Kopan bir yaprak misali, hazan sanki, sevgi bahçesinde, küskünlük.

Onurlu bir atılımı vardı, içtenlikli, kucak, kucak sevgilerinde idi.

Lokmaların tadı mı kaçtı ne, sanki. Acı mı, burukluk mu, nedir?

Dilimiz, ızdırabımızı durduramaz, yazgının sonuçlarındaki acılı olgu.

Anlatımlardan uzak, paramparça olmuş hislerim, mutluluğum suskunluğa bürünük.

Matem desen olgudur, yarınlara yol alan, çarpık adımlarda, gibi.

Candan can koparcasına, içtenlikli duranların, duruşuna aldanık.

Acı desem, şu kıran kırana ortam, özü değişti özgünün, dili büküldü bu gidişte


Mehmet KAYALI
Ögeyi Oylayın
(18 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#6 Haluk TIRAVOĞLU 14-04-2014 23:38
Bence çok yerinde bir karar; Eleştiri ile karalama/bölme-parçalama gayreti içinde olmak farklı şeyler. Bu farkı anlayamayıp eleştiri adına farklı kumpasların içinde olanlar, kapalı kapılar ardında güya TEMAD'a destek adına sözde sendika kurma faaliyetlerinde bulunan her TEMAD üyesi TEMAD'dan bir daha dönmemek üzere uzaklaştırılmalıdır. İbrahim Koldamca kardeşim faal ve örnek bir İLÇE BAŞKANI'ydı İSTANBUL TEMAD'ı da iyi TEMSİL ediyordu fakat bu İlçe Başkanlığı ve İL Başkanlığı TEMSİL'i sınırları içinde kalmalıydı bu kadar basit. Baktık ki bölücü ve parçalayıcı sözde TAS-SEN sendikasının da çalışmaları içinde Bşk.Yrd. olarak görev almış. Yani yolunu ve tarafını seçmiş, niye dövünüyor ki artık bu işbirlikçiler.

Kaldı ki Koldamca kardeşim bir TEMAD İlçe Başkanı ve İl TEMSİLCİSİ olarak başından beri doğru yaptığını iddia ediyorsa bu tutum ve davranışlarının arkasında durmalı istifa etmek yerine eğer ihrac edilirse bu ihraç kararını bir onur madalyası gibi göğsüne takmalı ve mücadelesine devam etme yolunu seçmeliydi. Bu saatten sonra istifa etmesi bir anlam ifade etmez, aslında eder de o sebepte bende kalsın. Değerli kardeşimin içtenliğine ve samimiyetine inanmak istiyorum, hak mücadelemizde doğru bildiği yanlışları yapmaya ısrar etmekle bu noktaya gelindi. Ersen Gürpınar Ağabeyimin yorumunda da belirttiği gibi bende zaman zaman aynı zamanda sınıf arkadaşım olan İbrahim Koldamca kardeşimi TEMAD'ın kurumsal yapısına zarar verebilecek tutum ve davranışları konusunda uyarmıştım. Hak mücadelemizde yanımızda olması gereken her üye çok değerli ama kurumsal yapıya zarar verecek her türlü oluşumunda karşısında olmamız gerekiyor, bedeli ne olursa olsun.
Ben bu oluşumların karşısında ortak paydası TEMAD'ın birliği beraberliği, doğruları, yanlışları olan her türlü tartışmanın içinde olacağım. Bu düşüncelerimi de her platformda dile getireceğim. TEMAD'ı çıkarcı menfaat gruplarından arındırana, erki elinde bulunduranların sinsi oyunlarını bozana ve işbirlikçileri yedi cihana duyurana kadar. Sağlıcakla kalınız.
Alıntı
#5 Mustafa Levent 12-04-2014 12:23
Harcamakla assubay biter mi? Tabii ki bitmez, işte bu yüzden de bizim sorunlarımız bitmez...
Alıntı
#4 ahmetçam 12-04-2014 12:01
Nereye kadar ?
Temad Gn Mrk nasıl İl ve İlçe Bşk istiyor ?
Assubayı ve Derneği TEMSİL edemeyen, yetkilerini ve ne istediğini bilmeyen kişilerin bu güne kadar CAMİAYA ne kattıkları ortada değil mi ?
Sn KESER ve Yönetimi HAKLARIMIZLA ilgili yaptığı ÇIKIŞLAR ve YÜRÜTTÜĞÜ faaliyetler yüzünden TSK kademeleriyle İRTİBAT kesilmesine rağmen ÜYELER bu faaliyetleri DESTEKLERKEN,aynı konularda AKTİF olan İl Bşk.ları neden CEZALANDIRMA-İHRAÇ yoluna gidilmektedir. Burada büyük bir TEZATLIK yok mudur?
Temad Gn Mrk kadar İl ve İlçe Bşk.lıkları da HAKLARIMIZIN alınması konusunda GÖREVLİ ve YETKİLİ değiller midir ?
İl ve İlçe Bşk.nın bulundukları yerlerde gösterecekleri FAALİYETLERLE derneğimizi ve Assubayları TEMSİL ederek TOPLUMDA yer edinmeleri kime ne ZARAR verir? Bu tür RÜŞTÜNÜ ispat etmiş gerek resmi merciler gerekse TOPLUM içinde İTİBAR kazanmış Bşk.lar GENEL MERKEZİN ve Gn Bşk.nın ELİNİ güçlendirmez mi ? Bu tür faaliyet ve icraatları olanlar Temad Gn Mrk.nce desteklenmesi GEREKİRKEN üyeler BİLGİLENDİRİLMEDEN İHRAÇ-KAYIT silme işlemine gidilmesi DERNEĞİMİZE ZARAR vermez mi ?
Bildiğimiz kadarıyla BALIKESİR ve İSTANBUL İl bşk.nın faaliyetlerinde CAMİAYA ZARAR verdikleri görülmemiş ,aksine CAMİAMIZI İYİ TEMSİL ETTİKLERİ görülmüştür.
Biz ÜYELERİN bilmedikleri ve CAMİAMIZA ZARAR verdikleri HUSUSUNDA Temad Gn Mrk.nin BİLİNENLER varsa lütfen ÜYELERLE paylaşılsın ,ÜYELER bilgilendirilsin. Camiamız daha çok YIPRANMADAN bu konuda GEREKLİ adımlar atılsın.
Alıntı
#3 Ersen Gürpınar 11-04-2014 13:56
Gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren STK ihracı kullanmamalı. Sn.Koldamca iyi niyetli bir meslektaşımızdır. Bir ağabeyi olarak kendisini zaman,zaman uyardığımı da belirtmeliyim. İyi niyeti ile şimdi kendisini yalnız bırakanların etkisi ile yetkisini aşmış olabilir zaten tüzükte İl başkanlığı ucube bir statüdedir ne yazık ki tüzük kurultayında bunu değiştirme şansımız kişisel hesaplarla heba edilmiştir. Ben Sn.Koldamca'nın art niyetinin olmadığını, yaptığı hiçbir işlemde TEMAD ve mücadeleye zarar verdiğini düşünemem, sadece onun için değil tüm ihraçların mücadeleye hiçbir katkı sağlamayacağına inanıyorum.
Alıntı
#2 Assubay Haberleri 11-04-2014 13:16
Önemli bir dava adamı istifa etti. Kaybından üzgünüm.
Alıntı
#1 AKALP 11-04-2014 11:34
Değerli Kayalı ağabeyim bir yazınıza yaptığım yorumda tahminlerimize göre TEMAD yönetiminin kendisine rakip gördüğü Sn.Koldamca'yı ihraç ettiği söylentisi yayarak istifa etmeye zorladığını bir taşla iki kuş vurarak kasaba politikası uyguladığını yazmıştım,Sn. Koldamca ayrılmasaydı da genel merkez bu ihracın sonuçlarına katlansaydı...
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN TBMM'nin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verişinin 102. yıl dönümü ve Gaziler Günü törenlerle kutlanacaktır. Kahraman gazilerimizin, oluşan bedensel engellerinin yanında başta devletimizin mevzuatlarından kaynaklanan birçok sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Gazilerimize devletimizin yetkililerince...
Salı, 19 Eylül 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
EMPERYALİSTLERİ DİZE GETİRDİĞİMİZ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZIN 101. YILI YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine g...
Çarşamba, 30 Ağustos 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
ZAFER HAFTASI KUTLU OLSUN Osmanlı İmparatorluğunun SEVR ile parçalanmasına HAYIR diyen bir avuç kahraman ATATÜRK önderliğinde 19 Mayıs 1919 tarihinde başlattıkları kurtuluş mücadelesini 26 Ağustos 1922 yılında Afyon Kocatepe'de başlayan dünyanın takdirini kazanan bir taarruzla bozguna uğrattıkları düşmanı 30 Ağustos'ta kesin yenilgiye uğratarak ülkemizin bağımsı...
Cumartesi, 26 Ağustos 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ