ÖZÜRÜN KABAHATİNDEN BÜYÜK...

pardon

Saygıdeğer Arkadaşlarım,

Genel Merkez seçimleri yaklaştı ateş bacayı, korku dağları sardı ya TEMAD Genel Merkezi (Muhtemelen Sayın Başkan) bir açıklama yapmış ki, ilk öğretimdeki çocuklar kaleme alsaydı daha anlaşılır bir ifade olurdu!...

Bu ibret belgesini okumuşsunuzdur. Ne diyor açıklama da? Özetle;

  • GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULUNUN YAPTIĞI ÇALIŞMALARI BİLEN, FAKAT BUNA KARŞI ÇIKARAK KARALAMAYA ÇALIŞANLAR...

Hangi başarı, hangi çalışma? Demogojiyi bırakın, bir tek başarı örneği verin, bu topluma 9 yıldır ne kazandırdınız?..

  • Herkesin TEMAD'a yardımcı olması gerekiyormuş ancak yardımcı olma çabasındakiler egolarını tatmin ediyormuş.

Bu suçlamayı aynaya bakarak mı yaptınız? Assubayın derecesini, kademesini, ticari faaliyeti, hâttâ koşarak gittiğiniz yurt dışı seyahatleri kimlerin sayesinde öğrendiniz? Bu toplumun sesini kim duyurdu? El insaf... Lokal zihniyeti ile ego tatmin edenlerle sizin yapmanız gereken asıl mücadeleyi yapanlara laf söylerken biraz olsun vicdanınız sızlamıyor mu?

Birkaç örnek vermek gerekirse;

Başbakanlık, Genelkurmay, MSB, Kuvvet Komutanlıkları, Milletvekilleri, Siyasi Partiler, TBMM Dilekçe Komisyonu’na kampanyaları muhalif dedikleriniz düzenlemediler mi? Basını bunlar bilgilendirmedi mi? Assubaya yazılı ve görsel medyada yapılan hakaretlere bunlar tepki gösterip dava açmadılar mı? Anayasal haklarımız için hukuksal davaları esasen derneğimizin açması gerekirken hiç sıkılıp utanmadan kırıkçı,çıkıkçı diyerek nitelendirdiğiniz onur mücadelesi veren bir büyüğümüz birçok konuda hukuksal mücadele vermiyorlar mı? Bu nasıl aymazlıktır ki mesnetsiz suçluyorsunuz?..

  • EMİR KOMUTA ZİNCİRİ ALTINDAYKEN BENLİĞİNİ İSPAT EDEMEYENLER EMEKLİ OLDUKTAN SONRA KENDİLERİNE GELENLER BENLİĞİNİ SONRADAN KAZANMAYA ÇALIŞAN AZ MİKTARDAKİ MENSUPLAR SINIRSIZ DAVRANIŞLARLA BAŞARISIZLIĞIN HİSSEDARLARI OLMAYA DEVAM EDİYORLAR.

Hayret! Başarısızlığınızı diliniz dolaşıp kabul etmişsiniz… Muhalif damgası vurduğunuz bu fedakar arkadaşlarımız benliğini ispat edememiş olsalardı emekli olduktan sonra da “Postalımızı giydik, emir bekliyoruz komutanım” diye Genelkurmay’a yazarlardı...

Yazıya anlam katmak için kullandıkları 5N 1K ilkesini bile bilmeyenler, muhalefete saygı duyduklarını belirtiyorlar…

Dün kendilerine karşı çıkan, bugün yönetimle flört eden ilkesizler muhalefet görüntüsü altındaki toplumu bölmek isteyenlerdir! Siz neden bahsediyorsunuz? Gerçek bir STK olup gerçek anlamda iyi niyetle kişisel çıkarlarınızı düşünmeden hareket etseydiniz size maddi ve manevi açıdan destekte bulunan, muhalefet dediklerinizle gönül birliği içinde mücadele ederdiniz…

  • TEMAD’I BU KADAR DÜŞÜNÜYORSANIZ, HANGİNİZ ARACINIZI VEYA DASK’INIZI TEMAD SİGORTAYA YAPTIRDINIZ?
Zamanında size maddi ve manevi destekte bulunan toplum bu başkan ve yönetimlerinden umudunu kesmiştir, güveni kalmamıştır! Katkılarının mücadeleye harcanmayacağına inanmaktadırlar. Bunu da mı göremiyorsunuz?
  • TEMAD’I ELEŞTİRENLER YA ÜYE OLMAMIŞ, YILLIK … PARASINDAN KAÇANLAR YA DA YÖNETİMLERİN ALDIĞI KARARLARLA ÜYELİKTEN ÇIKARILANLAR. BİZLER HANGİ ARKADAŞLARIMIZIN ÜYELİKTEN ÇIKARILDIĞINI HİÇ BİR ŞEKİLDE YAYIMLAMIYORUZ VEYA DUYURMUYORUZ.

Siz TEMAD’a yeni üye kazandırma gayretinde değilsiniz. Ankara’da hâlâ şube açılmasına niçin izin vermiyorsunuz? Endişeniz mi var? Sizin assubay sorunları ile ilginiz yok, ihraçları açıklayamazsınız; çünkü hepsi hukuksuz ihraçlardır!.. Örneğin Sayın Gürpınar’ı neden ihraç ettiniz? Mitinge katılmadı diye! Oysa siz bazı yöneticilerin eşleri Ankara’dan mitinge katılmazken o arkadaşımız eşi ile mitinge katıldı…

Birisi kuyuya taş atar kırk kişi çıkaramaz misali… “Ben hukuksuz ihraç ederim, onlar haklarını arayıncaya kadar atı alan Üsküdar’ı geçer” düşüncesinde misiniz? Sonra birlikten beraberlikten bahsediyorsunuz…

OYAK’ın AİHM davasını genel sekreter ve birkaç kişinin OYAK şirketlerine atanması uğruna tehlikeye atmadınız mı? Dava dilekçesini yayınlayın, toplumla paylaşın diye sayısız çağrılarımıza sessiz kalıp niçin ısrarla yayınlamıyorsunuz? Dava konusundaki gelişmeleri niçin paylaşmıyorsunuz?

Danıştay’ın 631 SKHK iptaline rağmen bu ve diğer haklarımız konusunda dava açmadınız! Dava açmak isteyenleri engellemediniz mi?

Assubayların bir milyon oyunu kişisel hesaplarınız uğruna heba ettiniz. Lafı bırakın, somut olarak bu topluma 9 yıldır verdiğiniz bir şey varsa onu belirtin. İftiralarla, mesnetsiz suçlamalarla kendinizi aklayamazsınız… Bu topluma zarar verenler varsa hukukçularınız orada ne iş yapıyor? Dava açsınlar! İbret olsun…

Siz bu topluma hiçbir şey vermediniz, hâttâ bir çok konuda mücadele önünde engel oldunuz. Biraz sağduyunuz ve saygınız varsa boşa harcadığınız bunca yıllar için bu toplumdan özür dileyin ve lütfen yeniden aday olmayınız…

Adaylık deyince aklıma gelen son bir hatırlatma mı yoksa uyarı mı ne derseniz deyin belirtmeden geçemeyeceğim. Büyük Genel Kurul Toplantısının yapılmasına 45 günden az bir zaman kalmasına rağmen genel merkezden bu konuda hâlâ tıs yok! Dernek tüzüğümüzün seçimlerle ilgisi maddesi ;

GENEL KURULLARIN OLAĞAN TOPLANMA ZAMANI VE YERİ: “MADDE 19. Dernek ve Şube Genel Kurul Toplantıları dernek Genel Merkezi ve Şube Merkezlerinin bulunduğu yerde 3 yılda bir olmak üzere ; şubeler Haziran ayına kadar, Genel Merkez Büyük Genel Kurul toplantısı Kasım ayına kadar yapılır. Zorunlu hallerde bu tarihler bir ay sonraya alınabilir.”

der. Hukuka uygun seçim yapılacaksa mutlaka Kasım ayına kadar (31 Ekim son!) yapılmalıdır. Her ne kadar "zorunlu haller" (Tabii afet, savaş, vb.) açık olarak belirtilmese de 1 ay ertelenmeyi gerektirebilecek, kabul edilebilir “zorunlu hâl” oluşmadan 2008 yılında yapıldığı gibi kasım ayında yapılırsa o da hukuksuz bir seçim olur !.. Bu kez kol kırılıp yen içinde kalmayabilir! Benden hatırlatması...

Assubay onur mücadelesine emek veren tüm arkadaşlarımı saygıyla selamlıyorum…

Ögeyi Oylayın
(15 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#7 Erdal Günşer 20-09-2011 15:12
TEMAD GENEL MERKEZ başlıklı olarak TEMAD mesaj panosunda yayınlanan yazı aslında üyeler için bir şanstır.
Ben bu seçimler için bu yönetime karşı şu sloganı benimsiyorum.
" Cehalete ve menfaatçiliğe hayır. Yaşasın!.. Assubay hakları için mücadele eden, kalbi bu meslek için çarpan vefakar ve cefakar emekli assubaylar."
Saygılarımla...
Alıntı
#6 Hüseyin ÇETİN 18-09-2011 18:14
Herkes seçimle veya görevlendirme ile başkan olabilir, yoldan geçen sıradan bir vatandaş bile başkan olabilir, ancak herkes başkanlık yapamaz, iyi bir başkanda, liderlik ruhu olmalıdır, içinde onur mücadelesi olmalıdır, kişisel ikbal peşinde koşmamalıdır, OYAK hakkında AİHM açmış olduğu dava hakkında üyelerini ( zümresini ) bilgilendirmelidir, engizisyon mahkemesi kanunlarını aratmayan tüzüğünü yenilemedir, adil olmalıdır, yalan söylememelidir vs. vs. saymakla bitmez. Size soruyorum Sayın Mustafa EROL, başkanda bulunması gereken vasıflardan hangisi sizde var? Zahmet etmeyin ben cevap vereyim, hiçbiri... Siz konu mankeni gibi generallerle fotoğraf çektirmekten başka ne iş yaparsınız? Daha fazla beddua almadan onurluca istifa edin.
Alıntı
#5 nevzat demir 18-09-2011 13:12
Bu yönetim görevde olduğu sürece bu Temad denen ENGİZİSYON mahkemesine üye olmayacağım...
Alıntı
#4 Orhan ORHUN 18-09-2011 02:43
TEMAD başkanı sosyo-kültürel yönden yeterli değil, 87 şube ve mazlum Assubay toplumun sorumluluğunu da taşıyamaz,derhal istifa etmelidir.
Alıntı
#3 Hüseyin ÇETİN 18-09-2011 01:09
Sayın ATILGAN kaleminize sağlık, 9 yıldır başarısızlığa imza atan Sayın Mustafa EROL ve ekibinden daha iyisi bulunamazdı. Bu ekipde sanırım bir algılama sorunu var, başarısızlıklarını başarı olarak görüyorlar.
Güzel türkçemizde " MOSTRA " kelimesi vardır, bu kelimenin bir çok anlamı vardır anlamlarından bizi ilgilendiren bir kaçı; " Örnek, göstermelik, model "dir. Bu anlam birileri için tam yerindedir. Ankara'da mostra misali oturanlar biraz onurlu davranarak istifa etsinler.
Sayın Ersen GÜRPINAR'ı mitinge eşi ile katıldığı halde ihraç eden bu zihniyet beni de İzmir'de üyesi olduğum Temad İlçesi Şubesinden istifa ettiğim halde bunu hazmedemeyen başkan tarafından 6 ay uzaklaştırma cezası verildi, bununla da yetinmeyerek hakkımda TEMAD gen.Bşk.lığına yazı yazmış ve ENGİZİSYON mahkemelerini aratmayan Gen.Mrk.Disiplin Kurulu 3 yıl uzaklaştırma verdi. Mahkemeye dava açacaktım ancak karşımdakilere baktım dengim olmadığını gördüm, benim içimdeki onur mücadelesinin binde biri bile onlarda yok. Sayelerinde toplum nezdinde saygınlığımız kalmadı, yazıklar olsun bu insanlara.
Alıntı
#2 Ersen Gürpınar 17-09-2011 19:24
Sn.Atılgan, tüm nezaket kurallarını zorlayarak yazdığınızı tahmin ediyorum; çünkü bu yazıya onların anlayacağı dilden yanıt vermek gerekirdi. Bunların tek düşüncesi kişisel hesaptır, ne söyleseniz anlamazlar işlerine gelmez, tek yaptıkları birilerini suçlayıp zeytin yağı gibi üste çıkmaktır. Bizler hiç olmazsa özveri ile mücadeleye destek oluyoruz kişisel hesaplar peşinde değiliz, yazık assubaylar böyle bir yönetime layık değiller, inşallah delegelerimiz bu statüko ve postal zihniyetine vize vermez. Sağduyulu,kararlı,bilgili kişisel çıkar peşinde olmayan yönetimlerle el ele gönül gönüle haklarımız alırız.
Alıntı
#1 atilla abaylı 17-09-2011 18:25
Böyle bir yazıya imza koymak sadece genel başkanımızdan beklenirdi. Vay be dokuz yıldır neler neler yapmış da bizlerin haberi olmamış.Tarih kendisini ve ekibini hiç bir zaman affetmeyecektir .!
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN TBMM'nin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verişinin 102. yıl dönümü ve Gaziler Günü törenlerle kutlanacaktır. Kahraman gazilerimizin, oluşan bedensel engellerinin yanında başta devletimizin mevzuatlarından kaynaklanan birçok sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Gazilerimize devletimizin yetkililerince...
Salı, 19 Eylül 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
EMPERYALİSTLERİ DİZE GETİRDİĞİMİZ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZIN 101. YILI YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine g...
Çarşamba, 30 Ağustos 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
ZAFER HAFTASI KUTLU OLSUN Osmanlı İmparatorluğunun SEVR ile parçalanmasına HAYIR diyen bir avuç kahraman ATATÜRK önderliğinde 19 Mayıs 1919 tarihinde başlattıkları kurtuluş mücadelesini 26 Ağustos 1922 yılında Afyon Kocatepe'de başlayan dünyanın takdirini kazanan bir taarruzla bozguna uğrattıkları düşmanı 30 Ağustos'ta kesin yenilgiye uğratarak ülkemizin bağımsı...
Cumartesi, 26 Ağustos 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ