OYAK'TA BİR TEK ASSUBAY HAKLARI GELİŞMEMİŞTİR.

paylasmamak

Değerli arkadaşlarım

OYAK; ORDU MENSUPLARININ (RÜTBE GÖZETİLMEKSİZİN) KESİNTİLERİNDEN OLUŞACAK FONLARDAN ELDE EDİLECEK GELİRLERLE YARDIMLAŞMA FONUDUR. 1960 yılında üyelerin fikri ve onayı alınmadan ZORUNLU üye yapıldıkları yasanın AÇILIMI BU, AMA UYGULAMALAR HAK GETİRE... Haksızlıklar ve ön yargılı uygulamalar diz boyu.

Azınlık gurup iş ve istihdamda İHYA edilirken en büyük gurup olan ASSUBAYLAR ve HAKLARI YOK sayılmış, değerlendirmelere dahi alınmamıştır. Assubayların YASAYLA ZORUNLU üye olmaları SAYISAL çoğunlukları ve her ay MAAŞLARINDAN kesilecek % 10' lar düşünülerek üye yapılmışlardır.

Bunun aksi düşünülse ve ön yargılı hareket edilmemiş olsaydı bugünkü HAKSIZLIKLAR olur muydu? Üyelerin 3/4'ünü oluşturan ve bu ŞİRKETLERİN oluşumunda en büyük MADDİ katkısı olan sınıfın mensupları ŞİRKETLERİN yönetim ve denetiminden uzak tutulur muydu? Bu yanlı uygulamalarda Assubayları farklı düşüncelere yöneltmekte ister istemez Assubayların OYAK şirketlerinin YÖNETİM ve İDARİ kadrolarından uzak turtulmaları yapılan UYGULAMALARIN görülüp, bilinmesini ENGELLEMEYE yönelik çalışmalar olduğuna dair SORULARI akla getirmektedir.

Haksız ve yanlı uygulamalarla bugünlere gelinmiş, otur oturduğun yere sesini çıkarma verilene razı ol denilerek ABA ALTINDAN SOPA gösterilmiştir. İşin daha da ilginç olanı dünya KONJÖKTÜRÜNÜN değişerek GLOBALLEŞTİĞİ, İLETİŞİMİN ulaşmadığı, hiç bir şeyin GİZLENEMEDİĞİ, GİZLENEMEYECEĞİ günümüzde dahi aynı KATI ve ANLAMSIZ UYGULAMALARA ISRARLA devam edilmesi DAYATILMANIN sürdürülmesi GARİPTİR.

Bugüne kadar elde ettiklerinden vazgeçmek kolay olmasa gerek. OYAK'ın tüm varlıklarını kendilerinin zannetmekte veya öyle kabul ettiklerinden GERÇEKLERE direnmekte İNATLAŞMA ŞUURSUZCA sürdürülmektedir. Üstelik bunları yapanlar kendilerinin iyi ve bulunmaz YÖNETİCİ olduklarına İNANMAKTA, yerlerinin doldurulamayacağını SANMAKTADIRLAR.Halbuki KİMSE VAZGEÇİLMEZ ve BULUNMAZ değildir. Bunu görüp anlayabilseler. O zaman SORUNLAR daha basit olarak ÇÖZÜLECEKTİR.

Kanun 1960 yılında ÇIKARILIRKEN ASSUBAYLAR YOK SAYILMIŞ, O TARİHTEN BU TARİHE KADAR DA DEĞİŞEN BİR ŞEY OLMAMIŞ, OYAK VE KURULUŞLARINDA O GÜN OLDUĞU GİBİ, BUGÜN DE ASSUBAYLAR VE HAKLARI YİNE YOKTUR. Zaman, camiamız için çözüm üretmemiş, sorunlarımızı çözülemez hale getirmiştir.

BU GEÇEN SÜREDE, ÜLKENİN GELİŞMESİ, İLERİ DEMOKRASİYE GEÇİŞİ(!) YASALARDAKİ DEĞİŞİKLİKLER TAVAN YAPARKEN, ASSUBAY HAKLARI YERİNDE SAYMIŞ, HAKLARDA LEHTE HİÇ BİR DEĞİŞİKLİK OLMAMIŞTIR. EMİR KOMUTA ZİNCİRİ İÇERİSİNDE HUKUK VE HAKLAR YOK SAYILMIŞ. GEÇEN SÜREÇ İÇERİSİNDE ASSUBAYLAR SADECE MAAŞLARINDAN OYAK'A YAPILACAK KESİNTİLERDE ÖNEMSENMİŞ, VARSAYILMIŞ, BU KESİNTİLERDEN ELDE EDİLEN GELİRLERLE YAPILANDIRILAN ŞİRKETLERİN GELİRLERİYLE ASSUBAYLARIN DIŞINDA KALANLAR İHYA EDİLMİŞ SEMİRTİLMİŞLER, ASSUBAYLAR DA SÖMÜRÜLMÜŞLERDİR. YIL 1960, ASSUBAYLAR İÇİN ELDE VAR SIFIR, YIL 2012 ASSUBAYLAR İÇİN ELDE VAR * BEŞ YILDIZLI* SIFIR. BU da ülkemizde HUKUKUN VE İNSAN HAKLARININ NE KADAR GELİŞTİĞİ, KİŞİLİK HAKLARINA VERİLEN ÖNEM İLE EVRENSEL HUKUK KAİDELERİNE NE KADAR UYULDUĞU HAKKINDA EN GÜZEL ÖRNEKTİR.

Ülkemizde HUKUK ve İNSAN HAKLARININ dışında tutulan tek sınıf ASSUBAY camiasıdır. TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE YAŞAYAN HUKUK PROFESÖRLERİNE, TÜM HUKUKÇULARA, CUMHURBAŞKANINA, KAŞIMPAŞALI BAŞBAKANA, *ADALET*, *MİLLİ SAVUNMA BAKANLARINA, eğer ilgilenir ve TSK'da ASSUBAYLARA ve HAKLARINA İNANIYOR VE ÖNEMSİYORSA (BUGÜNE KADAR DEFALARCA VERDİKLERİ HALDE SÖZLERİNİ TUTMADIKLARI, SÖZLERİNİN ARKASINDA DURMADIKLARI İÇİN ASSUBAY CAMİASINI GÜVENİNİ YİTİRMİŞ OLAN) GENKUR BAŞKANI'na ÖZELLİKLE duyurulur.

Unutulumamalı ve önemsenmelidir ki, Assubaylar da TC vatandaşıdırlar. Her TC vatandaşı gibi onlar da, Özlük hakları da YASALAR tarafından korunmalı, gözetilmeli, ayırıma tabi tutulmamalıdırlar. Yine unutulmamalıdır ki biz ASSUBAYLAR da insanız. T.C devletinin vatandaşlarıyız ve insan hakları evrensel beyanamesi kapsamındaki haklar ve anayasal güvenceler içinde olarak bu ÜLKE için en çok ŞEHİT ve GAZİ'yi veren biziz. Ama HAKLARA gelince bu YASAL güvencelerden yoksun kalıyoruz. Bu ÜLKEDE HUKUK, ANAYASAL HAKLAR, YASALARIN GÜVENCESİ, KİŞİLERİN YASALAR ÖNÜNDE EŞİT OLDUĞU, HİÇ BİR ZÜMREYE AYRICALIK TANINAMAYACAĞI nerede kalmaktadır? Yoksa bu ÜLKE HUKUKSUZLUK VE HAKSIZLIKLARIN kol gezdiği bir ülke midir?

Tüm bunları GÖRECEK TARAFSIZ ve ÖN YARGISIZ GÖZ VE DUYACAK KULAĞI olan TC YETKİLİLERİNE SESLENİYORUZ... Bunları duyacak YETKİLİ KİMSE VAR MI?... Oralarda yetkili mercilerde kimseler var mııııı?... Yıllardır bekliyor, izliyoruz! Aloooo, nerelerdesiniz? Yetkililer, oralarda mısınız?... Alloooo. Duymuyor, görmüyor, sağır mısınız? SESİMİZİ DUYUN ARTIK, yeter.

Saygılarımla.

Ögeyi Oylayın
(28 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#15 Erdal Günşer 08-03-2012 21:14
Emekli General Sayın Yıldırım TÜRKER'in OYAK aleyhinde beyanatları olanları terbiyesiz olarak nitelendirmesine daha önce bir köşe yazımda cevap vermiştim.
Anılan şahsın söylemleri, Sayın Umur TALU tarafından da eleştirilmişti. Bu sitede, Sayın Umur TALU'nun OYAK konusunda zararlı fikirleri olan kişilere angaje olduğunu söyleyenler bile çıkmıştı. Oysa yine bu siteden bazı büyüklerimiz Sayın TALU'yu Assubay haklarına hizmet ettiği vesilesiyle ziyaret edip minnetlerimizi sunmuştu.
Ben bu vesile ile Sayın Türker'in aba altında sopa gösteren sözlerini tekrar tekrar kınıyorum. Kendisini ve onun gibi düşünenleri ağzını toplamaya davet ediyorum kiii... Aynı kelimeler dizinini kullanan karşı görüş sahibi olmak istemiyorum. Tekrar söylüyorum ki mevcut yönetim şekliyle OYAK'ın sadece assubaylara değil bir çok alanda haksızlıklara imza atmaya devam edeceğini savunuyorum. OYAK iştirakinde yönetim kuruluna giren iki assubayın da hangi şartlarda girdiğini hepimiz biliyoruz. Bu durum bile OYAK'ın keyfekeder bir yaklaşımla yönetildiğinin göstergesidir. Kapatılsın, Kapatılmasın, Yıkılsın, Yıkılmasın gibi uçlarda sohbet etmekten ziyade, şu OYAK'ın uygulamalarını yerden yere vurmak benim görevim. Saygılarımla...
Alıntı
#14 ahmetçam 08-03-2012 17:06
Sayın NAS;
Yanlış bir değerlendirme içindesiniz.Biz OYAK'ın varlığına değil,OYAK'taki ADALETSİZ uygulamalara karşı çıkıyoruz. Oyak'ta ASSUBAYLARIN oranı Subayların 4 katı değil midir?Mahkeme resmen istediği halde OYAK şirketlerinde çalışan SB ve Asb sayısını verdi mi? Vermiş olsa bizim söylediğimiz rakamlar ortaya çıkacak ve dediklerimiz doğrulanacak, dolayısıyla Assubay camiasına yapılan HAKSIZLIKLAR ile SUBAYLARI ve yakınlarını istihdam edeceği ortaya çıkacağını bildiğinden dolayı bu listeyi vermedi.Daha neye itiraz ediyoruz. Oyak'ın en büyük finansör ve katılımcısı biz olurken şirketlerin İSTİHDAMINDA bir parmağın sayısını geçmeyecek arkadaşımız var.Bizlerin itirazları burada. Neden paraları alırken YASAL kılıf uydurulmuş da YÖNETİM ve DENETİM kadrolarında yasal olarak olmamız GÖZARDI edilmiştir? Düşünmeli ve çözümü bulmalıyız.Amaç yapılanları GÖRMEMİZİN, BİLMEMİZİN engellenmesidir.
Ben 1998 Mart ayında ayrıldım. E.S.dan bugünkü parayla 3.400 Tl,OYAK'tan 1.194.00 Tl aldım. 26 yıl çalışmışlığım var.
Bozdur bozdur harca !..
Bir de aynı yıl çalışanları olan Merkez İLE İŞ Bankası SANDIĞINDAN EMEKLİ OLANLARIN ALDIKLARINI GÖRÜN VE KIYASLAYIN.
MB özel yasayla kurulmuş diyeceksiniz,OYAK da özel yasayla kurulmuştur.Onlar personelse biz neyiz? Onların yöneticileri yönetici ise bizimkiler nedir,ne iş yaparlar?..
Alıntı
#13 Orhan ORHUN 08-03-2012 09:29
Oyak’a Sayıştay incelemesi:

Habertürk 22 Şubat 2012 Çarşamba, 14:52:48


“Sayıştay'ın başkanlığında oluşturulacak, Maliye Bakanlığı, SPK ve Hazine Müsteşarlığı uzmanlarının da yer alacağı bir komisyonun OYAK'ta incelemede bulunmasına karar verildi.

Komisyon Başkanı Daniş, kararın ardından yaptığı konuşmada, ''Assubaylar, prim ödeyenler arasında en büyük kesimin kendileri olduğunu belirtiyor ve kurumun yönetiminde daha fazla söz talep ediyor. İtiraz noktaları bu. Talep ettiğimiz bir incelemedir, denetleme değil. İncelemeyi kimsenin inisiyatifine bırakmaya niyetimiz yok'' diye konuştu.

Komisyonun CHP'li ve MHP'li üyeleri, ''OYAK'ın gayet başarılı bir model olduğunu, hiçbir üyesini mağdur etmediğini'' belirterek, inceleme yapılmasını karşı çıktı”. (alıntı)

CHP ve MHP’li üyelerin mağduriyetlerimizi görmezden gelmesi, biz Assubaylara bakış açılarını saygıdeğer meslektaşlarımızın değerlendirmeslerine sunuyorum.
Alıntı
#12 Murathan SİPAHİOĞLU 08-03-2012 09:00
Bir meslektaşım, görevde olduğum zamanlar bir meslektaşımıza; “Madem bu kurumdan yakınıyorsun bu konuda, niçin itiraz hakkını kullanmıyorsun?” sorusuna, yüzüne karşı anlamlı şekilde tebessüm ederek; “Senin itiraz hakkını kullanmadığın aynı nedenden” demişti.

Soru sahibi; camiamızdan uzak, elini taşın altına başkasının sokmasını bekleyen, hazırcılardan olduğunu kendisi de biliyordu.

Bu gibileri emeklilikte de beklemede olan bencillerdir.
Alıntı
#11 janas 07-03-2012 22:55
Değerli büyüklerim; Tüm üyelerin kaynağı
sadece nakit değil mal varlığı da dahildir. Herkes emekli olup OYAK'tan parasını aldığında OYAK'ta ne para ne de mal varlığı kalacaktır.
Ayrıca;

''Bir kısım kendini bilmez, ileriyi göremeyen, kıskanç, büyük gayeyi göremeyip küçük çıkar peşinde koşan aymaz ve yönlendirilmiş kimselerin çıkardığı kasıtlı dedikodulara inanan olmasına üzülüyoruz. Bazı art niyetli kişilerin burayı bir güç kanıtlama platformu görmek için çabalaması, bireysel eşitlik prensibine sıkı sıkıya bağlı varlığımızı yıkmaya gayret göstermesi, bunun böyle algılanmasına rağmen vakur çizgi izlememizden cesaret alarak terbiyesizliğe varan beyanları yaymaya çalışanları ibretle izliyoruz.'' bu söyleme harfiyen katılıyorum çünkü ben bu densizliğe uzun süredir karşı çıkıyorum. Her gün OYAK'ı,yönetimini aşağılamak ve hakaretler,iftiralarda bulunmak bindiği dalı kesmektir ki bu Ticari şirketleri olan koskoca OYAK'a hep zarar vermiştir. 2-3 senedir hayali olarak Erdemiri sattıran aç gözlü, çıkarcılara karşı söylenmiş olan bu söylemi bile tüm OYAK üyeler,ne söylemiş gibi kabullenmekte yanlıştır.O söz yerini bulmuş ve OYAK'ın yanlışlarına karşı mücadele eden bizlere değil,yıkmaya çalışarak birçok üyenin geleceğini karartmak isteyenleredir. Yani bu grup o sözlerin muhatabı değildir.

Lütfen farkı anlayalım ki ve yıkıcıların maşası olmayalım.
Takipteyim.
-------------------------------------------------------------
YÖNETİCİ NOTU :
Sn.Nas
Burada amacımıza katkı sağlamak için saygı içerisinden herkes fikrini açıklayabilir, farklı düşünceler bizim ideale ulaşmamıza yardımcı olur. Bunun dışında sizin belirttiğiniz tarz ve grupların yazı ve yorumlarını yayınlamamız mümkün değildir, siz ve arkadaşlarımız müsterih olabilir.
Alıntı
#10 Orhan ORHUN 07-03-2012 13:18
Sayın Umur TALU’ nun 08 Şubat 2011 Salı,11:20:38 tarihli,
“KAĞITTAN KAPLAN DİYOR Kİ” yazısındaki E.Korgeneral
Yıldırım TÜRKER (OYAK Yönetim Kurulu Başkan)’e ait
alıntı, Assubayların takdir ve değerlendirmesine sunulur.

Yine de inanmayıp iyi neticeleri takdir edemeyen bir kısım
üye hayret duygumuzu abartısız şekilde çoğaltıyor. Bir kısım kendini bilmez, ileriyi göremeyen, kıskanç, büyük gayeyi göremeyip küçük çıkar peşinde koşan aymaz ve yönlendirilmiş kimselerin çıkardığı kasıtlı dedikodulara inanan olmasına üzülüyoruz. Bazı art niyetli kişilerin burayı bir güç kanıtlama platformu görmek için çabalaması, bireysel eşitlik prensibine sıkı sıkıya bağlı varlığımızı yıkmaya gayret göstermesi, bunun böyle algılanmasına rağmen vakur çizgi izlememizden cesaret alarak terbiyesizliğe varan beyanları yaymaya çalışanları ibretle izliyoruz.
Alıntı
#9 Ersen Gürpınar 06-03-2012 17:32
Değerli arkadaşlarım elbette farklı düşüncelerimiz olacaktır. OYAK'ın assubayları mağdur ettiğine bir bankanın emeklilik fonu kadar desteği olmadığına inanarak kapatılmasını isteyenlere saygı duyarım, ama bazıları bağcı dövmek ve OYAK kapatılırsa sistemde bulunanlara mal varlığı dağıtılacak umudu ile ellerini ovuşturuyorsa bunu bencillik sayarım.
OYAK'ın haksızlıklarını hepimiz biliyoruz ve bu olumsuzlukların giderilmesi için mücadele ediyoruz. Kurum iştiraklerinde tüm üyelerin hakları olduğunu kimse inkar edemez, şayet ısrarla TÜM ÜYELERE HİSSE SENEDİ VERİLMELİDİR talebimiz gerçekleşirse zaten kurum o zaman gerçek sahipleri tarafından yönetilip olumsuzluklar sona erecektir. Bu konuda şahsen sonuna kadar mücadeleye kararlıyım. Adaletin gerçekleşmesi dileklerimle...
Alıntı
#8 Erdal Günşer 06-03-2012 09:11
Sayın Ahmet Çam yazınız için teşekkürler. OYAK sınıf ayrımı yapmaktadır. Bunun aksini savunanlar da vardır. Onlara da saygımız vardır. Ancak eleştirileri hakaret dozuna getiren yorumlara cevap olarak bir şey yazmak istemiyorum.
Yazınız vesilesi ile şu durumu belirtmek isterim. En güzel şey insanların düşündüklerini belirtebileceği bir ortam bulmasıdır. En kötü şey de insanların düşünceleri nedeniyle karalanması, yaftalanmasıdır. Sitemizde bir kısım OYAK'ın iflah olmayacağını seslendirmekte, diğer bir kısım da OYAK'ın bizim haklarımızı vermesi için mücadeleye devam demektedir. Bu sağlıklı bir durumdur. Ben OYAK'ı en çok eleştirenlerden biriyim. Çeşitli zamanlarda yazdığım yazılar ile sizin gibi bazı noktalara değindim. Amacım ne bağcıyı dövmek, ne de üzüm yemektir. Amacım bu sitenin özgür bir yazarı olarak düşündüklerimi belirtmektir.
Bugün emekli olmuş bir assubayın OYAK'tan 120 bin TL emekli ikramiyesi almış olmasını azlık, çokluk kavramına sığınarak değerlendirmek yanlıştır. Önemli olan uygulanabilir, kendini yenileyen ve tüm bunları yaparken de hakkaniyete bağlı kalan bir sistem içinde olmaktır. Saygılarımla...
Alıntı
#7 janas 05-03-2012 22:55
Değerli büyüğüm elinize sağlık.Ancak Assubayların verilmeyen haklarının mücadelesini yaparken (YIL 1960, ASSUBAYLAR İÇİN ELDE VAR SIFIR, YIL 2012 ASSUBAYLAR İÇİN ELDE VAR * BEŞ YILDIZLI* SIFIR.) OYAK'ın durumunun üyelerce haddinden fazla eleştirildiğini düşünüyorum. Öyle ki buradaki yorumlar bile OYAK konusundaki haklı taleplerin dozu öyle artmış ki halen ne yazık ki meslektaş olup OYAK'ı yıkmak istediğini bizzat ağzıyla beyan eden ve kendini buna adayanların uydusu olabilecek bir söylemin seslendirilmesi durumunu üzülerek görüyorum. Öncelikle Assubay camiası olarak düşük ikramiye aldığımız konusuna itiraz ediyorum.Tamamen kesilen aidat ve hizmet süresine endeksli bir paylaşımda maaşının %10'u subayınkinden az olan ve erken ayrılan Assubayların aldığı ikramiyenin azlığı(söyleme göre) OYAK'ın suçu olamaz. Çünkü bizler 20 yılı doldurur doldurmaz ayrılıyorsak burada OYAK' tan alınan ikramiyenin azlığının da OYAK'ın suçu ne olabilir?

Kendini OYAK'ı yıkmaya adamış olan bu ekibin herşeye rağmen bu yanlış propagandasına OYAK'ta hakkı olan tüm assubaylar adına her daim karşı duracağımı beyan ediyorum. Bugün emekli olan bir assubay emekli sandığının verdiğinin 2 katını(60 bin tl ye, 120 tl)veriyor. Toplam 180 bin tl. Bu gerçeği herkes görsün. 1961'li Asb. 1983 senesinde 200 bin tl'yi OYAK,800 bin tl emekli sandığı şeklinde Oyak aleyhinde veriyordu. Bu bağlamda OYAK tüm assubayların (halen OYAK'ta pay bırakan emekli büyükleriminde) geleceğinin garantisidir. Burada bizim peşine düşmemiz gereken konu OYAK'ı yıkmak değil yıllar önce 3 kuruş rezerv ile kurum üyeliği biten büyüklerime haklarını vermek olmalıdır. Ancak bunu OYAK her durumda yıkma faaliyeti olanların çabalarından ayrı tutmak lazım ki onlar kesinlikle üye olmamış olanları düşünmüyor hâttâ sadece ve sadece kendilerini düşünen çıkarcı insanlar olarak serseri mayın durumu ile hepimize zarar veriyorlar.Ben, tek başıma bile olsa OYAK'ı peşkes çekenlerin karşısında her platformda olacağım.Burayı onlar da takip ediyorlar ancak en büyük takipçi olarak onlara izin vermek, OYAK'ı yıkmak camiaya bu zamanda en büyük yanlıştır. Yanlışları olabilir ama OYAK'ın faydasını gözardı etmek de cahillik olur.

Takipteyim.
Alıntı
#6 Murathan SİPAHİOĞLU 03-03-2012 18:46
PES ARTIK .?. .!.
Bu kurum, yetkili makamlarca incelenmektedir. Çıkacak sonuç, hangi yönde olursa olsun şüphesiz ki kamu yararına olacaktır.

Ayrıca, kurum yapısındaki ilgili organlara bakıldığında, yer alan isimler de bir şeyler akla getirmelidir. Bu yapıda, özellikle üyeler dâhil “emir komuta zinciri” altındakilerin, eleştiri ve itiraz hakkını nasıl kullanabileceğini da irdelemek gerekli sanırım.

Buradaki tüm bilgilendirme ve gelişmelere karşın hâlâ (şans, tasarruf, kazanım, yıpratmak) benzeri kavramları tekrarlarken “başlığa .?. .!.” dönelim, lütfen.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin, adaletin, huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Perşembe, 24 Kasım 2022
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
BAĞIMSIZLIK SAVAŞIMIZIN KAHRAMANI VE LAİK, DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, EBEDİ ÖNDERİMİZ VE BAȘKOMUTANIMIZ BÜYÜK DEVRİMCİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü BEDENEN ARAMIZDAN AYRILIȘININ 84. YILINDA SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ... RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN. 10 KASIM 1938 ! Bir devre damgasını vurmuş, dünyanın gidişatını değiştirmiş, yalnızca y...
Perşembe, 10 Kasım 2022
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN. Cumhuriyetimizin 99. Kuruluș Yıldönümü kutlu olsun. Laik Demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk, silah arkadașları ve devletimizin bekası uğrunda canlarını veren aziz șehitlerimize minnettarız, ıșıklar içinde uyusunlar. Gazilerimize de șükranlarımızı sunuyoruz...
Cumartesi, 29 Ekim 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ