×

Uyarı

JUser: :_load: 75 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

SAYIN BAŞKAN VE EKİBİ SUÇLUSUNUZ….

antalya-temad

Siz hiç bulunduğu şehre bir etkinlik için gelmiş olan Yıldız Kenter etkinlik bitip sahneden indikten sonra koridorda yürürken, düğmelerini ilikleyip önüne geçerek “Ben Emekli Astsubaylar Derneği, TEMAD İl Başkanı” deyip kendini takdim eden TEMAD şube başkanı tanıdınız mı? Ben tanıyorum. TEMAD Antalya İl Başkanı Sayın Mustafa Dündar.

Biliyorum, kendisi Antalya TEMAD’da camiasına hizmet ederken belki gökteki yıldızları yere indirmemiştir; özellikle genç meslektaşlarımız arasında bayrağı daha yükseklere taşıyacak kişiler mutlaka çıkacaktır; ancak kendisine hitaben buradan bazı diyeceklerim var. Amacım geçmişi deşmek, geçmişe takılıp kalmak değildir. Amacım sadece bu gün gelinen durumu, başkan ve ekibinin camiamıza hizmet için kat ettiği yolu göz önüne sermek içindir. Başkan ve ekibi, üyeleri birbirine düşmüş, bürosuna korkarak girilir hale gelmiş, para verilerek nöbetçi kalacak görevli bile bulunamaz hale getirilmiş durumdaki bir derneği, bu günkü durumuna getirip; kısaca çok aşağılardan aldıkları çıtayı bir hayli yükseğe asmışlardır. Kendilerine teşekkür edip, Sayın Başkan, sağ olun diyorum.

Sayın Başkan, Antalya Orduevi’nde dernek lokali olarak kullanılmak üzere tahsis edilen yerin elimizden alınması nedeniyle, daha görevi devraldığınız gün lokal yeri sorununu kucağınızda buldunuz. Malumu tekrar ilana gerek yok; sahibi yine bir meslektaşımız olan, derneğin gereksinimine kısmen cevap veren mekanda işler umulduğu gibi yürümedi ve kısa bir süre sonra o mekan terk edildi. Üyelerin lokal gereksiniminin karşılanması için, yürümeyeceği daha baştan belliydi ama, denize düşenin yılana sarılması misali, umuma açık bir kafenin bir köşesine sığınma, orayı üyelerin bir süre lokal olarak kullanması yolu bile denendi. Ama bilindiği üzere soruna bu da çözüm olmadı.

Derneğimize belediye imkanlarını da arkanıza alarak uygun bir lokal yeri sağlayabilmek amacıyla, “ben buradayım” diyebilmek, devamlı yerel yöneticilerin gözleri önünde olabilmek için, katılmadığınız ilçe belediye başkanlarının, büyük şehir belediye başkanının katıldığı toplantı, semt pazar yeri açılışı, cenaze töreni, ödül töreni, konferans kalmadı. Yazının başında sözünü ettiğim Sanatçı Yıldız Kenter’in yolunu kesip karşısında düğme iliklemenizin amacının sanatçıya saygının yanında, hemen dibinde bulunan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı’na “Bizim lokal yeri tahsis talebimiz ne oldu?” sorusunu hatırlatmak için olduğunu iyi biliyorum.

Derneğimizi seçim öncesi ziyaret eden Antalya Milletvekili ve Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Sayın Deniz Baykal’ın “lokal yeri talebinizin takipçisi olacağım” demesine rağmen belediye imkanlarından faydalanarak derneğimize lokal yapılabilecek uygun bir tahsis edilmesi isteği maalesef karşılanamadı. Daha doğrusu biraz da onların gösterdiği yer derneğimizin amaçlarına hizmet etmeyecek yerlerdi; derneğin lokal yapma amacına uygun olan yerleri de onlar bize tahsis edemedi.

Derneğimiz sonuçta bir emekli derneği; üye ağabeylerimizden yaşları hayli geçkin olanlar var; lokal olabilecek yer düzayak bir mekan olmalı. Şehrin her yanından kolay ulaşılabilecek bir yer olmalı. En az yüz kişinin sığabileceği genişlikte bir mekan olmalı. Mümkünse meslektaşlar en azından orduevine uğradıklarında, “tanıdık bir yüz var mı diye bir de derneğe uğrayalım” denilebilecek kadar orduevine yakın olmalı. Kirası da kendi yağıyla kavrulabilecek kadar ehven olmalı. Bu ve benzeri kriterlere uyan bir mekanı bulabilmek için aylarca araştırma ve hesaplar yaptığınızı, dokuz ölçüp bir biçtiğinizi yakından biliyorum.

Neyse ki sonunda dört dörtlük olmasa bile, büyük oranda gereksinime cevap veren yeri buldunuz. Bu mekanda düzeni kurdunuz. Sonuçta yapılan işin mali sonucu sadece sizin ve yönetiminizdeki kişilerin cebini değil, bütün üyelerin cebinden çıkan aidatları ilgilendirdiğinin bilinciyle, yönetim kurulu olarak emeğinizden ve kişisel zamanınızdan fedakarlık ederek, gözünüzü kapayıp lokali bir işletmeciye teslim etmek yerine, lokalin işletmesini de üstlendiniz. İzlenimlerime göre de, eseriniz olan işletmede teker dönmeye başlamış, bazı sıkıntılara rağmen, şahsınızın ve yönetim ekibinizin gayretleriyle kendi yağıyla kavrulabilme konusunda umutlar bir hayli artmış durumda. Son olarak dernek lokalimize, meslektaşlarımızın eşlerinin ve kadın üyelerin de gelebileceği, uygun nezih bir bölüm ekleyebilmek, dernek bürosuyla lokali bir araya getirebilmek için, iki ay önce açılan lokale ek olarak, mevcut lokalin üst katını da kiralayıp düzenleyerek, üyelerin hizmetine açtınız.

Yapılanlara, derneğimiz adına seviniyor gurur duyuyoruz. Temennim, camiamıza kazandırılan bu yerlerde işlerin sıkıntısız yürümesi ve hizmetin devamlı olmasıdır. Kendi adıma ben artık evden , TEMAD’a gidiyorum diye yola çıkıyorum; son aylarda bilinen nedenlerle iyice uğrayacak durumu kalmadı ya; zorunlu olursa orduevine uğruyorum.

Sayın Başkan ve ekibi bu anlattıklarım sadece lokal konusuyla ilgili olanlar. Dernek hangi faaliyeti yaparsa yapsın, “katılım yetersiz olur da mahcup olur muyuz” korkusunun sayenizde çok gerilerde kaldığını, bunun tek sırrının da üyelerin sadece “astsubaylık” larına hitap etmeniz olduğu biliyorum. Önümüzdeki aylarda Antalya TEMAD’ın seçimli olağan genel kurulu var. Benim gurur duyarak bu anlattıklarıma rağmen, kıskanç ve art niyetli olabileceklerini tahmin ettiğim bazı memnuniyetsizliklerini dillendirenleri bahane ederek, henüz daha başlangıcında bulunduğunuz güzel girişimleri bırakıp, ekibinizle birlikte tekrar aday olmayacağınız duyumlarını alıyorum.

Sayın Başkan ve ekibi suçunuz çok büyük! Madem böyle yarı yolda bırakacaktınız, çıtayı niçin bu kadar yükseğe taşıdınız?
Ögeyi Oylayın
(22 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#5 Erol SARAÇ 15-03-2012 17:28
Örnek bir çalışma, azimli ve ısrarlı güzel niyetlerle kazanılmış haklı bir gurur bence.Sırmalılar için hizmet yarışına katılan, mücadelemize gönül veren, maddi-manevi destek olan tüm meslektaşlarıma (şahsiyetlere) saygılarımla.
Alıntı
#4 ibrahim 12-03-2012 18:12
Sayın Mustafa DÜNDAR ve yönetimde bulunan, yakınen tanıdığım dürüst,çalışkan,ellerini taşın altına koyabilen arkadaşlarım, Aydın KILINÇ ve Fikret HANÇER'le güç kazanan Antalya TEMAD'ı başarılı çalışmalarından dolayı kutlar,diğer şubelerede örnek olmasını dilerim.Saygılarımla.
Alıntı
#3 Ersen Gürpınar 12-03-2012 01:01
Antalya TEMAD şubesinin ne kadar sıkıntılı günler yaşadığını yakınen bilen birisiyim. Üyelerini yasa dışı İHRAÇ'larla susturmak isteyen bir yönetimden üyeleri ile kucaklaşan onlara saygı duyan, hizmet eden bir yönetim her türlü takdirin üzerindedir.Ben kendilerini bir kez daha kutluyor birçok şubemize örnek olmasını diliyorum.
Alıntı
#2 Adilhan Şanlı 11-03-2012 18:55
Degerli Dostlar;
Anamur'da oltamı denize atmış,dikkatle parmak uçlarımda oluşacak tıklamaları beklerken aklıma geldi Sevgili Fikret Hançer'i aramak ve FB.torununu,ailesi ve kendisinin saglık haberlerini almak.Cep telefonunun öbür ucunda sıcak sesini duydugumda heyecanlı idi devrem."Açılış için mi arıyorsun?" diye sordu.Neyin açılışı oldugunu bilmiyordum.Kendisi öyle güzel tarif etti ki anlaşmasını sagladıkları iki katlı,denizi gören yeni Antalya TEMAD Şb.sini, sevindim. Aklıma üyesi oldugum günlerdeki izbe Assubay orduevindeki bazen sandalye bulamadıgım dernek binası geldi.Ben de altta kalacak degildim ya "Bizim binamız da denizi görüyor.Üstelik Anamur TEMAD binası Assubay sınıfının.Ve kazandıran da Mehmet GÖLGELİ kardeşimiz." dedim.
Sevgili Dostlar;
Bizler geldik gidiyoruz.Ama gelecek kuşaklara izleyecekleri güzel izler bırakıyoruz.Yeterli mi? Degil!.. Her kuşak,öncüsü olan kuşagı aşarak daha iyiye,daha güzele,daha dogruya ulaşacaktır eminim. Bunun güzel işaretlerini kutlamak için arayıp ulaşamadıgım,sevgili kardeşim Aydın Kılınç'ın,geç saatlerdeki aramasındaki sesindeki heyecanda hissettim. Güzel şeyler oluyor.Daha da olacak eminim.Kendisini hiç tanımadığım ama bu güzelliklerde payı oldugundan kuşku duymadıgım Degerli Başkanım Mustafa Dündar'a eski bir üyeleri olarak teşekkürü bir borç biliyorum.Daha iyiye daha güzele doğru hep beraber....!Teşekkürler Antalya TEMAD,teşekkürler Sevgili M.Ali Kılınç.
Alıntı
#1 Zekai AĞRI 11-03-2012 13:47
Yukarıda yazılı olan bölümün altına imzamı atarım, gerçi sayın Mehmet Ali KILINÇ abim sadece başarının bir bölümünü ele almış, ben de bir ekleme yapmak istiyorum, aile bölümünün açılmasından bir gün önce sayın başkan Mustafa DÜNDAR ile bu konular hakkında sohbet ediyordum polis günü için daveyetiye vermek için bir polis müdürü ve bir polis memuru geldi, polis müdürü davetiyeyi başkanımıza takdim etti ve biraz güncel konularda sohbet edildi, polis memuru ise orada bulunan bayanlara dünya kadınlar günü nedeni ile karanfil dağıttı evet Antalya Temad'ın geldiği nokta verilecek davetiyeyi bile müdür seviyesinde getirilmesine vesile oluyorsa bizlere bu onuru yaşatan yönetime teşekkür ediyor ve lütfen sayın başkan ve ekibinin göreve devam etmesini arzu ediyorum üye olan eşim ve benim oyum da bu yönde olacaktır.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN TBMM'nin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verişinin 102. yıl dönümü ve Gaziler Günü törenlerle kutlanacaktır. Kahraman gazilerimizin, oluşan bedensel engellerinin yanında başta devletimizin mevzuatlarından kaynaklanan birçok sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Gazilerimize devletimizin yetkililerince...
Salı, 19 Eylül 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
EMPERYALİSTLERİ DİZE GETİRDİĞİMİZ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZIN 101. YILI YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine g...
Çarşamba, 30 Ağustos 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
ZAFER HAFTASI KUTLU OLSUN Osmanlı İmparatorluğunun SEVR ile parçalanmasına HAYIR diyen bir avuç kahraman ATATÜRK önderliğinde 19 Mayıs 1919 tarihinde başlattıkları kurtuluş mücadelesini 26 Ağustos 1922 yılında Afyon Kocatepe'de başlayan dünyanın takdirini kazanan bir taarruzla bozguna uğrattıkları düşmanı 30 Ağustos'ta kesin yenilgiye uğratarak ülkemizin bağımsı...
Cumartesi, 26 Ağustos 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ