Assubaylar Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve ülkelerine sadakatini teri, kanı ve canları ile ispat etmiş, verilen her görevi 'zaman zaman imkansızı da başararak' yerine getirmiş olmalarına rağmen, sistematik bir şekilde tahakküme varan sosyal, ekonomik ve insanÎ haksızlıklara uğramışlardır. Üstelik bu haksızlıkların kaynağı, kendi kurumları olan Genelkurmay Başkanlığı'dır!

Hiç bir kurum personeline TSK'nın assubaylara yaptığı haksızlığı, hukuksuzluğu yapmamıştır. Assubaylar kurumlarına olan saygılarından dolayı yıllarca “Kol kırılır yen içinde kalır” demiş, buna rağmen kanatlarının kırıldığını görmüşlerdir.

Çağ dışı yasalar uygulanarak assubaylar sicil, tayin, ceza tehdidi ile susturulmuştur. Fakat bizler "KRAL ÇIPLAK" gerçeğini tüm platformlarda seslendirip, hukukun üstünlüğünü sağlayıncaya kadar her tür yasal mücadeleyi vermeye kararlıyız!

Assubayları temsil etmekle görevli bir kaç istisna dışında, TEMAD yönetimleri ne yazık ki stükodan kurtulamamışlar, sorunların çözümünü sorunun kaynağı olan Genelkurmay Başkanlığı'nın himmetine bırakmışlardır!

Sn. Ahmet KESER başkanlığındaki TEMAD yönetimi görevi, assubayların 9 yılını heba eden, derecemizden, kadememizden haberi olmayan bir yönetimden devralmıştır. Buna rağmen, kısa zaman içerisinde toplumun umutlarını yeniden yeşertirken, derneğimizin ve camiamızın saygınlığını sağlamıştır.

Son günlerde TEMAD’a ağır eleştiriler yapıldığını izlemekteyiz. Mükemmele ulaşmayı amaçlayan eleştirilerimiz, önerilerimiz elbette olacaktır. Ancak özverili çalışmalar yaptıklarına inandığımız yönetime maksadı aşan eleştirelerde bulunmanın da, yönetim içindeki doğal anlaşmazlıkları, imâlarla veya el altından sızdırılan bilgilerle toplumda olumsuzluk boyutuna taşımak da haksızlıktır...

Assubayların her sorduğu soruya yönetimin yanıt vermesi beklenemez. Ancak yönetimin şu anki sessizliğini de tasvip etmemiz mümkün değildir! Disiplin yasasındaki hayal kırıklığını personel yasasında yaşamak istemiyoruz. Personel yasa taslağında bazı iyileştirmeler olmasına rağmen, örneğin; verilen yazılı teminatlara rağmen bizlerin  hâlâ büro memuru statüsünde görülerek bir çok kamu personelinden daha alt dereceden göreve başlatılmasındaki anlamsız ısrar ve diğer olumsuzlukların devam etmesi kabul edilemez. Bu adaletsizlikler görevli personelin moral motivasyonunu, emekli personel ve ailelerinin de aidiyet duygusunu sona erdirmiştir. Bu, TSK için fevkalade tehlikeli ve düşündürücüdür!

TEMAD’ın bu aşamada yaptığı çalışmaları, mail kampanyalarındaki uyarıların dikkate alınıp alınmadığını, MSB ile yapılan görüşmelerde kesinleşen  umut verici gelişmeler olup olmadığını bilmek, toplumun hakkıdır.

Bunu ifade etmekten hicap duyuyoruz. Ancak, Allah korusun bu ülke işgal edilmiş olsa işgal ordusu bile assubaylara bu kadar haksızlık ve hukuksuzluk yapmaz! Yıllardır bir emirle ölüme gönderdikleri, şahsi hürriyetlerini kısıtladıkları, mesailerini amir keyfiyeti ile tespit ettikleri assubayların haksızlıkları kabul edilemez boyutlarda, adaletsizlikten öte  adeta vicdansızlığa dönüşmüştür. Bunun  nedenini anlamak mümkün değildir. Bizler ne tahsilimizi, ne müfredat programlarımızı, ne statümüzü kendimiz tayin ve tespit etmedik. Bizde görülen eksiklik varsa bu yönetenlerin suçudur!

Assubayların ordu için gereksiz olduğunu düşünüyorlarsa, mevcut personeli kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtarak bu mesleği hemen kaldırsınlar. Ön yargılı zihniyet de, bizler de kurtulalım...

Ya da assubay olmadan bırakın ordunun savaşmasını, askerin karnını doyuramayacağı gerçeği kabul edilerek adalet taleplerimiz karşılanmalıdır.

TEMAD Genel Başkanlığı assubay ve ailelerinin her türlü desteğini arkalarında hissederek Genelkurmay, MSB ve Hükümet yetkilileri ile en kısa süre içersinde bir kez daha görüşerek haklı taleplerimizi, tahammülümüzün kalmadığını, vatanseverlik duygularımızın istismarına artık izin vermeyeceğimizi, gerekirse aylar süren ve ses getiren eylemler yapma kararlılığımızı anlatmalı, izlenimlerini toplumla paylaşmalıdır.

TEMAD yönetiminden endişeleri gideren açıklamalar bekliyoruz.

Huzur dolu günler dileklerimizle sevgi ve saygılar sunuyoruz.

Ögeyi Oylayın
(36 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#8 Orhan SELIŞIK 16-07-2013 16:39
Arkadaşlar 16 NİSAN 'da kaleme aldığım ve paylaştığım bir yorumumu unutmuş olanlara hatırlatmak,okuyamamış olanlara da okuma fırsatını tekrar vermek için paylaşıyorum. Ve tekrar buradan soruyorum (!)... Hani uygulamaya konulacak alternatif planlarınız vardı,bunları kendi sakalınızdan bile gizliyordunuz,birileri öğrenip karşı tedbir almasın diye.Çok umutluyduk bu meclis tatile girmeden haklarımızı elde edeceğiz diye ,hani çalışıyorduk gece gündüz demeden,hani yaptığınız çalışmaları MSB'ye vermiştiniz. Ne oldu ?.
( BALIKESİR Toplantısında, Sn.Bşk.ımız KESER elindeki dosyada, hukuk kurulunun yaptığı çalışmaları bizlere göstererek boş durmadıklarını anlatmaya çalıştı.Anladığım kadarı ile Disiplin yasasında hazırlıksız yakalandıklarını, kendilerine verilen sözlerin bir aldatmaca olduğunu geç fark ettiklerini üstü kapalı bir şekilde ifade etmeye çalıştı. Şimdi 926 da bizim aleyhimize çıkarsa (aynen DİSİPLİN yasasında olduğu gibi !...) , bu camiaya ne anlatacak ?
Benim önerim (!) yapılan E.Astsb.lar'ı bilgilendirme toplantılarında, elindeki dosyayı sallamakla bu işler yürümez,onu çıkıp meydanlarda,gerekirse Gn.kur., K.K.K., Hv.K.K.,Dz.K.K.,MSB.ve TBMM.nin önünde çadır kurarak alternatif dosyayı yazılı ve görsel basına anlatarak yapacaksın.
O dosyayı bana sallama (!)O dosyayı hazırlayanlara salla !. Toplantılarda seni izlemeye,senden umdukları sözleri dinlemek isteyen mağrur ve MAĞDUR kitleye,benimle var mısınız diye sorma (!) HAYDİ MEYDANLARA !... de. Bakalım arkanda kaç kişi olacak ?.Bizlerin artık bekleyeceği bir DOKUZ SENESİ daha YOK !... Kaybedecek ve tahammül edecek bir GÜNÜMÜZ bile YOK !... Başlangıç noktamız adreslerini verdiğim nokta olsun. Senelerdir bizleri yok sayan zihniyete KİM OLDUĞUMUZU ve istediğimizde NELER YAPABİLECEĞİMİZİ göstermenin zamanıdır.) Bu yazımı paylaştığımda SUS (!)... bekle,sen ne yapmak istiyorsun,kimsin nesin,bölücü,yıkıcı,casus,bu yazdıklarını sana yedireceğiz diyenler neredesiniz ?.
Ben bir cevap bekliyorum,bana cevabı kim verecek ?.Çok şey mi istiyoruz yaaa (!),Allah rızası için bir yetkili çıksın gelişmeler hakkında iki satır bilgi versin,bu kadar mı zor.Ağlamayan çocuğa meme verildiği nerede görülmüştür.Bizde ise ağlayanlara,durun, susun,pişmiş aşa su katmayın,bekleyin bu güne kadar gasp edilmiş olan bütün haklarımızı alacağız, çalıştık,dosyaları ilgililere verdik,MSB.ı ile görüştük diyerek boy boy fotoğraflar paylaşıldı ve hala da münhal sözcüler tarafından bu başarısızlık savunuluyor,umutların bir başka ilkbahara olmadı sonbahara kaldığını yani yine boynu bükük kaldığımızı,yine hüsrana uğradığımızı maalesef görüyoruz.Bırakın GNKUR.a veya HÜKÜMETE taş atmayı beceriksizliğinizi kabul edin ve mensuplarınızdan özür dileyin.
Alıntı
#7 Hüseyin ÇETİN 03-07-2013 12:34
Pusulanın 10 yılı aşkın bir süredir nereyi gösterdiği belli değildir. Önceki yönetim zamanında insanlar koyun gibi Gen. Mrk. tarafından kaval çalınarak uyutulmuştur. Sayın Ahmet KESER yönetime geldiğinden beri yol aldık ama geçmişdeki kayıplarımızı da düşünürsek alınan yol ve iyi niyet yetersiz kalmaktadır. Assubaylara hakları verilirse belki Sayın Genkur.Bşk. makamından olur zihniyetiyle vurdum duymaz davranmaktadır, hükümetin amacı ise subayları maaş konusunda devamlı iyileştirip assubayları ÖTELEYEREK TSK.lerini bölme çabası içindedir. Bence üç büyük ilimizde ayrı günlerde ses getirecek eylemler yapmanın zamanı gelmiştir.
Alıntı
#6 EMEKLİASSUBAYLAR 02-07-2013 11:33
Sn.Mustafa ÇOŞKUN'un mesaj panosundaki yorumu ilgisi nedeniyle makalenin altına taşınmıştır. BÖLÜM YÖNETİCİSİ
Yanılmayı isterim merak etmeyin özür de dilerim ama hiç umutlanmayın TEMAD YÖNETİMİ YİNE AÇIKLAMA YAPMIYACAK ÇÜNKİ SEÇİLENLER SEÇENLERİ ÖNEMSEMEZLER
Alıntı
#5 Osman Ada 02-07-2013 00:15
Arkadaşlarımızın hem fikir olduğu gibi assubayları birçok kamu görevlisinden daha
alt kademeden göreve başlatarak ekonomik kayıplarının yanında psikolojik eziklik yaşamasını kabul ettiremez. TEMAD yönetimi içindeki soruna kesin çözüm bularak personel yasası ile ilgili gelişmeleri yakından takip edip bizleri bilgilendirmeli adaletsizliklerin devam ettiği izlenimi edinmesi halinde yurdun her yerinde eylemler yapmalıdır
Alıntı
#4 AKALP 30-06-2013 10:31
Pusulanın şaştığı belli. TEMAD genel merkezinden isteğimiz içindeki huzursuzluğu bitirip çıkacak yasalarla ilgili gerekli çalışmaları yapmasıdır. Bizim ne tahammülümüz ne de dayanacak gücümüz kalmadı, bir işaretle onbinler tepkimizi veririz. Hak, hukuk diye göstermelik 4 yumurta için mesai harcayanlar yüzbinlere yaptıkları zulme son versinler, YETER ARTIKKKKKKKKKKKKK ...
Alıntı
#3 atilla abaylı 30-06-2013 08:56
Yüzbinleri bulan bir sınıfı ilgilendiren ve bu kesimin tüm gözü*kulagı Temad genelmerkezinde olan bu gibi konularda sessizlik insanları çıldırtma noktasına getirmiştir. Degişik sayfalardaki degişik bilgiler ve degerlendirmelerin son bulması ve tek noktadan belirli surelerde açıklamalarla sınıfımızın bilgilendirilmesinin önemini vurgulamak istiyorum.
Yönetim bu tutumunu degiştirmelidir.Bu tutumun inanç ve ekonomik kayıplarıda beraberinde getirmektedir.
Yıllardır taşlaşmış bir ön yargının EŞ ZAMANLI tüm Türkiyede yapılacak çeşitli ve farklı eylemlerle organize edilmeli ve surekliligi saglanarak komu oyunun dikatlerini çekmeliyiz.
Bu konuda bir heyet oluşturularak derhal görevlendirilmelidir.
Saygılarımla..
Alıntı
#2 EMEKLİASSUBAYLAR 30-06-2013 00:30
Sn.Erhan KOLAĞASI'nın mesaj panosundaki değerlendirmesi konu bütünlüğü nedeniyle ilgili makalenin altına taşınmıştır. Bilgilerinize

Eğer bizler gene 2. sınıf vatandaş statüsünde kalmaya mahkûm edildiysek beklememiz boşunadır. Umudumuz olan yeni yönetimin muvazzaf arkadaşlarımızın büyük katkıları ile tüm Türkiye’de büyük bir sivil toplum örgütü olduğumuzu kabul ettirmişken bu kadar sessiz kalmamız nedendir?
Sayın genel başkanım Ahmet Keser'den MSB ile yapılan son görüşmenin bilgilerini bizlere paylaşmasını bekliyoruz olumlu veya olumsuz.
Bizlerin beklemeye tahammülü kalmadı. B-C-D planımızın başlama zamanı gelmedi mi? En küçüğünden başlayalım artık.
Bu benim şahsi görüşümdür en kısa zamanda bir heyet kurulup önce genelkurmay başkanı ile görüşme olanağı sağlanmalıdır. Küslük dargınlık bir kenara bırakılmalıdır burada büyük bir kitlenin vebali üzerinizdedir. Görüşme talebimiz karşılanmasa siyah çelenkle başlayıp sırası ile ne lazımsa yapmamız gerektiğine inanıyorum bizler hazırız.
Sayın genel başkanım sizlerden gelecek bir işareti bekliyoruz yapılacak her eylemin en başında olacağım ve benim gibi öfke ve sabırsızlıkla bekleyen çok arkadaşım var saygılar sunarım tüm 11 yıldır umutla bekleyen arkadaşlarıma.
Alıntı
#1 EMEKLİASSUBAYLAR 30-06-2013 00:20
Değerli meslektaşlarımız, sitemizin alan taşınması sırasında bilgiler yedeklenmesine rağmen bazı yorumlar silinmiştir, özür dileriz.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin, adaletin, huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Cuma, 24 Kasım 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
BAĞIMSIZLIK SAVAŞIMIZIN KAHRAMANI, LAİK, DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, EBEDİ ÖNDERİMİZ VE BAȘKOMUTANIMIZ BÜYÜK DEVRİMCİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü BEDENEN ARAMIZDAN AYRILIȘININ 85. YILINDA SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ... RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN. 10 KASIM 1938 ! Bir devre damgasını vurmuş, dünyanın gidişatını değiştirmiş, yalnızca ya...
Cuma, 10 Kasım 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN. Cumhuriyetimizin 100. Kuruluș Yıldönümü kutlu olsun. Laik Demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk, silah arkadașları ve devletimizin bekası uğrunda canlarını veren aziz șehitlerimize minnettarız, ıșıklar içinde uyusunlar. Gazilerimize de șükranlarımızı sunuyoruz...
Pazar, 29 Ekim 2023
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ