×

Uyarı

JUser: :_load: 6532 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

AMERİKAYI YENİDEN KEŞFETMEYİN!

Kıymetli Meslektaşlarım;

Yaklaşık 2,5 aydır feryat figan yazılar yazıyoruz; Assubaylara verilecek tazminat, Başarı tazminatı olarak çıkacak, makam ve görev tazminatı vermeyecekler, şöyle çıkacak, böyle olacak, assubaylar mağdur olacak, sicil yolu ile 1'e düşemeden emekli olan assubay,  sicil yolu ile nasıl tazminat alacak? Emeklinin sicili mi olur? Sanırım emekliye verilmeyecek? vs. onlarca uyarı yazısı yazı yazdık.

"Dağ fare doğurmasın" diye yazmadık mı?

Bu konulardaki tüm yazılarımız buradan okuyabilirsiniz.

(Muhalif köşe : http://www.emekliassubaylar.org/component/k2/itemlist/category/23)


Her defasında malum tayfa, fütursuzca konuyu kişiselleştirerek,  şahsıma ağza alınmayacak sözler ile saldırıda bulundu.


 "Ne asparagas haber yaptığımı, ne yalan söylediğimi, ne de nabız ölçtüğümü" bırakmadılar!


Hatta Temad Genel Başkan Yardımcısı, "biz sonuçlar üzerinden bilgi vereceğiz, cek- cak yapmayacağız, tazminatlar konusunda çok şaşıracaksınız" yazmıştı.


Ee hadi şaşırtın bizi?

Böyle mi şaşırtacaktınız?


Çakma internet sitelerinden, sosyal medyadan, ağlayarak mı  şaşırtacaktınız?

Tüm bunlardan sonra ne oldu?


 Bizimkiler, Amerika'yı Bir kez daha keşfetti.


 Sanki ilk kez duyuyorlarmış gibi, konuyu kamuoyuna lanse ediyorlar.


Son yazımda açıkça belirtmiştim; "Durumdan TEMAD yönetimine de haber verildi" diye. Çünkü bana bildirenlere aynen,  TEMAD'a da bildirmesini istemiş ve sonuçtan bilgilendirmeleri ricasında bulunmuştum.


 Buyurun TEMAD Genel Başkan Yardımcısı, Mecliste Milletvekilleri ile görüşmesinden sonra bir yazı yayınladı.


 İşte TEMAD Genel Başkan Yardımcısının, yazdığı yazının ilk bölümü; 


Tazminatlar BAŞARILI HİZMET / BAŞARILI ASB. tazminatı adı altında Genelkurmay tarafından teklif edilmiş..Torba yasasına girmiş. Emekliler dahil, Kd. Bçvş.ları kapsıyormuş. Başka isim adı ile çıkarmak zorunda kalmışlar. Yoksa diğer kurumlar için emsal oluştururmuş...Ayrıca bunu sicil ile bağlantılı yapmışlar. Sicil sınırı net olmamakla beraber Asb. Çvş.luktan Kd.Bçvş. arası geçen sürede 90 sicil ortalaması olarak teklif edilmiş..


 Yukarıda ki ifadeler, dün yani 12 Ocak 2015 tarihinde, 8 Mart ‘ ta yapılacak Komutanlık Astsubayları toplantısına ön hazırlık amaçlı toplantı sonrası Kuvvet Assubayları tarafından sızdırılmıştı. Daha önce de söylediğim gibi, biz sonuçlar üzerinden konuşuruz. Yukarıdaki ifadelerin doğruluğunu, bu gün yani 13 Ocak 2016 tarihinde ilgili milletvekilleri ile görüşerek teyit ettikten sonra yazıyorum.

TEMAD TAZMİNAT


 Buyur burdan yak!


2,5  Aydır uyarıyoruz, "erken uyarı görevi yapıyoruz" diyoruz, "Yalancılıkla, asparagas haber yapmakla" itham ediliyorduk. 


Yazdıklarımız, yalansa,  asparagassa bunlar ne?


Yumurta yine sona geldi ve tutuştular.

 

 Ben olacağı sizlere şimdiden söyleyeyim;


Aynen intibaklarda olduğu gibi, kanun tasarısı Genelkurmaydan geldiği gibi geçecek. Çünkü, meclise gelmeden önce, başta mali konular olmak üzere Genelkurmay ve Hükümet mutabık kalıyor ve öyle meclise geliyor. Meclise geldikten sonra değiştirmek imkansıza yakın.


 Bu tip tasarılara, çıkış kaynağında, yani Genelkurmay'da müdahil olamazsanız, değiştirilmesi çok zor olur. Tecrübelerimizle bunu defalarca yaşadık.ÇALIŞANLA ÇALIŞMAYAN AYNI SONUCU ALIR MI?


 İşte size emsal derneklerden bir örnek; 


Bakınız, EMUZDER Başkanı Sn. Esef Merdoğlu, günlerini, son 6 ayını mecliste, komutanlıklarda geçirerek, istediğin fazlası ile aldı.


Aynı dönemde Temad ne yaptı?

Siyasetçilerin, 7 Haziran seçimleri sonrasında, AKP'nin "bir oyun bile hesabını yaptığı" bu dönemde, TEMAD Başkanı 21 Haziran - 12 Temmuz 2015 tarhileri arasında,  önce 18 ülkeyi kapsayan, 22 günlük 1600 euro'luk Büyük Avrupa gezisine gitti.


 Ardından, içinde bulunduğumuz, tekonoloji ve  iletişim çağında, bilgilendirme çok kolayken, aksine, günlerce tüm şubeleri dolaştı, "herkesin bir derece alacağını"  filan anlattı.  Bu esnada, hükümetin gideceği ve koalisyon olacağı öngörüsü ile hükümete yönelik, Sn. İçişleri Bakanı hakkında, "laf cambazlığı" ithamlarında bulunacak kadar,  zehir zemberek sözler ile eleştirilerde bulundu. 


 (https://www.facebook.com/groups/hakyoksaoyyokdiyenassubaylar/?fref=ts)

 

Türkiye de bir şeyin olmasını istemiyorsan, muhalefetle hareket edeceksin veya muhalefet lideri gibi konuşacaksın. Başkan da tam bunu yapıyor.

 

Başkan , Başkent TV'de bir röportaj vermiş ve o röportaj da aynen şöyle demişti "TSK'yı üç maymuna çevirdiler!"


Vallahi, TSK değil ama, intibak ile bölünen, birbirine düşen assubaylar, tazminat ile de bölünüp, birbirine düşerse, "sen sicil aldın, ben alamadım" kavgası başlarsa, sayelerinde kimin neye çevrildiğini  hep beraber göreceğiz!


 Kısacası,  son 6 ayda başkan başka şeylerin derdindeydi. Şimdi intibaklardan sonra, tazminatlar gündeme geldi. Tüm bu yaşanan ve boşa geçen 6 ayın sonunda,  kimse bunları muhatap alarak düzenleme yapmaz. Kendimizi umutlandırmaya gerek yok.

 Görünen köy kılavuz istemez.

 

ONBİNLERİ ANKARA'YA YIĞARSINIZ!


Tazminatların bu şekilde çıkması durumunda, bunun bir numaralı sorumlusu,  Genelkurmay olacaktır. İşin mutfağı Genelkurmaydadır. Eğer böyle çıkarsa, son dönemde kendilerine karşı yeşeren aidiyet duygusuna,  büyük ket vururlar.


 Tepkilerin önünü alamazlar. 

 

Bir subay, 6 tane tazminatı şartsız, şurtsuz alırken, assubayların önüne konulan tazminat şartları kabul edilemez!

Bir albayın, sadece  emeklilikte aldığı tazminatlar, emekli assubay maaşı kadarken bunu assubay toplumuna anlatamazsınız.

Sanırım işin ciddiyetini anlamada veya algı problemi yaşanıyor.

Artı binlerce dava açılır, 20- 30 yıl önce emekli olmuş assubayın sicili mi olur arkadaş?

O zaman subaylara, generallere de tazminat vermek için sicil şartı koyun.

Sanki assubaylara verilecek tazminat, albayın, generalin, milletvekilinin maaşından kesilip verilecekmiş gibi davranmayı bırakın.

İşte dün, Albaylara erken emeklilik piyangosu veren, siz değil misiniz?


Kendi personelinize yaptığınızı beğenip, içinize sindirebiliyor musunuz?

Kimse unutmasın, olumlu tepkiler, övgüler bir anda tersine dönüverir. Assubayların masum beklentileri ve talepleri ateş topu gibidir, oynayanın elini yakar! O nedenle, kimse bu konularda oyun oynamasın!  


BAT'INIZ BATSIN!


Doğuda en zor şartlarda görev yapan assubaylara verilecek üç kuruş tazminat için kılı kırk yaranları, biraz mantıklı ve akıllı düşünmeye davet ediyorum.

Bu vebalin altından kalkamazsınız, ezilirsiniz. Böyle tazminat verecekseniz hiç vermeyin. Bakınız şimdiden "BAT'INIZ  (Başarılı Assubay Tazminatı) batsın!" diye yazılmaya başlandı.

Her zaman diyoruz; "Dünyanın en disiplinli ordusu, aynı zamanda en adil ordusu olmalıdır."


NOT  : Bu yazım tazminatlarla ilgili son yazım. Tazminatlar komisyona gelmeden bir daha yazmayacağım. Madem TEMAD uğraşıyor, düzelttirecek, biz de onları takip edeceğiz, gerekirse destek olacak  ve sonucu bekleyeceğiz.


***


AŞAĞIDAKİ RESİMLERİ ÖZELLİKLE DERLEDİM. İLGİLİLERİN, İLERİDE ÖNÜNÜ ALAMAYACAKLARI BU SORUNUN,  İŞİN NEREYE GİTTİĞİNİ, SORUN YERİNE, ÇÖZÜM ODAKLI DÜZENLEME YAPSIN DİYE SON UYARI GÖREVİMİ YAPIYORUM...


TEMAD TAZMİNAT İÇİN GÖRÜŞÜYOR

TEMAD TAZMİNAT İÇİN GÖRÜŞÜYOR2TEMAD TAZMİNAT İÇİN GÖRÜŞÜYOR4TEMAD TAZMİNAT İÇİN GÖRÜŞÜYOR 3TEMAD TAZMİNAT İÇİN GÖRÜŞÜYOR4TEMAD TAZMİNAT İÇİN GÖRÜŞÜYOR 7TEMAD TAZMİNAT İÇİN GÖRÜŞÜYOR8


Kaynak : 

http://www.temad.org

 

http://www.emekliasubaylar.org/yazarlar/item/1105-basbakana-kumpas-milli-orduya-dinamit

 

Ögeyi Oylayın
(35 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#6 hikmet saraç 16-01-2016 18:00
Sn.meslektaşlarım,bizler tazminat ve başlangıç derecemiz 9/2 için kampanya yapacagımıza assubaylıgı kaldırın kampanyası yapalım! Ben bu konuyu şahsım adına genelkurmaya dün yazdım, cevap bekliyorum,saygılar.
Alıntı
#5 Dede Ersel AKSU 16-01-2016 12:25
Bu gün bir assubay ortalama 45 yaşında kd. Bçvş. oluyor. 45 yaşına gelmiş assubay 20-22 yaşındaki teğmenin, üsteğmenin vereceği sicille tazminat alacak. Bunu içine sindirenler, alsın o tazminatı afiyetle yesin!

Asubayın aldığı eğitim, y.okul, lisans, doktora vs. hepsi hikaye. Beyler, biz sicil verirsek alacaksınız diyor. Bu kabul edilemez. Derhal bu hatadan dönmeleri gerek.
Alıntı
#4 üzeyir kılıçöz 15-01-2016 20:26
EMEKLİ ASSUBAYLAR ORG.SİTESİ OLARAK BAŞBAKANLIĞA VE GN .KUR.BAŞKANLIĞINA BİR EMAİL KAMPANYASI YİNE YAPABİLİRMİYİZ.SÖZLERİN BİTTİĞİ YERDEYİZ BU FIRSATLAR BİR DAHA GERİ GELMEYECEK.GÖRDÜĞÜMÜZ GÖRECEĞİMİZ RAHMET BU OLACAK..KİN-NEFRET -ÖFKE DOLUYUM..
Alıntı
#3 BÜLENT CİVAN 15-01-2016 14:26
MÜCADELE EDENLER DEĞİL -TESUD KAZANDI
GEZİLERDE TUR ATAN GEMAD DEĞİL
5.000 LİRA EMEKLİ MAAŞI ALANLAR KAZANDI ..!
NE YAZIK Kİ HER ZAMANKİ GİBİ
OTURDUK YERDEN
GARİP ALBAYLARA KIYAK YASA YASALLAŞTI
ADAMLAR ZOR GEÇİNİYOR ARKADAŞLAR LÜTFEN YANİ
ASSUBAYA DAMLA İLE ALBAYA HİZMETTE SINIR YOK

KÜS KALMAYA DEVAM ETSİNLER BAKALIM
EGOLU ASSUBAY PAŞALARI
KAYBEDEN HEP ASSUBAY CAMİASI OLUYOR
UYUYANLAR NEREDE
BU İL , İLÇE BAŞKANLARI HEP SEYREDİYOR
SADECE NARLIDERE ŞUBESİ FAAL DİĞERLERİ G/F
GAYRI FAAL YANİ İŞE YARAMIYOR
ZATEN GENEL KURMAY VE HÜKÜMETLE
GÖRÜŞEMEYEN KAY-BE -DER
DÜN SÖYLEDİK BUGÜNDE AYNI KELİMELERİ KULLANIYORUM
GENEL KURMAYIN KAPISINDAN GİRME ÇABALARI OLMADI Kİ
GENEL KURMAY OLMADAN HALLEDERLERMİŞ
HAH HALLETTİNİZMİ YOKSA ASSUBAY CAMİASI HAYALLERİ MÜCADELESİ Mİ HALLEDİLDİ
GEMAD NE YAPTI ADAMLARIN GEZMEKTEN FIRSATI YOKKİ
OTURDUKLARI YERDEN İŞ YAPACAĞINI SANIYORLAR HALA
GİDİN UZMAN KARDEŞLERİMİZİN LİDERİNDEN DERS ALIN
MASTER YAPIN ESEF BEY MECLİSTEN ÇIKMADI
BUNLARDA KOLTUKLARINDAN KALKMADI ARADAKİ FARK BU

TESUD BAKIN KATLAMALI İYİLEŞTİRMELERLE NE MESUD
GEM -AT BUNLAR BOŞ HEP BOŞA YEM AT
..SIFIR UĞRAŞI SIFIR BAŞARI SIFIR
ALKIŞLAYALIM
;-)
Alıntı
#2 hikmet saraç 15-01-2016 14:12
Silahlı kuvvetlerden kaldırın assubaylıgı huzur bulalım.Hakim bey bu da mı gol degil,demekten bıktık usandık.Kemal Sunal'ın bir filiminde kriz geçiren şahıs bana mansuru getirin deyip dayak atıyor ve rahatlıyor. Assubay olarak mansur gibiyiz.......

Temad yönetimi,elinden şekeri alınmış çocuk gibi aglayacagına,bir an önce eylem planını bizlerle paylaşsın,bizler de üzerimize düşeni yapalım.
Alıntı
#1 AKALP 15-01-2016 12:27
Oturdukları yerden ahkam kesiyorlar çek,çak,çuk başka birşey yok intibaklardaki hayal kırıklığı tazminatta yaşanırsa şaşırmayın muhatabın genelkurmay başbakanlık ama birkaç milletvekili ile resim çektir bak çalışıyoruz masalı anlat, işte uzmanlar vakurla,azimle inandılar üyelerine saygı gösterdiler başardılar.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN TBMM'nin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verişinin 102. yıl dönümü ve Gaziler Günü törenlerle kutlanacaktır. Kahraman gazilerimizin, oluşan bedensel engellerinin yanında başta devletimizin mevzuatlarından kaynaklanan birçok sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Gazilerimize devletimizin yetkililerince...
Salı, 19 Eylül 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
EMPERYALİSTLERİ DİZE GETİRDİĞİMİZ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZIN 101. YILI YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine g...
Çarşamba, 30 Ağustos 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
ZAFER HAFTASI KUTLU OLSUN Osmanlı İmparatorluğunun SEVR ile parçalanmasına HAYIR diyen bir avuç kahraman ATATÜRK önderliğinde 19 Mayıs 1919 tarihinde başlattıkları kurtuluş mücadelesini 26 Ağustos 1922 yılında Afyon Kocatepe'de başlayan dünyanın takdirini kazanan bir taarruzla bozguna uğrattıkları düşmanı 30 Ağustos'ta kesin yenilgiye uğratarak ülkemizin bağımsı...
Cumartesi, 26 Ağustos 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ