ORADAN BAKINCA ÖYLE Mİ GÖRÜLÜYOR?

Saygıdeğer Meslektaşlarımız

Her kuruma örnek olduğunu muhtelif vesilelerle duyuran Türk Silahlı Kuvvetleri dışında, Türkiye’de,hâttâ kabile devletlerinde kendi personeline ön yargılarla sosyal, ekonomik ve insanî haksızlıklarda bulunan başka bir kurum var mıdır? Elbette yoktur!

Bizler, hiyerarşiye saygı içerisinde bu ülkeye ve orduya sadakatimizi terimiz, kanımız ve canımızla ispat ettik. Verilen her görevi imkansızlıkları aşarak yerine getirdik, ama karşılığında hiyerarşi kılıfına sığdırılmış adeletsizlikten öte vicdansızlık sayılabilecek davranışlara maruz kaldık!

Yüreğinde adalet ve insan onuruna saygı olan birkaç gazetecinin başında gelen Cesur Yürek Sn.Umur TALU  dünkü yazısında Gazeteciler Günü'nü Genelkurmay'ın suç duyurusu ile kutladığını duyurmuştur!

Neymiş efendim; Sn.Talu “Astlık üstlük münasebetini zedelemeye, amir ve komutanlara karşı güven hissini yok etmeye matuf olarak alenen tahkir veya tezyif edici fiil ve hareketlerde bulunmuş!"

Ön yargı ile adaletsizliğe mahkum ettiğiniz personelin amir ve komutanlarına saygı duyacağını nasıl düşünebilirsiniz? Birlik ve kurumlarda bir anket yapın, subaylar dışında hiçbir personelin moral motivasyonunun, hizmet verimliliğinin geleceğe olan umudunun yok olduğunu, emeklilerin ise kurumlarına olan adiyet duygusunun çoktan bittiği gerçeğini göreceksiniz. Dileriz hatadan dönmenin fazilet olduğunu anlarlar ve bu olumsuzluklar giderilir. Aksi halde ordumuz sürekli kan kaybedecek ve bu huzursuzluklar bitmeyecektir. Bizler, sizlerin düşmanı değil bir emirle ölüme ve göreve gönderdiğiniz yardımcılarınızız. Genelkurmay II.Başkanının bizzat itiraf ettiği gibi bunca işsizliğe ekmeğin aslanın ağzında değil midesinde olmasına rağmen sözleşmeli erliğe alınacaklara 3500 TL maaş, elbise, yemek ve yatma yeri temin edilip, 3 yılda 250-300 bin liraya hayır demelerinin nedeni ordudaki adaletsizlik ve mobbingtir. Bunu neden görmezler?

Sayın Talu aşağıdaki linteki yazısında; Suç duyurusunda deniliyor ki “TSK hakkında çeşitli ifadelerin yer aldığı görülmüştür”; Yüzbinlerce askeri de TSK sayıyorsanız evet doğru nasıl horlandıklarını, aşağılandıklarını, nelere maruz kaldıklarını, neden bu kadar çok intihar ettiklerini, nasıl baskılar altında olduklarını yazıp duruyorum zaten. Fakat siz TSK derken Türk Silahlı Kast’ını kastediyor olmalısınız. Çünkü, hakları savunanların yanında değil onların karşısında bir suç duyurusu yazıvermişsiniz! Aynı tershane işçilerinin ölümlerini yazdığımda tershane patronlarının suçlaması gibi… Fakat sorun şu; siz de TSK'nın patronu değil memurusunuz! Mevzumuz tamamen ”üstün asta yaptıkları”  Tabii TSK ile tek haksızlık vakasını Balyoz,Ergenekon vb.davaları zanneden vicdan timsalleri de bunu anlamaz!...                                                                                                                

Değerli meslektaşlarımız, anlarlar mı anlamazlar mı adaleti sadece kendilerine gerektiğinde mi hatırlarlar bunu zaman gösterecek. Biz assubay ve aileleri cesur yürek Sn.Umur Talu’yu gönlümüzde adalet ve demokrasi kahramanı olarak abideleştirdik. 2007 yılındaki soruşturmaya gerek duyulmayan suç duyurusunda olduğu gibi sonuna kadar her türlü desteğimizle yanındayız. Kendisine, sizler adına duygularımızı aşağıdaki mektubumuzla bildirdik.                                       

Saygılarımızla

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.haberturk.com/yazarlar/umur-talu/911548-kusursuz -genelkurmaydan-sahsima-suc-duyurusu


Sayın TALU,

İnsanlık Tarihi baştan sona,  adalet arayanlarla, kendi çıkarlarını korumaya çalışan bilinçli vicdansızların mücadelesine ilişkin örneklerle doludur. Kendi iktidarlarını ya da kişisel çıkarlarını korumaya çabalayan evrensel adalet duygusundan yoksun kesimler, ya adil olmak yerine güç kullanarak, ya da kimi zaman dini, kimi zaman başka değerleri amaçlarına kalkan yaparak çıkarlarını-iktidarlarını koruma yolunu seçmişlerdir.

Gücünü adaletten almayan her sistem yıkılmıştır. Güneş batmayan İngiliz İmparatorluğunun mağrur ordu komutanlarının gücü, Hindistan'da elinde sadece bir asa ile dolaşan, yarı çıplak, yalın ayak bir ihtiyarı, GANDİ'yi yenmeye yetmemiştir.   Çünkü o, adaletten ve doğrudan yanaydı.. Gücünü elindeki silahtan değil, adaletten, adalete olan inancından alıyordu.

Emperyalist bir açlık içinde, Türk topraklarına kızıl arılar gibi üşüşen Avrupalı Emperyalistler, tüm silah üstünlüğüne, tüm sayısal üstünlüğe karşın  yoksul, silahsız ve yalnız Türk Halkı karşısında yenilgiyi kabullenmek zorunda kalmıştır.

GANDİ ve ATATÜRK...

Haksızlığa karşı verdikleri mücadele nedeniyle hâlâ hatırlanıyorlar. Yüzyıllar boyunca da hatırlanacaklar. Ama zalim ve kendi çıkarından başka bir derdi olmayan emperyalist güçlerin süslü üniformalar içindeki komutanları çoktan unutuldular.

Siz, sadece yüreğinizdeki adalet ve insan onuruna saygınız gereği tüm ezilenler gibi assubaylara da destek oldunuz. Sizin yazılarınızdan ders alıp güçlü ordunun adaletle mümkün olduğu gerçeğini göz ardı edenler  Ordumuzda subaylar dışında mutlu olan personel olmadığını görmezden geliyorlar;Bir anket yapsınlar görevdeki personelin hizmet verimliliği ve moral motivasyonunun emeklilerin aidiyet duygusunun kaybolmakta olduğunu göreceklerdir;                                                                                                                                                                                                                              

Bu vahim tablo karşısında başını taşa vurması gerekenler acaba sindirir miyiz umudu ile yargıya başvuruyorlar, eminiz ki 2007 yılındaki takipsizlik kararı ile yüzlerine vurulan hukuk gerçeği ile bir kez daha karşılaşacaklardır.

Sizi mahkemelere götürenler de inanın çok kısa zamanda unutulup gidecek...

Güçlüden yana olmak kolaydır, bu gün maalesef Türk Basınının yaptığı gibi... Ne çok renk yeşile dönüverdi! Ezilenden yana olmak zordur. Adaleti, evrensel adaleti savunmak her zaman zor olmuştur. Siz, zor olanı seçtiniz. Assubay camiası ve aileleri sizin adaletten yana ve insanca tavrınızı asla unutmayacaktır. Siz, bizlerin gönlünde abideleşen bir demokresi kahramanısınız.

Savcılığa suç duyurusunda bulunanlar siz değildiniz, sizin şahsınızda bizdik. Mazlumlar olarak, hepimiziz..

Size ulaştırılmak üzere sitemize ulaşan yüzlerce destek ve takdir yazılarının tümünü size göndermek ve zamanınızı almak yerine, tüm arkadaşlarımızın yüreklerine tercüman olduğumuz inancıyla  size sonsuz  desteğimizi minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz...

EMEKLİ ASSUBAYLAR

Ögeyi Oylayın
(110 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#8 Orhan ORHUN 14-01-2014 20:39
Assubay sınıfı SOS veriyor, kast sistemi cevap vermek bir yana çığlığı bile duymuyor. Uygulanan strateji ile mağdur ve mazlum sınıfımız tedip edilerek dizayn edilmek isteniyor.
“Sağırlar uyarıldıkları vakit çağrıyı işitmezler” Enbiya/45
Alıntı
#7 AKALP 14-01-2014 14:40
Tüm teşkilatlarımız kadar sesimizi kamuoyu ve ilgililere duyuran Umur TALU'nun savcılığa suç duyurusunda bulunulması önyargının kemikleştiğinin ifadesidir ama böyle tehditlerle ne Umur beyi ne de bizleri susturamazlar Site yönetimine teşekkür ederim gayet güzel ve etkili bir şekilde hem adaletsizliğe tepkimizi hemde Umur ağabeye desteğimizi dile getirmişlerdir.
Alıntı
#6 ahmetçam 14-01-2014 11:04
Tarihe bakarsanız Devlete, Millete, Topluma iyi olarak yaptıklarıyla anılanlardan çok Devlete, Millete, Topluma ZARAR veren KÖTÜLÜK yapanların daha çok olduğu görülecektir. TSK da yaşanılan AYIRIM-HAKSIZLIK ve HUKUKSUZLUKLAR yıllardır Genkur Bşk na anlatılır ve bu hususları belirten dosyalar kendilerine verilerek bilgi sahibi olmaları istenirken TSK nın ve ÜLKENİN geleceği için yapılan YANLIŞLARDAN dönme yerine YANLIŞLARI ÇOĞALTMA ve bunları DİLE getirenleri CEZALANDIRMA yöntemini kullananları TARİH İYİLİKLERİYLE değil verdiği ZARARLARLA anacaktır. Önyargı ve KAST sisteminden vazgeçmeyenleri Allah BİLDİĞİ gibi yapsın.
Alıntı
#5 Melih ÇEVİK 13-01-2014 22:12
Öncelikle Gen.Kur. Sayın Talu’ nun yazısını adam gibi okusunda gerekenleri yapsın. Birde zor ama yorulmazlarsa ve anlayabilirlerse Haber Türk sitesinde yazının yorumlarına ve sonuçlarına bakıversinler. Saygılarımlarımla
Alıntı
#4 Ali AKKAŞ 13-01-2014 20:03
Umur TALU Beyfendi duruma bakıp kral çıplak diyor, kral ise bu yeni tip elbise bana çamur atıyorsun diye Umur beye dava açıyor. Kendi personelinin derdini dışarıdan duydun mu bu kadar rahatsız eder insanı. Dava açmak yerine aidiyet duygusunun geliştirilmesi için çözüm üretmelisiniz...
Alıntı
#3 Edip Hayte 13-01-2014 16:46
TSK, Sayın Talu'ya Yine Suç Duyurusunda Bulunmuş. Suçu, TSK içinde Haksızlığa Uğrayan, Dertlerini Sorunlarını Hiçbir Makama Duyuramayan ASTSUBAY ve UZMAN ÇAVUŞLARIN Sorunlarını Kaleme Almak, Onların Dertlerini Duyurmakmış.


Sayın Talu, TSK İçindeki Adaletsizliği, Hukuksuzluğu Dile Getirmekte Sizin Bir Çıkarınız Var mı?

(........)

-Yok, Siz Bunu Sadece Adalet İçin, Hukuk İçin, İnsan Hakları İçin, Kimsesizlerin Kimi Olmak İçin Yapıyorsunuz.

Sayın Talu TSK'da “Astlık, üstlük münasebetini zedelemeye, amir ve komutanlara karşı güven hissini yok etmeye matuf olarak alenen tahkir veya tezyif edici fiil ve hareketlerde bulunmak" Suçuna Sizi Azmettirenler Kimler?

(........)

Azmettirenler(!) Biziz, Yani Sizin Tabirinizle, "sıvasız hanelerin, boyasız analarının çocukları" "Ast"lar ve "Alt"lar...

Bizler değil miyiz, Sıkıntılarımız ve sorunlarımız şunlar. Bize destek olun diye mesajlar yazanlar?

Bizler değil miyiz, kimseye sesini duyuramayan bir toplum olarak, Umur Talu ve onun gibi bir elin parmaklarını geçmeyen gazetecilerin yazılarında dertlerimizi, sorunlarımızı dile getirdiklerinde mutlu olan, umutlananlar...

Bizler değil miyiz, sorunlarımızı duyurmak için gazete ilanı verilmesine rağmen etkili olmayan ve Asıl sesimizi duyuranın, çok okunan gazetecilerin köşe yazıları olduğunu söyleyenler...


Sayın Umur Talu, Klavyenize Sağlık. Sizin Yanınızdayız. Sizi Seviyoruz.


Allah Sizden Razı Olsun.
Alıntı
#2 bergamalı 13-01-2014 15:04
Kurumları, adaletsizlikleri yazanlar değil yapanlar yıpratır,güçsüzleştirir. Yüreğinde taşıdığı adalet ve insan onuruna duyduğu saygı ile, ezilen tüm kesimlerin olduğu gibi TSK'nın alttakilerinin de basında sürekli sesi olan Cesur Yürek Sn.Umur Talu'nun yapılan adaletsizlikleri dile getirdiği için suç duyurusunda bulunulması gözdağından başka bir şey değildir. Yanındayız Sayın Talu. Bundan medet umanlar haksızca yaptıkları adaletsizliklerini hiyerarşı kılıfına uydurmaya çalışarak gizleyebileceklerini sanıyorlarsa yanılıyorlar...
Alıntı
#1 Ersen Gürpınar 13-01-2014 14:27
Nedir bu düşmanca tavır? Bunca haksızlık hukuksuzluk kendi kurumumuz tarafından değil de siyasi otorite tarafından yapılsaydı TSK ayağa kalkması gerekirdi. Özlük haklarının insanca muamelenin hiyerarşi ile ilgisi olabilir mi? Bir üniforması kefen olan assubayları mahalle bekçisi meclis stenoğrafı,ziraat ev ekonomisti gibi görevlilerden daha alt derece ve kademeden göreve başlatıp hak ettikleri tazminatların verilmemesi sosyal haklarının kısıtlanması üstüne üstlük bonus olarak insanlık onuruna aykırı baskılara maruz bırakılması hangi değer yargısı ile haklı görülebilir? Sn.Umur TALU'nun yazıları bizlere imtiyaz değil adalet talep eden yazılardır, savcılığa suç duyurusuna sosyal medyada binlerce tepki veriliyorsa bu adaletsizliğin despotluğun göstergesidir. Sonsuz desteğimiz Sn.Talu'nun yanındadır.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği; sağlık, başarı ve mutluluk dolu nice yıllar diliyoruz. SİTE VE ASSUBAY GÜÇ BİRLİĞİ YÖNETİMİ
Cumartesi, 31 Aralık 2022
Turan
Bu temad başkanı bu güne kadar bol gezi yaptı ve bol bol fotoğraf çektirdi, iktidarın verdiği haklarına kendi almış gibi lanse etmeye çalıştı.bu ek gösterge verilirken 3600 den emekli olan astsubaylara neden 5400 ü istemedi.eylül ekim gibi tazminatları alıyoruz dedi yıl bitti.eğer seçimden öncede alamazsak bir 5 yıl daha bekleriz.gerçi iktidar partisine astsubayları gör...
Perşembe, 22 Aralık 2022
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin, adaletin, huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Perşembe, 24 Kasım 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ