TSK'DA KİŞİLİK HAKLARI GÜVENCESİ

Değerli Arkadaşlarım,

Kişinin geleceğine ve yaşamına ÇÖREKLENMİŞ KAN EMİCİLER YOK olmadıkça toplumdaki ADALETSİZLİKLER BİTMEZ TÜKENMEZ. Birileri veya YASALAR buna DUR demedikçe Adaletsizliklere her gün YENİLERİ eklenir.

Her şeyi YALNIZ kendilerine HAK görenler, diğer BİREYLERİN YAŞAM HAKLARINI KISITLAR, onların YAŞAM STANDARTINI BİLİNÇLİ olarak baskı altına alıp, DÜŞÜRÜRLER. Bu TOTALİTER sistem biçimini ENGELLEYECEK TEK YÖNETİM BİÇİMİ DEMOKRASİDİR. Ama bu DEMOKRASİ biçimi de KAĞIT üzerinde olmayıp UYGULANABİLİRSE GEÇERLİ olabilir.

Ülkelerin ANAYASASINDA DEMOKRASİ ve YÖNETİM biçimi CUMHURİYET (Halkın kendi kendini yönetme biçimi) yazdığı halde bazı KİŞİ ve GURUPLARIN görüş ve isteklerine göre UYGULAMA yapılıyorsa bu DEMOKRASİ ve CUMHURİYETTE tartışmaya AÇIK hale gelir.

ANAYASADA belirtilen MADDELER herkes için GEÇERLİ ve UYGULANIR olmalıdır. ANAYASAYA uymayanlara YAPTIRIM gücü olmazsa ORTAYA T.C. Devletinde uygulanan DEMOKRASİ ve CUMHURİYET ortaya çıkar. Birileri ÇIKAR kendini ANAYASADAN-DEVLETTEN-CUMHURİYETTEN daha büyük görüp "bir kere delmekle bir şey olmaz" diyerek ANAYASAYI ihlal ederse, kendisinden sonra GELECEKLERE DE bu İHLALİN yolunu AÇMIŞ olmaz mı?

Ülkemizde bunlar YAŞANMADI MI?

ÖZEL de olsa TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNDEKİ YASALARA, ANAYASAYA aykırı KİŞİ HÜRRİYETLERİNİ bağlayıcı KARARLAR verilmesi doğru mudur?

Halen de GELİŞEN TÜRKİYE'DE UYGULAMA bu değil midir?

Son çıkan DİSİPLİN YASASINDA bu YETKİLER daha da AĞIRLAŞTIRILMAMIŞ MIDIR?

Gelişen TÜRKİYE BU MUDUR?

İnsan HAKLARINA UYMA ve UYGULAMA böyle mi GELİŞECEKTİR?

TSK'daki HİYERARŞİK sisteme KİMSE İTİRAZ etmemektedir. İTİRAZ,KEYFİ uygulamalara VERİLEN YETKİLEREDİR. Bu sonlanmadıkça TSK' da HUZUR sağlanamaz.

TÜRKİYE'nin GÖSTERMELİK değil GERÇEK anlamda UYGULANABİLİR bir DEMOKRASİYE ihtiyacı vardır. Bu demokrasi SİVİL yaşama nasıl İNSAN HAKLARI uygulaması getiriyorsa SİLAHLI KUVVETLERDEKİ personeli de KAPSAMALIDIR.

KİMSENİN HAYATLA olan BEKLENTİLERİ kendilerini YETKİLİ addedenlere KANUN eliyle YOK etme YETKİSİ KİMSEYE YETKİ olarak VERİLMEMELİ, bu hayal KIRIKLIĞI HİÇ KİMSEYE yaşatılmamalıdır.

KİŞİ ve HAKLARININ TEK GÜVENCESİ-KORUYUCUSU YASALAR olmalıdır. KİŞİ HAKLARI yalnız ve YANIZ YASALARIN GÜVENCESİ altında olup KİŞİLERİN KEYFİLİĞİNE HİÇ BİR ŞEKİLDE HİÇ BİR ZAMAN BIRAKILMAMALIDIR.

Ögeyi Oylayın
(29 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN TBMM'nin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verişinin 102. yıl dönümü ve Gaziler Günü törenlerle kutlanacaktır. Kahraman gazilerimizin, oluşan bedensel engellerinin yanında başta devletimizin mevzuatlarından kaynaklanan birçok sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Gazilerimize devletimizin yetkililerince...
Salı, 19 Eylül 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
EMPERYALİSTLERİ DİZE GETİRDİĞİMİZ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZIN 101. YILI YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine g...
Çarşamba, 30 Ağustos 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
ZAFER HAFTASI KUTLU OLSUN Osmanlı İmparatorluğunun SEVR ile parçalanmasına HAYIR diyen bir avuç kahraman ATATÜRK önderliğinde 19 Mayıs 1919 tarihinde başlattıkları kurtuluş mücadelesini 26 Ağustos 1922 yılında Afyon Kocatepe'de başlayan dünyanın takdirini kazanan bir taarruzla bozguna uğrattıkları düşmanı 30 Ağustos'ta kesin yenilgiye uğratarak ülkemizin bağımsı...
Cumartesi, 26 Ağustos 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ