SİLAH ARKADAŞIMI , MAYIN EŞEĞİMİ ?

 
Teşbihte hata olmaz,
Kimse bu tabirden başka mana çıkarmasın, Öküz altında da buzağı aramasın.  anlatılmak istenen TSK içinde  kimlerin nasıl, ne şartlarda çalıştığı, ama yıllardır asla hak ettiği değeri görmediği, hep kandırıldığı , emeğinin karşılığını asla alamadığı ve onların sırtından kimlerin erken terfiler, ödüller, ballı kaymaklı tazminatlar, maaşlar, ayrıcalıklı yaşamlar sürdüğü gerçeğidir.
 
Bu tabir , Beyinlerinin gerisinde kendilerini TSK'nın sahibi, patronu,  Assubayların işvereni,  onları  emirlerinde çalışan maraba olarak görme gerçeğidir.
Bu tabir , TSK'de  bile isteye Aidiyet duygusunun ruhuna El-Fatiha okutulma gerçeğidir .
 
Aksini iddia eden beri gelsin.
 
* * * 
 
Kanun da her ne kadar subayın yardımcısı dese de , ya icraatta , ya gerçekte ?
İşte gerçekler , işte buyurdukları  sahte silah arkadaşlığı .
 
* * *
* Her şeyin sorumlusu sen değilmisin Assubayım ?
* Ya yetki  , yetkin varmı ?
 
* Uçak pistinden  it kulübesine varıncaya kadar Aklına gelebilecek ne varsa sana zimmetli değil mi ?
 
* Tayin olursun, meyil izninin yarısını zimmet devri ile geçirirsin  değil mi ,  bunu yaşamayan kaç Assubay var ?
 
* Subay / Pilot  hepi topu bir saat uçacak diye 7/24 o uçağı faal etmek,uçuşa hazır hale getirmek için çalışan sensin .
 
* Subay , uçuş sonrası filo gazinosunda yazın serin, kışın sıcak ortamda çayını , kahvesini yudumlar ,  günlük hesaplanmış kalori miktarına göre kahvaltısı, yemeği hazır . Ya senin ? öyle ya,  silah arkadaşı değilmiydik ?
 
O uçağı bir sonraki uçuşa hazırlamak için bakımını yaparsın , arızasını giderip faal hale getirmek için gerekirse 24  saat çalışırsın. üstüne birde personel zafiyetinden mesaiye ertesi gün de devam edersin . Elindeki yağ kirini arap sabunu-talaş karışımı ile temizlemeye çalışırsın,  ne gam.  Uçağın hidroliği paçalarından süzülmüş, önemlimi ?
 
* Yeterki subay olsun , uçanın / uçmayanın 6 çeşit tazminat aldığı , sana da tazminat yerine  gazoz kapağı verildiği adamsın.
 
* Subay  sadece emir verir, ister, buyurur ve işi biter,  ve sonra senin bitmeyen binbir çeşit görevin  başlar .
 
*Mesai bitimi subayın iki dudağı arasındadır ,  "Mesai ikinci emir" dendi mi akan sular durur , asla sekiz saat çalışma yeterli değildir. bu işin önü baştan kesilmiştir tek kuruş fazla mesai ücreti almazsın ama"Askerin mesaisi 24 saattir " denir.
 
* Subayın eli - ayağısındır , ama asla kıymetin bilinmez.  senin ayakların onu da taşır, ellerin onun için de çalışır .
 
* Engin denizlerde avuç içi kadar yerde dip dibe çalışırsınız , risk , sanada onada aynıdır , ama sadece subay  maddi karşılığını alır.
 
* Yağlı tulum içinde Tankın, Topun,  her türlü  paletli / zırhlı araçların kademede bakım / arızasını  yaparsın . sanki oto sanayi sitesinde çalışıyorsun.
 
* Herşeyin sorumlusu olduğun gibi  Anaların devlete emanet ettiği Mehmetçiklerin de sorumlusu sensin , eğitiminden, hastalıklarından, karınlarının doyurulmasına kadar görev sendedir.
 
Subay'la  Er-erbaş arasında bir köprüsün , İzin - ödül - taltif vs. iyi haberlerini subaylar verir  Erat ın babası rolünde , maksat erat'a şirin gözükmektir. 
Bunun dışında kalan   ceza - çarşı yasağı  vs. bütün olumsuz haberleri  Erat'a veren kişi  sensin , dolayısı ile  düşünmeyen, sorgulamayan  Erat'ın gözündeki kötü adamsın .  şeytan ayrıntıda gizli  silah arkadaşım .
 
* Kendisinin gitmediği kuş uçmaz,kervan geçmez dağ başına "komutan"  diye seni gönderirler . senin canının ne önemi var ?
 
* Senin okumanı istemediklerinden olsa gerek , tamda sınav günlerine tatbikat planlarlar, bu nasıl bir düşüncedir  sözde silah arkadaşım ?
 
* Ülkede lisans eğitimi engellenen /istenmeyen tek meslek mensubu sensin Assubayım . eğitimde fırsat eşitliği T.C de sadece sana tanınmaz .
 
* Subay olan oğlu tarafından baba mesleği gururla söylenemeyen bu sistemin bir neferisin .
 
* Aynı birlikte beraber görev yaptığı  Assubay babası ile bir araya gelmemeye  özen gösteren subaylar yetiştirdiniz  sözde silah arkadaşım .
 
* Subay gelince kış ortası da olsa apar topar şartlı tahsisli lojmandan çıkartılırsın .
* Subaya hastalık bulaştırmaması için  olsa gerek , helası  dahi ayrılmış  , buyurdukları bu silah arkadaşlığı sisteminde .
 
* Çakma silah arkadaşları tarafından Yeri gelir hamala , yeri gelir çaycıya , yeri gelir Mao'nun askerlerine benzetilirsin .
 
* Sicil affından,kalkınmada öncelikli illerde görev yapanlara,ceza almayan personele verilen kademeden, yararlandırılmayan  yegane kamu görevlisisin Assubayım .
 
* Dediklerine göre, bünyesinde "intihar" gibi bulaşıcı (!)  bir virüs taşıyan tsk'nın hasta adamısın ,  ben demiyorum  ,Subay doktor öyle diyo .
 
* Senden aldıkları hiçbir savunmanın haklı görüldüğünü  tarih yazmamıştır .
 
 
* 1984 den beri en çok şehit sen olmuşsun , ne önemi var ?  tıpkı mayın tarlasındaki mayın eşeği gibi önden sen gideceksin ki, o yaşasın. böyle bir şeydir  zabitin silah arkadaşlığı .
 
* Denetleme denilen danışıklı dövüş için aylar öncesinden  7/24 mesaiye devam edersin, denetleme biter karşılıklı hediye alışverişleri ,kokteyller başlar. sonra gelsin o birlik komutanının terfisi. oysa yırtılan hacı bekir'in donudur. Günlerce evinden uzak kalmanın karşılığı  sadece bir kişinin bir üst  rütbeye terfi etmesi , üstün hizmet ödülü alması içindir.
 
* İşi bilen sensindir , "gece yarısı cephanelikte çalışmak emniyetli değil" dersin , dinleyen kim ? beyim emir verir  kamyon farı ışığı altında girersin cephaneliğe ihtisası olmayan üç günlük erlerle ,   sonra ? sonrası malum,  cephanelik havaya uçar onlarca asker paramparça ,  suçlu yine sen olursun ,  Ya , itirazlara rağmen ceza tehditi ile sana o emri verenler ? onlar her zamanki gibi sütten çıkmış ak kaşık . ortaya çıkıpta dürüstçe diyebilirlermi "ben emir verdim" diye ?
 
* Sen parçalanarak ölürsün ,  ölünü yargılarlar ölünü , öteki silah arkadaşı da  Afyon valisinden halı-kilim-sucuk  paketler .
 
* Tek kurşun atılmayan "Şah-Fırat" operasyonunda bir şehit verilir, o da yine sen olursun . nasıl şehit olduğun dahi basına doğru dürüst açıklanmaz . Otopside cebinden çıkan para 5 lira 75 kuruştur, sadece 5 lira 75 kuruş. 6 çeşit  kemiksiz tazminatı gömen silah arkadaşlarımız  kulaklarınız çınlıyor mu ?
 
* Şehit olursun Cenazen Ankara da defnedilecektir,  naşın Hacıbayram camii'nden kalkar , subaysan  eğer Kocatepe camiinden  uğurlanırsın . Kocatepe senin ölüne bile yassahtır Assubayım . hatırladınız mı o günleri ?
 
* Şehit  eğer Assubaysa cenazeye katılmak isteğe bağlıdır , subaysa emir yayınlanır " şehit subay cenazesine şu kadar subay, şu kadar assubay katılacaktır !" diyerek . cenazeye katılımda bile ayrımcılık var silah arkadaşım .
 
* Deveye sormuşlar "boynun neden eğri " diye  neremiz doğru be aziz silah arkadaşım, neremiz doğru ?
Hiçbir şeyde olmadığı gibi lojman dağılımı da adil değildir , sen meslek hayatın boyunca 1-2 kere lojmana girersin , subay  meslek ömrünün tamamına yakınını lojmanda geçirir .  silah arkadaşı olduğumuzu asla unutmayın .
 
* Lojmanlarda olduğu gibi kamplarda son derece adildir ! , senin ömründe 2-3 defa gidebildiğin kampa, subay her yıl sorunsuz gider .
 
* Kamplarda  personel sayısına göre adil değildir, çünkü herşeyin büyüğü, iyisi, yenisi , güzeli onlar için ayrılmıştır.
 
* Karada dikenli tellerle / duvarla  ayırdıkları kampta denizi de ayırırlar , mantarlarla , dubalarla . o günleride gördük değilmi ?
 
* Kamplarda mefruşat / eşya değişikliği yapılınca,  yeni eşyalar subay motellerine, oradan çıkan eski eşyalar Assubay motellerine yerleştirilir.  hatırladınızmı  o günleri silah arkadaşım ?
 
* Askeri hastaneler döneminde Subay- Assubay poliklinikleri  ayrılmıştır , A polikliniği , B polikliniği diye .  neden ?  sizin canınız / sağlığınız bir başkasından çok daha mı kıymetli, bu kıymet rütbeye, statüye göre mi ?  yoksa sizin kanının daha mı kırmızı ?
 
* Şehit Assubay sayısına yakın intihar eden Assubay var.  neden  silah arkadaşım, neden ?
 
* Başına çuval geçirilir sesin çıkmaz , terörist kovalarken sınırı geçince itibar hazretlerinden kapının önüne konulursun . işte bu kadar samimiyiz biz bu silah arkadaşlığı konusunda .
 
* Subay skorsky ile ailece pikniğe gider  etkili yetkililer dut yemiş bülbül , sen gece görevden dönüp mecburen 4 yumurta kırdırırsın gelsin 6 ay hapis,  sebep ?  sebep kamu malı olması. demekki  skorsky pikniğe gidenlerin şahsi malıymış .
 
* Subay emekli olur, muvazzaf maaşının %80-85 ini alır, sen emekli olursun  muvazzaf maaşının % 45-50 sini alırsın. silah arkadaşım canım benim. 
 
* Subay emekli olur yurtiçi -  yurtdışı tatillerin planını yapar ,  her yıl yazlık -kışlık kampların tercihlerini yapar , Assubay emekli olur  geçinebilmek, çocuğunu okutabilmek için ikinci iş peşinde koşar.  neden ? bumu silah arkadaşlığı ?
 
* Kışın kıçını kalorifere yaslayarak, yazın klima ile bi tarafını serinleterek çalışan emsal eğitimli memurlardan bir kademe geriden göreve başlatılırsın  ve bu adaletsizlik 18 yıldır devam eder .  neden  silah arkadaşım neden ?  
 
* Davulla toplananlarınız dahil tamamınız bir gecede lisans mezunu sayıldınız , 2 yıllık 3 yıllık harp okulu mezunları anında lisans mezunu sayılıp birçok memurdan bir üst derece olan 8/1 den göreve başlatıldınız, nasıl oldu bu abrakadabra  kıymetli silah arkadaşım ?
 
* Aldığınız her nefeste, omzunuza koyduğunuz her yıldızda bizim emeğimiz var  ?
* Nasıl bir silah arkadaşlığı ise ? 15 Temmuzda  biz ölelim, siz terfi edin . 
* Assubay olduğu için evladından özür dilediği mektubu, T.B.M.M Kürsüsünden okununca aynaya bakmaya yüzünüz oldumu  canım silah arkadaşım ?
 
 "Kork korkmazdan, utan utanmazdan" diye bir söz vardır ya ?
 
 Biz utandık bu mektuptan , sizde utandınız mı kıymetli silah arkadaşım ?
* * *
Sı...tığınız helanın dahi ayrıldığı bir TSK'da hangi silah arkadaşlığından bahsediyorsunuz  ağam ? 
Biz , sizinle gerçekten silah arkadaşı mıyız  ?
Yoksa sizin terfiniz için rahatınız için, ayrıcalıklı hayatınız için  mayın tarlasında önden giden mayın eşeği miyiz ?
 
Hangisi  silah arkadaşım , Hangisi ?
 
Ahanda zurnanın zırt dediği yere geldik .
 
İşte buraya dikkat !
 
* Kasım 1983 den 1987 ye kadar TSK'nın getirdiği 26 kanun tasarısı yasalaşmış. yani 42 Ay'da 26 kanun.( Sn. Fahrettin Bağrı ).
* Yani , 42/26  Ortalama  1.6 ayda bir kanun. 
* Başka bir deyişle yaklaşık  her bir buçuk ayda BİR kanun çıkarılmış.
* Yine bir başka deyişle , Ortalama 49 günde BİR kanun çıkarılmış.
* 3,5 Yılda 26 kanun tasarısı yasalaşmış ha ! ! ! 
 
Vay anasına be  ! ! !
Aileyiz, biriz, bütünüz, et-tırnak gibiyiz masalı anlatanlara sormak lazım,
 
Peki, çıkan bu 26 kanunun içinde Assubayları ilgilendiren, onların lehine neden tek bir kanun yok ?
 
Biz,  tel üstündeki sirk cambazının kıçındaki lambanın yanıp yanmadığına  maaile baktırılırken, beyler lehlerine  26  kanun çıkarttırmış. 
 
Kimlerden mi bahsediyoruz ?
Elbette Karıncanın belini incitmeyen , suni silah arkadaşlarından .
Kimlerden mi bahsediyoruz ?
 
Riyakar Kaymak tabakasından . . .
 
Bütün bunların ışığında  tam 2205 gün önce , Yanlış okumadınız Tam  2205  gün önce ( 29 Ekim 2015 )Etiler Ordu Evine Assubaylara Et-Tırnak muhabbeti yapmaya gelen bay Hulisi Akar'a bir daha soralım.
 
Bütün bunlar  "Mayın Eşeği"  tabirinin  TSK'de gerçek olduğunu göstermiyor mu ?
Bu tabir , Ömer'i  emirle ölüme gönderenle, emirle ölüme gidenin  aynı kurum içinde  ama apayrı dünyalarda yaşadığı gerçeği değilmidir ?
Et - Tırnak  masalını  Çukurkuyu da kabrini ziyaret ettiğiniz Asb. Ömer'e anlatın, bakalım size ne der ?
Malum ,  Şu an makamınızı ona borçlusunuz da . . .
 
 
Ögeyi Oylayın
(10 oy)
Son Düzenlenme Cumartesi, 13 Kasım 2021 01:11

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZIN 104. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN. 19 MAYIS, EMPERYALİST İŞGALE KARŞI MİLLİ DURUŞUMUZDUR! 19 Mayıs 1919; Anadolu'nun emperyalistlerce ișgaline baș kaldırarak dur diyen Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a ayak basması ile başlayan, Erzurum ve Sivas kongreleriyle kararlaştırılan, 11 Ekim 1922 Mudanya Mütarekesi ile sonuçla...
Cuma, 19 Mayıs 2023
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
ANNELERİMİZİN VE YÜREĞİNDE ANNE SEVGİSİ OLAN KADINLARIMIZIN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN. "Ana başta taç imiş, her derde ilaç imiş,bir evlat pir olsa da Ana'ya muhtaç imiş." Analar bizi dünyaya getiren, evlatlarımızı bize bağışlayan yüce insanlar, onlara minnettarız. Anneler gününde emekleri ve aziz hatıraları önünde saygı ile eğilirken anneler g...
Pazar, 14 Mayıs 2023
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA BAYRAMI TÜM EMEKÇİLERE KUTLU OLSUN Değerli Meslektaşlarımız 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyoruz. Bizler de TSK emekçileri assubaylar olarak ön yargılarla haksızlıklara uğratılan mesleklerin başında geliyoruz. Haksızlıklara sessiz kalmak haksızlık kadar suçtur, kendi mücadelemizi yaparken emeğe saygı ve adalet talep edenlerin ya...
Pazartesi, 01 Mayıs 2023
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ