Muvazzaf ve Emekli Asubaylar ile görüşmeler devam ediyor

Son on yıl içerisinde Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli personellere yönelik iyileştirmeler 2006 yılından itibaren ivme kazanmıştır. Asubaylara mesdres elbise tahsis edilmiş, harici pantolonlardaki siyah şeritler kaldırılmış, şapka sakındırağındaki siyah plastik sarıya çevrilmiş, Bando Asb.Hzl.Okl. öğrencilerinin gri renk harici elbiseleri hakiye çevrilmiş, rütbeler ve diğer düzenlemelere geçiş noktasında ise bugün bir tertip olduğu açıklığa kavuşmuş olan Ergenekon, Balyoz, Ay Işığı gibi davalar nedeniyle askıya alınmış olduğu tahmin edilen değişimlerin tekrar başlamış olduğu görülmekte.

Genelkurmay Asubaylığı, Kuvvet Asubaylıkları atamalarını yaparak asubaylarla ilgili her konuda görüşüne önem verilen, dinlenen bir yapı meydana getirilmesinden sonra şimdi nihai hedefi tabur seviyesine kadar her birlikte Ordu Asubayı, Kolordu Asubayı, Tümen Asubayı, Tugay Asubayı kadrolarının 2015 Atama Dönemine yetiştirilmeye çalışıldığı, atamalarda rütbeleri esas alacak şekilde düzenlemeler yapıldığı, atamaların otomasyon üzerinden yapılabilmesi için çalışıldığı, Asubay rütbeleriyle ilgili olarak apoletin benimsendiği, geçmişte pek çok sıkıntılara sebep olmuş olan personelin görüş ve önerilerini bir silsileye gerek duyulmaksızın Jandarma dâhil olmak üzere tüm Kuvvetlerde, Genelkurmay Başkanlığı intranet sayfasında “Görüş Öneri” sayfası oluşturulduğu, binlerce görüşün tek tek incelenerek, her görüşün değerlendirilmeye alındığı, personel ile yoğun bilgi, anket alışverişine önem verildiği, bilgileri artan bir şekilde iletilmekte.

kkk-asubay-gorusmesiBu güzellikleri de duyurmak bizlerin görevi.

Son olarak 22 Ocak günü ileti adresime gelen fotoğraflı yazılı bildirime göre 19-20 Ocak 2015 tarihlerinde Gnkur. Asb., K.K.Asb. ve Yardımcıları ile Ordu ve Kolordu Asubaylarının (18 Asb.) katılımıyla, K.K.Kh.nda K.K. Komutanlık Asubayları Bilgilendirme Toplantısı icra edilmiş. K.K.K. Org.Hulusi AKAR 20 Ocak tarihindeki toplantıya katılarak asubaylarımız ile görüşmüşler. Görüşmeye ait küçük fotoğraf karesinden samimiyetin içtenliği görülmekte. Konuyu http://www.kkk.tsk.tr/ adresinden de görmek istedik ancak sayfalarında böyle bir paylaşımları yoktu. Türk Silahlı Kuvvetleri personellerine yönelik bu tür buluşmalar, çalışmalar kısa, öz olarak TSK’nın sivil kapısı olan internet adresinden paylaşılmasının yararlı olacağını düşünmekteyim.

Diğer bir olumlu gelişme ise TEMAD İzmir İl Başkanlığından geldi.

O da, daha önce TEMAD İzmir İl Başkanı Hüseyin AKBAŞ’ın önderliğinde yapılmış olan ziyarete mukabelede bulunan Ege Ordusu komutanı Org. Galip MENDİ ve Ordu Kurmay Başkanının TEMAD İzmir İl Başkanlığı ve Şube Başkanlarına yapmış oldukları iadeyi ziyaret.

Meslektaşımız Özkan ACAR’ın ziyarete dair yapmış olduğu bilgilendirme şu şekilde:

görüşmemizde İzmir Varyant assubay ordu evine asansör isteğimize olumlu cevap verdi. Çalışma başladı. Alsancak ordu evi için beraber kullanmamız isteğimize de olumlu bakıp çalışmalara başladığını belirtti. Foça kampları ile taleplerimiz için de olumlu ve inandırıcı yaklaşımlarda bulundu saygıyı hak etti bizlerle yaklaşımlarında gerçekten samimi idi. Saygılar saygıyı hak edenler için. SAYGILAR.

1 2 3

TEMAD İzmir İl Başkanı Hüseyin AKBAŞ’ın 22 Ocak 2015 tarihinde facebook sayfasından duyurmuş olduğu haberine eklenen birkaç yorum şu şekilde:

  • Hayri Gedik: Teşekkürler Sayın Başkan çalışmalarınızın başarı ile devamını diliyorum.
  • Atila Asil: Göğsümüzü kabarttınız Sayın Başkanım. Bu resmi oldu sana saygımı ve sevgimi belirtmek için abi diye hitap etmek istiyorum. Saygıdeğer ağabeyciğim başarıların daim olsun.
  • Hadi Eryılmaz: Camiamızın onurunu yükseltiniz helal olsun sizleri kutluyorum.
  • TC Orhan Kaya: Ege Ordu K.lığının assubay sorunlarına olan olumlu yaklaşımı diğer ordulara örnek olur inşallah.
  • Yasar Özel: Böyle saygılı bir birliktelik gerçekleştirdiğiniz ve yaptığınız değerli bulduğum açıklamalarınız için sizleri kutluyor ve başarılar diliyorum.
  • Rüştü Selek: Elbette ki her şey karşılıklı olmalı, sevgi ve saygı gibi. Ancak hiç bir zaman sapla samanı karıştırmamak gerekir.

***

Kesilmiş olan diyalog yolunu açan TEMAD İzmir İl Başkanlığını, Şubelerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Biz şunu biliyoruz ki, bugünkü mevcut adaletsizliklerin, gelişmiş ülkelere göre geri kalmış özlük haklarının sorumlusu hâlihazır idareciler değildir. Ancak bugünkü durumu düzeltecek, değişimi kararlılık ile sürdürecek olanlar ise bugünkü idarecilerdir.

Ögeyi Oylayın
(28 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#4 yusuf karakoyun 28-01-2015 21:23
Müjdeler olsun dostlar! görüyorsunuz sorunlar hayli çözülmüş,pantolondan siyah şerit atılmış,şapkadanda siyah kayış.Daha ne istiyorsunuz.Nankörlük etmeyin!diyorlar.Haa,siz başlangıç derecelerinin düzeltilmesi,makamtazminatı gibi şeylermi istiyordunuz.Onları biz vermiyoruz,varsa gücünüz siz alın.
Alıntı
#3 Ersen Gürpınar 27-01-2015 22:40
Genelkurmay bizim sorumlarımızın kaynağı olduğu kadar çözümün de kaynağıdır, bu gerçek unutulmamalıdır. Elbette eleştireceğiz, adaletsizliklere dikkat çekeceğiz, ancak diyalog olmadan temsiliyet olmaz. TEMAD yönetimi kişisel hesaplarla bu diyaloğu sonlandırdı. İzmir şubeleri bölge için önem taşıyan sorunları görüşmeler yapmadan çözebilir miydi? Genelkurmay da inanıyorum ki assubayların artık bir çok konuda tahammülü kalmadığı bilinci ile bu görüşmeleri dolaylı olarak yaparak çözüm getirmek istiyor, bunun için her iki görüşmeyi de önemsiyorum.
Alıntı
#2 Orhan ORHUN 25-01-2015 14:48
Taktiksel bir manevra, 63 yıldır Assubay sınıfını sosyo-ekonomik/kültürel ve psikolojik anlamda devre dışı bırakan adeta ezen militer vesayet düzeninin yaklaşım samimiyetine kim inanır ? Kontak kuramadıkları TEMAD'dan gedik açmaya çalışıyorlar. İnşallah biz haksız çıkarız ama ilerleyen zaman bu zihniyetin perspektif ve yaklaşımlarının değişmediğini gösterecektir.
Alıntı
#1 AKALP 25-01-2015 14:05
İki,iki daha dört eder gerçeği gibi Genelkurmay maksadı aşan eleştirileri nedeni ile görüşmelerini sonlandırdığı TEMAD genel merkez yönetimi ile tıkanan yolları açmak için yeni alternatifler deniyor, yağdanlıklar bu görüşmeleri sayın Keser sağlıyor derse şaşırmayın, başarı için tek yol bu yönetimden kurtulmaktır.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği; sağlık, başarı ve mutluluk dolu nice yıllar diliyoruz. SİTE VE ASSUBAY GÜÇ BİRLİĞİ YÖNETİMİ
Cumartesi, 31 Aralık 2022
Turan
Bu temad başkanı bu güne kadar bol gezi yaptı ve bol bol fotoğraf çektirdi, iktidarın verdiği haklarına kendi almış gibi lanse etmeye çalıştı.bu ek gösterge verilirken 3600 den emekli olan astsubaylara neden 5400 ü istemedi.eylül ekim gibi tazminatları alıyoruz dedi yıl bitti.eğer seçimden öncede alamazsak bir 5 yıl daha bekleriz.gerçi iktidar partisine astsubayları gör...
Perşembe, 22 Aralık 2022
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin, adaletin, huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Perşembe, 24 Kasım 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ