Haksızlığa karşı duran, emeğinin, alın terinin, akıttığı kanın karşılığında adalet, eşitlik ve insan onuruna saygının gereği için sönen mücadele ateşini yeniden yakıp TEMAD ve mücadeleye destek misyonunu üstlenen sitemiz yönetiminin, yazarlarının ve üyelerinin bugüne kadar kişisel hiç bir beklentisi olmamış, mücadeleye tarafsızlık ilkesi ile destek vererek katkılar sağlamıştır.

TEMAD eski yönetiminin başarısızlığı, toplumda yarattığı umutsuzluk ve desteğimizi de yok sayması üzerine bu site mücadelede bayraktarlık misyonunu üstlenmiş, birçok taşın yerinden oynamasını sağlayarak mücadeleyi bugünlere taşımıştır. Sn. Keser ve ekibinin göreve gelmesi ile birlikte de yönetime ve mücadelemize şartsız destek sunmuştur.

Tazminatlarla ilgili yaşanılan hayal kırıklığı mücadelemize farklı bir ivme kazandırmış, sitemizin basında başlattığı rüzgar sosyal medyada PES Grubu ile fırtınaya dönmüştür. Umutları yeniden yeşeren assubaylar TEMAD çatısında tüm maddi ve manevi desteklerini sunmuştur.

TEMAD’ın başarılı temsili ile artan umut rüzgarları, Askeri Disiplin Yasası'ndaki yaşanılan hayal kırıklığı ve onun ardından Personel Yasası'nda beklentilerimizin karşılanmaması (Genelkurmay ve MSB yazılı açıklamalarının aksine, assubaylar özellikle birçok kamu görevlisinden daha alt kademeden göreve başlatılmaktadır. Maddi kayıplarının yanısıra psikolojik eziklik yaşamamızı amaçlayan ön yargı devam etmektedir!) ile yeniden başlayan umutsuzluk, TEMAD yönetimindeki olumsuzluklar ve suskunluğun da doğurduğu sonuçla, artarak devam etmiştir.

Farklı eleştirilerin ve umutsuzluğun önüne geçmek için toplumun düşüncelerine tercüman olan TEMAD YÖNETİMİNE ÇAĞRIMIZDIR yazımızda açık ve net olarak, yönetime duyulan güven ve saygıya vurgu yapılıp onlardan mucize değil, olumsuzlukların giderilmesi talebinde bulunulmuştur.

Daha önceki açıklamamızdaki talebimizin yanıtsız kalması üzerine, bu kez kararlılığımızı belirtmek üzere bu olumsuzluklar giderilmez ise “desteğimizi askıya alacağız” ifadesini kullandık. Ne yazık ki mücadeleyi kişisel çıkar ve  egolarını tatmin için ARAÇ olarak gören kişiler bunu tehdit olarak algılamıştır. Hâttâ, daha ileriye giderek, kırgınlıkları sembolize eden çatlamış TEMAD logosu, uğrunda ölünecek bayrağa saygısızlık ve onu parçalamak gibi banal düşüncelere taşınmıştır!

Değerli Meslektaşlarımız, muhtıra ve tehdidin dili "saygı" kelimeleri ile olmayacağı hepinizin malumudur. Yanlış yorumlanan ifadeler için iyi niyetli olanlar eleştiri hakkını kullanırlar. Hakaret dili, asarız, keseriz, yedirmeyiz söylemleri basit ve mücadeleye zarar veren davranışlardır. Bu mücadele kimsenin hezeyanlarını tatmin aracı olamaz, olmayacaktır!

Çağrımıza yapılan yorumların büyük bir bölümü haklılığımızı ortaya koyup ortak talebi tekrarlamışlar ve bu cesur, iyi niyetli, mücadeleyi ve TEMAD’I güçlendirmeyi amaçlayan çağrıya yorum ve kişisel mesajları ile destek sunmuşlardır.

  • Biz bu çağrımızın iyi niyetine, Temad Yönetiminin ise çağrımıza sağduyu ile yaklaşacağından emindik.

Nitekim, yazımız üzerine Site Yönetimimizi TEMAD GEnel Merkezi yetkilileri aramışlar, yazıdaki bazı yanlış anlamaların toplumda farklı algılanacağı endişesini dile getirmişler, bugüne kadar sitenin mücadele ve TEMAD’a verdiği desteğe teşekkürlerini iletmişlerdir.

Özet olarak;

Hiçbir meslektaşımız yönetimdeki fikir ayrılıklarını bölünme olarak değerlendirmesin. Biz görevimizin başında ve mücadelemiz için yapılan çalışmaların takibindeyiz. Assubay toplumuna verdiğimiz sözleri tüm imkanları zorlayarak yerine getirme azim ve kararlılığındayız. Olumlu sonuçlar alacağımıza inanıyoruz. Çünkü, taleplerimizde haklı olduğumuzu biliyor, muhataplarımıza da anlatıyoruz. Eylemler elbette demokratik haktır. Gerekirse kullanacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Biz bu mücadelede yüzbinlerin vebalini üstlenerek yola çıktık. En büyük gücümüzü assubayların desteğinden alıyoruz. Meslektaşlarımıza gerek duyulduğunda açıklama yapmak bizim görevimizdir.

denmiştir. Bilgilerinize saygı ile sunuyoruz . 

E.ASSUBAYLAR GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU VE SİTE YÖNETİMİ

Ögeyi Oylayın
(31 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#11 Tamer Yurtman 24-07-2013 00:55
Tüm adayların samimi duygular içinde ve emekli assubayların dertlerine derman olmak için göreve talip olacaklarını biliyoruz ancak,Yönetime aday olacak ekipler kendilerini tanıtmalı yapmak istediklerini anlatmalı,seçimin delege usulü yapılması kaldırılmalı,tüm şubelerde sandıklar kurulmalı,seçim günü her üye kayıtlı olduğu şubede oyunu kullanmalı,demokratik seçim sağlanmalıdır.Tüm aday arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.Saygılarımla.
--------------------------------------------------------------
YÖNETİCİ NOTU : Sn.Yurtman adayların kendilerini tanıtması için sitemiz tarafsızlık ilkesi ile herkese açıktır Seçim mevcut tüzük gereği delege oyları ile kesinleşecektir Sizin Temenniniz tüzük kurultayında değerlendirilebilir; Böylece şubelerde kayıtlı üyeler kendi ve genel başkanlarını seçebilirler
Alıntı
#10 Basri Bayrak 21-07-2013 22:16
Arkadaşlar merhaba, uzun süre oldu siteye girmiyorum hevesim ve umudum yok oldu arada şöyle bakıyorum, sistematik bir şekilde birileri görev almış mücadelede gayret gösteren iyi niyetli arkadaşlarımıza saldırıyorlar amaç soğutmak tuzaklara düşüyoruz. Temad yönetiminin açıklaması sizce yeterli mi sevinelim mi,umutlanalım mı? Bana göre günü kurtarmaktan öte gitmez açıklamada yapmazlar yanılan ben olurum inşallah sağlıcakla kalın.
Alıntı
#9 Osman Ada 21-07-2013 11:00
Aman Erdal Günşer kardeş dikkat et.Uyarıyı,eleştiriyi ihanet ve tehdit sananlarla eylem isteğini geri zekalılıkla suçlayan bööyüükkk mücadele adamlarını kızdıracaksın. (!)Ahmaklık,yalakalık,saygısızlıkla birşey elde edilemeyeceğini öğrendiğimiz zaman başarı şansımız artacaktır. TEMAD yönetiminden sorunlarını aşıp bizlerin sesine kulak vermesini bekliyorum.
Alıntı
#8 Erdal Günşer 21-07-2013 03:08
TEMAD yönetimine desteğimi buzdolabına koydum. Yönetim ne zaman üyelerinin merakla beklediği kitlesel eylemi hayata geçirirse o zaman desteklerim. Lafla peynir gemisi yürümez. TEMAD'ın kitlesel eyleme geçmemesinin bir tek sebebi olduğunu düşünüyorum. O da tamamen iktidara ters düşmek istememesidir. Bunun altında yatan nedenleri herkes kendince yorumlar zaten. Saygılarımla...
Alıntı
#7 ahmetçam 20-07-2013 12:31
Doğru tektir. Er veya geç DOĞRU görülecektir. Temad'ın ve Sitenin art niyetli olduğunu söylemek yanlıştır. Unutulmasın Bu site bırakın GENKUR sözünü ağıza almayı SORUNLARI dahi yüksek sesle TELAFFUZ edilemediği dönemde elini taşın altına koymuş, aydınlanma ve mücadele konusunda üzerini düşeni büyük özveriyle yerine getirmiştir. Tek temsilcimiz TEMADDIR,onun elini GÜÇLENDİRİRSEK hedefe daha kolay ve çabuk ulaşırız. Ama 50 yıllık ÖN YARGYI yıkmak kolay değildir. Mücadele başlarken YOLUN YOKUŞ ve ENGELLERLE dolu olduğunu söylemiştik. Yokuşlar çıkılacak, engeller tek tek ortadan kalkacaktır.Yeter ki MÜCADELE gücünü kaybetmeyelim. Birlik ve beraberliğimizi bozmayalım.Her geçen gün DAYANIŞMAMIZ daha çok artmalı GÜÇLENMELİYİZ.
Alıntı
#6 Elbirce 20-07-2013 10:59
Açıklamayı tatminkar bulmadığımı söylemekle başlamalıyım. Gün kurtarmaya yönelik ve eylem planını hep öteleyen bir açıklama daha olmuş.
Ben, TEMAD üyeliğimi Sn. Keser'in başkan olmasından sonra başlatan, bu yönetimin çağrıları doğrultusunda 2012 Ekim Ankara buluşmasına, 2013 Mart İstanbul buluşmasına koşa koşa gitmiş ve bu gönül desteği halen %100 süren biriyim. Bşk. yardımcılarının katıldığı Kadıköy toplantısında da bulundum. İzlenimim şudur: Toplumdan gelen eylem istekliliği gündeme geldikçe, itidal tavsiye eden, "bize güvenin, bize bırakın" diyen, yönetimde oluşan görüş farklılıkları konusunda hiçbir açıklama yapma ihtiyacı duymayan, istifalardan sonra bile ne olup bittiğini anlayamadığımız bir durumla karşı karşıyayız.
Görev tazminatını 2002 yılından beri, taa 57. Hükümet olan DSP-MHP-ANAP koalisyonundan beri bekliyoruz. Bunun engeli siyasetten mi, GenKur'dan mı kaynaklanıyor, bilmek istiyor ve buna göre tavır sergilemek istiyoruz.
Yönetimden beklediğimiz "lütfen gösterilmiş ilgi" değil, gerçek ilgidir. Gelecek Yüzyıl'ın ilk sayısının kapağında yazdığı gibi; "yönetmeye değil, temsile geldiklerini" hatırlasınlar, yeter. Sözlerim, başkanlık koltuğunda kimin oturduğuna göre değişmeyen, yarın yönetim değişse de geçerli olacak sözlerdir. Eleştiriler; yöneticilere yol gösteren, ışık tutan fırsatlar olarak değerlendirilmeli, kişiselleştirilmemelidir.
Saygılarımla...
Alıntı
#5 Mustafa Levent 20-07-2013 01:54
Riyakarlık ve de art niyetten uzak samimi, yapıcı bir uyarıyı acaba anlamakta daha doğrusu anlamamakta ısrar etmenin amacını biliyoruz, bunlar keşke bu sitenin yayın ilkelerini ve başyazı olarak yayınlanan metni okusalardı bu kadar çirkinleşmezlerdi. Site yönetimi çağrısı ve verilen yanıtını izlemeye devam edeceğiz. Saygılar sunarım.
Alıntı
#4 Gülbin İnan Yıldız 20-07-2013 01:23
TEMAD'ımız bizlerin haklarının alınımında en önemli söz sahibi olan yasal derneğimizdir.Bir assubay eşi olarak 1,5 yıl oldu sayfalardan takip ediyoruz.Elimizden geleni yapıyoruz.Lakin üzülerek ifade edeyim ki tabana gerekli açıklamayı yapmıyorlar.Tabanla tavanın söylemleri bir olmalı diye düşünüyorum.Olumlu veya olumsuz Temadın girişimlerinden haberdar olmak hakkımız diye düşünüyorum.
Alıntı
#3 Adilhan Şanlı 19-07-2013 23:56
Açıklamalar için TEMAD Gen.Mrk.ne teşekkür etmeliyiz.Doyurucu olmasa da kendilerini koşulsuz,şartsız destekleyen sitemize özel olarak yapıldıgını düşündügüm bu açıklama sagduyunun sesidir.Çatlak seslere ve durumdan vazife çıkarıp kendilerine paye saglamaya çalışanlara da yanıt niteligindedir.Başarmak için henüz geç kalınmadı derken hala umudumuzu korumak istiyoruz.Daha demokratik,daha katılımcı,daha şeffaf bir TEMAD için mücadelemiz sürdürüyoruz.Mucize beklemmiyoruz ama zorlayan yaşam koşulları karşısında da onurumuzla yaşayabilmek için bir an önce ekonomik haklarımızın alınmasını bekliyoruz.Buna masada demokratik gücümüz yetmiyorsa meydanlarda da demokratik haklarımızı kullanmayı öneriyoruz.Sayın Başkanın gözünün içine bakan(Ben dahil) on binlerce arkadaşımız bu gün karar alınırsa yarın Ankara'da olacagını biliyoruz.Mücadeleyi amaç edinmiş bütün önadı Assubay olanlara saygılarımla.
Alıntı
#2 AKALP 19-07-2013 23:20
Sorunlardan arınmış birlik içersinde olan yönetimin mücadelede başarı şansı artar. Bu başarıya katkı amaçlayan saygılı bir dille yapılan uyarıda bir bardak suda fırtına koparanlar kişisel hesap ve ego sahiplerine en güzel yanıt aynı endişelerle soruna çözüm bulmak güven tazelemek ve endişeleri gidermek adına İzmir il başkanlığı ve 14 şubenin temsilciler kurulunun toplanması tavsiyesi ve genel merkezin açıklaması olmuştur. Derneğimize güvenimiz devam ediyor.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin, adaletin, huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Cuma, 24 Kasım 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
BAĞIMSIZLIK SAVAŞIMIZIN KAHRAMANI, LAİK, DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, EBEDİ ÖNDERİMİZ VE BAȘKOMUTANIMIZ BÜYÜK DEVRİMCİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü BEDENEN ARAMIZDAN AYRILIȘININ 85. YILINDA SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ... RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN. 10 KASIM 1938 ! Bir devre damgasını vurmuş, dünyanın gidişatını değiştirmiş, yalnızca ya...
Cuma, 10 Kasım 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN. Cumhuriyetimizin 100. Kuruluș Yıldönümü kutlu olsun. Laik Demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk, silah arkadașları ve devletimizin bekası uğrunda canlarını veren aziz șehitlerimize minnettarız, ıșıklar içinde uyusunlar. Gazilerimize de șükranlarımızı sunuyoruz...
Pazar, 29 Ekim 2023
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ