×

Uyarı

JUser: :_load: 2207 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

YENİLENİYOR MUYUZ, DEĞİŞECEK MİYİZ?

ARTIK DEĞİŞİM ŞART ASSUBAY ARKADAŞIM!

Tüm TEMAD noktalarımızdaki 2014 seçimleri ile yeni bir döneme giriyoruz. Herşeyden önce sınıfımıza hayırlı olsun diyerek oy kullanarak kader belirleyicilere vede yeni ekip oluşturan elini taşın altına sokan tüm arkadaşlarımı saygı ve sevgi ile kucaklıyorum.

İnsanlar,sınıflar ve dernekler layik oldugu bir şekilde yönetiliyor mu dersiniz?

Son üç yıllık dönemde yaşadıklarınız bir öncesi ile hangi noktada, verilen sözler hangi noktada?

Başkan ve yönetimi başarılı mı?

Derneginizdeki hava nasıl?

En mükemmel insan, başkalarına en çok yararı dokunan insandır. ... İnsanlara layık oldukları değeri verinki hak ettigini alsın.

BAŞARIDAKİ EKİP ÇALIŞMASI,

İster iş hayatında olsun,ister özel hayatımızda aslında sürekli EKİP ÇALIŞMASI halindeyiz.

EKİP ÇALIŞMASI, bugün dernek ve iş dünyasının temel öğelerinden biri olarak ön plana çıkmıştır.

Ekip olarak hareket etmeyen DERNEK-KURUM-İŞYERİ'nin başarı yakalama şansı yoktur. Bir ekibin üyelerinin beraber çalışabilmesi için bir NEDENE ihtiyaç vardır. Grubun hedefi, bu alanda en temel varlık nedenidir. Amaç net degilse,grup içerisindeki iletişim bozuklukları, koordinasyon eksikligi ve hatta gereksiz tartışmalar çıkabilir-olabilir.

HER BİR EKİPTE/TAKIMDA ÜYELERİN KONUMU BELİRLENMELİ VE HERKES TARAFINDAN MUTLAKA BİLİNMELİDİR.

Ekipler/takımlar gerekli durumlarda kontrolu ele alabilecek donanımlı LİDERLERE ihtiyaç duyarlar.

LİDER grup üyeleri arasında koodinasyonun sağlanması,güçlü iletişim becerisine sahip olması tabii ki TAKIM ÜYELERİNİN aktif katılımını sağlayabilmelidir.

Değerli arkadaşlarım, grup üyeleri fikirlerini açıkça ifade edebilmelidir.

Unutmamak gerekir ki yönetilen dernek ve kurumlardaki arkadaşlarımızda KARŞIT fikirlileri olacağından FARKLILIKLARA saygılı olmak adına hoşgörülü davranmak zorundasınız.

ETKİLİ VE BAŞARILI BİR EKİP, İÇERİSİNDE DOĞRU VE KALİFİYE İNSANLARI BULUNDURMAKLA OLUŞUR.

Biz Assubaylar kendi bünyemizde bundan böyle oluşacak ve yönetimlere talip olacak arkadaşlarımın acele etmeden TEMAD yönetimlerinde bu unsurların ön planda tutmaları ve başarıyı yakalamalıdırlar.

UNUTMAMALIDIR Kİ; İYİ SEÇİLMİŞ, SAMİMİ, YETENEKLİ, DÜRÜST, GELİŞİME AÇIK BİRBİRLERİNİ TAMAMLAYAN DOĞRU İNSANLARDAN OLUŞAN EKİPLER HER ZAMAN BAŞARILI OLURLAR.

Ekip bireyleri derneğini çok iyi tanımalı, planlanan hedeflere ulaşmak için kendinde olan görevleri iyi bilmeli uyum, birlik ve düzen içinde verimli ve istekli çalışmalıdır. Derneğinin gelişmesi için fikirler öne sürmeli oyuna sürekli katılmalıdır.

Sevgili arkadaşlarım, seçilmiş olmak bir görevi üstlenmek demektir, çünkü o noktaya aday iseniz sadece o etiketi taşıma adına oturulan o makam bizleri temsil adına oturuyorsunuz. Bizlere bir şey veremiyor iseniz o koltuktan kalkmasını da bilmelisiniz ...

Doksana yakın TEMAD noktaları layık olduğumuz  toplumumuzdaki gerçek yerimizi alma adına gerçekten görevleri olduğunu bilmeli, kendilerini yenilemeli bu çağın,bu dönemin aktif sistemine uymalıdırlar.

Başkanınız nasıldı geçmiş dönemde hadi bir sorguluyalım birlikte !
  • Derneginizde sen-ben kavgası yarattı mı ?
  • Biz yerine ben mi dedi ?
  • Yönetim kurulları ile uyumlu mu idi ?
  • Her şeyi ben bilirim ben ne dersem o yaklaşımları ile mi yürüttü işleri?
  • Muhalif gördüklerine,yazılarına tahammül edemeden,eleştrisel yaklaşımlara   nasıl tepki verdi ?
  • Ankara genel merkez seçimlerinde parti lideri gibi delegelerine dayatmada bulunarak filancayı destekleyeceğiz  dedi mi ?
  • Sayfalarda hak hukuk arayan ve seslerini duyurmaya çalışan arkadaşlarına nasıl davrandı ?
  • Görev yaptığı dönemde  TEMSİLİYETTE ne derece başarılı ?
  • Herşeyden önce sorunlarımıza ne derecede hakim ?

DEĞİŞECEK MİYİZ ?  SİZ BİLİRSİNİZ..KARAR SİZİN...

SAYGILARIMLA.....

ATİLLA ABAYLI

Ögeyi Oylayın
(13 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#1 Ersen Gürpınar 26-04-2014 00:14
Şubeler sadece genel merkezin talimatlarını uygulayan ve mücadeleyi onlara ihale eden lokal işletmecisi pozisyonunda olmamalıdır. Mücadele ve birliğimiz konusunda örnek şubelerimizle gurur duyuyoruz. Şubeler mücadelede genel merkezin itici gücü olmak zorundadırlar. Bir diğer konu bizler elbette meslektaşlarımızın ticari ve siyasi başarılarını isteriz ve destekleriz, ancak şube yönetiminde olanlar derneği kişisel amaçları için kullanmamalıdırlar. Siyasi sorumluluk alanların yönetimlerden ayrılmaları etik bir davranıştır. Bu nedenle yönetim seçimlerinde hatır için değil onurumuz için oy kullanmalıyız.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN TBMM'nin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verişinin 102. yıl dönümü ve Gaziler Günü törenlerle kutlanacaktır. Kahraman gazilerimizin, oluşan bedensel engellerinin yanında başta devletimizin mevzuatlarından kaynaklanan birçok sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Gazilerimize devletimizin yetkililerince...
Salı, 19 Eylül 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
EMPERYALİSTLERİ DİZE GETİRDİĞİMİZ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZIN 101. YILI YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine g...
Çarşamba, 30 Ağustos 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
ZAFER HAFTASI KUTLU OLSUN Osmanlı İmparatorluğunun SEVR ile parçalanmasına HAYIR diyen bir avuç kahraman ATATÜRK önderliğinde 19 Mayıs 1919 tarihinde başlattıkları kurtuluş mücadelesini 26 Ağustos 1922 yılında Afyon Kocatepe'de başlayan dünyanın takdirini kazanan bir taarruzla bozguna uğrattıkları düşmanı 30 Ağustos'ta kesin yenilgiye uğratarak ülkemizin bağımsı...
Cumartesi, 26 Ağustos 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ