ASSUBAYLAR HAKARETLE SINANIYOR Öne Çıkarılmış

HAKARETLE SINANIYORUZ

Yıllardır özlük haklarımızla sınandık, gerekli tepkiyi veremedik, şimdi de hakaretle sınanıyoruz.

Bu sitenin önceliği kurulduğu günden bu yana Astsubayların onuru olmuştur.

Astsubayların hak ettiği saygıyı görmesi, hak ettiği değerin verilmesi önceliğimizdir.

Özlük haklarını hep ikinci planda tuttuk, çünkü önce hak ettiğimiz değer verilmeli, emeğimiz hak ettiği saygıyı görmelidir. Bu sağlanabilirse özlük hakları kendiliğinden zaten gelecektir.

Bizzat TEMAD Genel Başkanı'ndan duyduğumuz astsubayların onuruna yapılmış saldırı konusunun küllenmesine, unutulmasına izin vermeyeceğiz.

Çok ilginçtir, toplumumuz odaklanması gereken konulara değil, daha yüzeysel konulara odaklanmakta, ortaya konan ciddi bir konu siyasete veya TEMAD Yönetiminin savunuculuğuna veya karşıtlığına dönüştürülmektedir.

Çok ciddi bazı konular ise hiç dikkate alınmamaktadır, hak ettiği değer verilmemektedir.

Meslektaşımız Sayın Necmi TENGİLİMOĞLU hakaret konusunu mahkemeye taşımış, çok ta iyi yapmıştır. Kendisini kutluyor, site olarak teşekkür ediyoruz. Ancak; toplumda hak ettiği ilgiyi görmemiştir.

Konu yargıdadır ve muhtemel işleyiş şu şekilde olacaktır.

Savcı konuyu inceleyecek, dava açılmasını uygun görürse davayı kabul edecek, Sayın TEMAD Genel Başkanı tanık olarak ifadeye çağrılacaktır. Sayın TEMAD Genel Başkanı'nın tanıklıktan imtina etmek gibi bir seçeneği yoktur. Mahkemeye gelecek tanıklık yapacaktır. Basının dikkati çekilebilmeli, haber olabilmelidir.

Her bir meslektaş imkânları dâhilinde konuyu yerel ve ulusal basına yansıtmalı, haber olmasını sağlamalıdır. Konu yargıya intikal etmez ise bireysel yada toplu olarak bunu protesto etmeye kararlıyız

Kısaca onurumuza sahip çıkmalı, biz BURADAYIZ demeliyiz, diyebilmeliyiz.

Bu tanıklık Sayın TEMAD Genel Başkanı'nın astsubaylıkla imtihanı olacaktır. Ya yüreklice ne konuşulduysa açıkça mahkemeye anlatacak, ya da konuyu geçiştirmek için yüzeysel ifade verip olayın kapanmasını sağlayacaktır.

Kısaca Sayın TEMAD Genel Başkanı tarafını seçecektir.

Biz astsubaylara düşen ise o mahkemeyi bir gövde gösterisine dönüştürmektir. Dava hangi mahkemede görülecekse salon dolmalı, mahkeme binası dolmalı, bahçesi dolmalıdır. Yüzlerce emekli astsubay okey masalarından kalkıp o mahkemede yerini almalıdır.

Ve TEMAD Şubeleri…

Sizin de sınavınız olacak. Sayın Necmi TENGİLİMOĞLU'nu onurumuz için uğraş veren bir meslektaş olarak mı göreceksiniz?

Yoksa mevcut yönetime rakip olarak görüp ölü taklidi mi yapacaksınız?

Üzüm mü yemek için varsınız, bağcı dövmek için mi?

Bu da sizin sınavınız!

                                 SİTE VE ASSUBAY GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ

Ögeyi Oylayın
(2 oy)
Son Düzenlenme Cumartesi, 09 Eylül 2023 15:37

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN TBMM'nin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verişinin 102. yıl dönümü ve Gaziler Günü törenlerle kutlanacaktır. Kahraman gazilerimizin, oluşan bedensel engellerinin yanında başta devletimizin mevzuatlarından kaynaklanan birçok sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Gazilerimize devletimizin yetkililerince...
Salı, 19 Eylül 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
EMPERYALİSTLERİ DİZE GETİRDİĞİMİZ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZIN 101. YILI YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine g...
Çarşamba, 30 Ağustos 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
ZAFER HAFTASI KUTLU OLSUN Osmanlı İmparatorluğunun SEVR ile parçalanmasına HAYIR diyen bir avuç kahraman ATATÜRK önderliğinde 19 Mayıs 1919 tarihinde başlattıkları kurtuluş mücadelesini 26 Ağustos 1922 yılında Afyon Kocatepe'de başlayan dünyanın takdirini kazanan bir taarruzla bozguna uğrattıkları düşmanı 30 Ağustos'ta kesin yenilgiye uğratarak ülkemizin bağımsı...
Cumartesi, 26 Ağustos 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ