Yıllar yılları takip ederken, bu sınıfımıza bizleri toparlayacak bir lider ararken hangi noktadayız? BUGÜNE DEK UYGULANAN GEÇİCİ HAREKETLERLE HAK-HUKUK ARAMAK VE BAŞARILI OLMAK MÜMKÜN MÜ?

matruska

Osmanlı ve Cumhuriyetin ilk dönemlerine göre, astsubayların bugünkü durumları görece iyi gözükmektedir. Fakat, Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanunu ve Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu gibi yasa ve mevzuatlarda değişiklik yapılsa da, bugüne dek çağdaş ordulardaki gibi bir statü belirlenememiştir!

Her ne kadar bir  emekli assubay olarak silahlı kuvvetlerimizle övünsek de ve bu gücün içinde yirmi beş yıl emek vermiş bir kişi olarak, GENELKURMAY BU YÜZ YILA YAKIŞIR, BU SİLAHLI KUVVETLERİMİZE YAKIŞIR, REFORMİST ATILIMLARDA ÇOK GEÇ KALMIŞTIR! Bu bir gercektir ve karşımızda tüm  çıplaklığı  ile DURMAKTADIR... SON BEŞ DÖNEM SİLAHLI KUVVETLERİN DİREKSİYONINDA OTURAN TÜM GENELKURMAY BAŞKANLARI BU RESİMDEN SORUMLUDUR.

  • Koskoca bir assubay sınıfını küstürdünüz...
  • Onurumuzu kırdınız!...
  • Aynı çatı altındaki insanları ayrıştırdınız!...
  • Emirle assubayların yüksek okul eğitimini engellediniz!...
  • Bu yüz yıla yakışmayan uygulamalarla, orduevinde bizlerin ön kapıyı kullanmamızı dahi yasakladınız!...
  • Bir taraf beş yıldızlı iken, diğer tarafa eskimişlerinizi gönderdiniz!...

ŞU SATIRLARA DAHA YÜZLERCESİNİ YAZABİLİRİZ.....

ONUR, İNSANIN EN ÖNEMLİ NOKTASIDIR. LÜTFEN ONURUMUZU İADE EDİNİZ !

Sevgili arkadaşlarım, şu günlerde dünyamızda yaşananları izliyoruz. Canlı, canlı .... Tüm sorun, bireylerin ve sınıfların yaşam mücadelesi değilmidir?

BİZ, ASSUBAYLAR bundan böyle kişiliklerimize, sorunluklarımıza, ÖNCELİKLE  ÇEŞİTLİ ÖZLÜK HAKLARIMIZA sahip olabilmek için DÜŞÜNCE VE DAVRANIŞ BİRLİKTELİĞİ içinde olmalıyız.

YILLARCA SÜREN, BİZE UYGULANAN BU OYUN KAÇ PERDELİK BİR OYUNDUR?

Geleceğimizi hedefleyen BİR POLİTİK ÇİZGİ çizmeliyiz. Bizler artık bu noktadan sonra ÖRGÜTLÜ BİR ŞEKİLDE DAVAMIZI SAVUNMAK ZORUNDAYIZ!...

SESİMİZ GÜR ÇIKMADIĞI SÜRECE, DEĞİŞEN HİÇ BİR ŞEY OLMAYACAKTIR! KİŞİLİKSİZ YÖNETİMLERDEN KİMSEYE FAYDA YOKTUR!

Bizler TSK' nın ÇALIŞAN, ÜRETEN, EMEKÇİ bir kesimi olduğumuz için S E N D İ K A L A Ş A R A K  sorunlarımıza ÇÖZÜM bulabiliriz.

BU NOKTADAN SONRA BİR SEÇENEK YOKTUR.... HAKLARIMIZI ELİT BİR TOPLUM OLARAK MEŞRU ZEMİNLERDE ARAMALIYIZ.

TEMAD şu bulunduğu çizgide devam ederse, UNUTMAYIN Kİ ÇİZGİ DEĞİŞTİRMEK ŞART OLACAKTIR. Zira sayın genel merkezimizin bugüne dek uyguladığı pasif ve itaatkar tutumu ile bir noktaya varılamayacağı aşikardır.

Saygılarımla.

ATİLLA ABAYLI
*İZMİR*KARŞIYAKA

Ögeyi Oylayın
(9 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#3 Hasan ÇANKAYA 10-02-2011 16:46
"Bizler TSK' nın ÇALIŞAN, ÜRETEN, EMEKÇİ bir kesimi olduğumuz için S E N D İ K A L A Ş A R A K sorunlarımıza ÇÖZÜM bulabiliriz."

Bu çok doğru tesbitinize katılıyorum. Bizim mücadelemiz anılarımızı yaşatmak değil EKONOMİK DEMOKRATİK mücadele olmalıdır. Temad bunu yerine getirmekten uzaktır. Anti demokratik ve Gen.Kur. icazetci yapısı ile bir yere varılamaz. Sadece bizleri oyalar.
Alıntı
#2 EMEKLİASSUBAYLAR 07-02-2011 12:41
(KONU BÜTÜNLÜĞÜ İÇİN MESAJ PANOSUNDAN TAŞINMIŞTIR -YÖNETİCİ)

DEGERLİ ARKADAŞLARIM...

SİTEMİZİN MİSAFİR YAZAR KÖŞESİNDE YAYINLANAN*** KAÇ PERDELİK OYUN BU ?*** BAŞLIKLI YAZIM İLE İLGİLİ GÜNDEME KOYDUGUM**SENDİKA** LAŞMA KONUSU İLE İLGİLİ TELEFONLAR ALIYORUM .

SAYIN EMEKLİASSUBAYLAR.ORG YÖNETİMİNDEN VEYA MÜCADELE ÖNDERLERİNDEN SEVGİLİ GÜRPINAR DAN BİR YORUM BEKLİYORUM .


AVRUPA'DAKİ ASKER SENDİKALARI
Avrupa’nın 22 ülkesinden asker sendikaları, asker dernekleri, emekli subay dernekleri, gaziler ve askerler yardımlaşma sandıkları gibi kurumlar EUROMIL’in üyesi. Asker sendikaları ve dernekleri bazı ülkelerde (Hollanda, Finlandiya, İsveç ve benzeri) sendika konfederasyonlarına üye ve toplu görüşme-toplu sözleşme yapabiliyor. Bu örgütler kimi ülkelerde emekli üyeleri adına emekliler sendikaları ile birlikte faaliyet yürütüyor. Asker birlikleri, subay ve astsubayların ücretleri ve sosyal hakları gibi konularda ilgili resmi kurumlarla görüşmeler yapıyor.
Merkezi Brüksel’de bulunan EUROMIL, Avrupa Konseyi, Avrupa Parlamentosu ve AGİT nezdinde muhatap alınıyor. EUROMIL, Belçika, Bulgaristan, Kıbrıs Rum Kesimi, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Letonya, Makedonya, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Slovakya, Slovenya, İspanya, Ukrayna ve İngiltere’de üyelere sahip.

YUKARIDAKİ KISA BİLGİ VE MEVCUT YASALAR VEDE ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİM SONRASI GÜNDEME GELECEK YENİ ANAYASA DÜZENLEMESİNDE**ASSUBAYLARIN ÖZLÜK HAKLARI BİR KAÇ KİŞİNİN ELİNDEN ALINARAK DEMOKRATİK BİR ÇİZGİYE ÇEKİLEBİLİR.


SAYGILARIMLA*ATİLLA ABAYLI
---------------------------------------------------------
Yönetici Yorumu:
Sn.Abaylı Türkiye NATO ülkesi olmasına rağmen demokratikleşme önünde bazı engeller bulunuyor bu yüzden AB ile sorunlar yaşıyoruz.
AİHM Türkiyenin taraf olduğu ve kararlarının iç hukukumuzu bağladığını biliyorsunuz AİHM'de açılan bir dava üzerine mahkeme örgütlenme önünde hiçbir engelin olmaması gerektiği hatta askerler ve polislerin de sendika kurabileceklerini kararında belirtmiştir.
Yasalar değiştirilebilir hatırlanacağı gibi 2847 sayılı yasaya göre 4 askeri dernekten başka dernek kurulması yasaktı uzmanlar TEMAD içinde mütalaa ediliyordu bunun sıkıntıları yaşanırken uzmanlar kendi derneklerini kurdu Ankara valiliği yasayı gerekçe göstererek ret edince yargı derneğin kurulabileceğine hukmetti ve EMUZDER kuruldu;
BUNDAN ŞU SONUCU ÇIKARABİLİYORUZ TEMAD DIŞINDA BİR DERNEK VE SENDİKA KURULABİLİR; Ancak henüz örgütlenmesini tamamlamış bir toplumda yeni bir örgütlenme bölünme taşıyacağı endişesi ile çekincemizi belirtmiştik elbette bunu illelebet düşünmüyoruz TEMAD seçimleri bizim bu konuda karar vermemizi etkiliyecektir,sizlerden biraz sabır ve gayret bekliyoruz. Saygılarımla
Alıntı
#1 ender ozkıranlar 05-02-2011 17:01
Sayın Ağabeyim,
Yazınıza ve yorumunuza katılmamak mümkün değil.Örgütlenmek sorunun temelidir.Ancak unutmamalıyız ki,her toplum hak ettiği şekilde yönetilir.Umursamaz,ilgisiz çoğunluk ta malesef bizim gerçeğimizdir.
Çözüm,katarın lokomatifi ittirmesi değil,güçlü bir lokomatifin tüm treni çekmesidir.
Sanırım hızlı,atak,korkusuz bir Temad,bilgili cesur,hitabet yeteği güçlü bir lider,uykudaki kitleyi uyandırabilir.
Lideri,yönetimi ve duyarlı üyeleri ile güçlü bir Temad sorunlarımızın çözümü için yeterlidir.
Saygılarımla.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin, adaletin, huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Perşembe, 24 Kasım 2022
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
BAĞIMSIZLIK SAVAŞIMIZIN KAHRAMANI VE LAİK, DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, EBEDİ ÖNDERİMİZ VE BAȘKOMUTANIMIZ BÜYÜK DEVRİMCİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü BEDENEN ARAMIZDAN AYRILIȘININ 84. YILINDA SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ... RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN. 10 KASIM 1938 ! Bir devre damgasını vurmuş, dünyanın gidişatını değiştirmiş, yalnızca y...
Perşembe, 10 Kasım 2022
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN. Cumhuriyetimizin 99. Kuruluș Yıldönümü kutlu olsun. Laik Demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk, silah arkadașları ve devletimizin bekası uğrunda canlarını veren aziz șehitlerimize minnettarız, ıșıklar içinde uyusunlar. Gazilerimize de șükranlarımızı sunuyoruz...
Cumartesi, 29 Ekim 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ