GÜÇLÜYSEN HAK DA, ADALET DE, YASALAR DA SENDEN YANADIR

Guc birligi zamani 22fc0

Değerli arkadaşlarım,

Mesleğimiz boyunca hepimiz farklı da olsa zaman zaman aynı HAKSIZLIKLARA uğradık. Karşılaştığımız sorunlar YASAL uygulamalara dayandığında da HAKLISIN ama yapacak bir şey yok denilerek TSK' da uygulanmakta olan KAST sisteminin dışına çıkılamamıştır.

En son olarak yaşadığımız olayı hatırlayın. Şu anda (e) olan sayın Başbuğ. TSK'da ORGENERAL değil miydi? Kendisi önce KKK daha sonra GENKUR. BŞK'lığı görevini yürütmedi mi? Bu görevleri yürütürken BALIKESİR Assubay MYO'da "DEVRİM yapacağım" diyerek CAMİAMIZA, YAZILI ve GÖRSEL basına açıklamalarda bulunmadı mı? Yazılı ve görsel basın günlerce ASSUBAY DEVRİMLERİNİ yazıp topluma lanse etmediler mi?

Peki sonra ne oldu da KOSKOCA GENKUR. BAŞKANI'NIN yapacağım diye yola çıktığı ASSUBAY DEVRİMLERİ unutuldu, unutturuldu.

Arkadaşlar işte burada TSK'da uygulanan KAST sistemi devreye girmiştir. Genkur. Başkanı bile bu sistemin dışına çıkamamış, çıkartılmamıştır. Genkur. Başkanı KAST sistemine DİRENSE, DİRENEBİLSEYDİ yapacağım dediği ASSUBAY DEVRİMLERİ gerçekleştirilebilir miydi? Demek ki TSK'da KAST  SİSTEMİNİ geçebilmek için GENKUR Başkanı'nın da GÜCÜ yetmiyormuş.

Ya da sayın BAŞBUĞ yapacağım dediği ASSUBAY DEVRİMLERİ söylemlerinde SAMİMİ değildi. Günü kurtarma adına OYALAMA, ALDATMA yolunu seçmişti.

Bunun başka bir izahı var mıdır?

Arkadaşlar. Çok uzun yıllara dayanan ASSUBAY haklarına yönelik mücadelemizde KESİN olarak ÖĞRENDİĞİMİZ HAKLI olduğumuzdur. Bunu sadece camia mensupları olarak bizler değil, Genkurun en üst kademesindekiler ile Hükümetin BAŞBAKANI, BAKANLARI bürokratlarının çoğu söyledi ve hâlâ da söylemektedirler.

Peki bugüne kadar en ÜST kademelerde HAKLILIĞIMIZ onaylandığı ve kabul gördüğü halde neden hâlâ HAKLARIMIZA kavuşamadık? Burada bir gariplik, bir eksiklik yok mu ?

Var tabii arkadaşlarım. Bu eksiklik bizlerde. Camiamızda.

Haksızlığın sonlandırılması, HAKLARIMIZIN verilmesi için HAKLI olmamız yetmedi, YETMEZ DE. Zaten bugüne kadar yetmediği de ortada değil mi?

HAKLARIMIZI ALMAK için sadece HAKLI değil, aynı zamanda GÜÇLÜ de olmamız gerekiyordu. Çünkü HAK ve HAKLILIK daima GÜÇLÜDEN, GÜÇLÜ olandan yanadır. Yasalar da GÜÇLÜDEN yanadır, GÜÇLÜNÜN istediği yönlerde uygulanır. Bugüne kadar gördüklerimiz ve yaşadıklarımız bunun en büyük kanıtı değil midir?

O zaman yıllardır  ASSUBAY HAKLARININ savunucusu konumunda mücadele veren tüm arkadaşlarımızın yaptığı ÇAĞRIYA uyalım. Bir araya gelelim, GÜCÜMÜZÜ oluşturalım. Gücümüzü DOSTA, DÜŞMANA GÖSTERELİM ve kabul ettirelim ki, bugüne kadar yapılan HAKSIZLIKLAR son bulsun. Yoksa daha çok bekleriz.

Artık YAZMA ve ÇİZMENİN dışına çıkarak FARKLI adımlar atma zamanı gelmiştir. Ben bugüne kadar HAKLARIMIZ konusunda çaba sarfeden tüm arkadaşlarımız ile bu işe GÖNÜL ve DESTEK vermiş camia mensuplarına SESLENİYORUM. Herkes bulunduğu yerde önce küçük, sonra da bu gurupların organizesiyle daha da büyüyecek guruplar oluşturalım. Organize olarak daha sonra da bu farklı guruplarla veya liderlerle bölgesel toplantılar gerçekleştirelim. Hak arayışlarımızda ÇABA sarf eden Genel merkezin ELİNİ GÜÇLENDİRELİM.

Bu konuda en yoğun faaliyetlerini sürdüren ve elini taşın altından hiç çıkarmayan ORG gurubundaki arkadaşlarımıza daha büyük görevler düşmektedir. Bir araya gelmek için bir gün belirleyelim, İzmir'de yaşadığım için önce İzmir'de ORGANİZE olarak daha sonra da diğer bölgelerle irtibata geçelim, toplantılar yaparak bir hareket planı belirleyelim.

Bu faaliyetler sırasında bizlerin önündeki en büyük ENGEL şahsi EGO ve DÜŞÜNCELERDEN sıyrılarak, faaliyetleri KİŞİSELLEŞTİRMEDEN toplum adına hareket etmeye özen göstermemiz olmalıdır. Bu konuda tüm arkadaşlardan öneri ve desteklerinizi beklemekteyim. Artık gecikmeyelim, GÜÇLÜ olanların değil kendimizin işlerini kolaylaştıralım. Saygılarımla.

Ögeyi Oylayın
(14 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#4 Ersen Gürpınar 27-03-2012 13:01
Sn.Çam değerli meslektaşım, bu mücadeleye yıllardır inanan bir avuç arkadaşlarımızla birlikte destek veriyoruz. Yaptığımız toplantılarda daha fazla ses nasıl getirebiliriz konularını tartışıyoruz, zaman zaman umutsuzluğa düştüğümüz anlar oluyor ama bu durum bizi yıldırmamalı, mücadele uzun soluklu bir yoldur yılların ön yargıları tahakkümü kısa zamanda sonuçlanmaz.
Ben çok iyi mesafeler aldığımızı birçok taşın yerinden oynadığına inanıyorum; düşünün 2-3 yıl önce TEMAD Gn.Başkanı 11 kez genelkurmaydan randevu alamadığını ve mektup bıraktığını sitesinde yazmıştı, o günlerden azmimiz ve basının desteği ile genelkurmay başkanının TEMAD'ı ziyaretini sağladık, şimdi yeni yönetimdeki arkadaşlarımız diledikleri zaman genelkurmay başkanı, MSB. ve kuvvet komutanları ile görüşüp çözüm yolları arıyor, bazı sözler yerine getirilmese de en azından bunları dile getirebiliyoruz.
Ben umutluyum; çünkü isteklerimiz daha fazlası ve imtiyaz değil gasp edilen haklarımızdır, yeni yönetime biraz zaman verelim hazırlanan tekliflerin hayata geçmemesi halinde bu kez Cumhuriyet tarihinin en uzun eylemlerine imza atarız, yeter ki arkadaşlarımız umutsuzluk ve boşvermişlik gömleğini üzerlerinden çıkarsınlar,bazı şubeler lokal işletmeciliğinden ve statükodan kurtulsunlar.
Sitemizde hazırlanan hak taleplerimizle ilgili bir metne adını yazıp GÖNDER tuşuna basmaktan imtina eden,sitemiz yönetimi ve üyelerinin hiçbir kişisel beklentisi olmamasına rağmen başarı bu siteye mal edilecek endişesi ile çalışmalara destek vermeyen hâttâ engellemeye çalışan, ama hak verilince en önde koşacak arkadaşlarımızın da kişisel hesapları bırakıp bu bayrak yarışına katılmaları mücadelenin başarısına büyük katkılar kazandıracaktır .
Alıntı
#3 Hüseyin ÇETİN 27-03-2012 11:40
Sayın Ahmet ÇAM haklı yazmak ve çizmek de bir yere kadar, sesimizi duyurmanın diğer yollarını bulalım. İyi bir organize ile önce İZMİR'de bir miting yapalım, sorunlarımıza vakıf, hitabet sanatı iyi olan bir arkadaşımız basın açıklaması yapsın, pankartlar hazırlayalım. Ben bu onur mücadelesine katılırım. Ancak Haziran ayında okullar kapanmadan bu işi yapmalıyız, aksi halde bu iş Ekim 2012 tarihinden sonraya kalır. Saygılarımla.
Alıntı
#2 Adilhan Şanlı 27-03-2012 11:09
Sayın ÇAM
Bütün tespitlerinizle birlikte önce yerel daha sonra da genel organize toplantılar önerinize yürekten katıldıgımı belirtmek isterim. Üç yıldır dillendirmeye çalıştıgım bir konuydu. Sahipsiz oldugumuz dogruydu. Ama bizim de nitelik ve nicelik olarak çok güçlü bir yogunlugumuz vardı.Toplumu harekete geçirebilecek,sınıf refleksini ayakta tutacak bu tür soylu girişimleri Sayın M.EROL'a ragmen yapabilirdik ama olmadı.Şu an zaman da zemin de buna müsaittir.TEMAD buna öncülük etmeli ve bu sınıfın mücadelesi için koşup koşturan,mücadele eden, kafa yoran bütün Agabey ve Kardeşlerim de bütün siyasi ve kariyer hesaplarını bu süre dondurarak bu çalıştaya destek vermelidirler.Bu sınıfın, bu gün Onlara yükledigi görev ve misyon budur.Lütfen şöyle bir manzarayı gözünüzün önüne getiriniz: Büyük bir kapalı spor salonunda İktidar ve muhalefet parti yöneticileri,Bakan ve M/Vekilleri,STK.ların başkanları,Gen-Kur yetkilileri,basın ve arkadaşlarımızın doldurdugu bir salonda sorunlarımızı gözlerinin içine baka baka anlatıyoruz. Detaylara girmek istemiyorum.Verecekleri yanıtları merak ediyorum.Bu çalıştay düşündüğümüz coşkuda ve büyüklükte olmayabilir ama sınıfımızın birleşip bütünleşmesi, sorunlarına sahip çıkması,bilgilenmesi,,halka anlatılması, STK.larla paylaşılması,basının dogru bilgilendirlmesi,moral-motivasyonunun güçlenmesi ve TEMAD'ın böyle bir görevi başarması ile kitle tabanında kazanacagı deger azımsanmayacak kadar çoktur.

Degerli Büyüğüm; böylesine kutsal bir konuda hislerime tercüman oldugunuz için teşekkür ediyorum.Umarım sınıf olarak bütün örgütümüz,başta "emekkliassubaylar.org" olmak üzere diger gruplar ve "Assubay" adı altında oluşan sayfalar konuya duyarlı davranır desteklerini esirgemezler.Haydi arkadaşlar, dosta düşmana kim oldugumuzu bu çalıştayla göstermenin zamanıdır.ÇOOOK GEÇ OLDU YA DAHA DA GEç KALMADAN TOPLANMAK GEREK...!
Alıntı
#1 Murathan SİPAHİOĞLU 27-03-2012 10:52
Hak taleplerimizin çözüm yeri, kamusal ortam ve siyasi zemindir. Doğru yönde, politik olmak zorundayız. Bunu da sağlayacak olan TEMAD’dır.

TEMAD’ın bu iki zeminde etkili olarak görünmesi ve kabul edilmesi şarttır. Yönetimdeki arkadaşlarımız bunu başarabilirler.

Bizlere düşen, derneğimize gerekli desteği vermektir.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN TBMM'nin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verişinin 102. yıl dönümü ve Gaziler Günü törenlerle kutlanacaktır. Kahraman gazilerimizin, oluşan bedensel engellerinin yanında başta devletimizin mevzuatlarından kaynaklanan birçok sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Gazilerimize devletimizin yetkililerince...
Salı, 19 Eylül 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
EMPERYALİSTLERİ DİZE GETİRDİĞİMİZ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZIN 101. YILI YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine g...
Çarşamba, 30 Ağustos 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
ZAFER HAFTASI KUTLU OLSUN Osmanlı İmparatorluğunun SEVR ile parçalanmasına HAYIR diyen bir avuç kahraman ATATÜRK önderliğinde 19 Mayıs 1919 tarihinde başlattıkları kurtuluş mücadelesini 26 Ağustos 1922 yılında Afyon Kocatepe'de başlayan dünyanın takdirini kazanan bir taarruzla bozguna uğrattıkları düşmanı 30 Ağustos'ta kesin yenilgiye uğratarak ülkemizin bağımsı...
Cumartesi, 26 Ağustos 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ