cesaret

Değerli Meslektaşlarım,

Birkaç saat önce facebook'tan bir mesaj iletildi. Mesajı ileten arkadaşımız "www.kamuemekcileri.org" sitesi kurcusu ve yazarı Em.Assb.Mustafa Bıyık'tı. İçeriği ise; yukarda adı geçen sitenin on kadar yazarı hakkında (Benim olduğum da söyleniyor) bilişim suçları savcılığınca soruşturma açıldığı ile ilgili idi. Birkaç dakika sonra Em.Assb.arkadaşımız Atilla Okbilek kardeşim aradı. O da kendisinin Sayın Selçuk İçer'le ilgili dava konusunda yorum yaptığı için OYAK tarafından hakkında dava açılması için savcılığa başvurmuş. Kamu emekçileri web sitesine aynı başlıkla bir yorum yazarak, bizlere hakaret ederek veya korkutarak bizleri sindiremeyeceklerini yazdım. Arkadan telefonla Mustafa Bıyık arkadaşımızı aradım. Emniyette ifade verip evine yeni dönmüştü. Suçlamanın içeriği kendisine bildirilmemiş!

Bu iki olay bizlere artık mızrağın çuvala sığmayacağını sorunlarımızı ve sıkıntılarımızı artık hukuk önünde tartışacağımız anlamına geliyor. Ben dahil hiçbir arkadaşımızın bu tür korkutma, susturma ve yıldırma taktiklerine pabuç bırakmayacağımızı OYAK yönetimi bilmelidir. Yıllarca sesimizi çıkaramadık. Konuştukça susturulduk. Görevimiz devam ediyordu ve amirlerimiz çıkarları gereği OYAK'ı koruyordu.

Artık "kafasına vur ağzından ekmeğini al" örneği insanlar olmadığımızı anlamalılar.

Bizi dinlemeliler ve mutlaka ama mutlaka görüşümüzü almalılar. Çünkü, her aybaşında kasalarına giren sıcak milyonlarca TL.nin kaynağının büyük payı bizim. Eğer sizler bu gerçeği görmemekte direnirseniz biz de yazmaya, eleştirmeye  devam edeceğiz. Canınız sıkılacak. Davalar, davalar, davalar açacaksınız. Ama baş eğdiremeyeceksiniz. Çünkü sizin sakat yasalardan aldığınız gücün çok fazlası bizim yoğunluğumuz ve haklılığımız karşısında duramayacak.

KORKUTAMAYACAKSINIZ, KORKMAYACAĞIZ...!

Ögeyi Oylayın
(27 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#5 Orhan SELIŞIK 16-09-2011 00:30
Sevgili Ağabeylerim ve Kardeşlerim,
Mesleğe nerelerde başladık nerelere geldik,bunlar durup dururken olmadı hepsi yıllarca verilen mücadelelerin ve bu uğurda istemeden bazı arkadaşlarımızın res'en emekli edilmeleri de dahil bir çok kayıplar vererek geldik.Ama asla onurumuzdan ödün vermedik.Bu arada elleri öpülesi Sayın Eşlerimizin de verdikleri mücadele ve destek asla inkar edilemez. Bizlerin sesleri mevcut yasalarla kesilirken onlar korkmadan bizim yerimize mücadele ettiler ve onur bayrağını korkusuzca taşıdılar.Ben 74/76 yılları arası Türkiye genelinde ve bütün kuvvetlerde başlatılan Hak arama yürüyüşlerini daha dün gibi hatırlıyorum.Yani kısaca mücadele etmeden kimse alın bunlar sizin hakkınız demiyor. Benim demem şu ki,daha gür daha kuvvetli ve ciddi bir mücadele başlatmak istiyorsak bu çalışmalar ferdi veya lokal olmasın,artık bir birleşme mi olur,konfederasyon mu olur, tek çatı altında mı toplanılır nasıl olur bilemiyorum ama TEK ve BİRLİK olunması mücadelmize bir ciddiyet ve kuvvet kazandıracaktır diye düşünüyorum. Bu arada Adilhan kardeşime de, Ersen kardeşime de verdikleri mücadele için teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.
Alıntı
#4 İsmail DAMAR 17-06-2011 12:18
Haklarında dava açılan assubaylarımızın maddi ve manevi yanındayım..HAK VERİLMEZ ALINIR..
Alıntı
#3 HARUN KURUOĞLU 16-06-2011 22:53
Haklı olduğuma inandığım her konuda yasaların bana tanıdığı çerçeve dahilinde hiç bir şahıs ve kurumdan zerre kadar çekinmeden,şahıs ve kuruma hakaret etmemek koşulu ile düşüncelerimi her zaman yazdım ve bundan sonra da hiç tereddütsüz istediğim ve arzu ettiğim zaman yazmaya devam edeceğim.Aba altından sopa göstermek,direkt veya dolaylı olarak tehdit almam vız gelir tırıs gider.Bireyin duygu, düşünce ve eleştirilerini dile getirebileceği iletişim araçlarının(siteler,facebook ,devre siteleri vs)çeşitli olmasından ayrıca son derece memnunum.Tek sesliliğe , tekelleşmeye ve diktaya sonuna kadar karşıyım,karşı durmaya da devam edeceğim.Geçmişte yapmış olduğumuz mücadelelerde bu site olmasa idi Antalya TEMAD'I bugünkü duruma getirmemiz asla mümkün olmayacaktı.
Alıntı
#2 ibrahim 16-06-2011 21:43
Değerli arkadaşım,bizlerin emret komutanım postallarımızı giyelimcilerden olmadığımızı anlamaları lazım,herkes bulunduğu makamın hakkını vermeye mecburdur.Saygılarımla.
Alıntı
#1 Ersen Gürpınar 16-06-2011 18:15
Değerli Şanlı kardeşim, sizin mücadelemiz konusunda ne kadar özverili davrandığınızı biliyorum, ne mutlu bu tür arkadaşlarımızın desteğini hissedebilmek, güvenimiz mutluluğumuzdur.
Elbette bizi kimse korkutamaz sindiremez o günler geride kaldı; biz kol kırılır yen içinde kalır dediğimiz zamanlarda bu kez kanadımızın kırıldığını biliyoruz.
Bizi temsil etmesi gereken TEMAD kendi ikballeri ile meşgul olup assubayları unutunca arkadaşlarımız haksızlıklara isyanlarını dile getirmek ve birşeyler yapmak istiyor bunun için kurulan siteler sayfalar var elbette, çok seslilik demokrasilerin vazgeçilmezidir, ancak devre siteleri dışında assubay mücadelesi adına kurulan birçok sitenin maksadı aştığını kantarın topuzunu kaçırdıklarını bazılarının da tamamen kişisel hesaplarla kurulduğunu görüyoruz. Bazıları hakaretin hamasi söylemlerin kendilerine puan kazandırdığını düşünüyor kimileri ise haklarımızla ilgili hukuki konuları bilmeden rastgele yazarak mücadelemize zarar verirken bazılarının da ekmeğine yağ sürmüş oluyor, sizin bu yazınızı fırsat bilerek bu tehlikeli tırmanışın sona ermesini diliyorum.
Bu önerimle bu siteden başka site olmasını istemiyorum anlamı lütfen çıkarılmasın, bu sitenin hiçbir kişisel hesabı yoktur tek amaç assubay mücadelesidir, bunu da (TEMAD'ın sahiplendiği) birçok taşın yerinden oynamasını sağlayarak kanıtlamıştır. Bölünerek birlik sağlanamaz, her kafadan çıkan ses sadece kuru gürültüdür. Keşke TEMAD gerçek anlamda bir STK olsaydı fikirlerimizi TEMAD sitesinde bir koro ahengi ile ifade edebilseydik. Saygılarımla.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin, adaletin, huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Perşembe, 24 Kasım 2022
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
BAĞIMSIZLIK SAVAŞIMIZIN KAHRAMANI VE LAİK, DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, EBEDİ ÖNDERİMİZ VE BAȘKOMUTANIMIZ BÜYÜK DEVRİMCİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü BEDENEN ARAMIZDAN AYRILIȘININ 84. YILINDA SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ... RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN. 10 KASIM 1938 ! Bir devre damgasını vurmuş, dünyanın gidişatını değiştirmiş, yalnızca y...
Perşembe, 10 Kasım 2022
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN. Cumhuriyetimizin 99. Kuruluș Yıldönümü kutlu olsun. Laik Demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk, silah arkadașları ve devletimizin bekası uğrunda canlarını veren aziz șehitlerimize minnettarız, ıșıklar içinde uyusunlar. Gazilerimize de șükranlarımızı sunuyoruz...
Cumartesi, 29 Ekim 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ