sızlanmaktalar,

sanki sızlanmadık zamanları varmış gibi.

ağlamaktalar,

ağlamadıkları zaman varmış gibi.

Dikmen yollarında,

meclis kapılarında.

akşamın karanlığında,

çığlıklarını duyurma çabasındalar.

sanki duyan varmışçasına,

duyarsızlar ortamında.

ninnilerle uyutuldular  yıllarca,

emeklerini verdiler

yettiğince.

karşılıksız şehitlik bahasına.

yüreklerinde,

sınırsız acılarla,ağıtlar yazdılar,

uzun , uzun

karanlığı yararcasına.

ama seslerini duyan,

kim.

ölüm karşısında,

uyaklı seslerini duyar gibiyim,

bağırışlarını, dövünmelerini.

ama,  ulaştıramadılar, çığlıklarını.

ızdırapla çırpınışta,

kavgasız tutşan,

alev gibi bir şeydi.

var olma, kişilik kanıtlaması,

idi  bu.

hayat memat meselesiydi.

şaka değil.....

 

Mehmet KAYALI

 

Ögeyi Oylayın
(42 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#3 Ersen Gürpınar 18-11-2013 17:36
Değerli büyüğüm, Siz fakülte bitiren kendini geliştiren 1/4 dereceye 40 yıl önce ulaşmasına rağmen assubayların büro memuru statüsünde görülüp birçok kamu görevlisinden daha alt kademe ve dereceden göreve başlatılma adaletsizliğine karşı yüreğini ortaya koyan birisiniz. Davranışınızın, azminizin örnek olmasını diliyor saygı ile ellerinizden öpüyorum.
Alıntı
#2 Mehmet KARTAL 18-11-2013 12:27
Mükembel bir eleştiri,Kutlarım sizi. Bu eleştiri ve yön vermelerden kimler nasibini alıyor biliyormusunuz,hiç kimse sorumlu makam(TEMAD)da birilerin böyle güzel altın eleştirelerden nasibini almalıdır diyorum.Bunu da genel sekreter konumundaki zatın yapması lazım.TEMAD'a dışardan bakmak,dışardan eleştirmek,eleştiriler doğruya götürür.Eleştiri yapmak faydalıdır güzeldir.Yararlıdır.

TBMM önünde basın açıklaması yapıldıktan sonra gnkur.binası karşısındakı asfalt yolda toplu olarak bir istiklal marşı okumak,pankartlar elimizde,sessiz bir beş dakika duruş sonra oradan ayrılmak pankartlar havada daha etkili ve güzel olmaz mıydı? Organizesizlik, bir şeyi en iyi şekilde yapmak diye bir şey vardır.
Alıntı
#1 BÜLENT CİVAN 17-11-2013 01:51
20 GÜN ÖNCE YAPILMASI GEREKEN BU BASIN AÇIKLAMASI VAKTİNDE YAPILSAYDI ÇOK SES GETİRECEKTİ BUGÜNE ZAMANSIZ VE TATİL GÜNÜNDE BASIN AÇIKLAMASININ YER SEÇİMİ BİLE YANLIŞ OLAN YERDE, ŞOV AMACIYLA BU AÇIKLAMA YAPMA GECİKİRSE ...! İSTERSE 50.000 KİŞİ OLSAYDI BUGÜN TÜRKİYE GÜNDEMİNE OTURAMAZDIK ..TÜM MEDYANIN GÖZÜ BUGÜN DİYARBAKIR DA İMRALIDA-----> DAHA ÖNEMLİ--------------> ASSUBAYLAR İNTİHAR ETMİŞ KİMİN UMRUNDA >> VARSA YOKSA BARZANİ - >>>>>VARSA YOKSA BAŞBAKANIN DİYARBAKIR ŞOVU GÜNDEME >>>>>1 NUMARAYA OTURDU ANLAYACAĞINIZ >>>>>>TEMADIN ŞOVU GERİ TEPTİ TAKTİRİ İLAHİ...BAŞKAN NE KADAR GÜZEL KONUŞURSA KONUŞSUN HEPSİ HAVAYA UÇTU GİTTİ... BİZLERİN YAPACAĞI ETKİLİ EYLEMLER PES GRUBU 220.000 KİŞİYKEN OLACAKTI KAÇIRDIK ŞİMDİ SUSUP SUSUP KONUŞMAYA ÇALIŞIYORUZ. GEÇMİŞ OLSUN HERKESE..... ZAMANLAMA HATASI ANCAK BUKADAR OLUR.YER MECLİSİN KAPALI KAPISI DEĞİL GENEL KURMAYIN KAPI ÖNÜ OLACAKTI..HİÇMİ AKLINIZA GELMEDİ BASIN AÇIKLAMASINI İPTAL EDİP HAFTA İÇİ BİR GÜN BU AÇIKLAMALARI YAPSAYDINIZ ..? TÜRKİYENİN GÜNDEMİ DÜNDEN BELLİYDİ, GÜNDEMİ TAKİP EDEMEYENLER GÜNDEMDEN HEP DÜŞERLER ..ASSUBAYLARI İYİ YÖNETEMEYENLER GERÇEKTEN SİZLER EVİNİZE DÖNÜN ..İŞİ BİLMİYORSUNUZ , İŞTEN ANLAMIYORSUNUZ BAĞIRMAKLA POSTA KOYMAKLA BU İŞLER OLMAZ OLMAZ ..GÜNDEMDE NE VAR BU HAFTA:::::::::::>İMRALI SÜRECİ -İMRALI SÜRECİ-İMRALI SÜRECİ HALA AYNI GÜNDEMLE TÜM TV KANALLARINDA BU AMERİKANIN KUMANDALI SÜREÇ DEVAM EDİYOR ...AMERİKAYA GİDİP BU KONUYU OBAMA İLE GÖRÜŞMEKTEN BAŞKA ÇARE KALMADI... TÜRKİYEYİ TÜRKLER YÖNETMİYOR... YAHUDİ LOBİSİ YÖNETİYOR... YAHUDİ ARKADAŞI OLANLAR LÜTFEN MESAJ YAZIN ,ARACI BULALIM YOKSA ASSUBAY SORUNLARI TÜRKİYEDE ASLA GÜNDEME GELMEYECEK, YOKMU OBAMANIN AKRABASI ,İSRAİLİN AMCAOĞLU,ARAŞTIRALIM BULURUZ NE HALLERE DÜŞÜRÜLDÜK BUNLARIN HEPSİ ASSUBAYLARIN HATASI ASSUBAYLARIN BİRBİRİNE GÜVENMEMESİ SOSYAL MEDYA DESTEĞİN YOKSA HİÇSİNİZ ,SOSYAL MEDYAYI KENDİ ELLERİYLE ÖLDÜREN TEMAD HANGİ BAŞARIYI BEKLİYOR ANLATIN MASALI ..!ÇOK ARKADAŞ UYUDU ASLA UYANAMIYOR.. DOĞRU İŞ YAPIN.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin, adaletin, huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Perşembe, 24 Kasım 2022
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
BAĞIMSIZLIK SAVAŞIMIZIN KAHRAMANI VE LAİK, DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, EBEDİ ÖNDERİMİZ VE BAȘKOMUTANIMIZ BÜYÜK DEVRİMCİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü BEDENEN ARAMIZDAN AYRILIȘININ 84. YILINDA SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ... RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN. 10 KASIM 1938 ! Bir devre damgasını vurmuş, dünyanın gidişatını değiştirmiş, yalnızca y...
Perşembe, 10 Kasım 2022
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN. Cumhuriyetimizin 99. Kuruluș Yıldönümü kutlu olsun. Laik Demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk, silah arkadașları ve devletimizin bekası uğrunda canlarını veren aziz șehitlerimize minnettarız, ıșıklar içinde uyusunlar. Gazilerimize de șükranlarımızı sunuyoruz...
Cumartesi, 29 Ekim 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ