ASSUBAYLAR HAKARETLE SINANIYOR Öne Çıkarılmış

HAKARETLE SINANIYORUZ

Yıllardır özlük haklarımızla sınandık, gerekli tepkiyi veremedik, şimdi de hakaretle sınanıyoruz.

Bu sitenin önceliği kurulduğu günden bu yana Astsubayların onuru olmuştur.

Astsubayların hak ettiği saygıyı görmesi, hak ettiği değerin verilmesi önceliğimizdir.

Özlük haklarını hep ikinci planda tuttuk, çünkü önce hak ettiğimiz değer verilmeli, emeğimiz hak ettiği saygıyı görmelidir. Bu sağlanabilirse özlük hakları kendiliğinden zaten gelecektir.

Bizzat TEMAD Genel Başkanı'ndan duyduğumuz astsubayların onuruna yapılmış saldırı konusunun küllenmesine, unutulmasına izin vermeyeceğiz.

Çok ilginçtir, toplumumuz odaklanması gereken konulara değil, daha yüzeysel konulara odaklanmakta, ortaya konan ciddi bir konu siyasete veya TEMAD Yönetiminin savunuculuğuna veya karşıtlığına dönüştürülmektedir.

Çok ciddi bazı konular ise hiç dikkate alınmamaktadır, hak ettiği değer verilmemektedir.

Meslektaşımız Sayın Necmi TENGİLİMOĞLU hakaret konusunu mahkemeye taşımış, çok ta iyi yapmıştır. Kendisini kutluyor, site olarak teşekkür ediyoruz. Ancak; toplumda hak ettiği ilgiyi görmemiştir.

Konu yargıdadır ve muhtemel işleyiş şu şekilde olacaktır.

Savcı konuyu inceleyecek, dava açılmasını uygun görürse davayı kabul edecek, Sayın TEMAD Genel Başkanı tanık olarak ifadeye çağrılacaktır. Sayın TEMAD Genel Başkanı'nın tanıklıktan imtina etmek gibi bir seçeneği yoktur. Mahkemeye gelecek tanıklık yapacaktır. Basının dikkati çekilebilmeli, haber olabilmelidir.

Her bir meslektaş imkânları dâhilinde konuyu yerel ve ulusal basına yansıtmalı, haber olmasını sağlamalıdır. Konu yargıya intikal etmez ise bireysel yada toplu olarak bunu protesto etmeye kararlıyız

Kısaca onurumuza sahip çıkmalı, biz BURADAYIZ demeliyiz, diyebilmeliyiz.

Bu tanıklık Sayın TEMAD Genel Başkanı'nın astsubaylıkla imtihanı olacaktır. Ya yüreklice ne konuşulduysa açıkça mahkemeye anlatacak, ya da konuyu geçiştirmek için yüzeysel ifade verip olayın kapanmasını sağlayacaktır.

Kısaca Sayın TEMAD Genel Başkanı tarafını seçecektir.

Biz astsubaylara düşen ise o mahkemeyi bir gövde gösterisine dönüştürmektir. Dava hangi mahkemede görülecekse salon dolmalı, mahkeme binası dolmalı, bahçesi dolmalıdır. Yüzlerce emekli astsubay okey masalarından kalkıp o mahkemede yerini almalıdır.

Ve TEMAD Şubeleri…

Sizin de sınavınız olacak. Sayın Necmi TENGİLİMOĞLU'nu onurumuz için uğraş veren bir meslektaş olarak mı göreceksiniz?

Yoksa mevcut yönetime rakip olarak görüp ölü taklidi mi yapacaksınız?

Üzüm mü yemek için varsınız, bağcı dövmek için mi?

Bu da sizin sınavınız!

                                 SİTE VE ASSUBAY GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ

Ögeyi Oylayın
(4 oy)
Son Düzenlenme Cumartesi, 09 Eylül 2023 15:37

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği; sağlık, başarı ve mutluluk dolu nice yıllar diliyoruz. SİTE VE ASSUBAY GÜÇ BİRLİĞİ YÖNETİMİ
Pazar, 31 Aralık 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin, adaletin, huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Cuma, 24 Kasım 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
BAĞIMSIZLIK SAVAŞIMIZIN KAHRAMANI, LAİK, DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, EBEDİ ÖNDERİMİZ VE BAȘKOMUTANIMIZ BÜYÜK DEVRİMCİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü BEDENEN ARAMIZDAN AYRILIȘININ 85. YILINDA SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ... RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN. 10 KASIM 1938 ! Bir devre damgasını vurmuş, dünyanın gidişatını değiştirmiş, yalnızca ya...
Cuma, 10 Kasım 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ