9/2-EK GÖSTERGE-DENGE TAZMİNATI Öne Çıkarılmış

Bazı arkadaşlarımız 9/2 ve ek göstergelerle mutlu olmadı, doğal olarak herkes kendi çıkarını düşünse de kazanımlar inkar edilemez. 

Ek gösterge herkes için verildi bizlerin bir gayreti olamadı ancak 9/2  assubaya yapılan hukuksuzluğa, tahakkümün değersizleştirilmenin sona ermesidir. 

Bu haksızlık yıllardır inatla sürdürüldü. 

Açık, aleni, kör gözüne parmağım  haksızlıktı.

Adaletsizlikti,

Anayasaya aykırılıktı,

Ayrımcılıktı,

Söz konusu olan, mağdur olan, ezilen assubaylar olunca kimsenin ilgisini çekmiyordu, başta kendi kurumumuz olmak üzere kimse umursamıyordu.

Sahi nedir bu astsubay düşmanlığı,

Nedir Assubaya karşı bu insafsızca tutum?

Başka meslek guruplarını örnek vermek istemiyoruz ama görev koşulları ve sorumlulukları assubaylarla kıyaslanamayacak başka meslek guruplarına verilen 9/2 başlangıç derecesi bizden esirgeniyordu.

İsyan etmemek mümkün değil.

ASSUBAYLARLA DERDİNİZ NE, BİR ANLATIN DA ANLAYALIM!

Yüzlerce yazılar yazdık, gazetelerde günler haftalar süren yazı dizileri, başta adalet adına assubaylara destek olan Sn.Umur TALU'nun yazıları, emekliassubaylar.org sitesinde binlerce kişinin katılımı ile mail kampanyaları yaptık. 

Sosyal medyadan istisnasız her gün duyarlı arkadaşlarımızla binlerce mesaj ve tweet attık, Sayın Cumhurbaşkanını, Genelkurmay Başkanlığını, Savunma Bakanını, Milletvekillerini, TBMM Üyelerini etiketledik.

Yılmadık, usanmadık!

Sayın Murat Bakan Milletvekilimiz, assubay evladı, assubayların evladı-kardeşi, yediği ekmeği unutmamış insan gibi insan TBMM’de sesimiz oldu, umut oldu. Bizim gibi o da yılmadan usanmadan her platformda hakkımızı aradı, sorunlarımızı her platformda dile getirdi. Kendisine sonsuz teşekkür ediyoruz, yaptıkları asla unutulmayacaktır.

Bir diğer Milletvekili emekli astsubay meslektaşımız daha var ama hiçbir açıklamasını desteğini duymadık, onun da canı sağ olsun.

Seçimin ayak sesleri gelmeye başlayınca nihayet siyaset kurumu bizi fark etti. Lütuf değil, yıllarca yenilmiş hakkımızın iadesiydi.

Bu arada 3600 ek göstergeye yükselemeyen Em.Hizmetleri sınıfına verilecek olan TEMAD’ın girişimleri ile TSK.MİT ve jandarma personelinin de dahil edildiği 1200 TL meselesi var. Meslektaşlarımızın aldığı, alacağı her kuruş bizi memnun eder ancak; birtakım haksızlıkları ve eksiklikleri de beraberinde getirmiş görünüyor. 

Daha da vahimi tazminatların önünü kesecek gibi görünüyor.

Birkaç kelime de TEMAD Yönetimi ve iki mesajla başarıları sahiplenmeye çalışanlara söz etmeden geçemeyeceğiz. 

Sizler görevde olduğunuz gibi bencilliği bırakın hakkın kazanımı  iki mesaj bir açıklama ile olmuyor olsaydı yıllardır bu çileler çekilmezdi mücadeleyi kimse kişisel ve siyası çıkarları ile egosuna alet etmeğe çalışmasın. 

TEMAD yönetiminin yasal temsilcimiz olarak elbette çalışmaları olmuştur; ancak  bir yılda başaramazsak istifa ederiz dedikten, beş yıldır yan gelip yattıktan sonra, doğru dürüst ne isteyip neye itiraz ettiklerinin bile farkında olmadan 9/2 konusunda çalışmaları olsaydı bizi bilgilendirirlerdi yasa teklifini bizlerle birlikte televizyonlardan öğrenmelerine rağmen elde edilen kazanımı sahiplenme çabaları ile yılların mücadelesini yok saymaları söylemleri trajikomiktir. En azından verilen desteğe arkadaşlarımızın gayretlerine vefa gereği teşekkür edilmeliydi 

Saygıdeğer Meslektaşlarımız, mücadele bir bayrak yarışıdır; dün birileri vardı, bugün biz varsak  yarın diğerleri bayrağı taşıyacaktır.

Kimsenin emeğini küçümsemiyoruz bu mücadele 70'li yıllarda onuru ve hakları için ordudan tart edilen,hapisler yatan,çileler çeken minnet duyduğumuz meslektaşımızdan bugüne devam ediyor. 

Sonuç olarak, 9/2 haksızlığının giderilmesinde destek veren, çaba gösteren, katkı sunan herkese çok teşekkür ediyoruz.

Mücadele edildiğinde er ya da geç sonuca ulaşıldığını görmüş olduk.

Tazminat konusu başta olmak üzere mücadeleye devam. Saygılarımızla. 

                                                                                       SİTE -ASSUBAY GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ 

Ögeyi Oylayın
(3 oy)
Son Düzenlenme Cuma, 29 Temmuz 2022 17:37

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#1 Hamdi Albayrak 20-07-2022 19:31
TEMAD ne yaptı diye linç başlamış Temad resmi temsilci o yapmasıyla sen yaptıysan buyur tazminatlari çıkar denge tazminatında astsubay yoktu kim gitti görüştü yiğidi öldür hakkını ver dernek kuranlar bizim dernegimiz var yönetimi beğenmiyorsan ellestir destek ol seçimde değiştir bu dava egoya kişisel çıkar feda edilemez
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
#ÇANAKKALEGEÇİLMEZ... ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ'NİN 108. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN. Türk'ün inancını, azim ve kararlığını tüm dünyaya ispatlayarak #ÇANAKKALEGEÇİLMEZ destanını yaratan, bu topraklar için tereddütsüz canını feda etmiş Gazi M.Kemal ATATÜRK, Silah arkadașları ve tüm kahraman şehitlerimizin ruhları şad olsun. Bu vatan sizlere minnettardır.
Cumartesi, 18 Mart 2023
Site ve Asb.Güçbirliği Platformu Yönetim
Değerli meslektaşlarımız, Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimizin acılarını yüreğimizde yaşıyor yaralılarımız için du ediyoruz Yaraların sarılmasına destek için karınca kararınca maddi destekte bulunmalıyız Kampanya için TEMAD'ın öncü olmasını bekliyorduk TEMAD direk AFAT'a yardım edilmesini önermiştir www.emekliassubaylar.org sitesi ve Asb.Güçbirl...
Pazartesi, 06 Şubat 2023
E.ASB.GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Yurdumuzun çeşitli illerinde meydana gelen depremde yüzlerce can kaybımız ve yaralılarımızın olduğunu büyük bir üzüntü ile öğrendik Allah canlarını yitirenlere rahmet ailelerine sabır yaralılarımıza şifalar versin Emekli assubaylar olarak maddi ve manevi hertürlü yardıma hazırız
Pazartesi, 06 Şubat 2023
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ