HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

Değerli Meslektaşlarımız

Yıllardır ön yargılarla tahakküme varan haksızlıklar yaşayan, haklı talepleri ötelenen, hâttâ sicil, tayin ve ceza korkusu ile susturulan assubaylar, "kol kırılır yen içinde kalır dedikleri" zaman, bu kez kanatları kırıldı! "TSK bir ailedir" diyenler bizlere üvey evlat muamelesini bile çok gördüler. Fakat, artık haksızlıklara, hukuksuzluklara, üvey evlat muamelesine "HAYIR" diyen assubaylar, onur mücadelesinde kararlı bir şekilde yürüyor ve yürümeyede devam edecekler.

Genelkurmayın kapısında bekletilen, aba altından sopa gösterilen, "TSK'de adaletsizlik yok. Tüm personelin sosyal ve ekonomik hakları bir sistem dahilinde eşit olarak korunuyor" klişe sözleri ile bizleri oyalayanlar, kölelerin ülkelerinde genelkurmay ve devlet başkanı olduğu bir dünyada “söz vermeyin haklarımızı verin” diyen assubayların sesini duymak zorundadırlar.

"Güçlü ordu, güçlü Türkiye" sözü bir slogandan ibaret olmaması ve aidiyet duygumuzun kaybolmaması için ivedi çözümler üretmek zorunda olduklarını görmelidirler. Aksi halde kaybeden sadece assubaylar olmayacaktır!

Bu nasıl bir zihniyettir?  NATO 2008 yılını, ABD 2009 yılını 'Assubaylar Yılı' ilan etti. Genelkurmay ittifak üyesi olmasına rağmen, bir kuru mesajla dahi Türk assubaylarını kutlama zahmeti göstermedi! Bu talihsiz tavrını devam ettirerek, TEMAD tarafından organize edilen 'Dünya Assubaylar Günü' etkinliklerine iktidarın bakanı, Ana Muhalefet Lideri, milletvekilleri, seçkin konuklar ve yabancı ülke askeri ateşeleri katılmasına rağmen, bir tek temsilcisini gönderme zahmetinde bulunmadı!

Yıllardır bu sitede "assubayların marşı ve günü olsun. Manevi olarak bu mutluluğu yaşayalım" talebinde bulunduk. Bu talebimize, ne zamanın TEMAD yönetimi, nede diğer ilgililer yanıt vermedi! Her gecenin bir sabahı olduğu gibi, Sn.Ahmet KESER ve ekibi bir güneş gibi ortaya çıkıp bizlerin sesine, hislerine, taleplerine yanıt verdi. Bırakın assubaylar gününü, kimsenin cesaret edemeyeceği büyük bir organizasyona imza atarak muhteşem bir çoşku ile bizlere bu günü yaşattılar. Gn.Başkanımız  Sn.Ahmet KESER, organizasyon sorumlusu Gn.Bşk.Yrdc. Sn.Yüksel Binici başta olmak üzere tüm genel merkez yönetimine, destek verenlere, sponsorlara, katılanlara ve yürekleri ile bizleri destekleyenleri kutluyor, yüreklerinden ve gözlerinden öpüyoruz.

Assubaylar olmadan ordumuzun bırakın savaşmasını askerimiz karnını doyuramaz! Aksini savunanlar varsa, aynı zaman diliminde tüm assubaylara 48 saat izin versinler... Biz imtiyaz istemiyoruz, bizim terimiz, kanımız şaşal suyu değildir! Tek talebimiz adalet, eşitlik ve insan onuruna saygıdır.

Güçlü ordu güçlü Türkiye sloganla değil yukarıdaki resmin Türkiye'de gerçekleşmesi ile mümkündür.

Tekrar DÜNYA ASSUBAYLAR GÜNÜ’nü kutlar sevgi ve saygılar sunarız.

E.ASSUBAY GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU – EMEKLİ ASSUBAYLAR SİTE YÖNETİMİ

Ögeyi Oylayın
(56 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#5 orhan DERELİ 27-10-2012 23:59
Bizim ülkemizde bu sahnelerin görülmesi için İç hizmet kanunu,Askeri ceza kanunu, Personel kanunu değişip, özlük haklarımızın Genel Kurmay Başkanlığı tarafından değil Milli Savunma Bakanlığı tarafından hazırlanması lazım.Genel Kurmay başkanlığının Emekliye bile karıştığı taraf olduğu bir ülkede demokrasi,özgürlük yok demektir. Hükümetinde de bu dikta yönetime ses çıkarmamasına PES doğrusu. Hükümetin tüm yetkileri dikta yönetiminin elinden alınarak Milli Savunma Bakanlığına verilmesi ve emekliler üzerinde hiçbir yetkisinin kalmaması Bakanlığın tarafsız ve bağımsız davranması.Sadece Genel Başkanımız Sn.Ahmet KESER”in mücadelesi ile bitmiyor bu işler, bütün hepimizin topyekün mücadele etmesi lazım.Bir etkinlik veya özel günlerde mazeret üretmeden topyekün katılım sağlayalım ki Genel Başkanımızın eli daha güçlü olsun .TEMAD Genel Başkanlığı ve İl Başkanlıkları Astsubaylar gününde gecesini gündüzüne kattığı halde bizler sadece otobüslere binip Ankaraya gitmeyi bile beceremedik.Ankarada görevdeki arkadaşlarımızın Eşleri ve çocuklarında biraz daha katılım olsaydı biz 10.000 kişi değil 18.000 kişi olur dahada iyi ses getirebilirdikGenede ilk yıl olmasına rağmen herşey mükemmel ve kusursuzdu. Emekli ve Muvazzaf meslektaşlarımız olarak Dünya Astsubaylar gününde tüm emeği herkese teşekkürü bir borç biliriz.
Alıntı
#4 HARUN KURUOĞLU 25-10-2012 19:52
Yapmakta olduğumuz mücadelenin fikren ve fiilen içinde bulunan meslektaşlarıma ve katkı sunan herkese saygılarımı sunuyorum.
Alıntı
#3 selçuk 25-10-2012 14:56
Kendini BILGIC !!! sanan,yalnız kendisinin bildiğini sanan, diğerlerini APTAL,,,sanan,hani vurdumduymazlar var ya,bu guzel vatanimda;;;;;işte onlara diyorum ki;;;; eyyyyyyyyyyyyyy,,,, efendiiiiiiiiiiiiii !!!!!kapalı gözünü aç,,, şööööyle dünyaya bir bak,,,,senin yalanlarınla, palavralarınla artık bu gemi yürümüyor,,, elin uşağı neler yapıyor,insanlara, mesleklere, nasıl değer veriyor;onlara bak da İBRET,,, al diyorum,ve de diyorum ki,arap eli opmekle dudak kararmaz,tebrik mesaji göndermeyen cümle kuruluslar için onlarin namı hesabına, DÜNYA ASSB,LAR GÜÜÜN TÜM DÜNYAYA VE CAMİAMIZA HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM.
Alıntı
#2 Mustafa Levent 25-10-2012 00:22
Sayın başkanın dediği gibi assubaylar ayağa kalkmadı şahlandılar, şube lokallerinde yapılan toplantılar ve resepsiyonlar 5 yıldızlı otelde yapılıyor bir işaret ile on binler Ankara'ya gidiyor; bu günlerin zeminini hazırlayan bu siteye,emek veren arkadaşlarla Sn.Ahmet Keser ve ekibine şükranlarımı, teşekkürlerimi, takdirlerimi sunuyorum.
Alıntı
#1 Orhan SELIŞIK 24-10-2012 18:38
Var olduğumuzu haykırma fırsatını bulduğumuz bu organizasyonu yapan,emek veren ve katılarak desteklerini sunan bütün meslektaşlarıma sevgi,selam ve teşekkürler...
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZIN 104. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN. 19 MAYIS, EMPERYALİST İŞGALE KARŞI MİLLİ DURUŞUMUZDUR! 19 Mayıs 1919; Anadolu'nun emperyalistlerce ișgaline baș kaldırarak dur diyen Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a ayak basması ile başlayan, Erzurum ve Sivas kongreleriyle kararlaştırılan, 11 Ekim 1922 Mudanya Mütarekesi ile sonuçla...
Cuma, 19 Mayıs 2023
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
ANNELERİMİZİN VE YÜREĞİNDE ANNE SEVGİSİ OLAN KADINLARIMIZIN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN. "Ana başta taç imiş, her derde ilaç imiş,bir evlat pir olsa da Ana'ya muhtaç imiş." Analar bizi dünyaya getiren, evlatlarımızı bize bağışlayan yüce insanlar, onlara minnettarız. Anneler gününde emekleri ve aziz hatıraları önünde saygı ile eğilirken anneler g...
Pazar, 14 Mayıs 2023
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA BAYRAMI TÜM EMEKÇİLERE KUTLU OLSUN Değerli Meslektaşlarımız 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyoruz. Bizler de TSK emekçileri assubaylar olarak ön yargılarla haksızlıklara uğratılan mesleklerin başında geliyoruz. Haksızlıklara sessiz kalmak haksızlık kadar suçtur, kendi mücadelemizi yaparken emeğe saygı ve adalet talep edenlerin ya...
Pazartesi, 01 Mayıs 2023
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ