HAKARET EDERSEN SONUCUNA KATLANACAKSIN

Assubay olmak meşakkat ister,özveri ister, sağlam sinir ister, bilgi ister bunlardan yoksunsanız at kıçında kelebek gibi onursuzca yaşarsınız ayakta durmak için de  birine  yaslanmanız gerekir 

 

Görevde iken zaman,zaman sustuk susturulduk evlatlarımızı düşünerek yutkunduk yoksa kim cingeneye padişahlık vermişler önce babasını asmış dedikleri gibi astlarına hakareti haksızlığı reva gören bazı zavallıların karşısında yutkunur, çaresiz kalır ,haksızlıkları kabul etmediğinden  yüreğindeki isyanın fırtınasını ya sabır diye susturmaya çalışır?

 

Emekli olunca yıllardır ön yargılarla yapılan haksızlığı hukuksuzluğu yasal mücadele ile sürdürmek için coştuk, yasal temsilcimiz TEMAD'ın şemsiyesi altına koştuk, hatta 3 yıl öncesine kadar sosyal medyada yazılı ve görsel basında fırtınalar kopardık ama  umut olarak gördüğümüz Temad genel başkanı  Ahmet KESER önce yol arkadaşlarını yolda buldukları ile değiştirip bu fırtınada ters manevra ile TEMAD gemisini kayalara çarptı umutlarımız yok oldu.

 

Bu aymazlıklara kişisel hesaplara elbette sessiz kalamazdık nasıl destek olduysak aynı şekilde bu desteğin hesabını sormak hakkımızdı; nitekim öyle yaptık ama dedik ya birine yaslanmadan ayakta duramayan görevdeki olumsuz davranışları ile bizleri zor durumda bırakan  bir avuç nemacı emekli olunca da bu kez  Ahmet KESER’e yalakalık yaparak  yönetimin yanlışlarını  eleştirenlere  insanın düşmanına söyleyemeyeceği hakaretleri sırf gündemi değiştirmek başarısızlıkları gizlemek adına assubay sevdalısı meslektaşlarına  assubay adını kullandıkları sitelerde kişisel sayfalarında   PİÇ-PAŞA YALAKASI -FÜHRER- PKK YANDAŞI -HAYSİYETSİZ - LAVUK  VB  kendi sıfatları ile  saldırdılar.

 

Birçok arkadaşımız meslektaşı ile mahkemelerde davalı olmak o çirkinliklere daha fazla bulaşmamak için şikayetçi olmadı birçok assubay sevdalısı LANET OLSUN diyerek mücadele kulvarından çekildi.

 

Elbette sabır bir yere kadar, Ahmet KESER'e biat edip saldıranları örgütleyen ne yazık ki bizi temsil etmesi gereken derneğe  başkan yardımcısı olarak alınan sonra da biat ettiği Ahmet KESER tarafından ihraç edilen Sami Başkaya bu kadar aymazlığı hakareti yaptığı için  bana göre edebi değeri olmayan bir kitabını  TEMAD adını kullanarak  pazarlamasını kabullenemediğim için farklı bir şekilde protesto ettiğimden "kitabımı yaktı "diyerek PİS YOBAZ-MECZUP SOYTARI-ONURSUZ PİÇ-SAHİBİNİN KUCAĞINDA ÇEMKİRİYOR-KANSIZ YOBAZ -NAMUSSUZ gibi hiçbir ahlaki değere sığmayan hakaretleri  sıralaması üzerine  birçok arkadaşımız gibi HERKES KİŞİLİĞİNİ ORTAYA KOYAR-KÖTÜ SÖZ SAHİBİNİNDİR diyerek bu kez susmaktan vazgeçip kendisi hakkında suç duyurusunda bulundum.

Savcılık şikayetimi yerinde görerek dava açtı.

İzmir Karşıyaka 2nci Asliye ceza mahkemesinde görülen davada mahkeme Sami başkayayı suçlu görüp önce 8 ay hapis cezasına çarptırıp bilahare sabıkası olmaması mahkemedeki iyi hali gibi nedenlerle  2.000 lira ödemesine hükmedip CMK 231/8 maddesi gereğince 5 yıllık denetime tabi tutularak hükmün açıklanmasının ertelenmesine karar vermiştir.

Bu hakaretlerin altına beğeni ve destek yorumları yazan başta Turgay İyialkan olmak üzere diğer küfürbaz destekçileri ve bu kişinin karşısında çıkar ilişkisi nedeniyle ceket ilikleyip başkanım diyen riyakarlar da bu kararla maddi olarak mahkum olmasa da astsubay kamuoyu vicdanında manen mahkum olmuşlardır.

 

Bu kişi hakaret suçundan daha başka cezalar da almıştır bunların kesinleşmesi durumunda ceza ertelemeleri kaldırılacaktır.

Her ne kadar cezayı fazlası ile hak etmiş olsa da bir meslektaş olarak üzüldüm, diğer üzüldüğüm husus bizlere yapılan hakaretler sırasında  susan tepkisiz kalan Karşıyaka TEMAD şubesinin duruşmaya kadın kollarından iki temsilci göndererek  kendilerinin açtığı davayı unutarak meslektaşlar birbiri ile mahkemelik olmamalıdır diyerek davadan vazgeçmemi istemeleridir.

Benim hırsızım iyidir mantığı ile hareket edersek adaleti gerçekleştirmemiz mümkün değildir...

 

DİLERİM BU DURUM BAZILARINA VE BİZİ TEMSİL ETMEKLE GÖREVLİ OLUP OLUMSUZLUKLARININ BAŞARISIZLIKLARININ ELEŞTİRİLMESİNE TAHAMMÜL EDEMEDİĞİ İÇİN  TOPLUMUN BÖLÜNMESİNE NEDEN OLAN TEMAD YÖNETİMİNE DERS OLUR VE  BU KABUL EDİLEMEZ TAVRINDAN  VAZGEÇİP TÜZÜKTEKİ GÖREVLERİNİ YERİNE GETİRİRLER;ÇÜNKÜ ONLAR SALTANAT SÜRERKEN TÜM EMEKLERİMİZ BEKLENTİLERİMİZ YOK EDİLEREK ASSUBAYLAR KAYBETMEKTEDİR .

SAYGILARIMLA.

Atilla ABAYLI 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, güneş gözlüğü, selfie ve yakın çekim


Ögeyi Oylayın
(22 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#3 atilla abaylı 25-07-2017 12:33
Ve sonuç:Kişisel çıkarları için onurunu şerefini hiçe sayarak birilerine körü körüne yapılan biatçılığın, yalakalığın, kendisi gibi düşünmeyenlere haksızca, alçakca saldırmanın sonucunun hukuk önündeki sonucudur.Sayın Önceki temad ikinci başkanı AYHAN YILDIRIM arkadaşımızın actıgı dava 'da bir yıl sekiz ay hapis cezası ile noktalandı.Kısa süre sonrada yaş üyelerinin davası sonuçlanacak.
ADALET ADALET ADALET ...!!!
Alıntı
#2 Ersen Gürpınar 24-07-2017 22:58
Küçük hesaplar uğruna değermiydi Sami Başkaya ?
Bunca hakaret bunca düşmanlık bak yalaklık yaptığın Ahmet KESER seni ihraç etti TEMAD avukatı duruşmalarından çekildi önünde çeket ilikleyen nemacı yalakalar arkandan teneke çalıyor sen geceleri rahat uyuyabiliyorsun
Bana bile utanmadan hain PKK ve Feto destekçisi demiştin ben seni dava etmeyip çukurundaki çamurunda bıraktım bu toplumun umutları ile oynadınız bizi birbirimize düşürdünüz bunun ayıbı senin ve senin gibilerin yakasında bir yafta olarak kalacaktır
Alıntı
#1 EMEKLİASSUBAYLAR 24-07-2017 22:26
Küçük adamların beklentileri de küçüktür. Görevde iken kantine seçilmek,karargahta görev almak,nöbetten eğitimden kaçmak için komutana riyakarlık yapan bir avuç olumsuz kişinin emekli olunca da huyları değişmediğinden bu kez yönetimde görev almak,kooperatife seçilmek,avanta gezilerde 5 yıldızlı otellerde ağırlanmak kısaca mücadeleden nemalanmak için genelbaşkana biat edip riyakarlık yaparlar;
Biz bunlara rağmen haklı davamızı başaracağız onlarda bunun ayıbını yaşayacaklardır
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin, adaletin, huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Cuma, 24 Kasım 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
BAĞIMSIZLIK SAVAŞIMIZIN KAHRAMANI, LAİK, DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, EBEDİ ÖNDERİMİZ VE BAȘKOMUTANIMIZ BÜYÜK DEVRİMCİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü BEDENEN ARAMIZDAN AYRILIȘININ 85. YILINDA SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ... RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN. 10 KASIM 1938 ! Bir devre damgasını vurmuş, dünyanın gidişatını değiştirmiş, yalnızca ya...
Cuma, 10 Kasım 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN. Cumhuriyetimizin 100. Kuruluș Yıldönümü kutlu olsun. Laik Demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk, silah arkadașları ve devletimizin bekası uğrunda canlarını veren aziz șehitlerimize minnettarız, ıșıklar içinde uyusunlar. Gazilerimize de șükranlarımızı sunuyoruz...
Pazar, 29 Ekim 2023
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ