genkur-son-uyari

Aslında bugüne kadar TSK'da KAST sistemini uygulayanlardan GENKUR BŞKlığı yapmış olanlar da dahil uygulayıcıların en büyük YANLIŞLARI TSK'da ASSUBAYLARA hayat hakkı ve NEFES ALMA ŞANSI verme gibi yanlışlarıdır.

Gerçi onlar bugün ASSUBAYLARIN yaptıkları İŞİ kendi SINIFINDAN olan bir SUBAYA yaptıramayacağını bildiği için bu yolu seçmişlerdir.Yoksa BİRBİRLERİNİ kırarlar TSK ayakta KALAMAZDI.

TSK'da SUBAY sınıfı dışında KALANLARIN ne HAKKI olacaktır.Her türlü HAKKI İMKANI kendi aralarında paylaşıp,GÜL gibi DİKENSİZ ve SORUNSUZ bir bahçede YAŞAMAK varken Assubaylar NEDEN TSK'da İSTİHDAM edilmiştir.Önceleri bunların SESİNİ ÇIKMAYACAK şekilde YETİŞTİRELİM,başlarını kaldıramayacak ve DÜŞÜNEMEYECEK şekilde FAZLA iş verelim ki SORUN olmasınlar diye düşünülmüş,ASSUBAY okullarında bu DÜZENE yönelik,Harp okullarında da EZMEYE KARDEŞİ KARDEŞE OĞULU BABAYA düşman edecek MÜFREDAT proğramı uygulayarak bugünlere gelinmiş ve bunun böyle devam edeceğini zannetmişlerdir.

Ama ne GENKUR BŞKLIĞI yapanlar ne de Karargah ve KURMAYLARI Dünyadaki GELİŞİMİ görememiş izleyememiş OLDUĞUNDAN Planları BOZULMUŞ ASSUBAYLARIN KENDİLERİNİ GELİŞTİRMELERİ TAHSİL SEVİYELERİNİ mevcut subayların çoğundan DAHA iyi duruma getirmesi sonucu bugünkü HAK ARAMALAR ortaya çıkmıştır.

Artık OYALAMA KANDIRMA ALDATMA VATAN MİLLET SAKARYA edebiyatları YETERSİZ kalmaktadır.Yeni bir şeyler geliştirmeleri gerekir ama KENDİLERİNİ geliştiremediklerinden onu da yapamamaktadırlar.

Artık ÇIKILMAZ yola girilmiş GERİYE DÖNÜŞ DE Assubaylar tarafından KAPATILMIŞ,DENİZDEN DE GİDİLEMEZ HALE GELİNMİŞ GEMİLER ASSUBAYLARCA YAKILMIŞTIR.Yani artık TSK'da DENİZ bitmiştir.

AKLI ve MANTIĞI olanın yapacağı tek ŞEY OTURUP SORUNLARI konuşarak ÇÖZMEK olmalıdır.

TÜKİYE'NİN çevresi ATEŞ ÇEMBERİ OLMUŞ, olaylar HAKKARİ gibi yakın illerde TERÖRİST KAMPLARIN hergün daha çok yoğunlaştığı bir ortamda TÜRKİYE'yi de içine alma durumundadır. AB-D gibi DOST STRATEJİK ORTAK ve MÜTTEFİĞİMİZ olduğu için güçlenen ve saldıran PKK artık VUR-KAÇ taktiğini bırakmış KURTARILMIŞ bölge yaratmaya çalışmakta KÜRT vatandaşları yanına çekerek VATANDAŞLA ASKERİ karşı karşıya GETİRMENİN planlarını yapmaktadır.

Eğer bunu GENKUR ve KURMAYLARI GÖRMÜYOR ve GÖREMİYORLAR ve TSK'da dayanışmayı arttırıp ayırımcılığı GİDERMEYİ düşünemiyorlarsa DAĞDAKİ ÇOBANA OLABİLECEKLERİ sorsunlar ONLAR çıkış yolunu ve kurtarılışı GÖSTERECEKLERDİR.....

Hâlâ SUSAN TEDBİR almayan GENKUR BAŞKANLIĞINA PEEESSSS Kİ HEM DE NE  PESS....

Assubaylar HAKLARINI ararken ve İSTERKEN VATAN görevlerini hiç AKSATMADAN doğuda en ÜCRA köşede sürdürürken BATIDA SAHİL kenarlarında olanlara  MAAŞ ve TAZMİNAT alanlara BAKMIYOR ve ÖNEMSEMİYORLAR bile.

Assubayların VATAN SEVGİSİ parayla ÖLÇÜLEMEZ ama HAKLARINI almak için de YASAL taleplerinden vazgeçmeyecek sonuna kadar takip edeceklerdir.

Sn. Başbakan acaba ASKERLİK YATMA YERİ değildir derken BATIDAKİ bu Subay kadrolarını MAAŞLARI TAZMİNATLARI bilerek bunları mı kastetmiş diye diye düşünüyorum.

Eğer bunu AMAÇLAMIŞSA o zaman ASSUBAYLARDAN büyük bir ÖZÜR dilemesi gerekir.Çünkü Assubaylar ne Doğuda ne Batıda yatmayı BİLMEZLER.ZATEN görevlerin YOĞUNLUĞUNDAN isteseler de YATACAK ZAMANI BULAMAZLAR....Hak ettikleri ne MAAŞI ne de TAZMİNATI hiç almadılar alamadılar.Tabelasında ADALET yazan partinin 10 yıldır UYGULAMALARINDA da bu HUSUS hiç değerlendirilmedi HAKSIZLIKLAR DAHA DA arttı. Başbakanın KASIMPAŞALI veya CADDEBOSTANLI MI olduğunu Assubaylar anlamadı.

Başlıkta ASSUBAYLARI TSK'da İSTİHDAMDAN AMAÇ NE İDİ "FAZLA GÖREV VERELİM,HATTA BİZİM GÖREVLERİMİZİ DE YAPSINLAR BİZE GETİRSİNLER BİZ İMZA VE PARAFLAYARAK"işi bitirelim ama ONLARIN işleri HİÇ BİTMESİN Kİ DÜŞÜNMEYE ve HAK ARAMAYA ZAMAN bulamasınlar değil miydi?...

Assubayların HAKLARINI İKTİDARDAN DA GENKURDAN DA ENGELLEYENLERİN VERİLMESİNE ENGEL OLANLARI ALLAH HAVALE ediyor ve HELAL ETMİYOIRUM. Bizlere yapılan HAKSIZLIKLARIN karşılığını Allah onlara ve aile çevrelerine DÜNYADA bizlere GÖSTERSİN..

Bu dünyada olmazsa EBEDİYETE İNTİKAL EDEN TÜM ASSUBAYLAR olarak İKİ ELLERİMİZLE YAKALARINA BOĞAZLARINA SARILMAK ÜZERE ONLARI KAPIDA BEKLEYECEĞİZ...

Ögeyi Oylayın
(64 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#1 Orhan ORHUN 06-11-2012 21:57
Sayın ÇAM; yazınızı 70 gün sonra okudum. Biz umursamaz ve vefasızlara ayırdığın zaman ve emeğin için teşekkürler.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN TBMM'nin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verişinin 102. yıl dönümü ve Gaziler Günü törenlerle kutlanacaktır. Kahraman gazilerimizin, oluşan bedensel engellerinin yanında başta devletimizin mevzuatlarından kaynaklanan birçok sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Gazilerimize devletimizin yetkililerince...
Salı, 19 Eylül 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
EMPERYALİSTLERİ DİZE GETİRDİĞİMİZ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZIN 101. YILI YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine g...
Çarşamba, 30 Ağustos 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
ZAFER HAFTASI KUTLU OLSUN Osmanlı İmparatorluğunun SEVR ile parçalanmasına HAYIR diyen bir avuç kahraman ATATÜRK önderliğinde 19 Mayıs 1919 tarihinde başlattıkları kurtuluş mücadelesini 26 Ağustos 1922 yılında Afyon Kocatepe'de başlayan dünyanın takdirini kazanan bir taarruzla bozguna uğrattıkları düşmanı 30 Ağustos'ta kesin yenilgiye uğratarak ülkemizin bağımsı...
Cumartesi, 26 Ağustos 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ