KUVVET KOMUTANLARINA AÇIK MEKTUP

Saygıdeğer Arkadaşlarımız

Her zaman ifade ettiğimiz gibi; Biz bu Ülkeye ve Ordumuza sadakatimizi, özveri ile çalışarak terimiz, kanımız ve canımızla ispat ettik.

Hizmetimizin karşılığını aldık mı? Elbette hayır! Önyargılar ile sosyal, ekonomik ve insani haksızlıklara uğratıldık.

Yasanın tarifinde ve uygulamada subayın en yakın yardımcısı olmamıza rağmen, rakip, hatta bazı art niyetliler tarafından düşmanı gibi görüldük. Sistemi ve yasaları kişisel çıkarları için kullananlar tarafından birçok arkadaşımız baskılara, haksızlıklara uğratıldı

Biz, subaylara altın tepside sunulan ayrıcalıkları, imtiyazı değil, adalet, eşitlik ve insan onuruna saygıyı talep ettik.

Sn. Eski Genelkurmay Başkanı İlker BAŞBUĞ  bizlere sancak önünde sözler verdi. Basına yaptığı açıklamalarda, TSK personeli arasında ayırım yapılmasının söz konusu olmadığını, ordunun büyük bir aile olduğunu vurguladı. Genelkurmay Başkanlığı basın bilgilendirmelerinde ve MSB açıklamalarında adaletin gerçekleşeceği yönünde sözler aldık. Görevi devreden K.K.K Org. Kıvrıkoğlu Ege Ordu Komutanı iken Balçova Şubesinde Ersen Gürpınar’ın  “Çalışma koşullarımızı biliyorsunuz. Bir üniforması da kefen olan assubayların, büro memuru statüsünde görülüp bir çok kamu görevlisinden daha alt kademeden göreve başlatılmasını, KİT işçi emeklisinden daha az maaş almasını  içinize sindiriyormusunuz?” sorusuna “Bu kabul edilemez!”diyerek not almalarına kuvvet komutanı iken adaletin sağlanacağı sözlerine rağmen, haklı taleplerimizin, verilen sözlerin hiç biri  hayata geçmedi.

Yasal taleplerimizi sağır sultana duyurduk bir kez daha yeni göreve gelen kuvvet komutanlarına  aşağıdaki mektup ile iletiyoruz. Arkadaşlarımız Ad  Soyad, Sınıf ve rütbesini yazarak GÖNDER tuşu ile bu mektubu gönderebilir.

Biz haklı taleplerimiz konusunda kararlılığımızı her şeye rağmen sürdüreceğiz;

Bu metni bilgisayar kullanmayan arkadaşlarımızın onayını alarak onlar adına da  ayrıca gönderebilirsiniz.

Onur mücadelesine destek veren arkadaşlarımıza minnettarlığımızı ve saygılarımızı sunuyoruz.

SİTE ve E.ASB.GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU


Kuvvet Komutanlarımıza Açık Mektup

Sn.Kuvvet Komutanımız,

Yıllardır emek verdiğiniz Türk Silahlı Kuvvetleri'nde, en yetkili makam olan Kuvvet Komutanlığı'na atanarak göreve başlamanız nedeniyle sizleri kutluyoruz. Size, ordumuza ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun!

Biz assubaylar, bu ülkeye ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yıllarca sadakatla, özveriyle hizmet ettik. Bir üniformamızın da kefen olmasına rağmen,büro memuru statüsünde görülerek mahalle bekçileri, ziraat teknisyenleri, ev ekonomistleri gibi kamu görevlilerinden daha alt kademeden göreve başlatıldık. Hak ettiğimiz tazminatlarımız verilmedi! Emeklilerimiz, KİT işçi emeklilerinden daha az maaş alarak yaşam mücadelesi  vermektedir.

Sosyal ve ekonomik haksızlıklarımızın önlenmesi için 'kol kırılır yen içinde kalır' diye beklerken, ne yazık kanadımız kırıldı. En acısı da bizim haksızlıklarımızın kaynağı kendi kurumumuzdur! Subaylarını NATO subaylarının bir gömlek üzerine çıkarmayı amaçlayan, bunun için milyon dolarlar harcıyan ordumuz, assubaylarından NATO ordusu assubaylarının standartlarını esirgemektedir.

Bizler, hiyerarşiye saygı içersinde kalarak, ordumuza ve ülkemize sadakatimizi terimiz, kanımız ve canımızla ispat ettik. Taleplerimiz adalet, eşitlik ve insan onuruna saygıdan ibarettir. Muhtelif vesilelerle komuta kademesine ilettiğimiz 'sizlerce de malum olan' taleplerimizin karşılanacağına yönelik sözleri verildi. Başbakanlığa, "saldım çayıra mevlam kayıra" misali takip edilmeyen iyileştirme teklifleri sunuldu. Hatta Eski Genelkurmay Başkanı'mız sancak altında haklarımızın verilmesinin yanı sıra reform niteliğinde iyileştirmeler ve düzenlemeler yapılacağının sözünü verdi. Bir ulusal gazete “Assubay Devrimi” diye manşet attı. Ne yazık, dağ fare doğurdu! Olan sadece, sosyal tesislerde bazı bölümlerin düzenlenmesi ve pantolonlardan siyah şeritlerin kaldırılıp şapka sakındıraklarının ise siyahtan sarıya çevrilmesi oldu!

Sonuçta; “Assubay Devrimi” Afrika’daki kabile devletlerinde devrim ne kadar olabilirse, o kadar oldu! Öyle de kaldı.

Haklı taleplerimizin karşılanması, ordudaki personel arasındaki ayrımcılığın sona erip sevgisizlik sarmaşığının büyümemesi için yeni hazırlanan personel yasası bir şanstır. Yürekli, adil bir komutanın önyargılarla oluşan adaletsizlikleri önleyeceği konusunda umudumuzu hiç  bir zaman kaybetmedik. Sizlere önyargılarla oluşan haksızlıklarımızın giderilmesini ve adalet talebimizi bir kez daha .iletiyoruz.

Siz Sayın Kuvvet komutanlarımız,  bu makama  gelirken  sizinle birlikte emek veren ama her şeye rağmen üvey evlat muamelesi gören assubaylarla ilgili bir vicdan muhasebesi yaparmısınız?

Emeklilerimiz açlık sınırında, kurumlarına  aidiyet duygusun yitirmiş durumdadır. Birliklerinizde, karargahlarınızda herkesin kendi düşüncesini özgürce ifade etmesine imkan tanıyan bir anket düzenleseniz, görevdeki uzmanlar ve  assubaylarınızın  bu mesleğin mensubu olmaktan mutlu olup olmadıklarını, moral motivasyonlarını, haksızlıkların hizmet verimliliğini etkileyip etkilemediğini sorgularsanız gerçekleri daha net görme imkanına kavuşursunuz.

Kararınız adaletin gerçekleşmesinin yanı sıra muvazzafı, emeklisi ve aile fertleri ile birlikte yüzbinlerce kişinin yüreğinde değerlenecektir.

Saygılarımla

  • Yukarıdaki Metni Göndermek İçin TIKLAYINIZ

(Kampanyamız 07.09.2013 tarihinde sona ermiştir!)

 

Ögeyi Oylayın
(83 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#14 EMEKLİASSUBAYLAR 05-09-2013 23:38
Değerli Meslektaşlarımız
Haksızlıklara sessiz kalmanın yeni haksızlıklara davetiye olduğu gerçeği ile demokratik mücadelemize katkı sağlayan bu mail kampanyasının 6 Eylül 2013 günü sona ereceğini bildirmiştik. Kampanyadan yeni haberi olanların da katılımını sağlamak amacı ile 8 Eylül Pazar gününe kadar uzatılmıştır. Kampanya'ya dolayısı ile yasal mücadelemize destek veren başta Balçova ve Kadıköy TEMAD şubelerimiz üyeleri olmak üzere meslektaşlarımıza mücadelemiz adına teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz.
SİTE VE ASB. GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Alıntı
#13 ibrahim 05-09-2013 21:25
Hergün sızlanıp,bir defa gönder tuşuna basıp,basmayanları öğrenelim.Saygılarımla.
Alıntı
#12 Ali BALLI 05-09-2013 16:43
Gönderdim. Destek veren meslekdaşlarıma ve Emeği geçenlere sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Alıntı
#11 Hüseyin ÇETİN 03-09-2013 15:24
Bu güne kadar benzeri mektuplar gönderdik, şimdi de bir gönder tuşuna basarak derdimizi anlatan mektubu gönderdim, inşallah dikkate alırlar.
Alıntı
#10 Tamer Yurtman 02-09-2013 21:13
Gönderdim.Selam ve sevgiler.
Alıntı
#9 kemal 02-09-2013 11:23
Merhaba,
Orhan Bey aynen dediğiniz gibi. Maalesef özel sektörde bizler kadar maaş alanlar emekliliğinde 2.500,00TL ... gibi emekli maaşı alıyor. Çünkü özel sektör çalışanına aldığı maaş üzerinden emeklilik primi yatırıyor.(tersinin cezası var) Bizde ise tazminat, yan ödeme ..vs. ile çalışırken daha yüksek olan maaşla,emeklilik keseneğine esas maaş ayrı olduğundan(ödenen maaş üzerinden prim yatmadığından) ele geçene bakıldığında çalışırken anlaşılmıyor. Aslında burada üzerinde düşünülmesi gereken ayıplı bir davranış var.
İkinci konu ise Asb'ların statüsünün ne olduğunun bilinmemesi;(eğitim seviye ve programının standardının olmaması)mesela, Asb "hazırlama" okulları LİSE DENGİ sayılırken, "sınıf" okulları TANIMSIZDIR, statüsü yoktur.
Sonuçta iki konu çok önemlidir.
1.İNTİBAK DÜZENLEMESİ,
2.ÖDENEN MAAŞ ÜZERİNDEN EMEKLİLİK PRİMİNİN YATMASI.
Saygılarımla.
Alıntı
#8 özer salih özen 02-09-2013 00:51
Gönder tuşundan sonra çıkan kontine kelimesi devam anlamına geliyor, başka mesaj gönderecekseniz devam edin, aynı mesajı bir daha göndermeyin demek.
Alıntı
#7 ibrahim 31-08-2013 23:51
Görev addederek gönderdim,ancak bu durumda olan bir çok meslektaşımın internetle ilgisi yok,onlar adına gönderirken mail yazılmazsa hata veriyor,kendi mailimi yazarak gönderdim, bilgilerinize.
Alıntı
#6 ÖMER SAKLICA 31-08-2013 23:36
BİLGİLERİMİ YAZIYORUM,GÖNDERİYORUM.(
Alıntı
#5 İsmail DAMAR 31-08-2013 15:28
Başlangıç derecemiz 9/2 olarak geçmez ise yaklaşık 20 bin assubay abimiz mağdur olacak.TEMAD yönetimini konuya yakın ilgi göstermesini rica ediyorum...
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği; sağlık, başarı ve mutluluk dolu nice yıllar diliyoruz. SİTE VE ASSUBAY GÜÇ BİRLİĞİ YÖNETİMİ
Cumartesi, 31 Aralık 2022
Turan
Bu temad başkanı bu güne kadar bol gezi yaptı ve bol bol fotoğraf çektirdi, iktidarın verdiği haklarına kendi almış gibi lanse etmeye çalıştı.bu ek gösterge verilirken 3600 den emekli olan astsubaylara neden 5400 ü istemedi.eylül ekim gibi tazminatları alıyoruz dedi yıl bitti.eğer seçimden öncede alamazsak bir 5 yıl daha bekleriz.gerçi iktidar partisine astsubayları gör...
Perşembe, 22 Aralık 2022
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin, adaletin, huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Perşembe, 24 Kasım 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ