ASSUBAYLAR AÇIKLAMA BEKLİYOR Öne Çıkarılmış

Sayın Hamza DÜRGEN,

TEMAD Genel Başkanlığı ANKARA

03 Mayıs 2023 tarihli Karadeniz Bölge Toplantısı konuşmanızı astsubay toplumu izledi.

98 Şube ve 3 temsilcilik ile ülke sathına yayılmış bir derneğin Genel Başkanı olarak bölge toplantısı yapıyorsunuz. Emeklisi ve çalışanı ile yönetiminizi desteklesin desteklemesin yüzbinleri resmi olarak temsil ediyorsunuz.

31.30 dakikalık konuşmanızın sadece iki pasaj üzerinde söyleyeceklerimiz var.

Birincisi Savunma Bakanı İsmet YILMAZ kendi ifadenizle çay içtikten sonra size kapıyı gösteriyor.

İkincisi ismini belirtmediğiniz bir bakan yine kendi ifadenizle telefonda “Astsubaylara“ tekrar etmekten utandığınız hakaretlerde bulunuyor. Ve siz bunları anlatırken gözleriniz doluyor, duygusal anlar yaşıyorsunuz. Sizi izleyenler alkışlıyor, neyi alkışladıklarını gerçekten merak ediyoruz.

Şeffaflık, açıklık yoksa düşünce üretimi başlar, farklı yorumlar ortaya çıkar. O nedenle bizlere size kapıyı gösteren bakana tavrınızın ne olduğunu, hakaret edenin kim olduğunu, kelimesi kelimesine ettiği hakareti ve sizin cevabınızı açıklamak zorundasınız. Hakaret size değil, sizin şahsınızda tüm topluma yapılmıştır.

Hakaret edildiğinde ne cevap verdiniz Sayın Başkan?

Biraz amacını aşan Levent ULUCAN'ın yazısına gösterdiğiniz tepki gibi bir tepki gösterdiniz mi mesela? Şubelerin dava açması için talimat verdiniz mi?

Hakaret eden siyasi veya her kimse “o hakareti aynen size iade ediyorum“ dediniz mi, diyebildiniz mi?

Şehit Astsubay Ömer Halis DEMİR'den söz ediyorsunuz konuşmanızda, onun tek başına ölüme yürüyüşünden hiç mi feyz almadınız?

Eğer gerekli cevabı vermediyseniz neden korktunuz Sayın Başkan?

Sizin hakkınızdaki genel kanı gelmiş geçmiş en pasif, en başarısız dönem şeklinde ama o konuşmanızda “Ben de o kişiye bu hakaretleri size aynen iade ediyorum dedim“ deseydiniz, diyebilseydiniz tüm başarısızlıklarınızı siler sizi bağrımıza basardık.

Uzatmadan, hakareti ve hakaret eden ile tepkinizi açıklamak zorundasınız.

Ve biz peşinen toplumumuza yapılan hakaret her neyse aynen sahibine iade ediyoruz.

Açıklamazsanız, TEMAD Başkanlığı boştu, bundan sonra bomboş olarak kabul görecektir.

sİTE VE ASSUBAY GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ

Ögeyi Oylayın
(2 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN TBMM'nin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verişinin 102. yıl dönümü ve Gaziler Günü törenlerle kutlanacaktır. Kahraman gazilerimizin, oluşan bedensel engellerinin yanında başta devletimizin mevzuatlarından kaynaklanan birçok sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Gazilerimize devletimizin yetkililerince...
Salı, 19 Eylül 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
EMPERYALİSTLERİ DİZE GETİRDİĞİMİZ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZIN 101. YILI YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine g...
Çarşamba, 30 Ağustos 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
ZAFER HAFTASI KUTLU OLSUN Osmanlı İmparatorluğunun SEVR ile parçalanmasına HAYIR diyen bir avuç kahraman ATATÜRK önderliğinde 19 Mayıs 1919 tarihinde başlattıkları kurtuluş mücadelesini 26 Ağustos 1922 yılında Afyon Kocatepe'de başlayan dünyanın takdirini kazanan bir taarruzla bozguna uğrattıkları düşmanı 30 Ağustos'ta kesin yenilgiye uğratarak ülkemizin bağımsı...
Cumartesi, 26 Ağustos 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ