GÖZLERİ DOYMAYANLARIN AÇIKLAMASINA DEVAM

general-sapkasi

OYAK'ın her yıl yapılan OLAĞAN kongrelerinde KURULUŞLARDA BÜYÜK ZARARLAR belirtilmesine rağmen DAİMİ üye ve DENETÇİLER farafından neden HESAP SORULMADIĞI-SORULAMADIĞI aşağıdaki GÖREVLENDİRME ve İŞE YERLEŞTİRMELERDEN daha iyi anlaşılmaktadır.

OYAK ve KURULUŞLARINDA GENERAL-ALBAY EŞLERİNİN- ÇOCUKLARININ- KIZLARININ DAMAT ve GELİNLERİNİN arpalık ve arka bahçesi gibi İSTİHDAM edildikleri ANLAŞILMAKTADIR. Yıllardır yapılan GENEL KURULLARDA ZARARLAR  AÇIKLANMASINA [TUKAŞ] RAĞMEN AYAKTA ALKIŞ TEBRİK VE BAŞARILARIN devamının sebeplerinin altında bu İSTİHDAM yaratma ile AL GÜLÜM VER GÜLÜM, AL TAKKE VER KÜLAH oluşuna bağlıymış. Aldıkları ÜCRETLERİN yüksekliği DUDAK UÇURTACAK cinsten olup, Mahkemecce İSTENİP, ÇALIŞANLARIN KİMLİKLERİ KİMLERİN YAKINLARI olduğunun BELİRLENMEMESİNE ait LİSTENİN  OYAK'ça verilmeyiş  NEDENLERİDE ASSUBAYLARIN İDDİALARINI güçlendirmiştir.

TEMAD vakit KAYBETMEDEN bir DAVA açıp aynı KONUYU gündeme TAŞIYARAK MAHKEMECE bu KİŞİLERİN açıklanmasını İSTEMELİDİR. OYAK ve KURULUŞLARININ "GİZLİLİK" DERECESİ Mİ VAR Kİ mahkemeden bu yazı ESİRGENECEK. OYAK yönetimi vermiyorsa mahkeme YÖNETİMİ mahkemeye CELP ederek bilgileri almalı HER ŞEY ortaya çıkmalıdır.

Yıllardır VAKIF adı altında toplanan PARALAR kimlere İŞ SAHASI OLMUŞ. Yazıklar olsun! Ne GÖZÜ DOYMAZMIŞLAR. Bunların GÖZÜNÜ TOPRAĞIN DOYURACAĞINADA İNANMIYORUM.

OYAK ve KURULUŞLARINDA  Assubaylara ve EMEKLİLERİNE neden GÖREV ve İŞ verilmediği artık tamamen ortaya çıkmış olup,yapılanların bizlerden GİZLENMESİ engellenerek,yapılanların öğrenilmesinin ÖNÜNE geçilmiştir.Buna SEBEP olanların RÜTBESİ MAKAMI ne olursa olsun YILLARCA HAKLARIMIZA EL UZATMIŞ OLANARIN YARGILANARAK ZARARLARIMIZIN MAL VARLIKLARINDAN TAHSİLİNİN YAPILMASI sağlanmalıdır.

OYAK ve KURULUŞLARININ artık ÇALIŞAN VE EMEKLİ OLAN PAŞALAR İLE ALBAYLARIN ARPALIĞI-ARKA BAHÇESİ OLDUĞU KESİNLİK KAZANMIŞ AİLE ÇEVRELERİYLE BİRLİK RANT ELDE ETTİKLERİ,BİZLERİNDE BU UYGULAMALARDAN  ZARARA UĞRAYARAK MAĞDUR OLDUĞUMUZ KESİNLEŞMİŞ-ISPATLANMIŞTIR.

HALA SESSİZ kalarak SUSKUNLUĞA devam ederek MAĞDURİYETE razı mı OLACAĞIZ? Bunlara GÜVEN olurmu-paralarımızı har vurup harman savurmalarına göz yumacak mıyız? Bunların GÖZLERİ DOYMAZ HEP DAHA ÇOK İSTERLER... Artık ARPALIK ve ARKA BAHÇELERE son verme zamanı geldi.
NOT: Bilgiler alıntıdır.

General Çocukları Paşalar Gibi Çalışıyor, Ya Senin Çocuğun?

Savunma sanayi şirketleri emekli asker ve asker yakınları ile doldurulmuş. Çocukları, gelinleri, damatları, yeğenleri ‘yüksek yerlerden’ referansla bol maaşlı işlerde.

Pek çoğunun tek özelliği “asker veya asker yakını" olmaları. OYAK ve Savunma sanayi şirketlerinde işe alınmış bu kişilerin sayıları yüzlerle ifade ediliyor. Torpille, yüksek yerlerden referansla yerleştikleri bu şirketlerde 12 bin TL’ye kadar miktarlarda maaş alıyorlar.

Emekli Generaller ve yakınları krallar gibi yaşıyor.. İşte liste

ASELSAN, HAVELSAN, TAI, TUSAŞ gibi Savunma Sanayi’nin lokomotif şirketleri bugün doğrudan ya da dolaylı olarak Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı’na(TSKGV) bağlı.

Bu şirketlerde TSKGV’nin ortaklığı bulunuyor. Bu nedenle, şirketlerin yönetimi ağırlıklı olarak emekli paşalardan oluşuyor. Vakfın dolayısı ile emekli paşaların savunma sanayindeki etkinliğinden dolayı da bu kurumlara personel sevkıyatının çok kolaylaştığı ve buraların başta emekliye ayrılan TSK personeli olmak üzere, birçok asker yakınına iş imkanı sağlamak için değerlendirildiği anlaşıldı.

PERSONELİN BAŞINDA ESKİ İSTİHBARAT SUBAYLARI VAR

Personel sayısı en yüksek olan ASELSAN ve TAI TUSAŞ’TA görevli iki isim özellikle dikkat çekiyor. Bunlar personel alımlarından sorumlu yetkililer. ASELSAN’ın İnsan Kaynakları Müdürü Nihat Irkörücü, TAI TUSAŞ’ın İnsan Kaynakları Başkanı da Bora Öskiper. Her ikisi de emekli subay ve muvazzaflıklarında istihbarat subayı olarak görev almışlar..

MAAŞI 10 BİN TL

TAI TUSAŞ İnsan Kaynakları Başkanı olarak görev yapan emekli albay Bora Öskiper’in maaşının yaklaşık 10 bin TL olduğu öğrenildi.

İŞTE O İSİMLERDEN BAZILARI:

Akit’in edindiği çok özel bilgilere göre TSKGV’ye bağlı savunma sanayi şirketlerinde çalışan emekli asker ve asker yakınlarından bazıları şöyle:

 • Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner’in oğlu Kerem Mustafa Koşaner Aselsan’da, gelini Berrin Koşaner ise Havelsan’da çalışıyor.
 • Ege Ordu Komutanı Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler’in kızı Eda Taşdeler ile oğlu Mustafa Cem Taşdeler Havelsan personeli.
ERGENEKON STÖ SANIĞI ŞENER ERUYGUR’UN OĞLU

Haluk Eruygur OYAK kurumunda, yine general yakınları olduğu tahmin edilen Güliz Kaya, Nesrin Dogan, Hasan Kuyumcu’da OYAK KURUMU’da, kurumun avukatı olarak çalışmaktadırlar.

 • Aselsan Genel Müdürü Cengiz Ergeneman: Emekli Albay Org. SALDIRAY BERK’İN KIZI
 • Erzincan’daki Ergenekon Soruşturması’nın birinci şüphelisi Orgeneral Saldıray Berk’in kızı Aliye Açıkgöz: TAI’de ‘uzman‘ olarak çalışıyor.
 • Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü E. Korgeneral Hayrettin Uzun’un oğlu Tunç Uzun: Havelsan personeli.

Org. FARUK CÖMERT’İN KIZI

 • Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Faruk Cömert’in kızı Hande Bilgin ile damadı Özgür Bilgin: Havelsan çalışanı.
 • ASELSAN’ın personel alımından sorumlu kişi olan İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Direktörü Nihat Irkörücü: Emekli Jandarma Albay.
 • Korgeneral İsmail Hakkı Pekin’in oğlu Burak Hasan Pekin: TAI’de uzman olarak çalışıyor.
 • Hava Korgeneral Korcan Pulatsü’nün oğlu Korhan Pulatsü: Havelsan personeli. Paşanın eşinin kardeşleri Özge Hekimoğlu ile Hayrettin Hekimoğlu da Havelsan’da çalışıyor.
 • Hava Korgeneral Rıdvan Ulugüler’in oğlu Serkan Ulugüler: TAI personeli.

Korg. MEHMET OTUZBİROĞLU’NUN OĞLU

 • Halen Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda Korgeneral rütbesiyle görev yapan Balyoz sanığı Mehmet Otuzbiroğlu’nun oğlu Serim Otuzbiroğlu: ASELSAN çalışanı.

HURŞİT TOLON’UN OĞLU

 • Emekli Orgeneral Hurşit Tolon’un oğlu Tolga Tolon: TAI personeli.

TUNCER KILINÇ’IN YEĞENİ

 • ETÖ sanığı E. Orgeneral Tuncer Kılınç’ın yeğeni Kubilay Kılınç: TAI’de çalışıyor.
 • Genelkurmay Adli Müşaviri Tümgeneral Hıfzı Çubuklu’nun oğlu Ömer Çubuklu: ASELSAN çalışanı.
 • Hava Korgeneral Mehmet Erten’in damadı Selçuk Şahin: Havelsan personeli.

Gnr. ARMAĞAN KULOĞLU’NUN OĞLU VE KIZI

 • Emekli General Armağan Kuloğlu’nun oğlu Alparslan Kuloğlu Havelsan, kızı Ebru Kuloğlu da ASELSAN çalışanı.

12 BİN TL MAAŞ ALIYOR

 • Emekli Hava Tuğgeneral Bekir Ata Yılmaz: TUSAŞ’ta çalışıyor. Emekli paşanın 12 bin TL maaş aldığı öğrenildi.
 • Korgeneral Ahmet Turmuş’un oğlu Eyüp Kuntay Turmuş: Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nda uzman olarak çalışıyor.
 • Hava Tümgeneral Turgut Atman’ın oğlu Özgür Atman TAI’de, yeğeni Cahit Atman ASELSAN’da çalışıyor.
 • Hava Tümgeneral Sinan Şanlı’nın yeğenleri Kaan Kaynar ile Kerem Kaynar Havelsan çalışanı.
 • E.Hava Tümgeneral Erol Özgil’in oğulları Kutlu Erman Özgil Havelsan’da, Göktuğ Özgil TAI’de çalışıyor.
 • Tümgeneral Alpaslan Erdoğan’ın yeğeni Bilal Kandemir: TAI’de çalışıyor.
 • Tuğgeneral Yücel Karauz’un yeğeni İlhan Sezer: TAI personeli.
 • Tümgeneral Erkal Bektaş’ın yeğeni Maksut Kav: TAI’de çalışıyor.
 • E. Orgeneral Mehmet Kemal Yamak’ın yeğeni Berkuday Berker: TAI personeli. Org. Yamak’ın bir başka yeğeni Özlem Temelli de ASELSAN çalışanı. Yamak’ın torunu Murat Bahadır Narter ise TAI’de….

Vatanın en önemli kuruluşları CEBREN ve HİLE ile generaller ve subaylar tarafından zapt edilmiş.

Hemen hemen oyak hariç diğer kuruluşlar Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı’na (TSKGV) bağlı olarak iş yapıyorlar. TSGV’na her yıl sk personelinden toplanan bağışların ( zorla) en büyük payını Assubaylar-Uzman çavuşlar ve Sivil memurlar karşılamalarına ragmen,bu personelin çocuklarına TSGV’na bağlı kuruluşlarda iş verilmemesi düşündürücüdür.

OYAK ve iştiraklerinde çalışan ve devlet sırrı gibi saklanan general-subay bunların eş,çocuk ve yakınlarının sayısının çok daha fazla olduğu düşünülmektedir.

Ögeyi Oylayın
(78 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#9 Orhan ORHUN 14-07-2012 23:09
Sayın ÇAM; güzel yazını henüz okudum. Hakkını helal et, kaleminin mürekkebi hiç bitmesin.
Alıntı
#8 halil Gürgen 23-05-2012 12:11
HEP SÖYLEDİM...GÜN GELECEK KORKUNÇ SUBAY - ASTSUBAY AYRIMI ORDUYU YIPRATACAK VE BİRİLERİ BU DURUMDAN İSTİFADE EDECEK.İŞTE O GÜNLER GELDİ....DAVAMIZDA HAKLIYIZ HEM DE SONUNA KADAR....DÜŞÜNÜYORUM DA YILLARDIR YÜRÜDÜK..BAĞIRDIK.. YAĞMURDA ISLANDIK...AMA DUYAN OLMADIYDI... ŞİMDİ NE OLDU DA TV'DEN TV'YE KOŞUYORUZ?..DÜŞÜNMEDEN EDEMİYORUM...YİNE SÖYLÜYORUM SONUNA KADAR HAKLIYIZ...EZİLİYORUZ..AYRILIYORUZ KENDİ ORDUMUZDA KUNTA KİNTE MUAMELESİ GÖRÜYORUZ... KIRINTILARLA BESLENİP YAŞAMAYA ÇALIŞIYORUZ...DAHA BİRÇOK İFADELERİ YAŞIYORUZ....BUNUN BİR SONU OLMALI..AMA SONUNU MERAK EDİYORUM...KAZANACAK MIYIZ YOKSA YIKILACAK MIYIZ?.. NEREYE KADAR MÜSADE ETTİLER DİYORUM....??????
Alıntı
#7 Murathan SİPAHİOĞLU 18-05-2012 07:45
SAÇMALIK..?.
(Bu yorumun, asıl konuyla bağlantısı yoktur. Yazıda kullanılan şapka resminin çağrıştırdığı duygularla yazdım.)
Bir askeri okulumuzun kuruluş yıldönümü için, kutlama etkinliğine katılmıştım. Çoğu, emekli meslektaşlarımız olan davetliler, yemek salonunda toplandıktan sonra, kuvvet komutanı da salona geldi. Komutanın şapkası, subay şapkalarının konduğu raftaki bir astsubay şapkasının üstüne, içi yukarıda olarak, ters biçimde konuldu. Rastgele değil, özellikle böyle yapıldı.
Bunu çirkin bulduğumdan; anlatılmak isteneni öğrenmeyi hiç istemedim.
Bir okulun kutlamasında, orada yetişmiş, o yapıya hizmet vermiş yüzlerce emeklisinin gözünün içine sokarcasına, onları emekliliğinde de ezercesine, böyle anlamsız, çirkin bir “iş” tek kelimeyle “ilkellik”.
Bu, otoritenin varlığını göstermek amaçlı ise; sadece “bir sınıfa olan nefreti arttırır.”
Not: Sosyal tesislerde sakalı, şalvarı, cübbeyi, türbanı kabullenen zihniyet; “şapkam, şapkanızın üstünde” saçmalığını da görmeli.
Alıntı
#6 Murathan SİPAHİOĞLU 14-05-2012 12:20
GÖMÜN GİTSİN…
Birlik içinde yaya olarak görev yerinden dönen arkadaşlarımızın yakınından makam aracıyla geçen komutan; “mesai saatinde çevrede gezindikleri için” arkadaşlarımızın cezalandırılmasını ilk amirlerinden ister. İlk amir “Ben görevlendirdim, geri dönüyorlardı” demesine rağmen, “ Ben görev anlamam, canım ceza vermek istiyor.” demiş.
Bazen işimizin dışında böyle “psikopatça” olaylarla karşılaşmak riskimiz de vardı. (Fakat, “yan ödemesi” yoktu.!.)
Tadı çıkarılacak bir emeklilik hazırlığı (?) gerginliğinden böyle davrandığı sanılıyordu. Hazırlık bitmeden; dakika doksan oldu, düdük çaldı, “psikopatlık” sona erdi.
Allah bu, sopası yok ki.
Böyle “sayın’sız” kişilerin ardından; rahmet, minnet, mekân, cennet, unutmayacağız, kalbimizde gibi anlamlı sözleri hiç duymadım. "Helâl olsun" gibi de konuşulmuyordu. Öbür dünyada verilecek hesapları nedeninden, herhalde.
O halde; gömün, gitsin.!.?.
Alıntı
#5 Naci Karakelle 13-05-2012 22:48
Hakkımı yiyenlere zehir zıkkım olsun,bunları hem bu dünyada hem öteki dünyada Yüce Allaha havale ediyorum cezalarını Allahtan bulsunlar.
Alıntı
#4 Fuat Hayri DURAN 13-05-2012 02:24
Hakkımdan zerre kadar yedilerse HARAM OLSUN.Gözlerine dizlerine dursun.Ebem böyle beddua ederdi.Şimdi de ben ediyorum. Nasıl olsa bir okuyan bir duyan olur. Ölmesinler de sürünsünler diyeceğim ama gene bakım parası bizim cebimizden çıkacak.
Alıntı
#3 Murathan SİPAHİOĞLU 12-05-2012 21:47
“ŞEYTAN, AZAPTA GEREK” MİŞ.?.
Hem görevde hem de emeklilikte; “Asker misiniz?” sorusuyla karşılaştığımda; “Niçin, “asker mi” olarak sordunuz? deyince; “Asker kişiler kolayca tanınıyor” diyorlardı. Zamanla bunun olumlu ve olumsuz bazı izlenimlerden oluştuğunu anladım.
İlerleyen yıllarda, bende de benzer özelliğin oluştuğunu fark ettim. Sivil giyimli olsa da veya fotoğraflardan ve uzaktan da subay ve astsubayı az bir yanılgıyla ayırt edebiliyordum.
Nasıl mı?
Onların yaşamlarının her alanındaki rahatlığın ve konforun yüzlerine ve davranışlarına kazandırdığı pozitif oluşumun fatura bedeli, negatif etki biçiminde bizlerde beliriyordu.
Kesinlikle birçok meslektaşım böyle olduğunu bilir.
Kanıt olarak;
Dillendirdiğimiz konulardaki cümle içeriği ve kelime anlamları yeterlidir.
Onay olarak;
Onların anlatımlarında, bizdekine benzer içerik göremezsiniz.
“Şeytan, azapta gerek.” felsefesinin sonuçları böyledir.
“Görünen köy, kılavuz istemez.” miş…
Alıntı
#2 yusuf karakoyun 12-05-2012 19:40
Sayın Çam 'yağma hasanın böreği' deyimi herhalde bu durum için söylenmiştir.
Alıntı
#1 metin ayan 12-05-2012 17:08
Bütün yedikleri haram zıkkım olsun onları önce ALLAHA sonra sonrası derneğimizin hukuk kuruluna iş düşüyor, deniyorsa ki bir avukat tutulup mahkeme yoluyla hesap sorulacak ona da varım hakkıma düşeni ödemeye varım,allaha havale ediyoruz diye sevinmesinler,allah öbür tarafta bizler bu tarafta sanmasınlar ki hesap sormayacağız, bu yolsuzluğa bulaşanların hepsinden hesap sorulmalı, saygılarımla.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
#ÇANAKKALEGEÇİLMEZ... ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ'NİN 108. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN. Türk'ün inancını, azim ve kararlığını tüm dünyaya ispatlayarak #ÇANAKKALEGEÇİLMEZ destanını yaratan, bu topraklar için tereddütsüz canını feda etmiş Gazi M.Kemal ATATÜRK, Silah arkadașları ve tüm kahraman şehitlerimizin ruhları şad olsun. Bu vatan sizlere minnettardır.
Cumartesi, 18 Mart 2023
Site ve Asb.Güçbirliği Platformu Yönetim
Değerli meslektaşlarımız, Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimizin acılarını yüreğimizde yaşıyor yaralılarımız için du ediyoruz Yaraların sarılmasına destek için karınca kararınca maddi destekte bulunmalıyız Kampanya için TEMAD'ın öncü olmasını bekliyorduk TEMAD direk AFAT'a yardım edilmesini önermiştir www.emekliassubaylar.org sitesi ve Asb.Güçbirl...
Pazartesi, 06 Şubat 2023
E.ASB.GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Yurdumuzun çeşitli illerinde meydana gelen depremde yüzlerce can kaybımız ve yaralılarımızın olduğunu büyük bir üzüntü ile öğrendik Allah canlarını yitirenlere rahmet ailelerine sabır yaralılarımıza şifalar versin Emekli assubaylar olarak maddi ve manevi hertürlü yardıma hazırız
Pazartesi, 06 Şubat 2023
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ