×

Uyarı

JUser: :_load: 6532 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

Oyun yine sahnede.

Sızdırmalar, bilgi kırıntıları, kafa karıştırmalar...

Net bir açıklama yok!

Başbakan meydanlardan "makam ve görev tazminatı vereceğiz " diye haykırıyor,

Cumhurbaşkanı "İsterlerse havyar bile vereceksiniz" diyor,

Genelkurmay Başkanlığı " çalışıyoruz, torba da çıkacak" diyor,

Sonuç yine hüsran!

Neymiş?

"1 inci derecede olan kd.bşçvş., kad.kd.bşçvş. ve 2.kad.kd.bşçvş. rütbe ve ünvanında bulunan muvazzaf emekli personel kişi sayısının çok fazla olmasından dolayı,  mali açıdan ve maliyet açısından devlete fazla yük getirdiğinden,  kademeli olarak (20-21-22-23-24 yıl ) tazminat verme durumları varmış. Teknik ayrıntı çalışması da bu deniyor"

Bilmem kaç milyon dolara stat yapılırken maliyet ne oluyor?

Suriyelilere verilen yardımın maliyeti ne oluyor?

Onlarda maliyet hesabı yapılmıyor da, her gün Sur'da Nusaybin'de İdil'de, Yüksekova'da ölen assubaya verilen üç kuruşun mu maliyet hesabı yapılıyor?

Ayıptır, günahtır yazıktır, utanmazlıktır!

Bir subaya,  kıstas koymadan belirli rütbeye geldiğinde ödenen tazminat, assubaylara gelince bir sürü kıstas, maliyet analizleri önümüze konuyor!

Yok efendim 24 yıl bilfiil çalışma,

 II. Kad.Kd. Bçvş.  rütbesinde olma,

ve 1/4,  Derece -kademede olunması gibi şartları olacakmış!

Daha önce yazmıştım;

Bir subay, 20 yılda yarbay olması gerekirken, erken terfi, Komkarsu, Kurmaylık vb. durumlarla  16-17, yılda yarbay olmakta ve tazminat almaktadır.

Yani subaylara  "bilfiil hizmet şu kadar hizmet yapacaksın" şartı  aranmadan, belli bir rütbeye gelince  tazminat ödenmektedir.

Assubaylarda, tazminat ödenmesi için;  assubaylığın son rütbesi olan II. Kad. Kd. Bçvş. rütbesi aranırken,  subaylara, subaylığın son rütbesi olan Orgenerallik  hadi onu geçtik, albaylık şartı bile aranmamaktadır.

Yine subaylarda tazminat ödemek için herhangi bir derece kademe şartı da bulunmamaktadır.

Mesela  binbaşılıktan yarbaylığa geçen bir subay,  çalışmadan bir kademe alıyor, maaşı artıyor?

Başka hangi meslekte böyle bir durum var?

Bunları yaparken tık yok, maliyet hesabı yok  ama assubaya gelince Bir tek Ankara'nın etrafında 10 tur attırmadığınız kalıyor!

 

Sur'da, Nusaybin'de, Yüksekova'da şehit olan assubayın eşine, "kusura bakmayın eşiniz 24 yılı doldurmamıştı", veya "eşiniz 2. Kad. Kıd. Bçvş. değildi", yahut "eşiniz 1/4 de değil"  diyerek tazminat ödemeyecek misiniz?  

 

Biraz vicdan ve insaf...

Bu şekilde çıkacak tazminat yarardan çok zarar verir! Kaş yapalım derken göz çıkarırsınız!

Tazminatlar böyle çıkarsa kimse bunu başarı diye yutturmaya kalkmasın, hele ki baş küfürbaz ve ağababası başarı diye ortalıkta hiç dolaşmasın! Şu anda sadece tazminat ve  9/2 konusuna odaklanması gerekn bu arkadaşlar, yine bir şey çıksa da camimıza başarı diye yuttursak derdindeler. Herkesin gidip görüşebileceği bir kaç milletvekili ile resim çektirip, çalışıyoruz gibi uyuytma politikalarının derdindeler. 

Onlar, lüks ofislerinde, 5-6 tane cep telefonu  ticari faaliyetlerine devam etsinler!  Nasıl olsa bu işlerle uğraşanlar var,

Tatiller, ballı yurtdışı geziler geziler, ticaret vs. varken,  ne gerek var keyiflerini bozmaya! 

İntibak da intibak deniyor? Birinci derecedekilere intibak ne kazandırdı?

1/1, 1/2, 1/3 ve 1/4 de olanlara intibakın ne faydası oldu?

Şimdi tazminatta da 1'inci derecenin altındakiler ile  1/1, 1/2, 1/3'de bulunanlara bir şey yok. Bol temiz hava ve bir bardak soğuk su var!

Afiyet olsun.  

 

YAZARIMIZIN TAZMİNATLAR KONUSUNDAKİ YAZISINI OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ...


YAZARIMIZI TAKİP ETMEK İÇİN;
 

FACEBOOK :https://www.facebook.com/dedeersel.aksu.1


TWITTER: https://twitter.com/DedeErselAksu

Ögeyi Oylayın
(38 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#2 AYHAN 12-04-2016 19:58
intibak yasası ile 2nci derece lise mezunu bire çıktı 400 lira maaşı arttı 1nci derece 1/4 oldu 400 lira tazminattan maaşı artacak 3teki lise mezunu ile 2/1 yüksek okul mezunu tek kuruş faydalanmamıştır. Adaletsizliği yapanlara ve Temad yönetimine bu vebali Allah inşallah soracaktır.
Alıntı
#1 Ersen Gürpınar 12-04-2016 17:07
Vaatler açıklandığı zaman TEMAD yönetimine 40 yılda bir ele geçen fırsat kaçmasın, muhataplarınızla görüşemiyorsanız şubelerden bir heyet oluşturulsun dedik, Bay Kibir Ahmet KESER 9/2'yi intibakları,tazminatları torbada keklik Genelkurmay başarımızı sahiplendi,rol çaldı Genelkurmayı devre dışı bıraktık açıklamaları ile şubelere müjdeye koşup emeği olmayan başarıyı sahiplenmeye çalıştı,sonuç? 9/2 Adaletsizliği yüzünden binlerce mağdur ve tazminatlarda kabul edilemez teklifler TEMAD Gn.Mrk. yönetiminin umurunda değil, peki şubelerimiz ve yönetim yalakaları hâlâ bu aymazlığa seyirci kalıp alkışlayacak mısınız?
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN TBMM'nin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verişinin 102. yıl dönümü ve Gaziler Günü törenlerle kutlanacaktır. Kahraman gazilerimizin, oluşan bedensel engellerinin yanında başta devletimizin mevzuatlarından kaynaklanan birçok sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Gazilerimize devletimizin yetkililerince...
Salı, 19 Eylül 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
EMPERYALİSTLERİ DİZE GETİRDİĞİMİZ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZIN 101. YILI YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine g...
Çarşamba, 30 Ağustos 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
ZAFER HAFTASI KUTLU OLSUN Osmanlı İmparatorluğunun SEVR ile parçalanmasına HAYIR diyen bir avuç kahraman ATATÜRK önderliğinde 19 Mayıs 1919 tarihinde başlattıkları kurtuluş mücadelesini 26 Ağustos 1922 yılında Afyon Kocatepe'de başlayan dünyanın takdirini kazanan bir taarruzla bozguna uğrattıkları düşmanı 30 Ağustos'ta kesin yenilgiye uğratarak ülkemizin bağımsı...
Cumartesi, 26 Ağustos 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ