İZMİR'İN AYRICALIĞINI YANSITMALIYIZ.

izmirin-isgali-kurtulusu

Değerli arkadaşlarım.

Daha önceden sizlere bildirdiğim kaza nedeniyle sonradan bel bölgemde meydana gelen rahatsızlık dolayısıyle oturma zorluğu çektim,hareket kabiliyetim kısıtlandı. Şimdi daha iyiyim ve iyiye doğru gidiyorum.

Sizlerden ve gelişen konularımızdan uzak kalmamaya gayret sarf ederek elverdiğince konuları izlemeye çalıştım. İzleyenlerin bildiği gibi İzmir'de ikamet etmekteyim. İZMİR, Ülkemizin üçüncü büyük şehri. Güzelliği ve batıya yakınlığının dışında ÇOK ÖZEL önemli bir özelliği olan güzel İZMİR'İMİZ......

Osmanlı İmparatorluğu'nun dağıtılması, parçalanması ve emperyal güçler nezaretinde bölüşülmesi aşamasında ilk İŞGALE uğrayan, istila edilen güzel İZMİR'İMİZ, aynı zamanda ülkemizin ULUSAL direncimizin ilk başladığı, düşmana ilk kurşunun atıldığı, aynı zamanda da ülkemizin İŞGAL ve İSTİLADAN kurtulduğunu yaşayan eşi olmayan TEK ŞEHİRDİR. Dünyada İŞGALİN BAŞLADIĞI VE BİTİRİLDİĞİ tek şehir olma özelliğine sahiptir.

Dünyada benzeri yoktur. Bir ülkenin İSTİLA edilmesinin başladığı ve gösterilen ULUSAL dirençle KURTULUŞA ve BAĞIMSIZLIĞA giden yolun kesiştiği ikinci bir ŞEHİR örneği yoktur.

Değerli arkadaşlarım, böyle bir şehirde yaşamak bizlere nasip olmuştur. O zaman bizlere de düşen bir takım görevlerde, böyle bir şehirde yaşamanında bir bedeli olmalıdır. Gelin bizler de İZMİR'de başlatalım, İZMİR'de de bitirelim. Aynen ülkemizin istila edildiği ve kurtarıldığı ULUSAL DİRENCİN VE KURTULUŞ SAVAŞININ sona ermesinin İZMİR'E KISMET olması gibi, İzmir'in ÖZELLİĞİNİN, GÜZELLİĞİNİN dünyada bir ilk olduğu gibi HAKLARIMIZIN alınması için ilk FİŞEĞİNİN ATILIP, NETİCE ALINANA kadar sürecek mücadelemizin MEŞALESİNİ birlikte İZMİR'de yakalım. Bu şehre yakışanı yapalım.

Bunun için önce TEMAD şemsiyesi altında bir araya gelelim. Neler yapacağımızı belirleyelim. Yapacaklarımızı kararlaştırdıktan sonra HAKLARIMIZIN savunucusu konumunda olan ORG sitemizde bunları tüm ülke sathında arkadaşlarımıza anlatalım. TEMAD İL BAŞKANLIĞIMIZ İLÇE BAŞKANLIKLARIYLA KOORDİNE KURARAK birlik beraberliği pekiştirecek, dayanışmayı arttıracak çalışmalarda yardımcı olsun. Bizler de yanlarında olalım teşvik edelim.

İzmir olarak bugüne kadar yaptıklarımızdan daha fazlasını, daha iyisini yapacak durum ve konumumuz vardır. Bu KAÇINILMAZ SONU ÇABUKLAŞTIRMAK HAKKIMIZDIR, HAKKIMIZI ALANA KADAR MÜCADELEMİZ DE SÜRECEKTİR. Yeter ki, BİR olalım, BİZ olalım.

Haklarımızın verilmesi için başkalarının KARARINI ve ONAYINI beklemenin ZAMANI ÇOKTAN GEÇTİ. Bildiğiniz gibi T.C. devletinin en üst makamında bulunan yetkililer AÇIKÇA söz verdikleri halde kişilik ve makam olarak güvenilmeyeceklerini göstererek yıllardır ALDATILDIK, OYALANDIK KANDIRILDIK. Haklarımızı başkalarının vermesini beklemek yerine GÜCÜMÜZÜ, VARLIĞIMIZI gösterme ve ispat etme günü HÂLÂ GELMEDİ Mİ? NEYİ BEKLİYORUZ?

Saygılarımla.

Ögeyi Oylayın
(14 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#5 Mithat Türetken 22-01-2012 13:25
Sn. Çam, geçmiş olsun dileklerimle acil şifalar dilerim.
Alıntı
#4 Orhan ORHUN 15-01-2012 14:51
Kaleminiz uyku halinde olan camiamıza dilerim ışık tutar. Geçmiş olsun, acil şifalar dileğiyle Sayın ÇAM.
Alıntı
#3 Adilhan Şanlı 14-01-2012 22:57
Degerli Meslektaşım;
Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum Anamur'dan.
Bire bir hangi meslektaşımızla konuşsanız yukardaki yazınızın altına imzasını çekinmeden koyar.Ama örgütlü mücadele,birlikte hareket,sınıfsal eylem denince arkasını dönüp uzaklaşır.Ben bunun birinci nedeni olarak 12 Eylül'ün bütün toplumumuzu oldugu gibi bizim de birlikte hareket etme refleksimizi dumura ugratmasıdır sanıyorum.İkinci neden ise sınıf bilincimizin yeteri kadar gelişmiş olmamasıdır. 9.Ekim'de yasal bir eylem yapıyoruz yasal haklarımızın verilmesi için iktidarı ve Gen.Kur.uyarmak için. Ama 120 bin emekli meslektaşımızdan ancak 5 bin kişi Ankara'ya gelebiliyor. Temad Şubelerimizi bu güzel çagrınız etrafında toparlayabilir misiniz bilemiyorum, ama ben yürekten destekliyorum gerçekleşmesini.Çünkü Şubelerin de üyeler üzerindeki etkinligi nereye kadardır bilemiyorum. Belki şu yapılabilir. İzmir İl Bşk.lıgında Şb.Bşk.ları ile bir ön görüşme yapılıp alınacak kararlar etkin bir şekilde uygulamaya koyulabilir.Yani ne olursa olsun bu Genel Başkanlık ve İzmir il Bşk.lıgı koordinasyonu ile ama mutlaka üyeleri ikna edecek güzel ve dogru projelelerle başlamalı. Bütün site ve devre sayfalarını dışlamadan,desteklerini isteyerek.Çok güzel olur Sayın ÇAM. Hem de çok güzel.Umarım bu kutsal birleşme İzmir'de gerçekleşir.Biz de başarıya destek verdigimiz için onur duyarız taşradan.Saygılarımla...
Alıntı
#2 ibrahim 14-01-2012 15:07
Sayın ÇAM,geçmiş olsun, hoşgeldiniz, dileklerinize katılıyorum, henüz o ışık bize çok uzak,elini taşın altına koyan ender meslektaşlarımızdan biri olan Sn.İsmail TURAN'ın yanında kaç kişi bulundu ki; mücadele birlikte yapılır bireysel olmaz,o birlikteliği sağlayacak lidere ihtiyaç var.Saygılarımla.
Alıntı
#1 Elbirce 13-01-2012 23:10
Öncelikle, geçirmiş olduğunuz rahatsızlıktan dolayı geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İsyanınıza da aynen katılıyorum. İzmir'i de bu işin en yakışan şehri olarak görüyorum.
Saygılar...
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN TBMM'nin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verişinin 102. yıl dönümü ve Gaziler Günü törenlerle kutlanacaktır. Kahraman gazilerimizin, oluşan bedensel engellerinin yanında başta devletimizin mevzuatlarından kaynaklanan birçok sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Gazilerimize devletimizin yetkililerince...
Salı, 19 Eylül 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
EMPERYALİSTLERİ DİZE GETİRDİĞİMİZ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZIN 101. YILI YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine g...
Çarşamba, 30 Ağustos 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
ZAFER HAFTASI KUTLU OLSUN Osmanlı İmparatorluğunun SEVR ile parçalanmasına HAYIR diyen bir avuç kahraman ATATÜRK önderliğinde 19 Mayıs 1919 tarihinde başlattıkları kurtuluş mücadelesini 26 Ağustos 1922 yılında Afyon Kocatepe'de başlayan dünyanın takdirini kazanan bir taarruzla bozguna uğrattıkları düşmanı 30 Ağustos'ta kesin yenilgiye uğratarak ülkemizin bağımsı...
Cumartesi, 26 Ağustos 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ