9/2-EK GÖSTERGE-DENGE TAZMİNATI Öne Çıkarılmış

Bazı arkadaşlarımız 9/2 ve ek göstergelerle mutlu olmadı, doğal olarak herkes kendi çıkarını düşünse de kazanımlar inkar edilemez. 

Ek gösterge herkes için verildi bizlerin bir gayreti olamadı ancak 9/2  assubaya yapılan hukuksuzluğa, tahakkümün değersizleştirilmenin sona ermesidir. 

Bu haksızlık yıllardır inatla sürdürüldü. 

Açık, aleni, kör gözüne parmağım  haksızlıktı.

Adaletsizlikti,

Anayasaya aykırılıktı,

Ayrımcılıktı,

Söz konusu olan, mağdur olan, ezilen assubaylar olunca kimsenin ilgisini çekmiyordu, başta kendi kurumumuz olmak üzere kimse umursamıyordu.

Sahi nedir bu astsubay düşmanlığı,

Nedir Assubaya karşı bu insafsızca tutum?

Başka meslek guruplarını örnek vermek istemiyoruz ama görev koşulları ve sorumlulukları assubaylarla kıyaslanamayacak başka meslek guruplarına verilen 9/2 başlangıç derecesi bizden esirgeniyordu.

İsyan etmemek mümkün değil.

ASSUBAYLARLA DERDİNİZ NE, BİR ANLATIN DA ANLAYALIM!

Yüzlerce yazılar yazdık, gazetelerde günler haftalar süren yazı dizileri, başta adalet adına assubaylara destek olan Sn.Umur TALU'nun yazıları, emekliassubaylar.org sitesinde binlerce kişinin katılımı ile mail kampanyaları yaptık. 

Sosyal medyadan istisnasız her gün duyarlı arkadaşlarımızla binlerce mesaj ve tweet attık, Sayın Cumhurbaşkanını, Genelkurmay Başkanlığını, Savunma Bakanını, Milletvekillerini, TBMM Üyelerini etiketledik.

Yılmadık, usanmadık!

Sayın Murat Bakan Milletvekilimiz, assubay evladı, assubayların evladı-kardeşi, yediği ekmeği unutmamış insan gibi insan TBMM’de sesimiz oldu, umut oldu. Bizim gibi o da yılmadan usanmadan her platformda hakkımızı aradı, sorunlarımızı her platformda dile getirdi. Kendisine sonsuz teşekkür ediyoruz, yaptıkları asla unutulmayacaktır.

Bir diğer Milletvekili emekli astsubay meslektaşımız daha var ama hiçbir açıklamasını desteğini duymadık, onun da canı sağ olsun.

Seçimin ayak sesleri gelmeye başlayınca nihayet siyaset kurumu bizi fark etti. Lütuf değil, yıllarca yenilmiş hakkımızın iadesiydi.

Bu arada 3600 ek göstergeye yükselemeyen Em.Hizmetleri sınıfına verilecek olan TEMAD’ın girişimleri ile TSK.MİT ve jandarma personelinin de dahil edildiği 1200 TL meselesi var. Meslektaşlarımızın aldığı, alacağı her kuruş bizi memnun eder ancak; birtakım haksızlıkları ve eksiklikleri de beraberinde getirmiş görünüyor. 

Daha da vahimi tazminatların önünü kesecek gibi görünüyor.

Birkaç kelime de TEMAD Yönetimi ve iki mesajla başarıları sahiplenmeye çalışanlara söz etmeden geçemeyeceğiz. 

Sizler görevde olduğunuz gibi bencilliği bırakın hakkın kazanımı  iki mesaj bir açıklama ile olmuyor olsaydı yıllardır bu çileler çekilmezdi mücadeleyi kimse kişisel ve siyası çıkarları ile egosuna alet etmeğe çalışmasın. 

TEMAD yönetiminin yasal temsilcimiz olarak elbette çalışmaları olmuştur; ancak  bir yılda başaramazsak istifa ederiz dedikten, beş yıldır yan gelip yattıktan sonra, doğru dürüst ne isteyip neye itiraz ettiklerinin bile farkında olmadan 9/2 konusunda çalışmaları olsaydı bizi bilgilendirirlerdi yasa teklifini bizlerle birlikte televizyonlardan öğrenmelerine rağmen elde edilen kazanımı sahiplenme çabaları ile yılların mücadelesini yok saymaları söylemleri trajikomiktir. En azından verilen desteğe arkadaşlarımızın gayretlerine vefa gereği teşekkür edilmeliydi 

Saygıdeğer Meslektaşlarımız, mücadele bir bayrak yarışıdır; dün birileri vardı, bugün biz varsak  yarın diğerleri bayrağı taşıyacaktır.

Kimsenin emeğini küçümsemiyoruz bu mücadele 70'li yıllarda onuru ve hakları için ordudan tart edilen,hapisler yatan,çileler çeken minnet duyduğumuz meslektaşımızdan bugüne devam ediyor. 

Sonuç olarak, 9/2 haksızlığının giderilmesinde destek veren, çaba gösteren, katkı sunan herkese çok teşekkür ediyoruz.

Mücadele edildiğinde er ya da geç sonuca ulaşıldığını görmüş olduk.

Tazminat konusu başta olmak üzere mücadeleye devam. Saygılarımızla. 

                                                                                       SİTE -ASSUBAY GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ 

Ögeyi Oylayın
(3 oy)
Son Düzenlenme Cuma, 29 Temmuz 2022 17:37

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#1 Hamdi Albayrak 20-07-2022 19:31
TEMAD ne yaptı diye linç başlamış Temad resmi temsilci o yapmasıyla sen yaptıysan buyur tazminatlari çıkar denge tazminatında astsubay yoktu kim gitti görüştü yiğidi öldür hakkını ver dernek kuranlar bizim dernegimiz var yönetimi beğenmiyorsan ellestir destek ol seçimde değiştir bu dava egoya kişisel çıkar feda edilemez
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN TBMM'nin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verişinin 102. yıl dönümü ve Gaziler Günü törenlerle kutlanacaktır. Kahraman gazilerimizin, oluşan bedensel engellerinin yanında başta devletimizin mevzuatlarından kaynaklanan birçok sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Gazilerimize devletimizin yetkililerince...
Salı, 19 Eylül 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
EMPERYALİSTLERİ DİZE GETİRDİĞİMİZ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZIN 101. YILI YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine g...
Çarşamba, 30 Ağustos 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
ZAFER HAFTASI KUTLU OLSUN Osmanlı İmparatorluğunun SEVR ile parçalanmasına HAYIR diyen bir avuç kahraman ATATÜRK önderliğinde 19 Mayıs 1919 tarihinde başlattıkları kurtuluş mücadelesini 26 Ağustos 1922 yılında Afyon Kocatepe'de başlayan dünyanın takdirini kazanan bir taarruzla bozguna uğrattıkları düşmanı 30 Ağustos'ta kesin yenilgiye uğratarak ülkemizin bağımsı...
Cumartesi, 26 Ağustos 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ