ŞAPKA DÜŞTÜ, KEL GÖRÜLDÜ!

kel-gorundu

Bizleri temsil etmekle görevli olup kendi kişisel ikballerini düşünen yöneticiler, hayat bu akıp gidiyor işte. Düne kadar o hak etmediğiniz koltuğu işgal edip yüz binlere acılar çektirerek, umutlarını çalarak sekiz yıl oturdunuz.

Söylenenlere, yazılanlara hiç önem vermediniz. "Ne dersem o" bakış açısı ile yönettiniz. Demoklesin kılıcı gibi, ihraç makanizmasını sürekli kullanarak mualif gördüğünüz insanları bir bir yok etmeye çalıştınız!

Sonuç belli; OYUN BİTTİ.

Yıllardır bir şey vermeden o koltuğu işgal ettiniz! Bir çok taraftarınız arz-ı endam ederek etrafınızda dolaştı. Bizler yazarak, konuşarak ikaz ederken, riyakarca o sahte sözlere kendinizi inandırdınız. "Ben neymişim be abi" edaları ile kendinizi emekliler komutanı zannedip bizleri yönetmeye çalıştınız. Size "birlik olalım. Bu bayrak yarışını birlikte kazanalım. Derecemiz, kadememiz konusunda olmazsa olmazlarımız şunlardır" diyerek, sizin ve yönetiminizin yanlışlıklarını www.emekliassubaylar.org sitemizde ifade ettik.

Seçimin yapılması sonucunda bu zihniyete "dur" denilmiştir! Saygı ile karşılamak yerine hâlâ yeni planlar peşindesiniz! Arkadaşlarımıza görevi, bilgi ve belgeleri teslim etmekten imtina ettiniz! Teslimin ve net bir şekilde görülen olumsuzlukların bir çok soru işaretleri ile dolu olduğunu gördük!

O tarihlerde teslim sırasında hesaplarda akıl almaz soru işaretleri ile dolu olduğu ve bunun ilgili kuruma duyurulması gerektiğini biliyorduk!...

ŞAPKA DÜŞTÜ KEL GÖRÜLDÜ (!)

Geçen hafta  Maliye bakanlığından resmi yetkililer Temad Genel Merkezine gelerek, 'sanırım 2008 'den bu yana' bir çok evraka el koyarak, o tarihte görevli olan Yönetim Kurulu Üyeleri hakkında işlem başlatmıştır.

Yine de, bir meslektaşımız olarak güç durumda kalmanızı istemeyiz. İnşallah aklanırsınız. Görevi devralacak arkadaşlarımıza bilgi ve belge vermeyi (belki de olmadığı için) esirgeyip zamanını yeniden seçilebilmek için site kuranlar, batan gemiyi terk edip şimdi ' sütten çıkmış ak kaşık gibi' ortalıklarda dolaşanlar, bu toplumun vebalinin büyük olduğunu anlayacaksınız!

'Özverili, kişisel hesaplardan uzak başkanlarımızı tenzih ederek' bir çok başkanımıza bu konuları yalvarıcasına yazarak; bu statükocu ve kişisel hesaplara dayalı zihniyetin sona ermesi gerektiğini ifade etmeye çalıştık.

Sadece lokal işletmeciliği yaparak bunu savunan ve bunları "çooookkk şeyler yaptık. İşte listemiz. İşte duvarlarımız. Badanaları. İşte yeni masa örtülerimiz" diye hava atanlar, assubay mücadelesine büyük katkılarda bulunanları "klavye başında ahkam kesmek"le suçlayanlar, neredesiniz?

Dün karşılıklı anlaşamayarak, genel seçime dahi grubunu götürmeyen başkanlar, şimdi ne diyeceksiniz? Siz gelseydiniz bu yolsuzluğu bu şekilde duyuracak mıydınız?

Sayın Temad Yönetimi, Genel Merkez sitesinden bu konu hakkında açıklama yapmalıdır.

Atilla  ABAYLI

Ögeyi Oylayın
(25 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#5 Adilhan Şanlı 15-02-2012 21:14
Sınıfımızın Degerli Mücadeleci Dostları;
Bizim oralarda bir söz vardır"Yaralı kuşa taş atılmaz" derler.Amacım Sayın Erol ve ekibinin (Bu arada Ekrem Şahin Kardeşimin de.) sıkıntısına tuz biber ekmek degil amacım. Merak ediyorum acaba devrik iktidarı yere göge sıgdıramayan M.E.(Yaşıyorsa eger) Sayın Erol'un yardımına ne zaman koşacak.Ne sesi ne solugu çıkıyor.İktidardaki bütün insanlara bu bir ibret dersi olmalıdır.Yarın arkanıza baktıgınızda ardınızdan gelen bir kaç kişi görmek istiyorsanız kişilerin degil toplumun önderi daha öte lideri olmaya çalışınız. Kişisel istek ve arzularınızı kariyerizmin çamuruna bulayarak yaşama geçirmeye çalışmayınız..Bu çıkarlarınızı toplumun çıkarları önüne almayınız.Başarısız desinler ama hiç degilse dürüst idi desinler.Saygılarımla...
Alıntı
#4 Mithat Türetken 13-02-2012 16:54
Yapılan önerileri inatla reddetmek, her şeyi ben bilirim mantığı ile yola çıkmak, kuruluş amacının dışındaki işlerle uğraşmak, temsil ettikleri zümreyi yok sayarak gönlünce hareket etmenin elbette ki ödenmesi gereken bir bedeli olacaktır. Güneşin balçıkla sıvanmayacağı bir kez daha hatırlanmalıdır.
Her şeye rağmen iyisi ile kötüsü ile emeği geçen bu arkadaşlarımız meslektaşlarımızdır. Dilerim aklanırlar, mücadelemize samimi olarak destek verirler. Saygı ile.
Alıntı
#3 Osman Ada 13-02-2012 16:21
Bir kurcalasan nelerin altından neler çıkar? TEMAD sitesinde kendisini eleştiren yazının bile burada yazıldığını sanan dünyadan habersizler lafa gelince mangalda kül bırakmıyorlarmış . ME yeni site kurmuş görevde iken bir hayrını görmedik sabık başkan olarak mı göreceğiz, büyük ihtimal altından çapanoğlu çıkacaktır ama kimsenin ahı kimsede kalmıyor benden hatırlatması.
Alıntı
#2 Tuncer KÜÇÜK 13-02-2012 15:27
Etme bulma dünyası, rüzgar ekersen fırtına biçersin.Eski başkanımız jandarma olduğu için cezaevlerini iyi bilir, zorluk çekeceğini zannetmiyorum.Hayatında yeni başarılara imza atmasını temenni ederim.
Alıntı
#1 Ersen Gürpınar 12-02-2012 23:55
Üyelerinden kopuk "ben yaptım oldu mantığı ile hareket ederseniz başarmanız mümkün değildir" sözümüzü muhaliflerin hezeyanı olarak algılayanlar bu topluma hiçbir şey vermedikleri gibi kısa insan ömründe 9 yılımızı heba ettiler, bizler tepki gösterirken sitedeki bir tek yazıyı okumadan bizi suçlayan kişisel hesaplar peşinde koşan yönetimi eleştirmek bir yana riyakarlık yaptılar; böyle bir yönetimin planı,proğramı,hedefleri,çalışmaları olsaydı zaten 9 yılın sonu bir hiç olmazdı! Bundan ders almamız gerekiyor, çünkü Tarih ders almasını bilmeyenlere tekerrür edermiş.Mücadeleyi araç olarak görenlere izin vermeyiniz.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin, adaletin, huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Perşembe, 24 Kasım 2022
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
BAĞIMSIZLIK SAVAŞIMIZIN KAHRAMANI VE LAİK, DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, EBEDİ ÖNDERİMİZ VE BAȘKOMUTANIMIZ BÜYÜK DEVRİMCİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü BEDENEN ARAMIZDAN AYRILIȘININ 84. YILINDA SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ... RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN. 10 KASIM 1938 ! Bir devre damgasını vurmuş, dünyanın gidişatını değiştirmiş, yalnızca y...
Perşembe, 10 Kasım 2022
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN. Cumhuriyetimizin 99. Kuruluș Yıldönümü kutlu olsun. Laik Demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk, silah arkadașları ve devletimizin bekası uğrunda canlarını veren aziz șehitlerimize minnettarız, ıșıklar içinde uyusunlar. Gazilerimize de șükranlarımızı sunuyoruz...
Cumartesi, 29 Ekim 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ