HAK ARAMANIN KAZANCI VE BEDELİ

yardim-eli

Değerli Meslektaşlarımın ve Sn.TEMAD Gn.Mrk.Yönetimi'nin dikkatine:

Malumunuz olduğu gibi OYAK konusundaki haklı taleplerimizi içeren davamız iç hukuk yolları tükendiği için AİHM taşınmıştır. Fiili hizmet zamları ve intibaklar konusundaki davamız temyiz safhasındadır.

KAZANDIĞIM TAKDİRDE;
 • 1 milyondan fazla sivil memur  emeklileriyle ve  emekli Astsubaylarla hak sahiplerinin fiili hizmet süreleri aylık bağlanma göstergelerine yansıtılıp bunu sonucu olarak  aylıkları  her ay 75 ile 500 lira arasında artacaktır.
 • Bu hak sahipleri dava başlangıcından itibaren geçmiş 5 yıllık birikmiş haklarını da ayrıca alacaklardır.
TEMAD Genel Başkanlığı'nın kazancı;
 • TEMAD Genel Başkanlığı tarihinde ilk defa büyük bir başarı ile ekonomik sorunlarımızından  önemli bir konunun halledilmesinin onurunu ve  assubayların güvenleri ile  saygınlıklarını  kazanacaktır
 • 1 milyondan fazla sivil ve emekli astsubaydan en az 50 bin kişinin, TEMAD ın devam ettireceği hukuki sürece katılma ihtimali yüksektir. TEMAD üyesi olmayan, üye olup aidatlarını muntazam ödemeyen emekli Astsubayların aidatlarını ödemesi sivil emeklilerin de ortalama 50 lira bağış yapması yada fahri üye olmasıyla TEMAD en az 2.5 tirilyon liralık maddi kazanca sahip olacaktır.
 • TEMAD yeni aktif üyeleriyle ve büyük mali gücü sayesinde çok güçlü bir Sivil Toplum Kuruluşu olacaktır.
DAVAYI KAYBETTİĞİM TAKDİRDE;

2011 yılı resmi tarifesine göre, Birinci safhada;

 • İş mahkemesindeki ret edilen dava nedeniyle  karşı tarafa ödenecek avukatlık bedeli 550 lira,
 • Yargıtay Hukuk Dairesinde kaybedildiği takdirde, karşı tarafa ödenecek avukatlık bedeli 2200 lira+ duruşma bedeli 825 lira olmak üzere 3025 lira,

İkinci safhada;

 • Tekrar İş Mahkemesinde görülecek davada, mahkeme kararında direnerek kaybettiğim takdirde karşı tarafın avukatlık bedeli 550 lira,
 • Benim lehime bozması halinde kaştı taraf temyiz edeceğinden ikinci defa Yargıtay da kaybedersem ayrıca ödeyeceğim 2200+ 825= 3025 lira,

Üçüncü safhada;

 • Yargıtay Genel Kurulunda yapılacak temyiz davası için 3025 lira,
 • Her biri için dava açma ve temyiz etme harcı olarak en az 1000 lira,
 • Olmak üzere en az 11.000 lira (11 Milyar) masrafımız  doğacaktır.

Sayın arkadaşlarım, bundan sonraki iş mahkemesinde bir sefer dava görülecek olsa bile resmi vezne alındısı ve avukat ücreti olarak masraflar 8.000 liradan (8 milyar) aşağı düşmeyecektir.

Dava dilekçesini hazırlama, Ankara gidiş dönüş masrafları ile fiziki yorgunluk ve ruhi stresten hiç çekinmiyorum ve severek katlanmaya hazırım.

TEKLİFİM
Davanın kazanılmasıyla TEMAD yukarıda arz ettiğim maddi ve manevi kazancı sağlayacaktır. Kazancın sağlanabilmesi için elin taşın altına sokularak risk alınması şarttır. Her safhanın başında, kaybedilmesi halinde TEMAD yönetimi bu miktarı karşılama taahhüdünde bulunmalıdır.

Önceki TEMAD yönetimi destek olmadığı için hiç bir katılım payı da talep etmedim. OYAK davasının sürecindeki maddi ve manevi harcamaları kişisel olarak karşıladım dava ve karar düzeltme talepleri ile ilgili tazminat ve avukat ücretini talep etmememe rağmen  www.emekliassubaylar.org sitesi üyelerinin desteği ile karşılanmıştır.

İş Mahkemesi tarafından ret edilen Fiili Hizmet Zamları ve İntibaklarla ilgili davanın temyiz sürecinde TEMAD yönetiminin destek sözü vermeleri üzerine bu talebimi kendilerine iletiyorum.

İş Mahkemesindeki davada bilirkişi raporuna itirazımdaki taleplerim değerlendirilmediği için dava ret edilmiştir. Temyiz sürecinde davanın lehimize olacağı inancındayım. Ancak hiçbir dava sonucu kesin belirlenemeyeceğinden kaybetmemiz halinde mahkemelere ödenecek dava ve karşı taraf avukat giderlerini TEMAD Gn.Mrk.Yönetimi karşılamayı taahhüt edeceğini 14 ARALIK 2011 Çarşamba mesai bitimine kadar bildirmesi halinde temyiz dilekçemi sunacağım. Aksi halde takdir edersiniz ki bu gideri kişisel olarak karşılamam mümkün değildir.

Konuyu takdirlerinize sunuyorum.Sevgi ve saygılarımla.

NOT: Temyiz süresi 16 Aralık 2011 tarihinde sona erecektir

Saygıdeğer Meslektaşlarımız;

Haksızlıklar karşısında sessiz kalmak haksızlık kadar suçtur! Sn.İsmail TURAN haklarımızın hukukta aranması konusunda büyük bir özveri göstermektedir. Size daha önce yapılan bilgilendirme ile davanın gerekçeleri ve ret edilme sebepleri belirtilmiştir.

TEMYİZ sürecinde TEMAD yönetimi gerekli maddi desteği sağlayacağını taahhüt edebilmesi halinde biz derneğimize katkı için davadan önce bir kampanya ile maddi destek sağlayabiliriz. Davanın kazanılması halinde ise bu destek başka bir mücadelemizde kullanılabilir. Site yönetimi ve üyeleri olarak haklarımızın ve onurumuzun korunmasında kararlıyız ve her türlü desteğe hazırız.

Saygılarımızla.

SİTE YÖNETİMİ

Ögeyi Oylayın
(34 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#23 Mustafa SEZEK 19-06-2012 18:19
Bu konuda bana düşen, düşecek görev, bedel HEPSİNE HAZIRIM
Yolun açık şansın bol olsun.
Dualarımız ve maddi manevi desteklerimiz seninle.
Alıntı
#22 nedim ŞEKER 03-05-2012 19:42
Arkadaşlar hak verilmez alınır. Mustafa EROL başkan dönemi Meclis kapısında basın açıklaması yapılacak oldu çok az kişi katıldığından medyada yer almadı.Şımdi birlik zamanı sorunlarımızı dile getirdiği için yeni yönetime ve sesimizi duyuran medya kuruluşlarına teşekkür ederim. Gerekirse büyük bir miting yapalım katılmaya hazırım, saygılarımla.
Alıntı
#21 metin ayan 16-12-2011 00:40
SN. BÜYÜĞÜMÜZÜN HER ZAMAN YANINDAYIZ ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ ELBETTE, TEMAD KATILSIN KATILMASIN,SAYGILAR.
Alıntı
#20 HüseyinM 15-12-2011 20:55
Havanda su dövmenin vakti çoktan geçmiştir. Zaman hak arama , mücadele verme zamanıdır. Eğer dava açamıyorsak, çeşitli platformlarda hakkımızı almak adına birşey yapamıyorsak bile yapacağımız birşey vardır mutlaka, o da bize önderlik eden değerli büyüklerimize destek olmak. Bunun için büyük bir engel olduğunu düşünmüyorum. Hukuk mücadelenizde maddi olarak yanınızdayım sayın komutanım.
Alıntı
#19 Elbirce 15-12-2011 11:49
Bugüne kadar hiç görmedğim, belki bundan sonra da hiç görmeyeceğim değerli büyüğüm İsmail Turan; siz, bu savaşın sembolü haline geldiniz. Fotoğrafınızdaki tertemiz ifadede, aynı zamanda tuttuğunu koparan bir azim görünüyor. Önderliğimizi yaptığınız bu davaya, TEMAD destek vermezse, erken fiyasko olacak. Umarım, bir yolunu bulurlar. Şahsım adına, "hep destek, tam destek" diyenlerdenim.
Saygılarımla...
Alıntı
#18 Erdal Günşer 15-12-2011 11:48
Ben de görevimi yerine getireceğim. Saygılarımla...
Alıntı
#17 kavurgali 15-12-2011 10:40
Sayın İsmail TURAN abimizin camiamız adına vermekte olduğu mücadelede üzerimize düşen görevi yapmaya hazır olduğumu belirtir saygılar sunarım.

Üzeyir YÜZBAŞIOĞLU
Alıntı
#16 Osman Ada 14-12-2011 23:41
Sn.İsmail Turan büyüğümüzün açtığı OYAK davasının mürekkebi kurumadan bizler için ikinci davayı açtı Denizli Ankara arası mekik dokuyor Temad tüzüğünde yok düşüncesi ile direkt destek vermezse bile kişisel desteğini esirgemiyeceğini umuyorum çok şükür bizi engellemeye çalışacak M.E ekibi yönetimde yok.
İbrahim Üstünkaya kardeşim 100 lira verecek 100 kişi çıkaramıyorsak yazıklar olsun demiş yazının altına yorum yapıp desteğimizi bile bildirmekten çekiniyoruz mangalda kül bırakmayıp ortalıkta görünmeyenlere rağmen kimse merak etmesin biz bu parayı toplarız buna eminim zaten topluyamıyorsak hiç mücadele etmeyip verilen sadakalarla yetinelim. Sağlıklı günler dilerim
Alıntı
#15 yasarcakan 14-12-2011 22:17
Cesur yürek sayın büyüğümüze destek olmalıyız.Daha önce olduğu gibi destek hep destek.BİZ DEMEK CESARET İSTER.
Saygılar bizden..
Alıntı
#14 Mithat Türetken 14-12-2011 19:04
Değerli Arkadaşlarım gibi ben de maddi manevi ne tür destek lazım ise Sn. Turan kardeşimizin yanındayım.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN TBMM'nin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verişinin 102. yıl dönümü ve Gaziler Günü törenlerle kutlanacaktır. Kahraman gazilerimizin, oluşan bedensel engellerinin yanında başta devletimizin mevzuatlarından kaynaklanan birçok sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Gazilerimize devletimizin yetkililerince...
Salı, 19 Eylül 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
EMPERYALİSTLERİ DİZE GETİRDİĞİMİZ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZIN 101. YILI YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine g...
Çarşamba, 30 Ağustos 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
ZAFER HAFTASI KUTLU OLSUN Osmanlı İmparatorluğunun SEVR ile parçalanmasına HAYIR diyen bir avuç kahraman ATATÜRK önderliğinde 19 Mayıs 1919 tarihinde başlattıkları kurtuluş mücadelesini 26 Ağustos 1922 yılında Afyon Kocatepe'de başlayan dünyanın takdirini kazanan bir taarruzla bozguna uğrattıkları düşmanı 30 Ağustos'ta kesin yenilgiye uğratarak ülkemizin bağımsı...
Cumartesi, 26 Ağustos 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ