Yaklaşık iki haftayı geçkin süredir gerek e-postama, twittere gelen iletiler, gerekse yazılarıma eklenen yorumlarda siyaset yaptığım üzerinde ağırlıklı duruluyor, assubay adının bulunduğu sitede yazmamam, assubay adını kullanmamam belirtiliyordu.

Belki de alanlarına girmiş olmamızın rahatsızlıklarıydı  bunlar.

Ülkemizde siyaset, belli tekellerin, teknokratların, hâttâ cemaatlerin eline geçmiş ve siyasette etkin olmaları yoluyla da kendilerine menfaatler sağlamış olduklarını görmekteyiz.

Siyaset dışı bırakılanlar ise yaşamlarının kaderini siyasette etkin olanların ellerine teslim etmiş ve kaybetmişlerdir.

Olan biteni görmezsen senden iyisi yoktur.

Ya görürsen ve de yazarsan...

İşte sorun burada başlıyor.

Şahsıma yönelik olanlardan sonra, assubay adı bulunan sitede durumun ne mecrada olduğunu, şahsımı eleştirenler de dâhil olmak üzere, ilgililer, yazmış olduğum “Veda” yazısına ve sosyal medyada yapılan açıklamalarda görmüş oldular.

Elektronik postama ve twitter hesabıma okuyucu ve meslektaşlarımdan çok kısa sürede gelen iletiler şahsımı eleştirenlerin fersah fersah üzerinde ve oldukça duygu doluydu.

Emekli assubaylar org. okuyucuları ve site yönetimi oldukça sağlam bir duruş sergileyerek bizi eleştirenlere hak ettikleri cevabı fazlasıyla vermişlerdir.

  • Bu andan sonra bendenize düşen devam etmektir.

Göstermiş olduğunuz değerli katkılarınız, destekleriniz için teşekkürlerimi sunuyorum,

Ögeyi Oylayın
(56 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#9 MEHMET ALİ KILINÇ 25-04-2013 12:01
Sayın Kaya.
Sizi sadece yazılarınızdan tanıyorum.
Açık ve net.
Zaman olarak, sitemizin ve mücadelemizin, yeni Hüseyin Savcı kayıplarına tahammülü yoktur.
Ülkeye şekil vermede kullanılan enstrümanların maalesef aramızda da,kol gezen uzanıtılarının tepkilerinden illalah ederek verdiğiniz küsme kararından döndüğünüz için tebrikler.
.
Alıntı
#8 selçuk 24-04-2013 21:25
Sn.Kaya, keşke baştan hiç olmasaydı;ne yapalım oldu bi kere, hatadan dönüldü (KİŞİ HATASINI BİLMEK KADAR ARİF OLAMAZ) SİZ YAZMAYA DEVAM EDİN.LÜTFEN.
Alıntı
#7 ahmetçam 18-04-2013 11:33
Sn KAYA, doğru KARARINIZ için sizi kutlarım. Bu karara varacağınıza olan İNANCIM TAMDI. Bizler, yazmaya BAŞLARKEN meydanlarda KİMSE yoktu. Bakmayın ORTALIK AYDINLANMAYA ve ŞEKİLLER belirlenmeye başladığında ORTAYA çıkanların TENKİT ve KARALAMALARINA. Biz, doğru YERDE doğru ZAMANDA HAKLARIMIZIN peşinde olduk, HEDEFE varana kadar da HAKLARIMIZIN peşindeyiz. Görüşmek dileklerimle kolay gelsin.
Alıntı
#6 Osman Ada 18-04-2013 10:58
İnternette, özellikle Facebook'ta assubay adında sayfalar, siteler var, assubayların yıllarını heba eden eski başkan bile assubay birliği diye site kurmuş, hâttâ istisna dışında amaç mücadele değildir assubay adını kullanıp siyasi, dini ve kişisel amaç taşımaktadır .Arkadaş şube başkanı ya da yöneticisi olmuşsan genel merkeze karşı eleştiri muhalefet yapacaksan istifa edersin.
Bu siteye yazarlarına saldırmaları işte bu nedenlere dayanır, bunlarda assubay ruhu yok olsa bu sitede mail kampanyası yapılıyor neden katılmıyorsun? Bir avuç bozguncu bizim mücadele şevkimizi kıramaz,biz,onurla adalet yerini buluncaya kadar TEMAD önderliğinde mücadelemize devam edeceğiz. Sn.Kaya doğru olanı yaptınız teşekkürler.
Alıntı
#5 Ersen Gürpınar 18-04-2013 10:23
Talepleri sadece adalet,eşitlik ve insan onuruna saygı olan; bu ülkeye ve TSK'ne sadakatlerini teri,kanı ve canı ile kanıtlayan assubaylara ön yargılarla tahakküme varan haksızlıklara karşı 1975 yılında ARTIK YETER diyen meslektaşlarımızın yaktığı mücadele ateşi sönmek üzereyken bu sitenin öncülüğünde yeniden yakılmasından rahatsızlık duyanlarla mücadeleyi kişisel ve siyasi amaçlarına alet etmek isteyenlerin entrikaları ile mücadelemiz sekteye uğratılmak birlik ve beraberliğimiz bozulmak istenmektedir. Bizler, kararlılıkla yolumuza devam ederek demokratik ve yasal mücadelemizle mutlaka başarıya ulaşacağız.
Alıntı
#4 Melih ÇEVİK 18-04-2013 10:19
Sayın Kaya, yeni devam kararınız dostlarınızı sevindirmiş, dost gözüken durduğu yer belli olmakla beraber ben buyum diyemeyenleri en hafifiyle hayal kırıklığına uğratmıştır. Kararınızdan dolayı acizane olarak teşekkür eder, meselelerimize ve gündeme dair yazılarınızı sabırsızlıkla beklediğimi ifade etmek isterim. SAYGILARIMLA.
Alıntı
#3 Erdal Günşer 18-04-2013 07:46
Sayın Kaya doğru bir karar vermiştir. Kullandığı üslup nedeniyle eleştirilebilecek en son yazarımız kendisidir. Başarılarının devamını dilerim.
Alıntı
#2 Rafet Duran 18-04-2013 01:15
Sayın KAYA, size yakışanı yaptınız. Size olan güvenimizi boşa çıkarmadınız. Bu karardan sonra başardığını sananları yanıltarak, sevinçlerini kursaklarında bıraktınız. İyi bir mücadeleci olduğunuzu yine kanıtladınız. Teşekkürler.
Alıntı
#1 Halil ERGENLİ 18-04-2013 00:56
Sn. KAYA,gündelik ucuz politikacı edasıyla icra edilen siyaset ile yaşamın kendisi ve gerçeği olan siyaseti biribirinden ayırt edemeyenlerin, Assubay özlük haklarının yıllardır ötelenmesinin ne tür siyasi dengelerin sonucu olduğunu göremeyenlerin bu tür eleştiriler yapması doğaldır.
Devam kararınızdan duyduğum memnuniyeti bildirir, selam ve saygılarımı sunarım.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği; sağlık, başarı ve mutluluk dolu nice yıllar diliyoruz. SİTE VE ASSUBAY GÜÇ BİRLİĞİ YÖNETİMİ
Cumartesi, 31 Aralık 2022
Turan
Bu temad başkanı bu güne kadar bol gezi yaptı ve bol bol fotoğraf çektirdi, iktidarın verdiği haklarına kendi almış gibi lanse etmeye çalıştı.bu ek gösterge verilirken 3600 den emekli olan astsubaylara neden 5400 ü istemedi.eylül ekim gibi tazminatları alıyoruz dedi yıl bitti.eğer seçimden öncede alamazsak bir 5 yıl daha bekleriz.gerçi iktidar partisine astsubayları gör...
Perşembe, 22 Aralık 2022
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin, adaletin, huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Perşembe, 24 Kasım 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ