mutlu-mutsuz

Türk Silahlı Kuvvetleri Ailedir, ayrılmaz bir bütündür. Personel arasında AYIRIM yoktur" diyen Genelkurmay BAŞKANLARI acaba söylediklerine KENDİLERİ inanıyor mu?

Yoksa gözlerinin önüne perdeler çekilerek GÖRMELERİ ENGELLENEREK TSK'nın hakikaten BU ŞEKİLDE OLDUĞUNU MU ZANNEDİYORLAR? Eğer böyle ise;

Ya Çevresinde bulunanlar Genkur başkanına SÖYLEDİĞİ ŞEKİLDE olduğunu gösterip YANLIŞ bilgilendiriyorlar.

Ya da GENKUR BŞK'nı da GERÇEĞİN söylediği gibi olmadığını BİLİYOR ama SINIFININ HAKLARINI KORUMAK ve KOLLAMAK adına TSK'nın zayıflamasını Bölünmesini de GÖZE alarak ASSUBAYLARA yapılan AYIRIM ve ÖTEKİLEŞTİRMENİN sürdürülmesini TASVİP ve ONAYLAYARAK zaman kazanmak ve geçmişte olduğu gibi ALDATMAK KANDIRMAK OYALAMAK gibi aldatmacalara başvurarak UZATABİLDİĞİ kadar SÜREYİ uzatma görevlerini ÜSTLENMEKTEDİRLER.

Çünkü ÜLKENİN ve TSK'nın bu durumunu görmemek görememek tarifi İMKANSIZ bir BİLGİSİZLİĞİ ve VURDUMDUYMAZLIĞI gerektirir. Ülkenin İÇİNDE bulunduğu DURUM ile SÜRÜKLENMEKTE olduğu UÇURUMU ve DAYANIŞMA ve BİRLİĞİ bozulmuş bir TSK'nın SAKINCALARINI SOKAKTAKİ sade bir VATANDAŞA sorsanız bugünkü SORUMLU makamda olanlardan daha DUYARLI ve SORUMLULUK taşıyacak cevaplar ve ÇÖZÜMLER alırsınız.

Genkur Bşk çevresinde oluşmuş bu GÜRUHUN dışına ÇIKABİLSE ve TARAFSIZ birileriyle araştırma YAPTIRABİLSE GERÇEĞİN BİLDİĞİ ve SÖYLEDİĞİ gibi olmadığını anlayacak ve gerekli tedbirleri alacaktır.

Ama İŞTE sorun buradadır. GENKUR BŞK yapılanları DESTEKLİYOR MU yoksa gerçekleri BİLMİYOR MU?

TSK'da Sb ile Asb'ın bir arada eşitlik içinde yaşamasının önünde tek engelin EGEMEN ZİHNİYET, SINIF MÜCADELESİ, HAKLARA SAYGISIZLIK, ÖTEKİLEŞTİREN, YASAKLAYAN ve BENDEN BAŞKASI OLMAZ OLAMAZ diyen ZİHNİYETTİR.

Bu YIKILMADIKÇA TSK'nın BİRLİK ve BERABERLİĞİ sağlanamaz, HAKLARA SAYGI ve HOŞGÖRÜ olmadıkça AİLE ve KARDEŞLİK olamaz.

TSK'da aynı HAKSIZLIKLAR Assubaylar tarafından SUBAYLARA yapılmış olsaydı ONLAR bu HAKSIZLIĞI kabullenir ve BUGÜNE kadar SABREDERLER MİYDİ? Genkur TSK'ya bir de ASSUBAYLARIN PENCERESİNDEN bakmayı BİLMELİ ve DENEMELİDİR...

Ülkemizin KAN gölüne DÖNDÜRÜLDÜĞÜ ve SAVAŞIN eşiğine getirilerek oynanan OYUNLARLA SURİYE'YE TSK'nın girmesi için TÜRLÜ senaryoları SERGİLEYEN  EGEMEN güçlerin OYUNUNU ancak ve ANCAK BİRLİK ve BERABERLİĞİ sağlanmış TSK engelleyebilir. Ama HAKLARINI arayan Assubayları HÂLÂ Mao'nun askerleri olarak değerlendiren ZİHNİYET devam EDİYORSA O ZAMAN dış güçlerin İSTEDİKLERİ olacak DEMEKTİR...

Bütün İŞ GENKUR BŞKLIĞI ve KARARGAHINDADIR. TOP onlarda olup GOLÜ YA ÜLKEMİZE ATACAK ÜLKEMİZ SAVAŞIN İÇİNE GİREREK BÖLÜNMEYLE YÜZYÜZE GELECEK YA DA gerçek bir AİLE olmuş DAYANIŞMASI tamamalanmış TSK'nın CAYDIRICI gücüyle ÜLKEMİZ bu BELADAN kurtulacaktır... Verilecek KARAR Ülkemizin VAR veya YOK OLMA kararı olacaktır..

Ögeyi Oylayın
(34 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#3 Orhan ORHUN 26-08-2012 18:02
Assubaylara karşı adaleti rafa kaldıran ve haksızlığı hakim kılan militer vesayetin ders alması gereken ayet:

Muhakkak ki Allah, emanetleri sahibine teslim etmenizi ve insanlar arasında hakemlik yaptığınız zaman adaletle hükmetmenizi emreder. Muhakkak ki Allah, onunla(bununla) size ne güzel öğüt veriyor. Ve muhakkak ki Allah, en iyi işiten ve en iyi görendir. (Nisa suresi 58.ayet)
Alıntı
#2 orhan DERELİ 24-08-2012 18:57
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit olan düşen 26 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş İsmail Zengin,in sabah selasını duyunca yorum yazmayı düşünmüyordum moralim çok bozuldu gene yazayım dedim.Allah rahmet eylesin,Allah ailesine sabır versin.Bu değerli kardeşimizin maddi durumu iyi olsaydı garibim bile bile ölüme gidermiydi hiç.Bugüne kadar general çocuğu veya milletvekili çocuğu pkk.la çarpışıp şehit düştümü . Hayır çünkü babalarının saltanatı ömürboyu devam ediyor işsiz kalan varmı? hep gariban kesim mi olecek bu ülke hepimizin değilmi.Bizler Gemilerle,tankla topla gelip ÇANAKKALE GEÇİLMEZ diyen Ataların torunlarıyız.Şimdi emperyalist güçler yıllarca birlikte bu ülke toprakları için mücadele verdiğimiz Türkü,kürdü,lazı hepimizi birbirimize düşürdüler Kendilerine uygun Hükümetleri, generalleri yönetime getirip ellerini suya sabuna dokunmadan tanksız,topsuz ülkemizi ele geçiriyorlar .Güneydoğuya karakola yirmi yaşında bir Assubayı atayıp emirinede yirmi yaşında 30-40 gariban mehmetçiğimizi verip kümes gibi karakolda git ülkeyi koru diyorsun. Benim gözümde kahraman yiğitlerim, cengaverlerimiz on altı şehit veriyor ama vatanımızı teslim etmiyor,Öbür tarafta emrinde Alaylar,taburlar tecrübeli personeli olan komutan oraya gitmiyor.Size göre kahraman kim?Uzman arkadaşlarımızda bizden daha kötü durumda kullanılıp belli bir yaşa geldiğinde müsvette kağıdı gibi git dışarda üç dört yıl çalış emekliliği hak et deniyor adaletmi bu.Öbür tarafta milletvekiline,subaya geldiğinde mecliste bir gecede toplanıp zam yapıyorsun bu ülke sadece sizin değil bana göre hepimizin eğer o pastadan pay alacaksa bende ,benim uzman arkadaşımada alacak hakkını.On altı şehidimiz de hani sözün bittiği yerdi ne oldu daha fazla şehit vermekmiş sözün bittiği yer.Bize Hükümete el sıvazlayacak salon paşası lazım değil,bize silahını alıp bu vatan topraklarımız uğruna garibanıyla , subayı, assubayı,uzmanı, Mehmetçiğimizle omuz omuza çarpışacak komutan lazım.
Alıntı
#1 Ali AKKAŞ 22-08-2012 22:20
Bu ülkenin bölünmezliği, sadece halkın ve ast durumundaki biz astsubay zümresinin umurundadır. Diğerleri ise ne kadar ekmek o kadar köfte anlayışıyla çalışmaktadır. Biz halkımızdan ayrılmadığımız gibi ülkemizden de ayrılamayız. Bizi yönetenler ise halk ile aralarında bizleri köprü gibi koyup kast sistemini inşa ederek kastlarını daha da yükseltmektedirler. Generaller (kendi aralarında da kast var) Kurmay üst subaylar, üst subaylar (Kendi aralarındaki kast ise harp okulu mezunu, yedekten geçme, astsubaylıktan geçme, sivil kaynaktan geçme) subaylar, üst subaylardaki kast sistemine sözleşmeliler eklenmektedir. En kastın en son zinciri ise olmazsa olmazlardan asteğmenler. Bu kastın haklarının takibi için onların gözündeki serfler assubaylar. Anlayamadıkları tek şey ise dünyanın her yerinde kast sistemi çökmüş hatta ve hatta köle olan zencilerden Devlet başkanı bile çıkmış. Bizimkiler ise bu düzenin bekası için hala altın varaklı kapıların arkasında zevki sefa içindeler. Uyanın efendiler uyanın bu memleketin garibanlarına çok ama çok borcumuz var. Gün geldi akşam yemeği dahi yemeden evlatlarına da yediremeden karnı guruldaya guruldaya yatırdığı evladının tam verimli çağında Bu Vatan için gözünü dahi kırpmadan şehadet mertebesine uğurlayan Vatandaşıma borcunu ödeme vakti geldi. Ter kokan gariban çocuğunu değil biraz da parfüm kokan uzaktan sosyal devleti savunan ve kesesini her türlü siyasi akımla doldurmaya çalışan adamların çocuklarını da o adını dahi bilmedikleri memleketin dağlarındaki karakollara gönderin de Türkiye'nin gerçeğini anlasınlar. O beyaz Kürtlerin çocuklarını da oralara gönderin. BİZLER BU VATANI ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUZ İSPATI DA AYDA ASGARİ BİR ASTSUBAY, BİR UZMAN ÇAVUŞ, ERBAŞ VE ER KANIYLA SULUYORUZ AZİZ VATANI. BAKIN KAÇ YILDA BİR GENERAL KANIYLA SULANMIŞ BU TOPRAKLAR. BİR MİLLETVEKİLİ AYAĞIYLA GİTTİ DAĞA KAÇIRILDI HAYATINDAN ENDİŞE EDİYORUZ YAYGARASI İLE TÜRKİYE SALLANDI. HER GÜN ASSUBAY KARDEŞİM AYNI STRESİ YAŞAMAKTA NE KADARA ÜÇ KURUŞA BEYLER O KAFALARINIZI ELLERİNİZİN ARASINA ALIP BİR KERE DAHA DÜŞÜNÜN BU ARKADAŞLARIMIZIN HAKKINI NASIL VEREBİLİRİZ DİYE.

EMSALİ SADECE KENDİ SINIFI OLAN ASSUBAYLARA BU DEVLETİN BORCU ÇOK EN AZINDAN VEFA BORCUNU ÖDEYİNİZ...
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN TBMM'nin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verişinin 102. yıl dönümü ve Gaziler Günü törenlerle kutlanacaktır. Kahraman gazilerimizin, oluşan bedensel engellerinin yanında başta devletimizin mevzuatlarından kaynaklanan birçok sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Gazilerimize devletimizin yetkililerince...
Salı, 19 Eylül 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
EMPERYALİSTLERİ DİZE GETİRDİĞİMİZ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZIN 101. YILI YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine g...
Çarşamba, 30 Ağustos 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
ZAFER HAFTASI KUTLU OLSUN Osmanlı İmparatorluğunun SEVR ile parçalanmasına HAYIR diyen bir avuç kahraman ATATÜRK önderliğinde 19 Mayıs 1919 tarihinde başlattıkları kurtuluş mücadelesini 26 Ağustos 1922 yılında Afyon Kocatepe'de başlayan dünyanın takdirini kazanan bir taarruzla bozguna uğrattıkları düşmanı 30 Ağustos'ta kesin yenilgiye uğratarak ülkemizin bağımsı...
Cumartesi, 26 Ağustos 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ