guclu-ordu-guclu-turkiye
T.C DEVLETİNİN GELECEĞİ, TSK nın BİRLİK BERABERLİĞİNİN sağlanması DOSTA GÜVEN DÜŞMANA KORKU VEREN bir GÜCE ülkemizin içinde bulunduğu COĞRAFYADA büyük ihtiyaç vardır. Tüm bu perspektiflerin ışığında;
  • Genelkurmay başkanı olsam TSK nın HALKIMIZ tarafından BİLİNEN TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ komutanı olarak önce TARAFSIZ olmayı-SINIF farkı GÖZETMEMEYİ-ASTLIK ÜSTLÜK ilişkilerinin SEVGİ SAYGI ortamında geliştirilmesini, ÖNYARGILARDAN ve ART NİYETLİ davranışlardan TÜM personelin ARINDIRILMASINI ister SORUNLU personele yapılacak TERAPİLERLE uyum sağlamaları için ÇALIŞMALAR yaparak DAYANIŞMAYI arttırırdım.
  • Personel arasında HİYERARŞİK sistemin AYIRIMCI ÖTEKİLEŞTİREN değil suistimale kaçmayacak sıcak astlık üstlük ilişkileriyle GÜVEN ortamını yaratacak durumda olmasını sağlar, mesai dışında personelin KAYNAŞMASINI sağlayacak etkinliklerle bir araya gelmesini, sıcak bir aile ortamı oluşmasına uyarayacak faaliyetlerin sürdürülmesine özen gösterirdim.
  • Bu etkinliklere UYUM sağlayamayan suistimal yapanlarada yasalar çerçevesinde uygulamaların yolunu açık bırakırdım. Ama birileri çıkıp kendini tartamayacak suistimal yapacak diyede koskoca TSK yı GÜVENSİZ bir ortama itmez personeli küstürmezdim. Her koyunun kendi bacağından asılacağı prensibiyle AKLA karayı BİRBİRİNE KARIŞTIRMAZDIM.
  • Kendi içinde TEK VÜCUT OLMUŞ DAYANIŞMASI artmış BİRLİK BERABERLİĞİ sağlamış ÖZÜNDE ve SÖZÜNDE GÜVENLİ bir ORDUNUN çekineceği hiç bir GÜÇ olamaz. Böyle bir İNSAN gücü TEKNOLOJİYLEDE bütünleştirilebilr ve DIŞ bağımlılıktan KURTULABİLİRSE dostlara güven düşmanlara karşı da korku verir caydırıcı bir güç, unsur olur.
  • TSK içinde SORUNLA karşılaşan PERSONELİN adli ve MALİ konularda GÜVENİNİ SARSACAK her türlü SÖZ ve DAVRANIŞLARDAN kaçınılıp GÜVEN ortamı sağlamlaştırılarak ÖZGÜVEN kazanılmış bir ortamda çalışmasını temin eder kafaları meşgul edecek SORUN bırakmazdım. Herkesin HÜR iradesini kullandığı ve YETENEKLERİNİ uygulama bulduğu bir ORTAM yaratırdım.
  • Bugün TSK da bu şartlar varmıdır? Oluşmuşmudur? Huzursuz ve güvensiz bir ortamda çalışan kişinin verimli olması kendisine kurumuna ülkeye faydası olurmu? Bu ortamları YARATAMAYANLAR neden sorumluluklarını YERİNE getirmiyorlar! Getiremiyorlarsa GEREKÇELERİNİ halkımıza açıklayarak ONURLU bir şekilde istifa ederek MAKAMA KOLTUĞA BAĞLI olmadığımı gösterirdim.

Bugün Assubaylar uzun yıllara dayanan haksızlıklarının sonlandırılması için TEK VÜCUT olarak HAK aramaya çıkmışlar BIÇAK KEMİKLERİNE dayanmış durumdadır. Bu olayı daha da BÜYÜTEREK halkımızın gözünde TSK yı KÜÇÜLTMENİN gereği yoktur. Assubayların istediklerinin DOĞRU ve HAKLARI olduğunu bugün TSK komuta katının tamamı bilmekte ama KABUL ETMEKTE ve HAKLARI vermekte ZORLANMAKTADIRLAR. Eski alışkanlıklardan vazgeçmek onları zorlamakta komplekse sokmaktadır.

Ama artık bunun zamanı gelmiştir. Assubaylara Geriye DÖNÜŞ yolu kapanmış GEMİLER YAKILMIŞ KÖPRÜLER YIKILMIŞTIR. Assubayların tek hareket yönleri vardır. Oda İLERİ gitmektir. Bu gidiş artık ÖNLENEMEZ. Geriye dönüş söz konusu edilemez.

Son olarak teklif edilen TAZMİNATLARDA uygulanan sistemi ben ONAYLAMAZDIM. Bu sistem Assubayları bölmeye ve aralarında AYRIŞTIRMAYI amaçlamaktadır. Uygulamada YARBAYDA BNB DE 1 DERECEDE olup TAZMİNATLAR yarbaya verilirken Bnb lara verilmemiştir. Bu uygulamada RÜTBE gözetilerek ÖN planda tutulurken Assubaylarda 1.nci derece ÖN plana çıkarılarak RÜTBE gözetilmemiştir. 2 ve 3 derecedeki Kd Bşçvşlar AYIRIMA ve HAKSIZLIĞA mağruz bırakılmıştır. Bu teklifte AYIRIMIN VE ÖTEKİLEŞTİRMENİN DANİSKASI yapılmıştır. Ben GENKUR BŞK olsaydım bu AYRINTILARI kaçırmaz TSK da BİRLİK ve DİRLİĞİN bozulmasının önüne geçer SORUMLULAR hakkında YASAL süreci başlatırdım.

Unutulmamalıdır ki Assubaylara HAKLARININ VERİLMESİ İYİLEŞTİRİLMESİ BİR LÜTUF DEĞİL ÇOK UZUN ZAMAN GECİKTİRİLMİŞ HAKLARIN TESLİMİ ve YAPILAN HAKSIZLIKLARIN SONLANDIRILMASI OLACAKTIR. TSK nın bu CEFAKAR VEFAKAR gurubunun HAKLARI ESİRGENMEMELİ yeni bir HAYAL kırıklığı yaşatılmamalıdır. Bunun BEDELİ hem ülkemiz hemde TSK için GERÇEKTEN büyük olur. Haksızlıklara son vermeyenlerde UYGULAMADA GECİKENLERDE BU VEBALİN ALTINDA KALIRLAR....

Assubaylar uğruna en fazla ŞEHİDİ verdikleri ülkesi ve yapılan bunca ayırım ve haksızlıklara rağmen evimiz yuvamız dedikleri TSK ya ZARAR vermeyi akıllarından dahi geçirmezler. İstediklerimiz Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana yapılan yanlışlık ve haksızlıkların giderilmesi onurlu ve haklarına kavuşmuş bir personel olarak vatanımıza hizmet etmektir. İsteklerimiz YASAL hak olup olaya hiç bir zaman farklı pencerelerden bakarak HAK etmediklerimizi talep etmedik etmeyizde....

Ögeyi Oylayın
(33 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#4 Orhan ORHUN 08-06-2012 20:24
3/4'ü gayri memnun,ötekilenmiş ve açlığa mahkum edilmiş bir güçten güçlü bir ordu oluşturulamaz.
Alıntı
#3 Mustafa SEZEK 28-05-2012 00:19
Sn. Ahmet ÇAM
Sizin önerilerinizi yerine getiren bir Genel Kurmay Başkanı bu ülkeye ve ordusuna en büyük iyiliği yapmış sayılacaktır, ancak bu yarayı iyileştirmeyip geciktiren de en büyük yanlışı, bunu görmek için artık kain olmaya gerek yok.

Umarım bunu gören ve öneren kurmay da vardır.
Alıntı
#2 HARUN KURUOĞLU 20-05-2012 23:15
Sorunların çözümü için Genelkurmay Başkanının iyi bir insan olması yeterli değil.Karargahında görevli Subaylar ve kuvvet komutanları iyi niyetli ve sorunun çözülmesi taraftarı olmadıkları sürece bizim sorunlarımıza komuta heyeti ve subaylar tarafından çözüm üretileceğini hiç sanmıyorum.Bizim sorunumuza ya hükümet el atacak veya biz bütün gücümüzle sokaklara dökülüp sorunumuz çözülene kadar sokaklarda mücadele etmeye devam edeceğiz,bunun başka yöntemi olduğu kanaatinde değilim.Genel Başkanlığımızın da bu işi diyalog yolu ile sonuçlandırma gayreti içinde olduğu kanaatindeyim. Diğer yöntemlerin Ordumuz ve milletimizin selameti için çok da tercih edilecek bir yöntem olmadığı inancını taşıyorum. Umarım sağduyu her şeyin üstünde olur ve daha fazla perişan olmadan sorunlarımızı çözeriz.
Alıntı
#1 Murathan SİPAHİOĞLU 19-05-2012 22:02
“Böyle amirlerin yönetiminde çalışmaktan utanç duyuyorum.” ifadesi geçen dilekçesi nedeninden bir meslektaş, hapis cezası alarak meslekten atılmıştı. “Bana, düşünen değil, emirlerime itaat edenler lâzım.” diyen amirler nedeninden, sıra dışı becerikli ve faydalı bir astsubayını kaybeden vatan, bundan çok zararlı çıkmıştı.
Ülkemiz, kendi de düşünmeyen, ehil olmayan, bencil yöneticiler nedeninden, geçmişte nice değerlerini yitirmişti. Tarihin tekerrür etmemesi için; ülkemizin, bizlerin bilgi ve tecrübesine, gençlerin gücüne ve enerjisine, becerisine, her zaman ihtiyacı olacaktır. Vatanımızı, milletimizi daima her şeyin önünde ve üstünde tuttuğumuzdan, hiç kimsenin şüphesi olamaz.
Bu tutkumuzun ve bağlılığımızın, birilerince kullanılmasına da izin vermeyeceğiz.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN TBMM'nin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verişinin 102. yıl dönümü ve Gaziler Günü törenlerle kutlanacaktır. Kahraman gazilerimizin, oluşan bedensel engellerinin yanında başta devletimizin mevzuatlarından kaynaklanan birçok sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Gazilerimize devletimizin yetkililerince...
Salı, 19 Eylül 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
EMPERYALİSTLERİ DİZE GETİRDİĞİMİZ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZIN 101. YILI YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine g...
Çarşamba, 30 Ağustos 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
ZAFER HAFTASI KUTLU OLSUN Osmanlı İmparatorluğunun SEVR ile parçalanmasına HAYIR diyen bir avuç kahraman ATATÜRK önderliğinde 19 Mayıs 1919 tarihinde başlattıkları kurtuluş mücadelesini 26 Ağustos 1922 yılında Afyon Kocatepe'de başlayan dünyanın takdirini kazanan bir taarruzla bozguna uğrattıkları düşmanı 30 Ağustos'ta kesin yenilgiye uğratarak ülkemizin bağımsı...
Cumartesi, 26 Ağustos 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ