TEMAD'IN İLKLERİ

Son beş yıla damgasını vuran TEMAD Yönetimi daha önce yaşanmayan ilklere imza attı. Yönetim yaşattığı ilklerle hatırlanacak.

Bu ilkler iyi miydi, kötü müydü kararı tarih ve toplum verecek. Biz sadece bir özet yapalım.

1. Emekli astsubaylar tarihinin en yoksul dönemini yaşıyor. Yaklaşık iki asgari ücret düzeyinde maaş alan emekli astsubayların maaşları asgari ücret düzeyine yaklaştı. TEMAD Yönetiminden bir   açıklama bir tepki gelmedi.

2. Seçimler öncesi başta TEMAD Yönetimi olmak üzere hükümet ve Milli Subay Bakanı Akar emeklilerle adeta dalga geçti, TEMAD Yönetimi ne olduğu belirsiz %20 ile topluma umut pompaladı. TBMM'ye kadar gelen sadaka düzeyindeki tazminat teklifi bile geri çekildi. Açıkça emeklilerle alay edildi. Yine TEMAD Yönetiminden ne bir basın açıklaması, ne bir tepki gelmedi.

3. Bu yönetim döneminde ısıtılıp önümüze konulan statü konusu aleyhimize delindi, uzman arkadaşlar bizim emekli maaşlarımızı yakaladı. (Alsınlar, gözümüz yok ama biz yine göz ardı edildik.) Dernek Başkanları açıkça astsubaylara çemkirdi, TEMAD Yönetimi yine sessizdi, tepki göstermedi.

4. OYAK'ın yönetim organları ile oynandı. Karar yöntemleri değişti, astsubaylar karar organlarında zaten yeterince temsil edilmiyorken, şimdi de yönetimdeki asker ağırlığı %22'ye düştü. Askerlerin alın teri, şehidin kanı, emeklinin umudu, şehitlerimizin dul ve yetimlerinin yetim hakkı olan OYAK'ta olup bitenler hakkında TEMAD'ın ne esaslı bir çalışması, ne de bir açıklaması oldu. Bu uğurda çaba gösteren dernekle de dirsek teması yok. Sessizlik sürüyor.

5. TEMAD aslan kesilmesi gereken yerlerde kuzu, kendi üyelerine karşı aslan. İlk defa bu yönetim döneminde geçmişte olmadığı kadar şube başkanı ihraç edildi. Üye atıldı.

6. TEMAD tarihinde ilk defa Genel Kurul salonuna çevik kuvvet polisi çağrıldı, terör saldırısı ihtimaline karşı değil, meslektaşlarına karşı. İlk defa bir eski genel başkan zorla genel kurula zorla girdi, zorla dışarı çıkartıldı.

7. İlk defa aynı aileden biri yönetici, biri denetici seçildi.

8. Meğer turpun büyüğü heybedeymiş. İlk defa TEMAD Yönetimi toplumsal heyecanı ayakta tutmak, TEMAD Yönetiminin pasif tutumunu dengelemek için binlerce makale yazan, astsubay toplumunun en çok okunan, bu uğurda bedeller ödeyen ama bunu asla topluma yansıtmayan Levent ULUCAN'a karşı linç girişimi başlattı. TEMAD TARİHİNDE YİNE BİR İLKE İMZA ATARAK TÜM ŞUBELERE TALİMAT VEREREK SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMALARINI İSTEDİ.

9. Bu astsubayların sınavı, şubeler marka kafe zinciri mantığıyla Levent ULUCAN'a dava mı açacak, yoksa astsubayların, astsubay onurunun mu yanında duracaklar göreceğiz. Emekli astsubaylar.org olarak her zaman astsubaydan yana, astsubay haklarından, haklıdan, mücadeleden yana olduk, olmaya da devam edeceğiz.

10. TEMAD Başkanı içinden çıktığı ve kendisini o makama taşıyan sınıfı unutmuş görünüyor. Koltuk hırsı kendi kendini inkara kadar uzanmış. Binlerce astsubay emeklisinin vebali omuzlarında, vicdanını sustursa da toplum gerekeni yapacaktır.

11. Son sözümüz de Levent ULUCAN'ın yazılarını okuyup, arkandayız diyen herkese. Nerede durduğunuzu görelim.

Bizim yerimiz de safımız da belli!

HODRİ MEYDAN

                                                      SİTE VE ASSUBAY GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ

Ögeyi Oylayın
(2 oy)
Son Düzenlenme Pazar, 13 Ağustos 2023 14:52

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği; sağlık, başarı ve mutluluk dolu nice yıllar diliyoruz. SİTE VE ASSUBAY GÜÇ BİRLİĞİ YÖNETİMİ
Pazar, 31 Aralık 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin, adaletin, huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Cuma, 24 Kasım 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
BAĞIMSIZLIK SAVAŞIMIZIN KAHRAMANI, LAİK, DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, EBEDİ ÖNDERİMİZ VE BAȘKOMUTANIMIZ BÜYÜK DEVRİMCİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü BEDENEN ARAMIZDAN AYRILIȘININ 85. YILINDA SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ... RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN. 10 KASIM 1938 ! Bir devre damgasını vurmuş, dünyanın gidişatını değiştirmiş, yalnızca ya...
Cuma, 10 Kasım 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ