Değerli meslektaşlarımız
TEMAD Gn.Mrk.seçimlere bir yıl kalmasına rağmen erken seçim kararını niçin aldı? Meslektaşlarımız bu sorunun yanıtını bekliyor. Erken seçim kararı için imza veren TEMAD yönetimi üyelerinin açıklamalarını bilgilerinize sunuyoruz.  Diğer grubun da açıklaması elbette vardır. Gönderdikleri taktirde sizlere duyurulacaktır. Saygılarımızla. 
11 Ekim 2011 tarihinde yapılan olağan genel kurulda TEMAD yönetim kuruluna sizlerin teveccühü ile seçilerek göreve başladık.
  1. Meslektaşlarımızın sorunlarına yönelik ilgili siyasi ve askeri makamlarla görüşmelerde bulunulmuş özveri ile faaliyetler sürdürülmüştür.
  2. Ekim 2011 – Temmuz 2013 döneminde TEMAD Genel Merkezinde bir takım yönetimsel ve idari konularda sıkıntılar yaşanmış bu konular Genel Başkan ile paylaşıldığında farklı söylemlerde bulunarak zaafiyet, kırgınlık ve kopmalar oluşmasına sebebiyet vermiş, 15 günde bir yapılan yönetim kurulu toplantılarında gündeme getirilen konularda ise tartışma ve huzursuzluk yaşanmasına sebep olmuştur.
  3. Olumsuzluklarla ilgili bazı il / ilçe başkanları, denetleme kurulu ve disiplin kurulu başkanı tarafından gerekli ikaz ve uyarılar kendilerine iletilmiş ancak hiçbir zaman dikkate alınmamıştır.
  4. Gelinen süreç ve alınması gereken tedbirler 24 Haziran 2013 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında konularla ilgili rahatsızlıklarını bildiren yedi yönetim kurulu üyesinin imzası ile yazılı olarak verilen görüşme teklifine sert bir şekilde karşılık verilerek toplantı belirtilen konular görüşülmeden sona erdirilmiştir.
  5. TEMAD Genel Başkanının yönetim anlayışının, yönetim kuruluna karşı ciddi sevgi ve saygı gösteren meslektaşlarımızın sorunlarına çözüm ve beklentilerine cevap verilebileceği inancımızı kaybettiğimiz için tamamen yönetim anlayışından kaynaklanan sebepler ile güvensizlik ortamına gelinmiştir. Bu nedenle, 22.07.2013 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında yönetim ve denetleme kurulunun oy çokluğu ile (8 Kabul-6 Red)  seçimli olağanüstü genel kurul yapılma kararı alınmıştır. 
  6. Olaganüstü seçim için İlk toplantı 22.08.2013 günü, çoğunluk sağlanamaz ise ikinci toplantı 29.08.2013 tarihinde yapılacaktır. Toplantının nerede yapılacağı TEMAD Genel Merkezince bilahare duyurulacaktır.
Alınan bu karar camiamıza hayırlı olsun. Saygılarımızla. 
 
Mehmet Ali SARIKAYA
Ayhan YILDIRIM
Yaşar CENGİZ
Muharrem BASKAK
Yunus EKİNCİ
Ayhan BAŞÇILAR
Numan YILDIZ
Zülfikar AYDOĞAN
Ögeyi Oylayın
(15 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#5 erdoğan erşahince 01-08-2013 12:47
30 Haziran 2013 günü Genel Başkan ve ekip arkadaşları Mersin'de idi.Kendisi çalışmalarını anlattı ve yönetimdeki bazı arkadaşların çalışmadıklarını belirtti.Kendisinin Genel Kurul için Karşı oy kullandığını belirterek Bir genel Kurul maliyetinin 150,000 tl. gibi bir rakam maliyet getirdiğini belirtmesine rağmen böyle bir sonucun çıktığını belirtti.
Kendisine "1,5 yıl önce bu arkadaşlarla bir ekip olarak geldiklerini ve ne oldu da anlaşmazlık çıktığını ve yönetimdeki insanların biz çalışmıyoruz diyecek kadar iplerin koptuğunu ve mali yüke sokacak kadar ileri gidildiğini " sordum. Kendisinin verdiği cevap ise "anlaşamadık, çalışmıyorlar" oldu.Tekrar sordum benzer cevap geldi.Bu defa "siz söylemezseniz karşı grup gelir söyler.Emeklerinizden dolayı teşekkür ederiz" dedim.
Alıntı
#4 Mehmet KARTAL 28-07-2013 17:38
8 KABUL ,6 red seçim kararı,herkesin farklı düşünce biçimleri,anlayış biçimlerine sahip olabilir.Burda TEMAD başkanı taşıyıcıdır.Tüm Türkiye camiamız tanıyor hakkındaki kanaatimiz olumludur.Onun kabul etmediği karar nasıl alınır, diyeceksiniz ki DEMOKRATİK haktır bu.Yönetimdeki 8 kafa dengi üye TEMAD başkanını devirmek için böyle bir karar almışlar. Nedir sıkıntı büyük sıkıntı nedir söyle ben de senden yana olayım, günlük sen ben kavgasını konu edinerek ben çoğunlugu sağladım al sana seçim denilemez.Bu durumun TEMAD'ın ve üyelerinin aleyhine oldugunu biliyor musunuz? Yapmayın, Allah aşkına yapmayın.Diğer 6 kişi niye size katılmadı onu da yazsanıza. EYVAHHHH büyüyen TEMAD küçülüyor mu? Anlayamadım bilmece gibi bir karar.Bu kararı ben ONAYLAMIYORUM YANLIŞ DİYORUM.
Alıntı
#3 Elbirce 26-07-2013 23:34
Alınan seçim kararına sevinmek mi, üzülmek mi gerektiği konusunda kararsızım. Müthiş bir ivmeyle göreve başlayan yeni ekip, çok kısa bir süre içinde iç anlaşmazlıkların pençesine düşmüş ve ne yazık ki, üyelerin beklentilerine ters durumlar yaşanmıştır.
Geçen yılın mayıs ve haziran aylarında ülkenin baş gündemi olan TEMAD ve Ahmet Keser isimleri, bu popülaritenin sindirile sindirile zamana yayılmasını sağlayamamış, sonuç itibarıyla da gerek ekonomik gerek disiplin vs. konulardaki sıkıntılarımızın giderilmesi yine geleceğe kalmıştır. Okan Bayülgen, Balçiçek İlter, Cüneyt Özdemir , Erkan Tan, Gökmen Karadağ, Ümit Özdağ, şimdi hatırlayamadığım bir kaç ekran yüzü daha ve özellikle de Umur Talu'nun muazzam desteğine rağmen bir kazanım elde edemedik. Bu iş sabır ve azim işi, asıl muhatap olan GenKur bizi sözde değil, özde sevmedikçe de yolumuz hala zorlu görünüyor.
Bu zorluğun içinde, 24 Haziran'da ipleri koparma noktasına getirmiş bir yönetim kurulumuz varmış. Sitemiz muhatap alınmamaktan yakınan bir çok yazıyı yayımladığı halde, TEMAD suskunluğunu korudu. Sonunda bomba patladı, ancak, fevri bir karar olduğu hemen anlaşılan bu seçim bizi kaosa mı sürükler, yoksa tıkanan yolu mu açar, bilemiyorum? Zaman kısa, kimler aday belli değil, yeni bir yönetim sorunları aşma konusunda yeterli donanıma sahip olacak mı, meçhul?
Kanımca; Sn. Keser, daha çok dinlemeyi ilke edinen, sıklıkla bilgi paylaşımında bulunan bir yapıyla, yeni yol arkadaşlarıyla mücadeledeki bayraktarlığını sürdürmelidir. Attığı büyük adımlarla, adımızı ülkenin gündeminde tutmayı başarmış mevcut başkan; bu kadar kısa süre içinde ve bu şekilde ayrılmayı hak etmemiştir.
Saygılarımla...
Alıntı
#2 Ersen Gürpınar 25-07-2013 22:40
Seçim elbette bizler için büyük önem taşımaktadır; ancak yaz tatili nedeniyle bulundukları yerden ayrılacak arkadaşlarımızın ANKARA'ya gidip gelmeleri maddi ve manevi sıkıntılar yaratırken 22 Ağustos'ta çoğunluk sağlamadığı gerekçesi ile geri dönüp bir hafta sonra tekrar ANKARA'ya gelmeleri sorun yaratacaktır. Bu nedenle seçime katılacak gruplarla TEMAD Gn.Mrk. centilmenlik anlaşması yaparak seçimin 29 Ağustos'ta gerçekleşmesini sağlamalıdır, bu hem kesinlik hem de adaylara zaman kazandırması için önemlidir. Bunu lütfen açıklayın.
Alıntı
#1 EMEKLİASSUBAYLAR 25-07-2013 22:30
Sn.Rıza Çorumlu'nun yorumu konu ile ilgisi nedeniyle buraya taşınmıştır.
Ben Sn.Keser'e güvenimi yitirmek üzere olduğumu bildiririm.Bir başkan,toplumu önemsemez mi? Ortalıkta bir sürü söylenti var; neden erken seçim kararı alındı, muhalefet edenlerin sıkıntısı nedir, yönetimin karşı savunması nedir, şubelerin bile haberi yok, bunları açıklamayı neden düşünmezsiniz, seçim günü mü açıklamayı düşünmektesiniz? Velev ki bizi yok sayıyorsanız kusura kalmayın bizi temsil etme hakkınız olamaz.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZIN 104. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN. 19 MAYIS, EMPERYALİST İŞGALE KARŞI MİLLİ DURUŞUMUZDUR! 19 Mayıs 1919; Anadolu'nun emperyalistlerce ișgaline baș kaldırarak dur diyen Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a ayak basması ile başlayan, Erzurum ve Sivas kongreleriyle kararlaştırılan, 11 Ekim 1922 Mudanya Mütarekesi ile sonuçla...
Cuma, 19 Mayıs 2023
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
ANNELERİMİZİN VE YÜREĞİNDE ANNE SEVGİSİ OLAN KADINLARIMIZIN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN. "Ana başta taç imiş, her derde ilaç imiş,bir evlat pir olsa da Ana'ya muhtaç imiş." Analar bizi dünyaya getiren, evlatlarımızı bize bağışlayan yüce insanlar, onlara minnettarız. Anneler gününde emekleri ve aziz hatıraları önünde saygı ile eğilirken anneler g...
Pazar, 14 Mayıs 2023
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA BAYRAMI TÜM EMEKÇİLERE KUTLU OLSUN Değerli Meslektaşlarımız 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyoruz. Bizler de TSK emekçileri assubaylar olarak ön yargılarla haksızlıklara uğratılan mesleklerin başında geliyoruz. Haksızlıklara sessiz kalmak haksızlık kadar suçtur, kendi mücadelemizi yaparken emeğe saygı ve adalet talep edenlerin ya...
Pazartesi, 01 Mayıs 2023
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ