İSİM VE MAKAMLAR DEĞİL, UYGULAMALAR ÖNEMLİDİR

gnkurmay-baskanlari

Değerli arkadaşlarım,

Daha öncelere gitmeye gerek yok! Öncekilerinin de düşünce olarak son dönemde Genelkurmay Başkanlığı yapmış olanlardan ayrılacak bir tarafları görülmemiş, camiamız açısından elle tutulur bir çalışmaları olmamıştır.

Sıradan bir göz gezdirirsek,

Hilmi ÖZKÖK denilince; "TSK'da var da diyemem,yok da diyemem" diyerek ilginç bir şey söylemiş ama SİYASİLERE ‘topuk selamı çakan’ biri akla gelecek. Assubaylarla ilgili hiç bir çalışmasına rastlanılmayacaktır!

Yașar BÜYÜKANIT denilince; "iyi çocuktur, kendisini tanırım" dediği kişi assubay olup, "sözdelerle değil özdelerle" ilgilenirken, yaptığı Dolmabahçe özel görüşme ve sözleşmesiyle, siyasilerden madalya alan ve kendisine tahsis edilen lüxs zırhlı aracıyla giden olarak akla gelecektir. Assubaylarla ilgili bir çalışması olmadığı gibi makam tazminatları için "assubayların makamları mı vardır?" diyen biri olarak hatırlanacaktır.

İlker BAŞBUĞ denilince; assubay devrimlerini ortaya atan ama giderken bunlarla ilgili arkasına bakmayan, yapacağım dediklerinin hiç birisini yapmayan, sözünde ve sözlerinin arkasında durmayan biri akla gelecektir.

Ișık KOŞANER de camiamiz için yaptıklarıyla değil yapmadıklarıyla anılacaktır.

Ve Necdet ÖZEL... Halen Genelkurmay Başkanımız. Bakalım öncekiler gibi özelliğini sadece subaylar için mi gösterecek yoksa TSK'da assubayların da olduğunu kabullenerek yıllardır verilmeyen assubay haklarının verilmesi için özel bir gayret sarf ederek hakkı teslim edecek mi? TSK'nın sadece "TÜRK SUBAY KUVVETLERİ!"nden oluştuğunu benimsemiş olup olmadığına bakacağız. Ama kast uygulamalarını ordu evlerinde sadece subaylar için kaldırdığı ve mahkeme kararı olmadan keyfi olarak verilen cezalarda sadece erbaş ve erler için uygulanan "disko" cezalarıyla ilgilendiğinden, O'nun da tarafsız olmadığı anlaşılmaktadır. O da assubaylari yok saymakta, görmemektedir. Bekleyip göreceğiz!...

Hilmi ÖZKÖK. Gördüğünüz gibi hem "öz" hem de "kök" vasıfları olduğu halde assubay camiası olarak bizlere hiç bir şey verememiştir. Camia olarak olumlu yaptığı bir şeyini göremedik.

Yaşar BÜYÜKANIT. Hem "büyük" hem de "anıt" gibi vasıflarına rağmen yapacaklarıyla assubaylar onu anıtlaştıracak iken O büyüklüğünü sadece subaylar için göstermiştir. Onlar için "anıtlaşmış" olup, camia olarak bizler bu vasıflarını görememişizdir.

İlker BAŞBUĞ. Gördüğünüz gibi vasif ve özellikleri isminde toplamış biri. Hem "ilk" hem de "er". Sonra da hem "baş" hem de "buğ" yani "başbuğ".Tarihten soy ismi almış biri. Ama bizim camiamıza "yapacağım" dediği "assubay devrimleri"ni yapmadan gittiği ve sözlerinin arkasında durmadığı için bizlere ismine yakışmayacak şekilde davranan biri olarak anılacaktır.

Işık KOŞANER. Ne tarafta ne şekilde koştuğunu göremedik bilemedik. Ama bildiğimiz bir şey varsa o da assubay hakları için hiç bir yere "koşma"dığıdır. İsteseydi "koşma"sına da gerek kalmadan bir emriyle gerekeni yaptırırdı.

Değerli arkadaşlarım. Gördüğünüz gibi isimler hiç önemli değil. Kim gelirse gelsin düşünce, mantalite ve ön yargılar ile statüko mantığı değişmedikçe öğretilenler geçerli olmakta ve uygulanmaktadır.

Tüm bunlardan camia olarak çıkarmamız gereken ders; kişilerin ve isimlerin yapacaklarını beklemektense gerçek gücümüzü gösterecek birlikteliğe yönelmemiz ve sarılmamiz gerçeğini bir an önce gerçekleştirme olmalıdır.

Saygılarımla.

Ögeyi Oylayın
(19 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#2 Hüseyin ÇETİN 12-02-2012 23:01
Sayın Ahmet ÇAM'ın da söylediği gibi Genkur.Bşk.ları bizleri görmüyorlar, varlığımızı da kabullenmek istemiyorlar. 09 Eim 2010 tarihindeki mitinge daha fazla katılım olsaydı daha fazla ses getirirdik. O tarihlerde ben Karabağlar ilçesi TEMAD üyesiydim, 280 kişiye yakın üyeden 40 kişi kadar üye mitinge katıldı, yani katılım devede kulak misali. Diğer TEMAD ilçe şubelerindeki katılımda da durum aynıydı eminim. 280 üyesi olan bir TEMAD İlçesi şubesinden 40 kişi kadarı onları temsil edecek ve katılmayan 240 kişi katılanların sırtından nemalanacak.Bütün bunlar küçük hesaplar, işte biz küçük hesapların peşinde koştuğumuzdan hep kaybediyoruz. O tarihde yapılan miting bizim için kazanım değil kayıp olmuştur. Kayıbımızda katılımın azlığının yanı sıra Mustafa EROL'unda başarısızlığını unutmamak gerek. Şimdiki TEMAD Gen.Bşk. Sayın Ahmet KESER kaybettiğimiz 9 yılın umutları sizde, bir de siz bizleri hayal kırıklığına uğratmayın.
Alıntı
#1 Adilhan Şanlı 12-02-2012 22:18
Sayın Çam;
Sorunlarımızın çözümü ne İktidarda ne Gen-Kur.bşk.lıgındadır. Çözüm bizim örgütlü mücadelemizdedir.İyi planlanmış eylemlerimizdedir.Örnegin 9 Ekim mitingimizi 5 bin kişiyle degil 40 bin kişiyle yapıp Ankara'yı sallasaydık hem potansiyel oy gücümüzün hem de örgütlü gücümüzün meyvelerini toplayabilirdik.Bu eylemimizi destekleyen artçı eylemler de olmadıgı için bu zar zor gerçekleştirlen eylemimiz de saman alevi gibi söndü. Beceriksiz yönetim yüzünden bu fırsatı da böyle hoyratça harcadık. Hangi Gen-Kur.Bşk.nı olursa benim görüşüm peşin peşin olumsuzdur.Hiç bir Komutan 120 bin kişilik bir sınıfın hakları için iktidara çıkma rahatsızlıgı göstermez.Neden göstersinki? Nasılsa böylesine büyük bir kitle sessiz,uysal,kuzu kuzu uyuyor.Toplumun diger emeklilerine göre ekonomik durumu da biraz iyi.Gerisini koyuver gitsin.Kahve ve dernek köşelerinde al papazı ver kızı,"bu kırkın yarısı,bu maça kızı." Akşam da internette "Geyik paylaşımlar."İlk karşılaştıkları TEMAD üyesine de ilk sordukları "Siz bilirsinizzzz...! İntibaklarımız ne oldu yahu...! Gerçi ben birin dördüne indim,eşim de ögretmen emeklisi,yazlıgım da Çandarlı'da ama arkadaşlar için soruyorum vallahi." Ben de bu ve bu tavırdaki arkadaşlardan utanıyorum vallahi...! SİZİ TATLISU SAZANLARI SİZİ.VE SİZİ HORHORCULAR SİZİ..! Saygılarımla.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN TBMM'nin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verişinin 102. yıl dönümü ve Gaziler Günü törenlerle kutlanacaktır. Kahraman gazilerimizin, oluşan bedensel engellerinin yanında başta devletimizin mevzuatlarından kaynaklanan birçok sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Gazilerimize devletimizin yetkililerince...
Salı, 19 Eylül 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
EMPERYALİSTLERİ DİZE GETİRDİĞİMİZ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZIN 101. YILI YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine g...
Çarşamba, 30 Ağustos 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
ZAFER HAFTASI KUTLU OLSUN Osmanlı İmparatorluğunun SEVR ile parçalanmasına HAYIR diyen bir avuç kahraman ATATÜRK önderliğinde 19 Mayıs 1919 tarihinde başlattıkları kurtuluş mücadelesini 26 Ağustos 1922 yılında Afyon Kocatepe'de başlayan dünyanın takdirini kazanan bir taarruzla bozguna uğrattıkları düşmanı 30 Ağustos'ta kesin yenilgiye uğratarak ülkemizin bağımsı...
Cumartesi, 26 Ağustos 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ