TEMAD'IN İLKLERİ Öne Çıkarılmış

TEMAD'IN İLKLERİ

Son beş yıla damgasını vuran TEMAD Yönetimi daha önce yaşanmayan ilklere imza attı. Yönetim yaşattığı ilklerle hatırlanacak.

Bu ilkler iyi miydi, kötü müydü kararı tarih ve toplum verecek. Biz sadece bir özet yapalım.

1. Emekli astsubaylar tarihinin en yoksul dönemini yaşıyor. Yaklaşık iki asgari ücret düzeyinde maaş alan emekli astsubayların maaşları asgari ücret düzeyine yaklaştı. TEMAD Yönetiminden bir   açıklama bir tepki gelmedi.

2. Seçimler öncesi başta TEMAD Yönetimi olmak üzere hükümet ve Milli Subay Bakanı Akar emeklilerle adeta dalga geçti, TEMAD Yönetimi ne olduğu belirsiz %20 ile topluma umut pompaladı. TBMM'ye kadar gelen sadaka düzeyindeki tazminat teklifi bile geri çekildi. Açıkça emeklilerle alay edildi. Yine TEMAD Yönetiminden ne bir basın açıklaması, ne bir tepki gelmedi.

3. Bu yönetim döneminde ısıtılıp önümüze konulan statü konusu aleyhimize delindi, uzman arkadaşlar bizim emekli maaşlarımızı yakaladı. (Alsınlar, gözümüz yok ama biz yine göz ardı edildik.) Dernek Başkanları açıkça astsubaylara çemkirdi, TEMAD Yönetimi yine sessizdi, tepki göstermedi.

4. OYAK'ın yönetim organları ile oynandı. Karar yöntemleri değişti, astsubaylar karar organlarında zaten yeterince temsil edilmiyorken, şimdi de yönetimdeki asker ağırlığı %22'ye düştü. Askerlerin alın teri, şehidin kanı, emeklinin umudu, şehitlerimizin dul ve yetimlerinin yetim hakkı olan OYAK'ta olup bitenler hakkında TEMAD'ın ne esaslı bir çalışması, ne de bir açıklaması oldu. Bu uğurda çaba gösteren dernekle de dirsek teması yok. Sessizlik sürüyor.

5. TEMAD aslan kesilmesi gereken yerlerde kuzu, kendi üyelerine karşı aslan. İlk defa bu yönetim döneminde geçmişte olmadığı kadar şube başkanı ihraç edildi. Üye atıldı.

6. TEMAD tarihinde ilk defa Genel Kurul salonuna çevik kuvvet polisi çağrıldı, terör saldırısı ihtimaline karşı değil, meslektaşlarına karşı. İlk defa bir eski genel başkan zorla genel kurula zorla girdi, zorla dışarı çıkartıldı.

7. İlk defa aynı aileden biri yönetici, biri denetici seçildi.

8. Meğer turpun büyüğü heybedeymiş. İlk defa TEMAD Yönetimi toplumsal heyecanı ayakta tutmak, TEMAD Yönetiminin pasif tutumunu dengelemek için binlerce makale yazan, astsubay toplumunun en çok okunan, bu uğurda bedeller ödeyen ama bunu asla topluma yansıtmayan Levent ULUCAN'a karşı linç girişimi başlattı. TEMAD TARİHİNDE YİNE BİR İLKE İMZA ATARAK TÜM ŞUBELERE TALİMAT VEREREK SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMALARINI İSTEDİ.

9. Bu astsubayların sınavı, şubeler marka kafe zinciri mantığıyla Levent ULUCAN'a dava mı açacak, yoksa astsubayların, astsubay onurunun mu yanında duracaklar göreceğiz. Emekli astsubaylar.org olarak her zaman astsubaydan yana, astsubay haklarından, haklıdan, mücadeleden yana olduk, olmaya da devam edeceğiz.

10. TEMAD Başkanı içinden çıktığı ve kendisini o makama taşıyan sınıfı unutmuş görünüyor. Koltuk hırsı kendi kendini inkara kadar uzanmış. Binlerce astsubay emeklisinin vebali omuzlarında, vicdanını sustursa da toplum gerekeni yapacaktır.

11. Son sözümüz de Levent ULUCAN'ın yazılarını okuyup, arkandayız diyen herkese. Nerede durduğunuzu görelim.

Bizim yerimiz de safımız da belli!

HODRİ MEYDAN

                                                      SİTE VE ASSUBAY GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ

Ögeyi Oylayın
(2 oy)
Son Düzenlenme Pazar, 13 Ağustos 2023 14:52

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN TBMM'nin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verişinin 102. yıl dönümü ve Gaziler Günü törenlerle kutlanacaktır. Kahraman gazilerimizin, oluşan bedensel engellerinin yanında başta devletimizin mevzuatlarından kaynaklanan birçok sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Gazilerimize devletimizin yetkililerince...
Salı, 19 Eylül 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
EMPERYALİSTLERİ DİZE GETİRDİĞİMİZ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZIN 101. YILI YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine g...
Çarşamba, 30 Ağustos 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
ZAFER HAFTASI KUTLU OLSUN Osmanlı İmparatorluğunun SEVR ile parçalanmasına HAYIR diyen bir avuç kahraman ATATÜRK önderliğinde 19 Mayıs 1919 tarihinde başlattıkları kurtuluş mücadelesini 26 Ağustos 1922 yılında Afyon Kocatepe'de başlayan dünyanın takdirini kazanan bir taarruzla bozguna uğrattıkları düşmanı 30 Ağustos'ta kesin yenilgiye uğratarak ülkemizin bağımsı...
Cumartesi, 26 Ağustos 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ