KESER'E SAP OLMAK MI, SAP'A KESER OLMAK MI?

Değerli Arkadaşlarım

2010 sonlarında bütün kamuoyumuzun beklentilerini karşılayamayan Sayın Mustafa Erol yönetimine karşı muhalefet sesini giderek yükseltmeye başlamıştı. 5.000 E.Assubayın katıldığı Ekim 2010 Abdi İpekçi büyük mitingimiz de sonuç vermemiş, üyelerimiz Temad'ın varlık nedenini sorgular durumuna gelmişti. Her kafadan bir ses çıkıyor Temad'ın temelleri çatırdıyordu. Böylesi bir karmaşa içinde 2011 seçimlerine gelindi. 9 yıllık yıpranmış Sayın Erol yönetiminden kurtulabilmek için bütün muhalefet hep beraber başka güçlü aday olmadığı için Sayın Keser'e denize düşenin yılana sarıldığı gibi sarıldık. Ben dahil bir çok arkadaş üçüncü aday Sayın Cengiz Erten'e Sayın Keser lehine seçime girmemesi için ricada bulunduk. Tanıdık tanımadık delege arkadaşlara telefonlarla, e-maillerle Sayın Keser'i desteklemelerini rica ettik. Çünkü biliyorduk ki Temad bir üç yıl daha Sayın Erol dönemine dayanamazdı. Kazanması durumunda alternatif oluşumlar tartışılmaya bile başlanmıştı.

Bu koşullar içinde bir kaç oy farkla Sayın Keser seçimi kazandı. Seçime gidilirken kimlere seçim sonrası payeler dağıtıldı, yöneticilikler sözü verildi ayrı bir tartşma konusudur.

Sayın Keser'in ilk çalışması hukuk konusunda oldu. Selefi hakkında suç duyurusunda bulundu. Temad'a savcı çağırdı. Oysa seçim öncesi söz verdiği çalışma programında birlik ve bütünlük sözlerinin mürekkebi kurumamıştı.

Sayın Keser, kötü başladığı yolda, bazı duayen büyüklerimizin "Sayın Erol'u sizlere aratmazsa namerdim" iddiası dogrultusunda kötü yürümeye devam ediyordu. Yıllarca "Yeni oluşum" grubu içinde beraber çalıştıkları arkadaşlarından oluşturduğu yönetimini devre dışı bırakıp yardımcısı, hemşehrisi ve kankası Sayın Binici ile birlikte TEK ADAM FAŞİZMİNDE olduğu gibi derneğimiz Temad'ı yönetmeye başladı. Tabii bu işler kolay değildi. Beklenen ilerlemeyi sağlayamıyor kamuoyumuz sabırsızlanıyordu. İmdadına Kr.Sb.lara yapılan "Komkarsu tazminatlarına" tepki göstererek, ekonomik kaynaklı çalışanlarımızın kurduğu "Bu kadarınada pes diyen Assubaylar" grubu yetişti. Bu arkadaşlarımızın kurduğu bu grup kısa sürede 220 bin kişilik bir sayıya ulaşarak sosyal medyayı sallamaya ve o güne kadar sorunlarımıza duyarsız kalan basının dikkatini çekti. "ASSUBAYLAR NE İSTİYORDU?" www.emekliassubaylar.org grubu basın sözcüsü Sayın Ersen Gürpınar'ın Aydınlık gazetesine verdiği açıklama da buna eklenince yukarıdaki soru daha bir anlam kazandı. Artık Sayın Başkanı her gün bir başka TV.de görmeye başladık. Fakat o da ne? Başkan hızını alamamış haklarımızı açıklamayı unutmuş, tek kanatlı bröveleri bırakmış Gen-Kur.Bşk.lıgını eleştiriyor. Başbakanın bile söyleyemeyeceği "Gen-Kur. gereksizdir. KKK.lıgı vekaleten yürütebilir, Gen-Kur'un askeri mi var?" gibi büyük ve iddialı laflar etmeye başladı.

Sayın Keser'in bu çıkışı yıllardır baskı altında görev yapmış E.Assubay arkadaşlarımızı coşturmuş "vur vur inlesin Gen-Kur. dinlesin" çizgisine getirmiş zaten Assubaylar üzerinden TSK düşmanlığı yapanların ekmeğine yağ sürmüş, kamuoyumuzu da sorunlarımızın çözümünde muhatap olarak, Gen-Kur.cılar ve İktidarcılar diye sanal olarak ikiye bölmüştür.

Tv.deki etkili ama yanlış, hamasi konuşmalarıyla arkasına belirli bir kesimi, Pes grubundaki çalışan arkadaşların çok büyük ekonomik desteğini alan Sayın Keser'i durdurmak artık zordur. O da her devrimin yaptığı gibi önce kendi arkadaşlarını yedi. Kimseyi dinlemedi. Ve bu koşullarda Temad'ı tarihinde ilk kez olağanüstü seçime götürdü.

Seçimde yaşanan olumsuzluklar ayyuka çıktı. En büyüğü de kendisi 6 kez kürsüye çıkıp konuşurken diğer adayların bir kez konuşmasıydı.

Ama bu arada kendisini korumaya alan etrafında da hatırı sayılır bir bitli pamuk kozası oluşmuş, kendisine karşı yazılan her muhalif yoruma "Sayın Keser'e kalkacak elleri kırar,dilleri koparırız!" gibi mafyavari tehdit dolu yazılarla yanıt verilmiştir. Muhaliflerin özel sayfalarına ağza alınmayacak küfürler hakaretler yağdırılmıştır. Bütün duayen, Atatürkçü ve cumhuriyetçi, gerçek Temad severler kırılmış, küstürülmüş, bıktırılmıştır. Çakma Hattatlar, çakma yazarlar, çakma portallar türemiştir. Bir baltaya sap olamamış bütün bu arkadaşlar ancak  bir kesere sap olmayı yeğlemişlerdir. Bu durumu kendisine telefonda ilettiğimizde "Sosyal medya ile ilgilenmiyorum" olmuştur, kendisini parlatan konuma getirenin sosyal medya olduğunu unutarak...

Sayın Keser başarısız olmuş, ipleri elinden yine kaçırmıştır. Yaptığı eylemler zamansız ve yersiz olmuş kimsenin, özellikle iktidarın haberi olmamıştır. Sınıfımıza ve emeklimize 3 yıl kaybettirmiştir, bir daha aday olmamalıdır. İhraçlarla muhalefetin önünün kesilemeyeceğini görmesi gerekir. Seçime kadar geçecek 7 aylık sürede azameti, büyüklüğü, kibiri bir yana bırakıp herkesi kucaklayıp sorunlarımıza yoğunlaşması gerekir.

Emekli Astsubay sınıfının darmadağınık vaziyet-i cografyası böyle görünüyor taşradan.

Kamuoyumuza saygıyla arz ederim.

Ögeyi Oylayın
(27 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#12 Taner Haydar KOÇAK 20-04-2014 01:14
Bu sitede Dede kardeş bile yazabiliyor(yazmalı,onda sorun yok.) ama kurulduğundan beri üye olan ben yazdığımda site kuralları deniyor.Yıllardır ben hangi kuralı çüğnedim? Yok.Demekki sitenin kuralı değişmemiş site yönetiminin zihniyeti değişmiş.Değer verdiğim ve yıllardır tanıdığım insanlar bana muhalif olup sansürü görev sayıyorlar.Sorun değil.Ama Mevcut TEMAD'ı gelinen noktada geçmişi bilerek bu denli eleştirmenin normal eleştiri olmayıp sabote etmek olduğunu görememesi sonucu daha mücadeleyi bilmeyenlerin yorumlarıyla da zarar vermeye ortak olma anlayışı çok ilginç.Bu muamele haklı olarak önceki yönetime yapılan dan çok daha ağır.Eleştiri iyi dönük yapılır.Yıkıma dönük değil.Artık gerçekleri görmemek için Taner Haydar KOÇAK'ı sansürleme yerine demokratik bir düşünce ile muhalif söylemede ses vermeyi eskisi gibi kıymetlendirin.Polemik olur deyip sansürlemek önyargı olur.Yoksa keser saplarını duymayınca
keserin işlevini yapmadığını düşünüp yanılırsınız.İş işten geçer.(mecazi anlamda) Disiplin kanununun ne olduğunu bilmeyenler benim o kanun sayesinde şuan oda hapsinden çıkamayıp gün saydığımı düşünürlerse şuan yazabilmeminde nedeninin o olduğunu anlarlar.Hemde kepsiz nizamiyeye gitmek suçundan.:)) diğerlerini hiç yazmamayayım.saygıyla janas takipte.
--------
YÖNETİCİ NOTU
Sn.Koçak,öncelikle geçmiş olsun.
Sitemiz kurulduğu günden bu yana assubayların özgür sesi olmuş, üyeleri ile beraber TEMAD'a destek görevini yerine getirmiş,yeri gelince yönetimlerce yapılan hataları amacımız doğrultusunda yapıcı uyarı ile yol gösterici mahiyetde eleştirmiştir,ancak kurumsal yapımıza kesinlikle zarar verilmemiştir,halen de bu misyonunu devam ettirmektedir. Kurumsal yapımız baki, yönetimleri ise geçicidir. Sitemizin bu güne kadar üyelerimizle birlikte 7 yıldan bu yana yayın hayatını devam ettirmesi,yayın ilkelerine sahip çıkması ve üyelerimizin de bu konuda hayli hassasiyetleri sayesindedir.Sizin bu konuda yayınlanmayan bir yorumunuz yok, çala kalem suçlamak yerine yöneticiye özelden sorsaydınız bilgilendirilirdiniz; üyelerimize ve fikre saygımızın gereği yayın ilkelerine uygun olmayan yazılar olursa yazana nedenleri ile bilgi verildiğini en iyi sizler biliyorsunuz.Bu site TEMAD ve mücadeleye destek misyonunu üstlenmiş olan bir sitedir. Yayın ilkelerimize uyan hiçbir yazının yayınlanmaması söz konusu olamaz. İyi günler dilerim.
Alıntı
#11 AKALP 18-04-2014 16:55
Adilhan ağabeyim çok önemli bir konuyu dile getirmiş, katılırsınız katılmazsınız sizin takdirinizdir, bu konuda düşüncemi yazarsam acaba ahlaksız tetikçiler saldırır mı endişesi taşımayın bu sitede buna izin verilmez. İlgisiz davranırsak yarın torba yasada torba başımıza geçerse personel yasası askeri disiplin yasası gibi aleyhimizde olursa şikayet edebilir miyiz, takdir sizin.
Alıntı
#10 EMEKLİASSUBAYLAR 18-04-2014 00:04
Sn.Gürbüz KAYA'nın mesaj panosundaki yorumu ilgisi bakımından buraya taşınmıştır.Bilgilerinize sunuyorum. YÖNETİCİ
ÖLÜM orucu uygulanamazdı ve uygulanamadı, 2 gün sonra ambulansa yürüyerek giden eylemci olmaz. Miting olmasa ne olacaktı? Gnkurla görüşme yapılmıyor Temad için eylem kalmadı,torba yasa içeriği biliniyor ise yanıtlanmalı susarak bekleyerek sonuç alınmayacağı aşikardır, umutlar tüketilmesin, Adilhan beyin eleştirisi değerlendirilmesi gereken bir yazıdır.
Alıntı
#9 Yalçın 17-04-2014 19:04
Bu olacakları tam bir sene önce Mart ayında Temad'dan istifa eden 2 arkadaş olarak bilahire istifa eden avukat arkadaşımız dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık.Ancak ne hainliğimiz kaldı ne davaya ihanetliğimiz.Özelden yazan bir çok abilerimizin yazdıkları halen duruyor.Şimdi gelinen noktayı görüyoruz.Aslında bu gelinen yere nokta demek de doğru değil virgül diyebiliriz; çünkü henüz bitmedi nokta konulacak yere daha var.Daha neler göreceğiz.
Sonrasında 8 imza ile Olağanüstü Genel kurula gidildi yine gözler görmedi kulaklar duymadı.Susma, sustukça sıra sana gelecek dedik ama İstanbul İl Başkanımız Sayın Koldamca da divanda hukuksuzluğa sessiz kalarak sıranın kendine geldiğini''Bin nasihattan bir müsibet iyidir''ata sözünü hep birlikte yaşadık.
Yazacak aslında çok şey var ama siz ne anlatırsanız anlatın karşınızdakinin anlayacağı kadar etkin oluyorsunuz.Bunca haksızlığa uğrayan bu meslek gurubu maalesef en büyük haksızlığa kendi yasal örgütü tarafından maruz kalıyor.
Artık akil kişiler gerçekleri daha net görüp bu meslek grubuna ışık tutup bu yolda ilerlemek isteyenlere öncülük etmelidir.
Saygıyı hak eden tüm meslektaşlarıma saygılar sunarım.
Alıntı
#8 MEHMET KAYALI 16-04-2014 19:31
SENE 2014 MEVSİM, İLKBAHAR. KIŞ UYKUSU VAR DİYE BİR İBARE DUYMUŞTUM. MEĞERSE İLKBAHAR UYKUSU DA VARMIŞ DEMEK Kİ. GÜNDEMDE KALMAMIZ GEREKTİĞİ ORTAMDAYIZ. OYSA BİZİM TEMAD' DA TIK YOK SON ZAMANLARDA. GÜNDEMDE KALMAK HAKLARIN HATIRLATMANIN FARKLI OLGUSUDUR. GENEL MERKEZ DAHA ETKİLİ GİRİŞİMLER BEKLENTİLERİMİZİ UNUTTU MU ACABA..
Alıntı
#7 Mustafa Levent 16-04-2014 16:30
Sn.Şanlı
Bu tür ahlaksız çıkarcılar bu tavırlarını her dönemde sürdürmektedir,meslektaşına hakaret eden mücadelede hevesleri kıranlar yüzünden ben artık Facebook'ta yazmıyorum,sitemizde seviye düşmüyor bu rezil yazılar burada yayınlanmıyor. Gündem değiştirmeyi amaçlayan çirkeflere lanet olsun diyorum.
Alıntı
#6 Mustafa Savaş EVRAN 16-04-2014 15:23
Sevgili Şanlı kardeşim.Bazı çıkarcılar ne yazık ki Temad yönetimini eleştirenleri,TEMAD'ı eleştiriyormuş gibi algılama konusunda; tam da şartlı refleks kavramına uygun davranmayı alışkanlık haline getirenler bu seviyesiz tepkileri ile kendilerinin ne olduğunu ele veriyorlar. Dağarcıkları da hakaret dışında bir şey üretemediklerinden işi hakarete döküyorlar.Biz kırk kişiyiz ve birbirimizi iyi tanırız.Üzülmene gerek yok.Bırak keser sapları kendilerini ele vermeye devam etsinler.
Alıntı
#5 Adilhan Şanlı 15-04-2014 20:56
Degerli Arkadaşlarım
Yukarıdaki yazıma yanıt Temad Genel Merkezinden bir arkadaşımız yerine Ayhan Bayırlı'dan geldi.Bu yanıttan çok bir küfürler, hakaretler manzumesiydi.Bu kendisinin genel karekteri olabilirdi,anlayışla karşılardım.Ama yalancılıgı, iftiracılığı ve ürettiği dedi-kodular bir insana yakışmayacak boyutta idi. Ne anlama geldiğini bilemediğim ama sürekli "Tekirdag/kumbag'daki çadırdaki olay!" diye anlamsız,her tarafa çekilecek ima yollu işlenmiş bir suçu çağrıştıran yorumlarla Assubayların mahkemeye düşmesinden çoluğu çocuğunun acı çekmesinden mutlu olacağımdan dem vurup gerçekten ne olduğunu bilemeyeceğim cümlelerle esip savurmuş.Kendisine kendi sayfasından bunların ne anlama geldiğini açıklamasını, yıllardır Tekirdag'a gitmediğimi, Kumbag'a ömrümde bir iki kez 1980'lerde Keşan'da görevli iken gittiğim için hiç bilmediğimi, bunları açıklayıp kanıtlamazsa şerefsiz ve onursuz sayılacağını bildirdim. Dersim TEMAD,Konumuz TEMAD'ın iyi yönetilememesi olmasına karşın konuyu insanların onur ve şerefine indirgeyenlerin bu değerli kavramları içselleştiremedikleri açıktır. Eger yaptığım bir şerefsizlik varsa kamuoyumuzla paylaşmasını yoksa ve iftira atıyorsa kendisinin aynı konuma düşeceğini bir kez de buradan yazıyorum. Ben çig yemedim,harama uçkur çözmedim,hırsızlık ve şerefsizlik yapmadım,muhabbet tellalıgı yapmadım.Her tarafa çekilebilecek bu söze karşı aynı şekilde bir şeyler yazma kolaylığına ve namussuzluğuna düşmeyeceğim.Çünkü onur kişinin en yüce değeridir.Varsa tabii...!
---------------------------------------------------------
YÖNETİCİ NOTU.
Sn.Adilhan ŞANLI, siz sitemizin yazarı ve üyesi olarak sitemizin misyonunu ve yayın ilkelerini en iyi bilen bir meslektaşımızsınız. Polemiklere ve yanıt hakkı doğuran yazılara kesinlikle yer vermiyoruz. Ancak sizin eleştiri hakkınıza saygı yerine kabul edilemez ahlaksızca suçlamalarda bulunulduğuna şahidiz, bu nedenle bu yorumunuzu yayınlıyoruz.

Ne yazık ki kişisel ego ve çıkarları için gündem değiştirmek amacı ile hakareti,iftirayı şiar edinen sözüm ona bunu TEMAD'a destek olarak yaptığını belirten gafilleri biz görevde iken de tanıyorduk.TEMAD yönetimini de zan altında bırakan bu kabul edilemez davranışlara yönetimin müdahale etmesini bekliyor;

AHLAKSIZLIĞIN-İFTİRANIN-HAKARETİN KİŞİLİĞİN AYNASI OLACAĞINI BİR KEZ DAHA ÖNEMLE VURGULUYORUZ.
Alıntı
#4 Dede Ersel AKSU 14-04-2014 18:01
Maalesef Ahmet KESER yönetimine büyük umutlarla bel bağladık, maddi, manevi elimizden gelen tüm desteği verdik, birşeylerin değişeceğini umduk. Ama olmadı.Ahmet KESER'in Hürriyet Gazetesindeki demeci gibi, hem kendisi hem de bizler, "HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIK" kısacası "yağmurdan kaçarken, doluya tutulmuş" gibi olduk...
Alıntı
#3 Ersen Gürpınar 14-04-2014 11:20
TEMAD tüzel kişiliğine hepimizin saygısı var. Derneğimize destek görevi kadar yanlışlarını eleştirme hakkımızın olduğu unutulmamalıdır. Eleştiri hakkını kullananlara saldıran mücadeleye zarar verdiğinin bilincinden yoksun zavallı nemacıları da uyarıyorum, bizi yıldıramaz; TEMAD yönetimi bu kişilerin gündem değiştirmesinden medet umuyorlarsa sözün bittiği yerdeyiz. Bizi temsil etmek istiyorlarsa bu ahlaksızlıklara mani olup,eleştirileri de dikkate alarak görevleri olan Tüzük'teki amaçları gerçekleştirmelerini bekliyoruz.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN TBMM'nin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verişinin 102. yıl dönümü ve Gaziler Günü törenlerle kutlanacaktır. Kahraman gazilerimizin, oluşan bedensel engellerinin yanında başta devletimizin mevzuatlarından kaynaklanan birçok sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Gazilerimize devletimizin yetkililerince...
Salı, 19 Eylül 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
EMPERYALİSTLERİ DİZE GETİRDİĞİMİZ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZIN 101. YILI YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine g...
Çarşamba, 30 Ağustos 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
ZAFER HAFTASI KUTLU OLSUN Osmanlı İmparatorluğunun SEVR ile parçalanmasına HAYIR diyen bir avuç kahraman ATATÜRK önderliğinde 19 Mayıs 1919 tarihinde başlattıkları kurtuluş mücadelesini 26 Ağustos 1922 yılında Afyon Kocatepe'de başlayan dünyanın takdirini kazanan bir taarruzla bozguna uğrattıkları düşmanı 30 Ağustos'ta kesin yenilgiye uğratarak ülkemizin bağımsı...
Cumartesi, 26 Ağustos 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ