HAKSIZLIKLAR KADERİMİZ OLAMAZ

hak-aramakSaygıdeğer Meslekdaşlarımız;

Bu site, sönmeye yüz tutan mücadele ateşini yeniden yakmış, sizlerin özgür sesi olmuştur.

Muhataplarımızı henüz değiştiremesek te bizler değiştik. Haksızlıklar karşısında susmanın haksızlık kadar suç olduğununun bilinci ile sesimizi muhtelif platformlarda dile getiriyor, bunlarla ilgili çözümler üretiyor, eleştiriyor ve sorguluyoruz.

Bizim misyonumuz TEMAD'a ve mücadelemize destek vermektir. Ne yazık ki yasal temsilcimiz üyelerinden geri de kalmıştır!

"Biz bu kadarını yapabiliyoruz veya yeterliyiz" savunması bizim için yeterli değildir. O göreve kimseyi zorla getirmediler ve zorla tutmuyorlar. O göreve bizim sorunlarımızı çözme sözü vererek kendileri talip oldular. Elbette onlardan mucize beklemiyorduk. Yılların sorunu birkaç yılda çözülemezdi ama bize yeterli gayreti gösterdikleri ve iyi niyetli oldukları konusunda güven vermediler.

Mücadele kimsenin tekelinde olmadığının da bilinci ile, muhaliflikle suçlansakta binamız, sekreterimiz, ödeneğimiz, aidatımız, makamımız olmadan bu işe gönül veren meslektaşlarımızla mücadelemizi sürdürüyoruz ve tüm engellere rağmen sürdürmeye kararlıyız.

Genelkurmay başkanlığının kamuoyu ile paylaştığı bazı iyileştirmeler, ne yazık ki bu hükümet tarafından gerçekleştirilmemesine rağmen, mecliste 9 ŞUBAT 2011 tarihinde yapılan araştırma önergesi görüşmelerinde iktidar milletvekilleri, çözümü seçimler sonrasına ertelediklerini ve bazı iyileştirmelerin yapıldığını belirtecek kadar konudan ve adaletten uzak olduklarını kanıtlamışlar. Başkakanın, MSB ve bazı milletvekillerinin çözüm konusunda verilen sözlerin tutulmadığını unutmuşlardır!

Biz kimsenin siyasi mezesi olmayacağız. Bu bilinçli toplumun oylarını kasaba politikaları ile yönlendiremiyeceklerdir.

Değerli arkadaşlarımız, bizim intibaklarımızla ilgili MS komisyonun da MHP milletvekillerinin yasa teklifinin yanı sıra henüz meclise intikal etmeyen ama TEMAD sitesinde verildiği bildirilen Sn.Akman'ın teklifinde 9/1 adaletsizliği aynen korunmaktadır. Bizler yıllardır ekonomik sorunlarımızın çözümünde 9/2 nin anahtar rolü oynadığını belirtemize rağmen tekliflerin hazırlanmasında emeklerini övünç vesilesi olarak bölge toplantılarında dile getiren TEMAD yönetimi ya bu bilgilerden yoksundur yada bizleri mahalle bekçileri, ziraat ev ekonomistleri gibi sınıflardan daha alt kademeden göreve başlatan bu önyargılı adaletsiz uygulamaya 'genelkurmaya karşı olmamak adına' razı olmaktadırlar.

  • Değerli Meslekdaşlarımız, sitemizde bu adaletsizliği belirten mail kampanyasına arzulanan seviyede olmasada binleri aşan bir katılım olmuş bu konudaki yazımız 11.000 kişiye ulaşmıştır. KENDİNİZE SAYGINIZ GEREĞİ VERDİĞİNİZ BU DESTEĞE SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ.

Değerli arkadaşlarımız, TEMAD yönetimi bölge toplantılarında, partilerle görüşeceğini, onlardan kontenjan talep edeceğini bildirmiştir. Ne derece başarır, gayret gösterirler bilemiyoruz. Böyle bir durum olumlu yönde gerçekleşirse değerlendirir, gerekli destekte bulunuruz. Ancak, biz bir trenin daha kaçmaması için siyasilere kararlığımızı bildirmek için BİR DEKLARASYON HAZIRLIYACAĞIZ.

Bizim taleplerimizin imtiyaz ve ayrıcalık olmayıp, adalet, eşitlik ve insan onuruna saygı olduğunu, bu taleplerimizin istismarına izin vermiyeceğimizi, daha önceki seçimlerde boş vaatlerde bulunanları, aile fertlerimizle birlikte, asgari bir milyon oylarımızla cezalandıracağımızı, seçim bildirgelerinde resmen sorunlarımızı kabul edip çözüm getireceklerini taahhüt eden partilerin yanında olacağımızı, mecliste grubu bulunan AKPARTİ - CUMHURİYET HALK PARTİSİ VE MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİNİN yetkili organlarına ve grup başkan vekillerine bir deklarasyonla duyuracağız.

Bu konuda her zamanki gibi yapmanız gereken tek şey sitemizde yayınlanacak deklarasyonun altına imza koymanızdır. Katılımın miktarı inandırıcılığımızın ve kararlılığımızın göstergesi olacaktır.

Lütfen bu konuda ilginizi ve bunun arkadaşlarımızla paylaşılması için göstereceğiniz gayrete şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz.

HER GECENİN BİR SABAHI VARDIR. HAKLI TALEPLERİMİZ GERÇEKLEŞİNCEYE KADAR YASAL HER TÜRLÜ MÜCADELEYİ YAPMAK ONURUMUZDUR .
Ögeyi Oylayın
(20 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#18 Dalkılıç 03-03-2011 00:59
M.Savaş Evran büyüğüme katılıyorum. Haksızlıklarımız kader olmasın başlığının altında ne yazıyor diye merak etmeyenler, hazır önlerine sunulan mail kampanyasında isim yazıp gönder tuşuna basmaktan çekinenler, bizim için rehber olacak bir ankete katılmayanları görünce benim de umutlarım tükeniyor. Kimse kusara kalmasın bizim birlik olamayacağımızı bildikleri için bu haksızlıkları reva görmüşler...
Alıntı
#17 Hüseyin ÇETİN 16-02-2011 16:48
Sayın Mustafa Savaş EVRAN abimiz yukarıdaki yorumum nedeniyle benim fikrimi beğenmemiş saygı duyarım.
Kendisi " Sayın Çetin.İktidar Milletvekilleri 8 yıldır iktidarlarında bizim yanımızda oldular da biz bunu inkar mı ettik? Bu saatten sonra hala böyle bir umut taşıyor olmanızı anlamak mümkün değil. Bu konuda bu saatten sonra kusura bakmayın ama sizinle aynı safta olmam da mümkün değil." diyor haklı olabilir, tabi herkesin görüşlerinin aynı olması mümkün değil. 8 yıldır iktidar milletvekilleri yanımızda olmadı diyorsunuz, peki bizler onların yanında olabildik mi? 2006 yılında bizler için verilen özlük haklarının kimlerin baskısıyla geri çekildiğini unutmayalım. Bu fikrim nedeniyle beni AKP'li olarak görmeyin.
Alıntı
#16 Mustafa Savaş EVRAN 13-02-2011 20:01
994 ve 16. Bu ne diyeceksiniz şimdi. Bu rakamlar 'HAKSIZLIKLAR KADERİMİZ OLAMAZ' başlıklı Deklerasyon hazırlama teklifini içeren ve bana göre 1 nci derecede önem taşıyan bir yazının dört gündür ziyaret edenler/Yorum yazanların sayıları. 994 ziyaret ve 16 yorum.Bu ziyaretlerden en az 30'u bana ait. Bu yorumlardan birisinde de aman İktidar Milletvekillerini kırmayalım anlamında bir görüş. Ben umudumu yitirdim iyice. Bu sayılar HAKSIZLIKLARIN BİZİM KADERİMİZ OLMAYA DEVAM EDECEĞİNİN KANITI ADETA.
Alıntı
#15 Mustafa Savaş EVRAN 13-02-2011 19:39
Alıntılandı Hüseyin ÇETİN:
TEMAD Gen.Bşk.lığının bizler için bundan sonra da mücadele vereceğini sanmıyorum, bu konuda TEMAD İlçe Bşk.larından da çoğunluğunun tutumları ortadadır.
CHP veya MHP'den bir milletveikilinin bizim için verdiği önergenin bu hükümet tarafından onaylanmayacağı gün gibi aşikardır, biz yanlış yerde saf tutuyoruz. Biz hükümet tarafından bir milletvekilini yanımıza alırsak kazanımlarımız olur, aksi halde boş hayallerle avunuruz. Ayrıca eylem konusunda Sayın Ersen GÜRPINAR ile hemfikirim.


Sayın Çetin.İktidar Milletvekilleri 8 yıldır iktidarlarında bizim yanımızda oldular da biz bunu inkar mı ettik? Bu saatten sonra hala böyle bir umut taşıyor olmanızı anlamak mümkün değil. Bu konuda bu saatten sonra kusura bakmayın ama sizinle aynı safta olmam da mümkün değil.
Alıntı
#14 Erdal Günşer 13-02-2011 09:50
Ortada hepimizin vurguladığı haksız bir gerçek var. Biz sokak kedisiyiz. Bazıları ciğercinin kedisi. Bu nedenle midemiz farklı şekillenmiş. Bu mideye göre de yiyoruz.
Sayın Batur'un Kağıttan Kaplanlar derken kast ettiğini ben biliyorum. Ancak Sayın yorumcuların da belirttiği hususları iyice inceleyince literatürümüze yeni giren ve ne demek olduğu aşıkar olan "kağıttan kaplan" deyiminin OYAK'a ne kadar yakıştığını vurgulamak isterim. Nitekim Sayın Umur TALU bu benzetmeyi köşe yazısına taşımış.
Bir de şöyle bir acı tablo var. Yüzlerce muvazzaf, emekli subay ergenekon ve balyoz soruşturmalarından tutuklandı. Kendilerini savunmak için yardım sandığı kuruldu. Ne kadar hukuki olduğunu şu an konu etmek istemiyorum. Ancak bu sandığa aidat vermek istemeyen alt rütbelerle ilgili haberle basına yansıdı. Tutuklamalar hakkında orduevinin önünde yapılan gösteri de o kadar cılızdı ki... Muvazzaf olsun emekli olsun bizler aile gibi davranıp tutuklananlara sahip çıkmıyoruz. Demek ki TSK'ni yönetenler aile gibi olduğumuz, ya da birlikte olduğumuz, ya da kader ortağı olduğumuz gerçeğini iyi anlatamamışlar. Davranışlarıyla bunu gösterememişler. Maalesef her şeyin bedeli oluyor. Böyle günlerde bu tür muhasebelerin doğru yapılmasının gerektiği günlerdir. Yoksa yine eskisi gibi kızarak, kısıtlayarak, hak kelimesinin komutanın emirlerine maruz olduğunu söyleyerek sorun çözülmez...
Harbiye Marşı maalesef TSK'yı kucaklamıyor. İstiklal marşı söylemek gerek. Saygılarımla...
Alıntı
#13 AKALP 13-02-2011 00:02
Sn.Ersen ağabeyin yönetim adına yaptığı öneri hepimizin düşüncesidir temad bu konuyu organize etsin ama aylarca susup bizleri muallakta bırakmasın kararını versin destek olalım yapmıyacaksa gölge etmesin başka birşey istemiyoruz birlik olacaksak Temad kişisel hesap yapmadan stateji belirlesin açıklasın
Alıntı
#12 Levent KESMEN 12-02-2011 20:16
Burada yazan arkadaşlarımın fikirlerine katılıyorum.Yalnız bunca haksızlığa rağmen birçok iktidar partili meslektaşımız haklarımızın verilmemesinde tek suçluyu GenKur olarak görüyorlar.Kendilerini öyle bir şartlamışlarki iktidar partisi bizlere haklarımızı vermek isterken devamlı GenKur engeline takıldığına inanıyorlar.Sanırım 8 yıldır yaşananları ve meclis oturumlarını başka bir gözlükle izliyorlar veya öyle görmek istiyorlar.
Alıntı
#11 şeref 12-02-2011 01:32
HERHANGİ BİR PARTİ ÜYESİ DEĞİLİM. AMA BİZİ BAŞARIYA GÖTÜRECEK FORMÜL, KIZSAK DA DARILSAK DA OYUM CHP' YE KAMPANYASIDIR. BU KAMPANYAYA DİRENEBİLECEK, DİKKATE ALMAYACAK HİÇ BİR İKTİDAR PARTİSİ GÖREMİYORUM. TATLISU BALIĞI OLMAYI BIRAKALIM. TUZLU SUDA YAŞAMAYI ÖĞRENMELİYİZ. EMEK OLMADAN YEMEK OLMAZ. BEN EMEKLİ 86'LIYIM ABİLERİM,KARDEŞLERİM. SEVGİ VE SAYGILARIMLA.
Alıntı
#10 şeref 12-02-2011 01:31
Alıntılandı Mithat Türetken:
Hangi partiye oy kullanacaksak, site olarak bunu belirlemeli,o partiye toplu olarak kayıt olmalı, yine o partinin desteği ile eylem yapmalıyız diye düşünüyorum.

KESİNLİKLE KATILIYORUM.YILLARDAN BERİ CUMHURİYET HALK PARTİSİ ASTSUBAYLAR İÇİN ÖNERGE VERİR DURUR. AKP REDDEDER DURUR.200 BİN ÇALIŞAN 100 BİN EMEKLİ ASTSUBAY=300 BİN KİŞİ 4 LE ÇARP. EDER 1MİLYON 200 BİN KİŞİ.1 KİŞİ ETKİLESEK EDER 1.5 MİLYON KİŞİ. NE KADAR İYİMSERİM DEĞİL Mİ?. EVET İYİMSERİM. BİZİM ARAMIZDA BİZİ DAİMA REDDEDEN PARTİ SEMPAZİTANİ O KADAR ADALETLİ ARKADAŞ VAR Kİ. ARKADAŞLAR KESİNLİKLE TEK PARÇA,TEK VÜCUT OLMAK ZORUNDAYIZ.BELİRLEYECEĞİMİZ TAVIR SEÇİMDEN ÖNCE BİR ÇOK HAKKIMIZI ALMAMIZI SAĞLAYACAKTIR. BAKIN GÖRÜN NELER OLUYOR.
Alıntı
#9 Hüseyin ÇETİN 12-02-2011 00:49
TEMAD Gen.Bşk.lığının bizler için bundan sonra da mücadele vereceğini sanmıyorum, bu konuda TEMAD İlçe Bşk.larından da çoğunluğunun tutumları ortadadır.
CHP veya MHP'den bir milletveikilinin bizim için verdiği önergenin bu hükümet tarafından onaylanmayacağı gün gibi aşikardır, biz yanlış yerde saf tutuyoruz. Biz hükümet tarafından bir milletvekilini yanımıza alırsak kazanımlarımız olur, aksi halde boş hayallerle avunuruz. Ayrıca eylem konusunda Sayın Ersen GÜRPINAR ile hemfikirim.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği; sağlık, başarı ve mutluluk dolu nice yıllar diliyoruz. SİTE VE ASSUBAY GÜÇ BİRLİĞİ YÖNETİMİ
Cumartesi, 31 Aralık 2022
Turan
Bu temad başkanı bu güne kadar bol gezi yaptı ve bol bol fotoğraf çektirdi, iktidarın verdiği haklarına kendi almış gibi lanse etmeye çalıştı.bu ek gösterge verilirken 3600 den emekli olan astsubaylara neden 5400 ü istemedi.eylül ekim gibi tazminatları alıyoruz dedi yıl bitti.eğer seçimden öncede alamazsak bir 5 yıl daha bekleriz.gerçi iktidar partisine astsubayları gör...
Perşembe, 22 Aralık 2022
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin, adaletin, huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Perşembe, 24 Kasım 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ