GEÇMİŞİ SİLDİK, GELECEĞİ YÖNLENDİRMEYE ODAKLANALIM

engelleri-asmakDeğerli arkadaşlarım,

Camia olarak bugüne kadar yaşadıklarımızı masaya koyup DOĞRU değerlendirmeliyiz. İstediklerimizin bir anda OLMASI zaten mümkün değildi. Karşımızda BİZLERİ oyalama, kandırma ve aldatma için şartlanmış Hükümet ve Genkur vardı. Bilindiği şekilde PİNPON topu gibi bizlerle oynadılar, onlar tarafından ALDATILDIK, KANDIRILDIK bugünlere geldik. Başbakanın, hele hele Msb nı ile ASSUBAY devrimleri mucidi Genkur Bşk nın yaptıklarını ve yapmadıklarını buraya tekrar yazmak istemiyorum.

Ancak, bugüne kadar yaptıklarımızı DENEME-YANILMA yöntemi olarak kabul edelim ve HİÇ UNUTMAYALIM. Bizim camiamıza yapılan AYIRIM ve ÖTEKİLEŞTİRME toplumun HİÇ BİR kesimine yapılmamıştır. Bu bir ÖNYARGININ eseridir. Haklarımızı elde etmede KARŞIMIZDA SET oluşturmuş olanlara İNANMAMIZ, GÜVENMEMİZDE bizlerin en büyük YANLIŞI olmuştur. Bu konuda zaman zaman KARARSIZ tutumlar içine girdik, HAZIRLIKLARI yapmadan BASİT olarak geçiştirilecek EYLEMLERE giriştik. Birazda TECRÜBESİZ olduğumuzu kabul etmeliyiz. Ama kimse YAPILMASI gerekenleri anne karnında öğrenmez. Bu bir süreçti yaşadık ama TECRÜBE EDİNDİK, GERÇEKLERİ VE YANLIŞLARIMIZI gördük.

Bugüne kadar ASSUBAYLARA HAKLARININ VERİLECEĞİ konusunda SÖZ VERENLER, HAKLARIMIZIN TAKİPÇİLERİ OLACAKLARINI SÖYLEYENLER, ASSUBAY DEVRİMLERİNİ GERÇEKLEŞTİRECEK OLANLAR, KENDİ SÖZLERİNİN VE GÖLGELERİNİN ALTINDA KALMIŞ, KİŞİLİKLERİNE YENİLMİŞLER, GÖLGELERİNİN ESİRLERİ OLMUŞLARDIR. Bu utanç onların kendilerinindir!

E.Assubaylar ORG olarak HAKLARIMIZIN kazanımını kendimize görev addettik, gücümüzün üzerinde GAYRET göstererek azımsanmayacak MESAFELER katettik. Yaptıklarımızı kabul etmeyenler, buna katılmayanlar tarafından haksız olarak ELEŞTİRİLMİŞ, TENKİT edilmiş olabiliriz. Ama unutmayalım ki, ancak MEYVE VEREN AĞAÇ taşlanır. Yapılan TENKİTLERİN olumlu yönleri ve yapılanları onaylayanların ÖNERİLERİNİ birleştirerek DAVAMIZIN çözümüne daha iyi ODAKLANABİLİRİZ. Unutmayalım ve kabul edelim ki EL ELDEN ÜSTÜNDÜR. Sorunlarımızın ÇÖZÜMÜNE yönelik doğru fikirler kimden gelirse gelsin DEĞERLENDİRİLMELİ, DİKKATE alınmalıdır.

Bugüne kadar camia olarak en büyük eksikliğimizin sorunlarımızın çözümü için elimizin altında ACİL EYLEM PLANIMIZIN olmaması ve bunu DEĞİŞEN GÜN VE ŞARTLARA uyarlayamamız ve UYUM sağlayamamamızdır. UYGUN kişilerin BİLGİ, TECRÜBE ve BECERİLERİNDEN istifade etmek için DİYALOG sürdürülmeli, STRATEJİLERİMİZİ geliştirerek uygulamalıyız. Gerekirse bunun için YENİ BİR YAPILANMAYA GİTMELİYİZ. Bu yapılanmanın GEREKLİ olduğuna inanmaktayım.

Bugüne kadar CAMİAMIZA yapılan HAKSIZLIKLARDA SİYASİLERİN davranışlarını anlayabiliriz. Ama SİLAH arkadaşı ve KADER ortağı diye bildiğimiz kişiler KENDİ İKBALLERİ için uyguladıkları KAST SİSTEMİ gereği YASAL HAKLARIMIZI görmezden gelerek bir kalemde silmişler en büyük VEFASIZLIK örneğini sergilemişlerdir. Bu tavırlarıyla SİLAH ve KADER arkadaşı dedikleri TSK nın ikinci büyük ve önemli ayağı olan ASSUBAYLARIN nezdinde GÜVEN ve İTİBAR kaybına uğramışlar, HAKTA ve HUKUKTA büyük bir EŞİTSİZLİK yaratmaya İMZA atmışlardır.

TSK nın komutanı sıfatını taşıyan GENKUR bşk sadece SUBAYLARIN komutanı gibi hareket ederek onların HAKLARINA sahip çıkmış, Assubaylara karşı sözünde durmayarak, haklarına sahip çıkmayarak en büyük ADALETSİZLİĞİ ve VEFASIZLIĞI gerçekleştirmiştir.

Arkadaşlar esas sorun bizim kendi içimizdedir. Sorunlarımızın ÇÖZÜMÜ için içimize odaklanmalı, hatalarımızı telaffi etmeliyiz. En büyük sorunumuz SORUNLARIMIZA arkadaşlarımızın DUYARSIZLIĞI ve UMURSAMAZLIĞIDIR. "TEMAD BANA NE VERDİ? NE VERECEK" DÜŞÜNCESİ EN BÜYÜK sorunumuzdur. Tüm arkadaşlarımızı bu düşünceden ARINDIRMAK için tüm şubeler çalışmalı, BİRE BİR görüşmeler gerçekleştirilmelidir.

Üye kayıtlarımızın incelenmesinde şubelerin çoğunda arkadaşların KAYITLI olduğu ama AİDATLARINI ödemediği görülecektir. Yine çoğu arkadaşımız GÖREV ve SORUMLULUK almaktan imtina etmektedir. Yönetime seçilenlerin görev YAPIP YAPMADIKLARIYLA da kimse ilgili ve araştırıcı değildir. Üye olarak SORUMLULUK BİLİNCİNE varılmadan HİÇ BİR NETİCE ALAMAYIZ.

Değerli arkadaşlar. İçimizdeki sorunları çözmek için bugünden itibaren KOLLARI sıvamalı MEVCUT yönetimleri TEŞVİK edip YARDIMCI olarak sorunların çözümünü sağlamalıyız. Bulunduğumuz bölgelerde BAĞIMSIZ ADAY olan arkadaşlarımızı PARTİ AYIRIMI GÖZETMEDEN kesinlikle DESTEKLEMELİ gücümüzü ISPATLAMALIYIZ. Zaten bugüne kadar HANGİ PARTİ GERÇEK anlamda SORUNLARIMIZA sahip çıktı da PARTİCİLİK yapacağız. Bu seçim BİR ARAYA GELİP GÜCÜMÜZÜ göstermek için son şanstır. Bu şansı çok iyi değerlendirmeli ve kullanmalıyız. Saygılarımla.

Ögeyi Oylayın
(8 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#7 Ersen Gürpınar 17-04-2011 22:06
Sn.Çam beyaz sayfa açması gerekenlerin TEMAD yönetimi ve zihniyetinin olduğunu düşünüyorum; Bu site ve üyeleri bugüne kadar hiçbir yazısında,yorumunda,faaliyetinde TEMAD tüzel kişiliğine ve mücadelemize zarar vermedi;
Toplumları harekete geçen liderlerdir TEMAD yönetimi kişisel hesaplarla,komplekslerle bizleri muhalif ilan edeceğine gücümüzden desteğimizden yararlanabilseydi çalışmalarımızı engellemeseydi bugün çok farklı noktalarda olacaktık.
İnsan ömrü 500 yıl değil bizim 8 yılımız bu yönetim tarafından heba edildi, Arkadaşlarımızın seçimlerde hatır için değil onurumuz için oy vermesini Yönetime talip olacaklarında bu mazlum zümrenin vebalini almamak için kişisel hesaplardan arınmaları gerekiyor;
Biz assubay adının geçtiği her yerde vardık var olacağız. O
Alıntı
#6 Erdal Günşer 17-04-2011 21:34
Sayın Çam, Düşüncelerinize saygı duyuyorum. Ancak katılmadığım bir kaç nokta var. Öncelikle yarından itibaren beyaz sayfa açmamızı istiyorsunuz. Emekliassubaylar sitesi her zaman şunu söylüyor. TEMAD bir çağrı yapsın da destekleyelim. Ama TEMAD Genel Merkezinin yapa yapa yaptığı çağrı Yönetim Kurulunun Aday Adayını destekleyin. Pes doğrusu. Bencilliğin ve aymazlığın bu kadarına... Emekli assubaylar sitesi her sabah bembeyaz bir sayfayla uyanır. Bir aktivasyon yapılsa da desteklesek diye interneti dolaşıyoruz. Bir de acemilik gibi kelimeler kullanmışsınız. Ellisinden sonra acemilik yapacak şahıslar lütfen başkan olmasınlar. Toplumun vebalini alıyorlar. Uzmanlar Derneğinin Başkanını taklit etseler yeterdi. Ancak bunu bile yapamadılar. Bu yönetim gitmeden bizim bir takım beklentilere girmemiz hayal. TEMAD yönetimi DERHAL istifa etmeli...
Alıntı
#5 Ferit SARP 17-04-2011 18:44
Sayın Çam,
Yukarıda belirttiğiniz sezenişe katılmamak mümkün değil, yanlızca TEMAD konusu hariç.TEMAD ı Assubayları bir temsil derneği görmek ve hala varlığını savunmak !
Alıntı
#4 ali 17-04-2011 18:01
" "Bizim camiamıza yapılan AYIRIM ve ÖTEKİLEŞTİRME toplumun HİÇ BİR kesimine yapılmamıştır. Bu bir ÖNYARGININ eseridir. "
Sayın ÇAM; ne kadar doğru,yerinde ve sade anlatımla yapılmış bir tespit.Eğer mazur görürseniz bir karşı tespit,bir özeleştiri,bir itiraf artık ne derseniz onu da ben yazayım. " Toplumun hiçbir kesimi bizim kadar ayrıma ötekileştirilmeye ve önyargılara tabi olmamasına rağmen bizim kadar az biraraya gelememiş,birbiri için empati yapamamış değildir.Son 8-9 yıldır hemen hemen tüm meslek grupları iyleştirmeler alırken en çok mağdur olan en çok haksızlıklara uğrayan bizler en az biraraya gelenleriz ahh ne acı öyle değilmi? Suçun büyüğ bizde olsa gerek.
Alıntı
#3 Hüseyin ÇETİN 17-04-2011 16:46
Bu işin geçmişini gördük geleceğininde farlı olacağını düşünemiyorum. Birileri Silahlı Kuvvetleri bitirmek istiyor, bunun için düğmeye çoktan basıldı. Genkur. bu güne kadar okuma haklarımızı engelleyerek, özlük haklarımızı askıya alarak farklı MEMNUN ve GAYRİ MEMNUN zümreyi yarattı. Subaylar ile ilgili her türlü kanun meclisden bir kalemde geçti. Bizleri ilgilendiren kanunlar ise Genkur. un çekimser davranması ve TEMAD Gen.Bşk.lığın kişisel çıkar hesapları peşinde olması nedeniyle gündeme bile getirilemedi. Silah arkadaşlığı güven ve itimada dayanır, ancak komutanlarımız haklarımız konusunda duyarsız kalırsa güven ve itimat bir gün gelir tam olarak biter. Zaten birileri Silahlı Kuvvetlerin bitmesini istiyor. Bu oyunu genkur.Bşk.lığı bozmalıdır.
Alıntı
#2 Mustafa SEZEK 17-04-2011 16:18
Küsmekle, bağırıp çağırmayla ve ümitsizliğe düşmeyle bir yere varamayız.
Adaylar belli oldu, seçim çalışmaları başladı, bu seçim dönemimde de onlar boş vaadlerde bulunacak bizler de onları kuzu kuzu dinleyecek miyiz?
Gelin önce bir çatı altında birleşelim her partinin adayını lokallerimide kabul edelim, önce güzel güzel sorunlarımızı sunu olarak profesyonelce anlatalım, partilerinin geçmiş yıllardaki bize gösteremedikleri ilgiyi yanlışları vurgulayalım, aynı kandırmaca, ötekileştirme, haksızlıklar, hukuksuzluklar devam edecek mi diye soralım, kendilerinden destek sözleri alalım bu sözleri alırken de VİDEO kaydı yapalım. Daha sonra da onların kendilerini anlatmasına fırsat verelim.
Hangi parti gelirse gelsin onlardan olduğumuzu ancak sabrımızın kalmadığı izlenimi verip kırgınlığımızı bildirelim. Kalabalık bir oy kitlesine sahip olduğumuzu toplantılara katılımlarımızla gösterelim ne dersiniz?
Alıntı
#1 Osman Ada 17-04-2011 11:16
Sn.Çam, TEMAD tüzel kişiliğine saygısızlık etmedik, her yazımızda yorumumuzda arkadaşlarımızın TEMAD'a üye olmaları önerildi,onların yapmadığı mücadeleyi yaptık; işbirliği, desteklemek şöyle dursun adında T olmayan assubay sitesi diye muhalif ilan edilerek çalışmalarımız hafife alınmak istendi, adeta kedinin erişemediği ete mundar dedikleri gibi davranan bir TEMAD'a güven duyulur mu, şubelerin tüzel kişiliği yok genel merkez kendini ağa üyelerini maraba görürse birlik olur mu, umutsuzluk aldı başını gidiyor, hazırlanan bir metne bırakın statükocu şubeleri arkadaşlarımız bile bir dakikasını ayırmıyor, bunun da TEK SORUMLUSU TEMAD GENEL MERKEZ YÖNETİMİDİR... Daha iyisini yapsınlar destekleyelim yapamıyorlarsa kimseyi o göreve ne zorla getirdiler ne zorla tutuyorlar.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN TBMM'nin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verişinin 102. yıl dönümü ve Gaziler Günü törenlerle kutlanacaktır. Kahraman gazilerimizin, oluşan bedensel engellerinin yanında başta devletimizin mevzuatlarından kaynaklanan birçok sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Gazilerimize devletimizin yetkililerince...
Salı, 19 Eylül 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
EMPERYALİSTLERİ DİZE GETİRDİĞİMİZ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZIN 101. YILI YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine g...
Çarşamba, 30 Ağustos 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
ZAFER HAFTASI KUTLU OLSUN Osmanlı İmparatorluğunun SEVR ile parçalanmasına HAYIR diyen bir avuç kahraman ATATÜRK önderliğinde 19 Mayıs 1919 tarihinde başlattıkları kurtuluş mücadelesini 26 Ağustos 1922 yılında Afyon Kocatepe'de başlayan dünyanın takdirini kazanan bir taarruzla bozguna uğrattıkları düşmanı 30 Ağustos'ta kesin yenilgiye uğratarak ülkemizin bağımsı...
Cumartesi, 26 Ağustos 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ