ASTSUBAYLARI KİMLER TEMSİL EDECEK ?

  • Hayatta gelebileceğimiz en iyi yerde miyiz? HAYIR!
  • Daha iyisini hak ettiğimize inanıyor muyuz? EVET!
  • Şimdiye kadar yaptıklarımız yapabileceklerimizin en iyileri mi? HAYIR!
  • Aklımız, başarmak için yeterli mi? EVET!
  • Bizler bugüne kadar yaptıklarımız ile yetinmeli miyiz? HAYIR!
rep

Emeklimiz, çalışanımız diyoruz ya hepimiz, "haklarımız" diye, yarıdan çoğumuz yüksek tahsilliyiz. Peki neden alamıyoruz bu haklarımızı?

Bilgimiz mi eksik?

Beynimiz mi çalışmıyor?

Almasını mı bilmiyoruz?

Bizler hepsini biliyoruz, hakkımızı alacağız. Sosyal adaletsizliğe dur diyeceğiz. Bizler çaresizlik zincirini kıracağız, kendi kendimize söylenmeyeceğiz, sorumluluk alacağız. Genelkurmay'dan medet ummayacağız, sorunlarımızı kendimiz çözeceğiz. Açılmayan kapıyı kırk kez çalmayacağız, diğer kırk kapıyı bir kez çalacağız.

Subaylar emeklilerine sahip çıkıyor. Astsubaylar, Emekli Astsubaylardan (TEMAD’dan) çözüm bekliyor. O zaman Emekli Astsubaylar, Astsubayların sorunlarını çözmek için üzerine düşeni yapacaklar. Çalışanlarımız - Emeklilerimiz gücümüzü birleştireceğiz.

  • BİR ARAYA GELMEK BAŞLANGIÇTIR.
  • BİR ARADA DURABİLMEK İLERLEMEKTİR.
  • BİRLİKTE ÇALIŞMAK BAŞARMAKTIR.  

12 HAZİRAN 2011’de “Ankara’dan E.Astsb.(……..),  İzmir’den E.Astsb. (………), Antalya, İstanbul, Balıkesir ve Eskişehir ’den E.Astsb. (………), ya da diğer şehirlerden en az 12 E.Astsb. Milletvekili olarak Astsubaylar’ı temsil edecekler” haberini okuyacağız. Hepimiz bilinçli kişileriz, üzerimize düşeni yapacağız. TBMM’de Astsubaylar, Astsubaylar tarafından temsil edilecekler, çalışanımıza köle, emeklimize son kullanma tarihi geçenler dedirtmeyeceğiz. TBMM’nin en önemli görevlerinden biri, ülkemizin huzurlu bir ortamda olmasını sağlayacak gerekli şartların oluşturulmasına zemin hazırlamaktır, ama Astsubaylarla ilgili yapılan çalışmalar ortadadır, çalışanımız-emeklimiz huzursuzuz.

Seçme ve seçilmede, toplumlardan ve meslek guruplarından eşit temsilciler yer almalıdır. Öyle ise 550 milletvekilinden yaklaşık 10’un üzerinde Astsubay, TBMM’nde olmalıyız.

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” anlayışının yerine getirilmesi ve onur savaşımız için bir araya gelerek tek bilek olmalıyız, kendimizi temsil etmeliyiz. Gücümüzü birleştirmek, tek başına çözülemeyen sorunlarımızın çözüm yoludur.

Ya tozu dumana katarız, ya da tozu dumanı yutarız.

Başarmak için;

Tüm Astsubay ve aileleri TEMAD çatısı altında birleşmeliyiz. Çalışan meslektaşlarımız gelişmeleri iletişim araçlarından takip etmelidirler.

Nasıl? Kimlerle? Bu soruların cevabını sizlerle ileriki zamanlarda paylaşacağım.

BEN SADECE BİR KİŞİYİM.

AMA GENE DE BİRİYİM.

HER ŞEYİ YAPAMAM AMA, GENE DE BİRŞEYLER YAPABİLİRİM.

O YAPABİLECEĞİM BİR ŞEYLERİ ASLA REDDETMEYECEĞİM.

Hamza DÜRGEN
E.Hv.Kd.Bşçvş.

Ögeyi Oylayın
(15 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#2 Hüseyin ÇETİN 13-02-2011 22:42
Sayın Hamza DÜRGEN hepimiz tahsilliyiz doğru neden haklarımızı alamıyoruz* son 8 yıl bizler için büyük kayıp bize sözler veren ve bizim gibi emekli assubay olan Gen.Bşk. Sayın Mustafa EROL bizleri bu güne kadar pembe yalanlarla kandırmıştır. En son verdiği sözlerden biri; 09 EKİM 2010 tarihinde yurdun dört bir yanından gelerek eyleme katılan meslektaşlarımıza Sayın Mustafa EROL bu eylemimizi OTURMA EYLEMLERİ İLE DEVAM ETTİRECEĞİZ DEMİŞTİR. Neredeyse 5 ay oldu bir adım dahi atılmadı. 2011 seçimlerinde haklarımızın alınması için meclise milletvekili gönderilecekse bunlar Sayın Mustafa EROL zihniyetli olmamalıdır. Bana göre İZMİR için sayın Ersen GÜRPINAR uygun bir adaydır.
Alıntı
#1 ali 13-02-2011 21:43
Sayın DÜRGEN; yazdıklarınız beni ziyadesi ile heycanlandırdı ve umutlandırdı.Evet siz bir kişisiniz ama yürekli,samimi,azimli bir kişisiniz hepimiz bir araya gelmeliyiz tek çözüm yolumuz bu.
Sizi heyecen ve merakla takip edeceğim kaleminize sağlık.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN TBMM'nin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verişinin 102. yıl dönümü ve Gaziler Günü törenlerle kutlanacaktır. Kahraman gazilerimizin, oluşan bedensel engellerinin yanında başta devletimizin mevzuatlarından kaynaklanan birçok sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Gazilerimize devletimizin yetkililerince...
Salı, 19 Eylül 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
EMPERYALİSTLERİ DİZE GETİRDİĞİMİZ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZIN 101. YILI YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine g...
Çarşamba, 30 Ağustos 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
ZAFER HAFTASI KUTLU OLSUN Osmanlı İmparatorluğunun SEVR ile parçalanmasına HAYIR diyen bir avuç kahraman ATATÜRK önderliğinde 19 Mayıs 1919 tarihinde başlattıkları kurtuluş mücadelesini 26 Ağustos 1922 yılında Afyon Kocatepe'de başlayan dünyanın takdirini kazanan bir taarruzla bozguna uğrattıkları düşmanı 30 Ağustos'ta kesin yenilgiye uğratarak ülkemizin bağımsı...
Cumartesi, 26 Ağustos 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ