Öğrenmenin yaşı yok, insan her yaşta bir şeyler öğreniyor.

Bu gün öğrendim, birisine “sen hırsızsın” demek hakarete girermiş, ancak; “senin hırsız olduğunu düşünüyorum” demek düşüncenin ifadesi oluyormuş. Düşünmek anayasal bir hak olduğu için de suç sayılmıyormuş. Siz birinin hırsız olduğunu düşünebiliyorsunuz ama sen hırsızsın diyemiyorsunuz.

Bu açıklamadan sonra yazdıklarım düşüncelerimdir ve anayasal hakkımı kullanıyorum.

TEMAD diyorsanız, halâ ve halâ TEMAD’tan umut bekliyor, bir şeyler olacağına inanıyorsanız siz Noel Babaya da, enflasyonun düşeceğine de ve hattâ bir gün bazı subayların (elbette hepsi değil) astsubaylara karşı adil ve hakça bir paylaşım içinde olacağına da inanıyorsunuzdur.

Ne diyeyim, düşünce özgürlüğü var memlekette, düşünmek şimdilik suç değil, düşüncenizi ifade etmedikçe... 

Lafı dolaştırmadan TEMAD’a geleyim artık!

DÜRGEN Başkan beş yıldır görevde, göreve başladığında ana rahminde olan çocuklar beş yaşında, 17 yaşındakiler askere gitti ve hattâ şehit olan bile vardır, TEMAD zamanı dondurdu. Bulunduğu aynı noktada aynı zeminde ölü taklidi yapıyor. Haksızlık etmeyelim, iktidarın her dediğini alkışlıyor, birilerine şapkasız elle selam veriyor, arada bir resim çektiriyor, çay içiyor.

Bazı yazar bozuntuları astsubaylara hakaret ediyor TEMAD duymuyor.

DÜRGEN Başkan TEMAD’ı kendi politik ihtiraslarına park etmiş seçimleri bekliyor. Daha önce bağımsız aday olmuş, onca masraf etmiş ama sonuç alamamış. Sonra yine bir emekli astsubay için azımsanamayacak bir masrafla şube şube gezmiş, başkan olmuş. E artık milletvekili olma zamanıdır.

Bu beş yıl içinde kaç emekli astsubay umutları ve beklentileri ile rahmetli oldu dersiniz?

Ya sıradakiler?

Etrafımıza bakmayalım sıra sizin, benim, hepimizin olabilir.

Muhalifler toptan gitse, TEMAD dikensiz gül bahçesi olsa güzel olur da İlahi takdir öyle işlemiyor.

Aslına bakarsanız DÜRGEN Başkan Genel Kurulda diğer başkanların aksine bir vaatte bulunmadı, çalışmalarımıza devam edeceğiz dedi, ama çalışmaların ne olduğunu anlatmadı. Diğer adayların aksine kendisine ayrılan sürenin dörtte birini kullandı.

Genel Kurulda kendisi Denetleme Kurulu, eşi yönetim kurulunda yer alan Denetleme Kurulu Başkanı meslektaş, ne kadar gelir elde edildi, ne kadarı nereye harcandı, harcamalar usulüne uygun mudur değil midir gibi tehlikeli sulara girmeden TEMAD’ın çalışmalarını (!) saydı döktü. Kasada kaç para olduğunu söyledi. Ortalık yağa kesti, arkasından memlekette başlayan yağ kıtlığının bu olaya bağlı olduğunu DÜŞÜNÜYORUM... 

Aksini iddia eden ispat etsin önünde saygı ile eğileceğim, hiçbir şubede astsubay sorunları ile ilgili en ufak bir çalışma yok. Tek yapılan lokal işletmeciliği. Şubeler kendi düzenlerini sürdürsünler, genel merkez görevden almasın yeter diye düşündüklerini düşünüyorum. Astsubay sorunları ile ilgilenen birkaç şube başkanını da zaten budadılar.

Dört koca yıl serçe parmağını bile oynatmayan bir yönetimi tekrar seçen delegeyi bu vesile ile bir kez daha kutluyorum, astsubay toplumunun seçtiği delege toplumun hak ettiği başkanı seçtiğine göre ve demokrasi dediğimiz şey de parmak hesabı olduğuna göre DÜRGEN Başkan MİLLETVEKİLİ oluncaya kadar bekleyeceğiz.

Endişem odur ki; biz yine layık olduğumuz başkanı seçeriz. Sebepler değişmeden sonuçlar değişmiyor!

Hüseyin SAVCI 

Em. Hv.Asb.

Ögeyi Oylayın
(2 oy)
Son Düzenlenme Cuma, 27 Mayıs 2022 11:37

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
#ÇANAKKALEGEÇİLMEZ... ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ'NİN 108. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN. Türk'ün inancını, azim ve kararlığını tüm dünyaya ispatlayarak #ÇANAKKALEGEÇİLMEZ destanını yaratan, bu topraklar için tereddütsüz canını feda etmiş Gazi M.Kemal ATATÜRK, Silah arkadașları ve tüm kahraman şehitlerimizin ruhları şad olsun. Bu vatan sizlere minnettardır.
Cumartesi, 18 Mart 2023
Site ve Asb.Güçbirliği Platformu Yönetim
Değerli meslektaşlarımız, Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimizin acılarını yüreğimizde yaşıyor yaralılarımız için du ediyoruz Yaraların sarılmasına destek için karınca kararınca maddi destekte bulunmalıyız Kampanya için TEMAD'ın öncü olmasını bekliyorduk TEMAD direk AFAT'a yardım edilmesini önermiştir www.emekliassubaylar.org sitesi ve Asb.Güçbirl...
Pazartesi, 06 Şubat 2023
E.ASB.GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Yurdumuzun çeşitli illerinde meydana gelen depremde yüzlerce can kaybımız ve yaralılarımızın olduğunu büyük bir üzüntü ile öğrendik Allah canlarını yitirenlere rahmet ailelerine sabır yaralılarımıza şifalar versin Emekli assubaylar olarak maddi ve manevi hertürlü yardıma hazırız
Pazartesi, 06 Şubat 2023
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ