SİZE VERİRSEK BAŞKALARI DA İSTER(Mİ) DEMİŞTİNİZ ?

Dillerinde kalıplaşmış bir söz : "Size verirsek başkaları da ister"  

 
Bu sözü diyenler sıra biz  Assubaylara gelince  yorgunu yokuşa sürenler, Kulaklarını tıkayıp gözlerini kapatanlar , kılı kırk yaranlar   bu güne kadar kimler için Tekeden süt çıkartmışlar bir kere daha görelim.

Görelim de , gözünü kırpmadan bir emirle ölüme gidenlerin kimler kadar değeri olmadığını iyi anlayalım.
 
Anlayalım ki :
 
Bu sözlerin ne kadar gerçek ne kadar değil  bir kere daha görelim.
 
Temsilcim olduğunu söyleyen Genelkurmay bu güne kadar sadece kendilerine Müslüman oldukları için, kendilerinden  bu toplumu anlamalarını beklemiyoruz artık .
 
Şehit Assubay Ömer Halisdemir'in adının dahi "Şehit Halisdemir"  diyerek  adının ve rütbesinin zikredilmeden anılmasındaki maksatı  sanılmasın ki anlamayacağız. 
 
Çok şükür bu saf ve temiz toplum kimlerin karnında kırk tilki dolaştığını, kırkının da kuyruğunun bir birine değmediğini çok iyi biliyor, o yüzdendir ki  ne siyasisi ne askeri hiç birinize evet hiç birinize zerre kadar güvenimiz kalmadı.
 
Dün söz verenlerin bu gün unuttuğu , sözlerin buza yazıldığı  bir zamanda yaşamak  şanssızlığa denk geldik ne yazık ki.
 
İmtiyaz değil  sadece "Adalet" istediğimizi her fırsatta söylememize rağmen her kademede bu sorunları çözme iradesi göstermeyenler / gösteremeyenler , bilmeliler ki bizlerin de samimiyet testinden geçmektedirler.
 
"Size verirsek başkaları da ister" diyen  16  yıllık iktidar , ne yazık ki sn.Cumhurbaşkanının  "Biz ezilenlerin, garip gurebanın, ötekileştirilenlerin, Zencilerin  iktidarıyız "  sözünü  başta kendileri çoktan unutmuşa benziyor , en azından biz Assubaylar için bu böyle .
 
TSK'yı sadece subaylardan ibaret sanan Hükümetler  bu güne kadar sadece onlara güzellikler yapmış,  belli ki Hiç bir siyasinin aklına da  sormak gelmemiş ,"TSK sadece sizden ibaret mi ? " diye. Onlar da bu güne kadar bu durumu fazlası ile değerlendirmişler "Rab bana - hep bana " diyerek.
 
Assubaya gelince  "Kılı kırk yaran" , bütçe imkanlarından dem vuran etkili  yetkililer son 16 yılda  bakın kimlere ne güzellikler yapmışlar,
 
Assubaylar hariç   o "başkalarına" hangi kaymağı sorunsuz dağıtmışlar? Kimler için o meşhur bütçe imkanları hiç sorun olmamış buyurun bir kere daha görelim.
 
Assubayları kast ederek, "Onlar için şimdi bu yükün altına giremeyiz" diyen 16 yıllık iktidar , bu zaman zarfında  kimler için hangi yüklerin altına girmekten hiç kaçınmamışlar, buyurun görün .
 
8 Haziran 2018 günü Kayseri'deki konuşmasında  Assubaylara  bazı müjdeler veren Cumhurbaşkanının , 31 Ağustos 2018'de Balıkesir'de Assubay mezuniyet törenindeki konuşmasında hiç bahsetmemesi ve bu güne kadar bir adım atılmaması da  bir o kadar manidardır .
 
* * *

* Altı çeşit tazminat alanlara  ( Kendi deyimleri ile mesleğinde temayüz etmemiş ) albaylara "kadro fazlası" diyerek 60.000 tl'ye varan ilave ikramiye vermişler bir çırpıda sadece fötörü erken giyme karşılığı . 
 
* Sonra 375 sayılı KHK. ek 22 madde ile gen.kur.bşk'nı - Kuvvet komutanları - Jandarma genel komutanı - sahil güvenlik komutanı - Orgeneral ve oramiral rütbesinde olanlar ve bunların emeklileri - bakmakla yükümlü oldukları aile fertlerinin sağlık giderleri TBMM. bütçesinden karşılanmaya başlamış.
 
* 17 Ağustos 2016 , 671 sayılı kararname 13. madde ile pilotlara 3000 tl - 4000 tl  zam.  yapmışlar. ( Belli ki HV.K.K.'lığı sadece pilotlardan ibaret! ).
 
* Ülkenin en şanslı toplumundan bir kesim : Muhtarlar; önce 295 tl'lik bir iyileştirme yapıldı , sonra 695 tl'lik  SGK primleri devlet tarafından ödenmeye başlandı, bu ödüller sonra "Dünya turu" ile taçlandırıldı .
 
* 2016'da yargı mensuplarına 1155 tl'lik bir iyileştirme , ardından Ocak 2017'de 2700 tl'lik bir iyileştirme daha yapıldı,
 
* Akademisyenlere 1000 tl'lik bir iyileştirme yapıldı aynı dönemde ,
 
* Sağlık çalışanlarına 800 tl - 1200 tl iyileştirme yapıldı yine aynı dönemde ,
 
* Emniyet mensuplarına 151 tl - 452 tl + %25 zam yapıldı sessizce ,
 
* Köy korucularına yapıldı bu dönemde 250 tl. iyileştirme ,
 
* Çalışan annelerin çocukları için bakıcı parası verildi tamı tamına  1600 tl ,
 
* Evde torun bakan Babaanne-Anneanne parası verildi 400 tl ,
 
* Evinde hastasına bakana bakım parası verildi 960 tl. ,
 
* Yeni işe giren üniversite mezununun maaşının yarısını devlet karşıladı bir dönem ,
 
* Kendi işini kurmak isteyene 50.000 tl hibe verdi devlet  karşılıksız ,
 
Ülkemize okumak için gelen Iraklı - Suriyeli - Malezyalı - Afganlı öğrencilere kişi başı 700 tl. harçlık + ücretsiz yurt imkanı + üç öğün yemek + ücretsiz sağlık hizmeti + Ücretsiz şehir içi ulaşımı verildi ,
 
Görevleri sadece Yılda 150 -200 bin çoğalmak olan  Suriyelilere ücretsiz tüp bebek tedavisi veriliyor yıllardır ,
 
* Türkiye Cumhuriyeti devletinin  aylık 800 tl. (!) maaş verdiği , adına ÖSO denilen muhalif suriyeliler Türk lirasının değer kaybetmesinden dolayı artık maaşlarını  " amerikan doları " olarak almak istediklerini buyurmuşlar   ve bu haber ülke basınında anında yer bulurken , TSK'da yıllardır  "Adalet ,  sadece Adalet " arayan Assubayların  seslerinin duymazdan gelinmesine Diyecek söz bulamıyorum.
 
Veee   ; Turpun büyüğü heybede,
 
Bakan Recep Akdağ'ın sözü : " Suriyelilere 31 Milyar Avro harcadık " . .
 
 
Hani diyorlar ya : "Size verirsek başkaları da ister"  diye ,
 
Soru şu ;
 
Diğer meslek guruplarından vaz geçtik ,  Mülteci mi olalım  sayın Bakan ? ,
 
Tam duyamadık , bir daha tekrarlayın lütfen ,
 
"SİZE VERİRSEK BAŞKALARI DA İSTER ( Mİ ) DEMİŞTİNİZ ? . . .
 
Asubaylara karşı  16  yıllık sessizliğiniz, tıpkı Suudi Arabistan'ın PKK'nın Suriye uzantısına yaptığı yüz milyon dolar yardım(!)a karşı kaldığınız sessizliğe benziyor ,
NE TESADÜF . . .
 
Ögeyi Oylayın
(154 oy)
Son Düzenlenme Pazartesi, 17 Eylül 2018 12:44

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#2 mahır yılmaz 15-09-2018 22:11
sevgili meslektaşlarım bahsi geçen konularda ki tavırlar kabak tadı verdi. kimden isterseniz isteyin kimse sizi duymak istemiyor. bizde boşuna talep de bulunuyoruz vermesinler onlarda gelecek üç kuruş benim karnı doyurmaz .Kendi vicdanlarında adalet olmayanlar adil davranmaz. alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste haram olsun hakkı olmadan alanlar
YÖNETİCİ NOTU. Sayın meslekdaşım sorunlarımızı sağır sultan duysa da mühürlü vicdanlar kulaklar duyuncaya kadar haklı taleplerinizi gözlerine sokacağız
Alıntı
#1 Celil Ertekin Ahmetl 15-09-2018 10:14
Kalemine ve yüreğine sağlık Can dostum.Haklarımızı.savunduğun.için meslekdaşlarımız sahip çıktığın için.Sağol varol.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZIN 104. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN. 19 MAYIS, EMPERYALİST İŞGALE KARŞI MİLLİ DURUŞUMUZDUR! 19 Mayıs 1919; Anadolu'nun emperyalistlerce ișgaline baș kaldırarak dur diyen Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a ayak basması ile başlayan, Erzurum ve Sivas kongreleriyle kararlaştırılan, 11 Ekim 1922 Mudanya Mütarekesi ile sonuçla...
Cuma, 19 Mayıs 2023
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
ANNELERİMİZİN VE YÜREĞİNDE ANNE SEVGİSİ OLAN KADINLARIMIZIN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN. "Ana başta taç imiş, her derde ilaç imiş,bir evlat pir olsa da Ana'ya muhtaç imiş." Analar bizi dünyaya getiren, evlatlarımızı bize bağışlayan yüce insanlar, onlara minnettarız. Anneler gününde emekleri ve aziz hatıraları önünde saygı ile eğilirken anneler g...
Pazar, 14 Mayıs 2023
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA BAYRAMI TÜM EMEKÇİLERE KUTLU OLSUN Değerli Meslektaşlarımız 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyoruz. Bizler de TSK emekçileri assubaylar olarak ön yargılarla haksızlıklara uğratılan mesleklerin başında geliyoruz. Haksızlıklara sessiz kalmak haksızlık kadar suçtur, kendi mücadelemizi yaparken emeğe saygı ve adalet talep edenlerin ya...
Pazartesi, 01 Mayıs 2023
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ