OYUNUN BİR PERDESİ DAHA KAPANDI!...

oyun-bir-perdesi-daha-kapandi

Biliyorum, duyuyorum, okuyorum yüzlerce arkadaşımız  "NE YAPTIK DA BU YÖNETİMİ seçtik?" diye dövünüyorlar. Heba olan yıllar, kaybolan umutlar, acılar....

BİR ÇÖKÜŞ HİKAYESİDİR BU YAŞANAN.....

TAM BİR BECERİKSİZLİK...

TAM BİR VASIFSIZILK...

TAM BİR YÜZSÜZLÜK...

değil mi şu yaşananlar genel merkez adına, söyler misiniz?

"YETTİ ARTIK" deyip feryat ettik. "BU İŞ SİZLERLE olmuyor" diye YAZDIK - ÇİZDİK duymadınız, anlamadınız.

9 EKİM SONRASI EYLEM DEVAMLILIĞINI, İCAZET ANLAYIŞI İLE UYGULAMADINIZ, UYGULAYAMADINIZ!

Bu gün 9 ŞUBAT. Çok ilginçtir, 9 EKİM YÜRÜYÜŞÜMÜZDEN bu yana geçen tam dört ay.. Gelinen nokta geçmiş yıllardan hiç farkı olmayan ancak, birileri tam yolla ilerlerken TOZU YUTAN BİR SINIF yarattınız.

Hâlâ o koltukta oturuyor, aynı dosyayı çeşitli illerde ve yerlerde açarak TAMAMEN AYNI cümlelerle HİKAYE anlatıyorsunuz.

GÖRDÜNÜZ 9 ŞUBAT MECLİS GENEL KURULUNDAKİ hazin tabloyu.....

REDDEDİLDİK! DIŞLANDIK! BİR BAŞKA BAHARA KALDIK!.....

BU ESER SİZİN VE YÖNETİM KURULUNUZUNDUR BAŞKAN...  SIFIR SONUÇ... HÜSRAN VE YIKILAN UMUTLAR...

Şu var ki;  bu resimde sadece sizleri suçlamak haksızlık olur. 90 civarı şube başkanlarına da daha önce; "Genel merkeze bakış açınızı çekinmeden deklare edin ki onlar da bu memnuniyeti yahut memnuniyetsizliği görerek tavır alsınlar" dedik. Bir nokta hariç HİÇ BİRİNİZ O ASİL DURUŞU GÖSTEREMEDİ!!!

BU NOKTADAN SONRA KASIM AYI BEKLENECEK Mİ? YAZIK DEĞİL Mİ? DAHA SEKİZ AY VAR...

BU BAŞARISIZLIKTAN SONRA GENEL MERKEZ VE YÖNETİMİ HEMEN İSTİFA ETMELİDİR! HEMEN, HEMEN...

Değerli arkadaşlarım,

Bakınız bu yaşananlara; Akparti  milletvekili bizler için bir kanun teklifi hazırlıyor. Daha doğrusu TEMAD bölge toplantılarında "bu teklifi biz hazırladık" diye övünüyor ama teklifin geçersizliğini 9/1 adaletsizliğini gizliyor! Çünkü,  teklifin gerçek anlamda işlevi için grup başkanvekilleri ve başbakanın onayı gerekiyor. Sn. AKMAN her halde yine kasım seçimlerimizde  Ankara'da sayın başkanı destekleme ve  AKP  adına SHOW  yaptı, denebilir.

ŞU GERCEGİ LÜTFEN UNUTMAYALIM!...

Sn.Mustafa Erol , ne zaman, o E-MUHTIRA olarak da bilinen 27 Nisan Bildirisi ne İMZA ATTIĞI AN, BİZ MUVAZZAF VE DE EMEKLİ ASSUBAYLARA TARİHİN EN ACI REÇETESİNİ YAZMIŞTIR.

O tarihten bu yana AKP  ve başbakan bize tavır almış, bir çok sınıfa defalarca iyileştirme yapılır iken bizler ÖTEKİLEŞTİRİLMİŞ olduk ve bu yönetimimiz bunun sorumlusudur. Başka bir asker olan TESUD bu önemli konuda TÜM NOKTALARINA fikirlerini sorarak "NE GENELKURMAYIN NE DE HÜKÜMETİN arkasında olmayız" demiştir.

ZAFERLER YA DA YENİLGİLER, LİDERLERİN TUTUMLARI İLE BELİRLENİR...

İSTİFA MEKANİZMASI bu gibi noktalarda BİR ASİL DURUŞU İFADE EDER VE DE BİR ERDEMDİR.

Problemler çözülmek içindir. Çözülecektir. Bu böyle biline...

GÜN GELDİĞİNDE "B PLANI" UYGULANIR.... Tek tesellimiz hiç olmazsa sesimizi duyuran bir sitemizin olmasıdır.

BU YIL DA BİTTİ.... SEÇİM - YENİ HÜKÜMET - YAZ TATİLİ - YENİ BÜTÇE.... TEBRİKLER GENEL MERKEZ !!

BÜYÜK BİR MESLEK GRUBUNUN VEBALİNİ ALDINIZ. SİZİ AFFETMEYECEĞİZ!

SAYGILARIMLA.

ATİLLA ABAYLI

Ögeyi Oylayın
(9 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#5 janas 16-02-2011 18:21
Bu ülkede demokrasi olmadığı için hükümet aleyhindeki her girişim,açıklama Başbakandan kırmızı kart görür.Bunun bilinmesi lazım.

Sayın ÇANKAYA; o sizin dediğiniz gerçek demokrasilerde normal olması gereken bir durumdur.Bizlerin de istediği de budur.

Ama ne oldu? O Muhtıraya imza atılarak çok güzel bir ivme kazanmış Emekli Assubaylar Hak ve Onur mücadelesine ağır darbe vurulmuştur.
Yani her iki görüş ayrı platformda doğrudur.

Takipteyim
Alıntı
#4 Özcan ÖZEL 16-02-2011 02:07
Sayın Abaylı;

Tespitinize tamamen katılıyorum,Tesud bu durumda sessiz kalmışken Temad genel başkanının o bildiriye imza atmasını yadırgıyorum.
Alıntı
#3 Muzaffer SEZER 11-02-2011 07:41
Tüm bu yapılan haksızlıklara 2011 HAZİRAN seçimlerinde cevap vermeliyiz.
Alıntı
#2 Sedat ECEVİT 11-02-2011 00:46
Biz de o zaman 9 MART, 9 NİSAN, 9 MAYIS eylemi yapalım hem de tüm Türkiye'de yapalım. Hani derler ya hak verilmez alınır diye, hakkımızı alalım.
Alıntı
#1 Hasan ÇANKAYA 10-02-2011 21:05
"Sn.Mustafa Erol , ne zaman, o E-MUHTIRA olarak da bilinen 27 Nisan Bildirisi ne İMZA ATTIĞI AN, BİZ MUVAZZAF VE DE EMEKLİ ASSUBAYLARA TARİHİN EN ACI REÇETESİNİ YAZMIŞTIR." demişsiniz.

Yukarıda alıntısını yaptığım düşüncelerinize katılmak mümkün değildir. Demokratik devletlerde "kıl kaptım" anlayışıyla devlet yönetilmez. Bu bizde de çıkarlar uğruna boyun eğmeyi ve şakşakçılığı getirir. Mustafa EROL'un düşüncelerine katılmasakda; başbakanın beğenmediği düşünceyi açlıklayanı cezalandırması diktatörlüktür. Hiç bir yönüyle tasvip edilemez.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin, adaletin, huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Perşembe, 24 Kasım 2022
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
BAĞIMSIZLIK SAVAŞIMIZIN KAHRAMANI VE LAİK, DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, EBEDİ ÖNDERİMİZ VE BAȘKOMUTANIMIZ BÜYÜK DEVRİMCİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü BEDENEN ARAMIZDAN AYRILIȘININ 84. YILINDA SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ... RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN. 10 KASIM 1938 ! Bir devre damgasını vurmuş, dünyanın gidişatını değiştirmiş, yalnızca y...
Perşembe, 10 Kasım 2022
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN. Cumhuriyetimizin 99. Kuruluș Yıldönümü kutlu olsun. Laik Demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk, silah arkadașları ve devletimizin bekası uğrunda canlarını veren aziz șehitlerimize minnettarız, ıșıklar içinde uyusunlar. Gazilerimize de șükranlarımızı sunuyoruz...
Cumartesi, 29 Ekim 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ