sabir-tasi

Saygıdeğer Meslektaşlarımız,

Bizler ne  tahsil süremizi, ne müfredat proğramlarını, ne statümüzü kendimiz tayin ve tespit etmedik. 211 Sayılı yasada subayın en yakın yardımcısı olmamız ve assubay ünvanını taşımamıza  rağmen, sanki subayın düşmanı ve rakibiyiz gibi ön yargılarla tahakküme varan sosyal, ekonomik ve insan onuruna aykırı haksızlıklara uğratıldık.

Buna rağmen özveri ile görevimizi tüm şartlarımız zorlayarak yaptık. Haksızlıklarımızın adalet ve vicdan duyguları olan birileri tarafından düzeltileceğini umarak sessizce “kol kırılır, yen içinde kalır” diyerek bekledik ama bu kez kanadımız kırıldı.

Yıllarca haklı taleplerimizin yerine gerileceği “SÖZÜN NAMUS OLDUĞU“ bilincinde olan Genelkurmay Başkanları, Milli Savunma Bakanları tarafından açıklandı. Hâttâ assubay devriminin gerçekleştirileceği için düğmeye basıldığı belirtildi  ama hiçbir zaman gerçekleşmedi!

Her gün yeni bir haksızlıkla karşı karşıyayız. Asgari 25 yıl 9125 gün prim ödememize rağmen aldığımız maaş aşağı yukarı  ilkokul mezunu 3600 gün prim ödeyen diğer SGK üyeleri ile aynıdır.

Bizim terimiz, kanımız şaşal suyu mudur? Şehitlerimiz kaçakçı kadar bu ülkede değer görmeyecek midir? Görevdekiler sicil, tayin, ceza baskısı ile bu haksızlıklara sessiz kalıyor. Sessizliğimiz haksızlıkları kabul ettiğimiz için değil, kurumumuza ve ülkemize olan saygımızdandır. Bu gün ordumuza olan aidiyet duygumuz kaybolmak üzeredir!

Emekliler arasında bir anket yapılsa %90'ımız, ünvanlarımızdan, kimlik kartımızdan vazgeçip 25 yıl kesintisiz bizim düzeyimizden daha düşük prim ödeyen ilkokul mezunu işçi emeklisinin maaş ve haklarını kabul edeceğini belirtecektir.

Bir emirle ölüme gitmedik mi? Çocuklarımızın doğumunda ana, babalarımızın ölümünde bulunamadık. Kardeş ve dostlarımızın iyi ve kötü günlerini görev başında ayrılamadığımızdan paylaşamadık.

Bizden daha ne isteniyor? SABIR mı? Sabredecek sabrımız mı kaldı? Subaylarını NATO ordularının subaylarından bir gömlek üstün seviyeye getirmek için milyon dolarlar harcayan, onların sosyal ve ekonomik haklarını, itibarlarını altın tepside sunan ordumuz bizden NATO ordularının assubaylarının standartını ve haklarımızı neden esirgiyor?

Bunun yanıtını ve haklarımızı istiyoruz. Haklarımız derken, kimse bizim imtiyaz ve daha fazlasını talep ettiğimiz düşünmesin. Biz sadece ve sadece adalet, eşitlik ve insan onuruna saygı istiyoruz.

Değerli meslektaşlarımız, haklarımızı alıncaya kadar sesimizi her platformda duyurmaya, gerektiğinde ses getirecek eylemler yapmaya kararlıyız. Saygılarımızla

NOT: Sesimizi bir kez daha AYDINLIK gazetesinde  15 Nisan 2012 Pazar günü duyuracağız desteklerinizi lütfen esirgemeyin. Haksızlığa sessiz kalmak haksızlık kadar suçtur.

SİTE YÖNETİMİ

Ögeyi Oylayın
(43 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#6 lütfi Sinan PIÇAK 24-04-2012 15:51
Ben 10 yıllık personelım bu sıtede abılerım kardeşlerım vardır yorum yazan ben sadece sonu yazıcam buraya , daha bız kendımız bır ortak sıtede facebook twıtter vs. temad, bulusupta sorunlarımızı dıle getırmekten acızız. Emeklı olanlar sıvıle adapte olmaktan uzak neredeyse bır subay gorseler selam verecekler. Haydı bız calısıyoruz sızler emeklısınız, Allah askına hala ıc hızmet kanununa mı baglısınız? Bu haberler cıkmıs ortalık bırbırıne gırmıs TEMAD yorum alanlarını neden kapatıyor? Bu nedır, kıme hızmet ıcındeler? Ben bazen destek olmak uye olmak bagıs yapmak ıstıyorum, ama gordum kı emeklı abılerımız TEMAD yonetıcılerın sadece tek yaptıgı emeklı subaylar dernegını zıyaret etmek ve gemı ıle ada turları duzenlemek. Bızım bızden baska dostumuz yok abılerım, bız calısanların da sızden baska kımsemız yok, allah askına kendınıze gelın bır yerde bulusalım tek yumruk olalım veya olun ...
Alıntı
#5 EMRE DERELİ 14-04-2012 22:11
http://basvuru.akim.akparti.org.tr/vatandas/
Ben de buradan bir kaç şey yazıp gönderdim .Belki yararı olur...
Alıntı
#4 EMRE DERELİ 14-04-2012 22:10
http://forum.memurlar.net/konu/1506657/?page=2
Buradan forum yolu ile sesimizi duyuralım.
Alıntı
#3 metin ayan 14-04-2012 19:24
Bu işin ses getirici eylemlerle beraber yürütülmesi gerektiğini,Başbuğ dahil önceki ve sonraki GENKUR başkanlarının sözlerinde durmak bir yana haklarımızın daha da gerilediğini,SÖZ verenlerin ASKER SÖZÜ vermediğini ,özel yetkili savcılıklarca yürütülen soruşturmalarda bazılarının GENKUR Başkanı bile olmadığının iddianamelerde açıkça belirtildiğini,çıkan kanunlarda ASSUBAYLARI bırakın meslektaşlığı YOL ARKADAŞı ve hatta MARABA/ZENCİ olarak bile görmediklerini,önümüz sıcak gündemlere/günlere savaş dahil gebe olmasına rağmen umursamadıkları hatta AÇIKÇA MEYDAN OKUDUKLARINI ,,,BİZ OLMAZSAK TSK OLMAZ ,,zihniyetinde sapma olmadığını,''BİZLERİ SADECE TSK.da ÇALIŞAN MADEN İŞÇİSİ FALAN DEĞİL BAŞBELASI DEĞERSİZ BİRER YARATIK ,,olarak gördüklerini,ALDIĞIMIZ ÜCRETİN ÇOK BİLE OLDUĞUNU DUYAR GİBİYİM DEĞİL DUYDUĞUMU,SİZLERİ BİZ ASB. YAPIYORUZ HAK EYLEM ,,HUKUK MUKUK DEMOKRASİ İNSAN HAKLARI DA NE DEMEK SİZLERE BU VERİLENLER BİLE FAZLA DEDİKLERİNİ,KD.BÇVŞ=TEĞMEN DEĞİL ASTEĞMEN in TEMELLERİNİ 28 ŞUBATLA BERABER DİLE GETİRİP UYGULAMAYA BAŞLADIKLARINI ,SONUNDA HAK.KIN (ÖYLE YADA BÖYLE)TECELLİ ETTİĞİNİ! VE BAŞLARINA BU MUSİBETLERİ SARDIĞINA ALLAHIN SOPASI YOK DİYENLERİN SAFINDA İNANMAYA BAŞLADIM,,,SES GETİRİCİ BİR EYLEM BEKLİYORUM.
Alıntı
#2 Hüseyin ÇETİN 14-04-2012 12:34
BÖL, PARÇALA, YUT yöntemiyle görevdeyken bizleri birbirimizden uzak tutanlar Silahlı Kuvvetler içindeki ayrımcılık faaliyetlerini kendi menfaatlerini düşünerek çok iyi başarmışlardır. En az 20 yıl böyle bir sistemin içinde hayatını idame ettiren bizler emekli olduktan sonra da bir araya gelemiyoruz, TEMAD adı altında STÖ. kurulmuş ama burada da kişisel egolarını yenemeyen meslektaşlarımız kişisel ikbal peşinde koşmaktadırlar. TEMAD madem bir STÖ.dür Genkur.Bşk.lığı ve MSB. LIĞI ile neden bağımız var seçilen TEMAD Bşk.ları neden hala bu iki kuruma biat etmektedirler? Biatlardan dolayı yıllardır hep kayıplardayız, çoğumuz açlık sınırında maaş almaktayız, şehidimizin bir kaçakçı kadar bile değeri yok. İnsanlar TEMAD Gen.Bşk. seçiliyorsa bu haksızlıklarımızın takipçisi olacaktır, olamıyorlarsa o koltuğu terk etmelidir. Sn.Mustafa EROL sayesinde 10 yıla yakın bir hak kayıbımız oldu. Farklı olacağını belirterek Gen.Bşk.lığa aday olan ve seçilen Sn. Ahmet KESER'den ise 6 ay oldu ses çıkmıyor. Bu suskunluk nereye kadar? Bizler mezara girdikten sonra gasp edilen haklarımız verilse ne kadar memnun edici olur? Hemen bir yol haritası çizilmelidir. ARTIK TAHAMMÜL SINIRLARIMIZIN SONUNA GELDİK, SABIR NEREYE KADAR?
Alıntı
#1 EMEKLİASSUBAYLAR 14-04-2012 12:31
Haklı sesimizin duyurulmasında gösterdikleri yardımlardan dolayı AYDINLIK gazetesine ve sitemiz basın kuruluşu GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU'na teşekkürlerimizi sunuyoruz; BİZİM VATANSEVERLİK DUYGULARIMIZ DAHA FAZLA İSTİSMAR EDİLMESİN ÇÜNKİ BİZ İMTİYAZ DEĞİL HAKLARIMIZI İSTİYORUZ
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN TBMM'nin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verişinin 102. yıl dönümü ve Gaziler Günü törenlerle kutlanacaktır. Kahraman gazilerimizin, oluşan bedensel engellerinin yanında başta devletimizin mevzuatlarından kaynaklanan birçok sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Gazilerimize devletimizin yetkililerince...
Salı, 19 Eylül 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
EMPERYALİSTLERİ DİZE GETİRDİĞİMİZ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZIN 101. YILI YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine g...
Çarşamba, 30 Ağustos 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
ZAFER HAFTASI KUTLU OLSUN Osmanlı İmparatorluğunun SEVR ile parçalanmasına HAYIR diyen bir avuç kahraman ATATÜRK önderliğinde 19 Mayıs 1919 tarihinde başlattıkları kurtuluş mücadelesini 26 Ağustos 1922 yılında Afyon Kocatepe'de başlayan dünyanın takdirini kazanan bir taarruzla bozguna uğrattıkları düşmanı 30 Ağustos'ta kesin yenilgiye uğratarak ülkemizin bağımsı...
Cumartesi, 26 Ağustos 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ