dernek görünümü veren, AİHM’de dava açtığımız OYAK’a, dönemin Genelkurmay Başkanının girişimleri ile rüşvet misali birkaç isim verilerek Astsubay hakları için değil birkaç yakının menfaati için mücadele eder görünümü veren TEMAD yöneticilerini nefret etmeden şiddetle kınadık. (İnsan kendi derneğinin yöneticilerinden nefret eder mi? Ederse 12. Madde geçerlidir.) Aynı şekilde 9 Ekim 2010 günü yaptığımız şanlı yürüyüşümüze katılma imkanı olduğu halde  “armut piş ağzıma düş” düşüncesiyle veya atalet içinde katılmayan meslektaşlarımızı da üzüntü ile kınadık.
  • Yetmişli, seksenli ve doksanlı yıllarda da insan hakları adına bir çok kez hakkımız yenmiş idi. O yıllardan beri bir çok mağduriyetimizi seslendiriyoruz.  O zamanlar da bize karşı haksız saldırılar yapanlar olmuştu. O zamanlar da ötelenmişlikler yaşıyorduk. Bize yapılanları, reva görülenleri biliyoruz. Bunları yapanların ve reva görenlerin dünya görüşlerinin ne kadar dar ve basit olduğunu biliyoruz. Ancak  biz hiçbir zaman pes etmedik. Haklarımızı hep seslendirdik. Yapılan haksızlıkları hep söyledik ve söyleyeceğiz.  Nefretle kınadıklarımızı unutmayacağız. Bizi ötekileştirenlerin Türkiye Cumhuriyetinin Demokrasisinin köküne benzin döktüklerini düşünmeyecek kadar sığ düşünceli insanlar olduklarını biliyoruz. Bundan dolayı Türk ordusuna ve onun emektarlarına saldıran, diş bileyen, hazımsızlık yapan herkesi ve her kurumu tekrar tekrar nefretle kınıyoruz.
  • …. Veee Emrah UÇAR’ın ölümüne sebep olan yasakçı zihniyetin katı uygulamalarının son verilmesini temenni ediyor, böylesi kuralları hala koruyan taassup  zihniyetini de kınıyoruz.
  • Yazımı  hazırlarken bir haber duydum. TEMAD Başkanı Dikmen Kapısında basın açıklaması yapacakmış. Yine yazımı hazırlarken TEMAD başkanı Dikmen kapısında basın açıklaması yaptı. Ben ne kadar yavaş yazı hazırlıyorum diye kendi kendimi şiddetle kınadım.

Latife bir tarafa, Sayın meslektaşlarım nedir bu? Ne oldu? Neden bir gün önce açıklama yapılıp ertesi gün uygulanıyor? Bu kadar dar süre içinde Sayın Konya Eski İl Başkanı alelacele herkesi oraya davet ediyor. Ancak talihsiz bir hata yapıyor. TEMAD panosuna yazdığı mesajdaki gün hatası neden mesaj panosunun editörü tarafından düzeltilmiyor? Sayın TEMAD Başkanını ivedi harekete geçiren karar nedir? Koskoca genel Merkez böylesi bir ani kararda bile oraya en az 500 kişiyi dikebilmelidir. Dikmen kapısında toplananları görünce şu soruyu da sormam gerekir. Acaba az kişi olalım, fazla kalabalık olmayalım diye bir strateji mi geliştirildi? Sayın Başkanın maaşallah ne yapacağı belli değil. Oturuyor oturuyor bir bakıyorsun "verin bana postallarımı, eyleme gidiyorum" diyor. Peşinden yetişmek mümkün değil.  Bir de bakıyorsun ki açıklama metnini yazmayı unutmuş. Ezberden döktürüyor. Basından öğrendiğim basın açıklamasında “Başbakan bildiğim kadarıyle sözünü yerine getiren insandır.” diyor. İzlediği taktik hep aynı. “Ürkütmeyelim, Kızdırmayalım…

Bu son gelişmeyi de usul yönünden ben kendi adıma kınıyorum.

Saygılarımla…
Ögeyi Oylayın
(18 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#12 Mustafa Savaş EVRAN 24-02-2011 10:41
Ben de katkı yapayım

1.Eski Genkur.Bşk.İlker Başbuğ'un;Asb.Meslek Yüksek Okulu açılışında kimse zorlamadan ve bizi samimiyetine inandırarak yaptığı konuşmayı,Genkur.Bşk.lığı makamına geldikten sonra unutmasını ve hayata geçirmek için hiç bir şey yapmamasını,Fatih Altaylı'ya verdiği röpartajda;"Generallerimle görüştüm,keşke zamanım olsa da tüm personelimle-General ve teğmenlerim dahil görüşme imkanım olsa" diyerek,TSK.lerinde Assubayları,Uzman erbaşları,Sivil Memur ve işçileri ve buraya kadar sayılan personelin Subaylar dahil tamamının var oluş sebebi olan Erleri personelden saymayarak açıkça yok saymış olmasını NEFRETLE KINIYORUM.
2.TEMAD sitesinde halen yayınlanmakta olan ve TBMM Başkanlığına verildiği söylenen kanun tekliflerinin halen Meclise ulaştığını gösteren en küçük bir emareye rastlayamadık.Bu teklifleri verdiğini söyleyerek bizi aldattığını sanan AKP Çankırı Milletvekili Nurettin AKMANI NEFRETLE KINIYORUM.

Saygılar.
Alıntı
#11 Ali AKKAŞ 24-02-2011 00:51
TSK'lerinde hak dağıtılırken yok sayılan, ceza verilirken aranan zümre olan astsubaylara insan gibi davranmayanları, yargılarken koluna bakarak yargılayanları KINIYORUM.
Alıntı
#10 veysel çetiner 23-02-2011 21:30
Ben de sayın milli savunma bakanımızı 2007'de yapmış olduğu açıklamasının arkasında durmadığı ve yüz binlerce emekli astsubayla dalga geçtiği için nefretle kınıyorum.
Acaba rahat uyuyabiliyor mu?..
Alıntı
#9 AYHAN 23-02-2011 17:39
Abiciğim Merhaba;
Yazını okuyunca ben de kendi kendimi kınamaya karar verdim.. Kalemine sağlık..
Alıntı
#8 Erdoğan Evkaya 23-02-2011 14:59
TEMAD Genel Başkanı oturduğu koltuğun ağırlığını acaba biliyor mu ya da o koltuğun hakkını verebiliyor mu? Ben şahsım adına yazıyorum TEMAD'a üye değilim bu yönetim gitmedikçe ve bu sitede bulunan değerli abilerim, kardeşlerimden birkaçı yönetime girmedikçe üye olmayı düşünmüyorum.Olsun bizi muhalif ilan etsinler onlar bizden değildir desinler zaten ben de onları bizden kabul etmiyorum,her söylenene emredersiniz komutanım diyen bir zihniyet zaten bizden değildir.Biz üniformamızı çıkarttık sadece verilmeyen, anamızın ak sütü gibi helal olan haklarımızı almak istiyoruz,ikinci,üçüncü sınıf vatandaş olmak istemiyoruz.Görevdekiyle ve emeklisiyle tüm camiamızın haklarının ayırt edilmeden verilmesini istiyoruz.Ama bu yönetimle değil.Yeni ve demokrat, yasakçı olmayan, yalaka olmayan, her zaman dik duran bir yönetim gelsin nereye isterlerse gelmezsem askerlik şerefim beş paralık olsun.Bunuda buradan yazıyorum.
Alıntı
#7 ender ozkıranlar 23-02-2011 14:33
Sn. GÜNŞER,
Kınama listenize içtenlikle katılıyorum.İzninizle listenize ben de bir,iki ekleme yapmak istiyorum.
1-Assubaylara,uzmanlara,erlere(hukuk eğitimi yargıç düzeyinde olmayan)sadece rütbesi yüksek diye 3-7-14-21-28 gün oda/göz hapsi veren kişileri ve bu yetkiyi(AİHM tarafından kaldırılması kararına rağmen)kullandıran ve kullanılmasına göz yumanları,
2-Var olan devlet olanaklarını,Ordu kelimesinin genel anlamı ile değil,belirli bir zümrenin emrine vererek o zümrenin saltanat sürmesini sağlayanları,
3-OYAK'ta,hisse senedi verilerek adalet sağlamak var iken,(hepimizin gözünün içine bakarak) hakaret ederek adaletsizliğin devamını sağlayanları(Siz bu konuyu belirtmişsiniz ama,ben hızımı alamadım.)
Her assubay gibi yürekten KINIYORUM.
NOT:Listeyi uzatabiliriz ama yerimiz kısıtlı.
Alıntı
#6 Mithat Türetken 23-02-2011 14:02
Sn. Günşer,
Sıkıntılarımızı en açık ve en güzel bir şekilde izah etmişsiniz. Yüreğinize sağlık.
Bizim Bay Başkan siyasete soyunduğu için, ne şiş yansın ne kebap felsefesini uyguluyor.
Neticede kendi suyunu kendi ısıtıyor da, farkında değil.
Biraz daha sabır gerek. Saygı ile.
Alıntı
#5 Özcan ÖZEL 23-02-2011 13:57
Sayın Günşer;

Kaleminize sağlık duygularımıza tercuman oldunuz.Kınananlar, bunlardan ders alırlar mı diye düşünüyorum, işin içinden çıkamıyorum beddua da etmek istemiyorum.

Bildiğim tek şey, bizleri bu düşüncelere sevk edenleri kınıyorum.
Alıntı
#4 Mehmet AKPINAR 23-02-2011 12:53
Sevgili Günşer,yazdıklarının tamamına imzamı atıyorum,yukarıda sayılan nedenler gereği bu aktiviteye isteyerek bilinçli olarak katılmadım,son çırpınışlarını oynayan ve bizleri de kukla olarak gören bu yönetime destek vermemek adına katılmadım,zaten sizin yazdığınız ve yorumcuların eklediği diğer olaylar eğer kendi ikballerini düşünmeyen ,güçlü bir TEMAD yönetimi olsa idi zaten bunların hiç biri yapılamaz söylenemezdi,anında tepki en sert biçimde verilir ortalık ayağa kaldırılır,hukuki yollarla da bu söylemleri dillendirenler perişan edilirdi,ama ne şiş yansın ne kebap stratejisinden ödün vermeyen veremeyen ,tekrar tekrar yönetimde kalmayı sadece kendi ikballerini düşünen böylesi bir yönetim orada durdukça sizler yazacaksınız onlar da sadece bakacaklar,az kaldı gidecekler bile diyemiyorum zira toplumumuz da bu durumdan şikayetçi değil ki,bizler bir avuç muhalif bunları söylüyor dile getiriyoruz,umarım yanılırım.
Alıntı
#3 Hasan ÇANKAYA 23-02-2011 12:44
Benim de kınamaya katkım olsun.

Güneydoğu'da terörle mücadelede en tehlikeli yerlerde bizlerin silah arkadaşı olduklarını hatırlayan; batıya geldiğimizde burnumuzdan fitil fitil getirip normal süre dolmadan doğuya gitmek için dilekçe vermemize neden olanları da kınıyorum.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN TBMM'nin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verişinin 102. yıl dönümü ve Gaziler Günü törenlerle kutlanacaktır. Kahraman gazilerimizin, oluşan bedensel engellerinin yanında başta devletimizin mevzuatlarından kaynaklanan birçok sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Gazilerimize devletimizin yetkililerince...
Salı, 19 Eylül 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
EMPERYALİSTLERİ DİZE GETİRDİĞİMİZ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZIN 101. YILI YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine g...
Çarşamba, 30 Ağustos 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
ZAFER HAFTASI KUTLU OLSUN Osmanlı İmparatorluğunun SEVR ile parçalanmasına HAYIR diyen bir avuç kahraman ATATÜRK önderliğinde 19 Mayıs 1919 tarihinde başlattıkları kurtuluş mücadelesini 26 Ağustos 1922 yılında Afyon Kocatepe'de başlayan dünyanın takdirini kazanan bir taarruzla bozguna uğrattıkları düşmanı 30 Ağustos'ta kesin yenilgiye uğratarak ülkemizin bağımsı...
Cumartesi, 26 Ağustos 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ