İKİ DUDAK ARASI DEMOKRASİDEN SENDİKANIZA GİDEN YOL !

Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Bu mücadelenin bir çok önderi vardır, ilk önce bu arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunmalıyız. Gerçek demokrasilerde sınıfların onlarca STK 'na üye olurken bizdeki rakamların çok az olması toplumsal konuların duyurulmasında önemli engeldir.

"BU ÇOCUKLARA BİR VERİRSEK İKİ İSTERLER" sözünü söyleyen kafa yapısı demek ki kendisini işveren, biz assubayları işçi gördügü kesin! Kendileri bu ülkenin gerçek sahipleri, bizleri köleler gören zihniyetinin açık göstergesidir.

Her yasanın şekil vericileri, milyonları bulan bu sınıfı 21. yüzyılın 1982 anayasasının prangaları ile eziyorsa, NE VERİRSEK ONUNLA YETİNECEKSİNİZ anlayışını idame ettiriyorsa bu son bulmalıdır.

Assubayların hiyerarşi ve statü sorunları yoktur. Bu yaklaşımı bu önemli vurguyu devamlı yapıyoruz. Tek talebimiz; hukuksuzlukların, keyfi uygulamaların sona ererek, sadece  adaletin sağlanmasıdır.

Bunun gerçekleşmesi, görevdeki personelin moral ve hizmet motivasyonunu arttırıp, emekli personelin aidiyet duygusunun yeniden tesisini sağlayacaktır.

Hiç bir hukuksuzluk hiyerarşi kılıfı ile haklı gösterilemez!

Değerli arkadaşlarım,

Yaşadıgımız dönem artık hakların alınma şekileri itibari ile farklıdır. Bu konuda sistem değişmiştir.!

ÖZGÜRLÜK SANA GELMEZ, SEN ONA YÜRÜYECEKSİN ARKADAŞ...

Astsubay bu milletin emrindedir. Hakları kimsenin iki dudağı arasında olamaz.

Hiyerarşi, vatan savunması gibi söylemlerden artık bıktık.

Assubaylar görevine uygun saygınlık ve şefkat aramaktadır.

Bunu TAS Sendikası başaracaktır.

Siz istediğiniz zaman değil, her zaman hakkımızı söke söke alacağız.

Keşke lafını sevmem. Daha ilk günleri idi sendika yolculugunun, Sayın Temad Başkanı'mız aranmış, her yol denenmiş, randevu talep edilmiş yanıt alınamamıştır. 30 Ekim günü tekrar randevu talebi yanıt bulmuş fakat bir saat kırk beş dakika genel merkez bekleme salonunda sadece bir kaç adım mesafedeki başkan kabul buyurmamıştır. Başka bir acı da genel merkezdeki hiç kimse bir hoş geldiniz yaklaşımında bulunmamıştır.

Keşke bu yola birlikte çıkılsaydı, nedenlerini koltuk aşkı ile assubay sevdası arasına sıkışmış kafalarda aramak gerekir!

BU BİR SINIFSAL HAK VE EMEK MÜCADELESİDİR.

BU TÜM DEMOKRASİYİ BENİMSEMİŞ TOPLUMLARIN İŞLEVİDİR

TÜRK ASSUBAYININ, SENİN ARKADAŞLARININ BAŞLATTIĞI AVRUPAYA ENTEGRE EDENLERE ÖZEL KALEMŞÖRLERİN İLE NE YAPTIN BAŞKAN?

 **HAİN VE GENELKURMAY AJANI DİYE SÖZDE BİATÇILARINI ÜZERLERİNE  SALDIRTTIN.**

İzledigimiz yol  evrensel hukuk ve anayasal yoldur. Her yapılan bu mazlum sınıfın kazanımları içindir. Ücret emeğin karşılığıdır.

"Devlet, çalışanlarının yaptıkları işe uygun, adaletli bir ücret elde etmeleri ve diğer sosyal yardımlardan yararlanmaları için gerekli tedbirleri alır" der...

Çıktıgımız yolda sabır ile yol alıyoruz. Roma'daki yaşananları hissedebiliyor musunuz?

  • Yapılan oylamada Türkiye Astsubay Sendikası (TAS-SEN) Büyük alkışlarla ve coşku ile Euromil Asker Organizasyonuna kabul edildi. Güney Kıbrıs Başkanı toplantıyı terk ederek protesto etti. Diğer ülke temsilcileri bu tutumu kınayarak ve tek tek gelerek Türk ekibini tebrik ettiler.  TAS-SEN ayrıca Montenegro (Karadağ), Slovenya, Makedonya ülkelerinin bulunduğu Balkan Grubuna liderlik edecek.

Toplantıda görevdeki ve emekli Assubaylar’ın sorunları, Astsubay İntiharları, Mali ve Sosyal haklardaki eşitsizlikler, İnsan Hakları İhlalleri, Orduevleri yasakları olmak üzere hemen hemen tüm sorunları tek tek anlatıldı.

Toplantıda ayrıca konferans veren, Avrupa Parlamentosu üyesi Ana GOMES  ile görüşen Genel Başkan Ahmet ZENGİN, Assubaylar’ın sorunlarının Euromil tarafından AB de gündeme geleceğini ve yakında Nato ve Avrupa komisyonunun dikkatlerinin bu alana  çekileceğini ifade ettiler.

Allah utandırmasın. Saygı ve sevgilerimle...

Atilla ABAYLI *İZMİR

Ögeyi Oylayın
(14 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#4 Mustafa Levent 07-12-2014 00:31
Uzun zamandır izliyorum hatta birbirine düşmanca tavırlar yüzünden facebook sayfamı kapattım, demek ki koşarak geldiğimiz nokta hedefin dışında kalmıştır, bunca emeklere yazık olmuştur. Sn.Haluk Tıravoğlu'nun düşüncelerine büyük bir olasılıkla katıldığımı söyleyebilirim, lakin bazı konularda yine meslektaşlara haksızlık etmeyelim. Sendika kuruluşuna izin verirler mi emekli sendikası yasal olur mu henüz kesin değildir, harcamalarını Sn.Keser ve arkadaşları nasıl seçilirken kendileri masraf yaptı ise bunlar da yapmıştır ön yargılı olmayalım; kuruluşu tamamlanmamıştır, icraatını görmedik neden suçlayalım, kimseden zorla aidat almıyorlar,alamazlar isteyen beğenirse destek olur. Bunların sorumlusu Temad yönetimidir, umutlar ölüm orucu ile bitti, sonrasında üyeye ilgi yok,saygı yok, açıklama yok, gayret yok, öncelikle Ahmet Keser beye vaatlerini dernek amaçlarını gerçekleştirmesini bildirelim, benim rakibim yok rahatlığından kurtulmalı, belki bu yüzden sendika itici bir güç ve rekabet sağlayabilir.
Not.Genelkurmayı masaya nasıl oturtacağız böyle bir yaptırım varsa neden denenmiyor? Ahmet beyin lüzumsuz eleştirileri bu yolu tıkamıştır yolun tıkanması genelkurmayın da umurunda olmayacaktır.Allah assubay toplumunun yardımcısı olsun.
Alıntı
#3 Haluk TIRAVOĞLU 06-12-2014 22:15
CÜZDAN İLE ASSUBAY DAVAMIZ ARASINA SIKIŞTIRILMIŞ (SÖZDE) SENDİKA ÜZERİNE SORULAR VE BİR TERTİBİN ÖYKÜSÜ.

Bu sendika ne şekilde vücut bulmuştur? Yani bir emekli assubay gece yatmış sabah kalkmış boş ver TEMAD'ı ben bir sendika kurayım demiş, tüm yazışmaları cebinden para vererek (ki sürece bakılırsa bu az buz bir para değil) yurt dışı (EURO-MIL) yurt içi bağlantılarını (Hükumet, ilgili bakanlıklar ve Genelkurmay ayağı) tamamlayarak kurulum aşamasına getirmiş ve bugünlere mi gelmiştir? BU BİR.

Eğer bu sendika kurulacaksa kurucu başkanı kim tarafından önerilmiş? Kim tarafından desteklenmiş? Kim tarafından finanse edilmiştir? BU İKİ

Eğer böyle bir sendika kurulacaksa yani böyle bir örgütlenmeye ihtiyaç varsa Türkiye'de emekli assubay denilince akla gelen ilk tüzel kişiliği olan, 43.000 kayıtlı üyesiyle, 90 küsur şubesiyle, teşkilat yapısıyla, SEÇİLMİŞ bila ücret gönüllü kahraman assubaylardan oluşan ilçe başkanları ve gönüllü yönetim kurulları çalışanlarıyla kendi hiyerarşisini kurmuş TEMAD düşünülmemiş de yeni bir oluşuma gidilerek devşirme bir yapının vücut bulması için çaba mı harcanmaktadır? BU ÜÇ

Bence sözde emekli assubaylar sendikasının kuruluş amacı, son dönemlerde kendi öz kaynaklarıyla maddi manevi desteklerle gücünü üyeleri olan kahraman, cefakar ve vefakar emekli assubaylardan alan biz emeklilerin dört gözle, muvazzaf arkadaşlarımızın da ahd-e vefa duygularıyla can-ı gönülden destekledikleri gönül birlikteliğini sıcacık duygularını yürekten hissettiğimiz, önlenemeyen yükselişini ve artık "çok olan" gittikçe güçlenerek bendini aşan bir örgütlenme sürecine girdiğini çaresizce sezinleyen ve asla bizim adımızı zikretmemekte özen gösteren bir kısım muhataplarımızın desteklediği ve bence finanse ettiği, tek yasal temsilcimiz TEMAD'ı önce bölmek, itibarsızlaştırmak ve sonra da yok etmek midir? BU DÖRT.

Hem TEMAD'lı hem sendikalı olunmaz yok öyle 3 kuruşa 5 köfte. Hem nalına hem mıhına oh ne güzel. Dün Bayraklı TEMAD Şubemizde sohbet ederken yıllık 60 TL. üye aidatını ödeyebilmek için 2 taksite bölme önerisini utana sıkıla ifade eden emekli assubay kardeşlerimiz arkadaşlarımız, ağabeylerimizden bir de sendika aidatı alacaksınız öyle mi? Geçelim bunları. Her emekli assubayın görevi öncelikli olarak TEMAD çatısı altında örgütlenme sürecini tamamlayıp hesap soracak gücü yaratmak olmalıdır. Bu, şu an itibarıyla kısmen başarılmıştır. Yani bazıları için artık durum vahimdir. Klasik BÖL, PARÇALA, YOK ET tezgahı kurulmuş düğmeye basılmıştır. Sizlere hayırlı olsun ama biz yılmayacağız, haklı mücadelemize tek yasal temsilcimiz TEMAD çatısı altında devam edeceğiz. O Genelkurmay bu masaya yani karşımıza OTURACAK, bizim sermayemiz; yüreğimiz, inancımız. İnanıyoruz başaracağız BU BEŞ.

Sağlıcakla kalınız. (05.03.2014)

Haluk TIRAVOĞLU
(E)Dz.Tls.Kd.Bçvş.
Alıntı
#2 atilla abaylı 05-12-2014 11:40
Sayın AKKAYA ; İlk cümlelerinizde belirttiginiz gibi bir süreç yaşanıyor. Sadece şu günlerde bir ön yapılanma faaliyetleri içinde yol alıyoruz.Bu bebek dogdu ve kordonu kesildi.Tüm yasaları ve evrensel hukuk ve anayasal konulara vakıf bir gurubuz. Şimdilik izleyiniz..teşekkürler, sevgiler, saygılar olsun..
Alıntı
#1 Atalay Akkaya 05-12-2014 10:58
Atilla bey, daha önceki yazınıza yorum yaparak belirtmiştim sendika dediğiniz oluşum henüz kurulmamıştır, resmileşmemiştir, kabul edildik dediğiniz EURO MİL'e üye olmadınız gözlemci kabul edildiniz bunları olmuş bitmiş sendika kurulmuş gibi sunarak zaten toplumdaki bezginliğe yenisini ekliyorsunuz kardeşim TEMAD yönetimi zaten şahsi hesap yüzünden başarısızlıklarla toplumu hayal kırıklığına uğrattı siz üstüne tuz biber ekiyorsunuz, sendika yasasında "emekli olanın sendika ile ilişiği kesilir" hükmü varken siz toplu sözleşme grev hakkı mümkün olmayan emekli sendikası diyorsunuz kuruluşunuz yasal zemine oturmadığı halde doğmamış çocuğa don biçmek deyimindeki gibi 400 üye olunca şube açılır maddesini yok sayıp üyesi olmayan hayali sendikanın şubelerini açıyorsunuz, Temad'ın sesi soluğu çıkmıyor gardı dağıldı siz fırsat bu fırsat diyorsunuz, BRAVO, başka ne diyelim
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin, adaletin, huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Perşembe, 24 Kasım 2022
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
BAĞIMSIZLIK SAVAŞIMIZIN KAHRAMANI VE LAİK, DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, EBEDİ ÖNDERİMİZ VE BAȘKOMUTANIMIZ BÜYÜK DEVRİMCİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü BEDENEN ARAMIZDAN AYRILIȘININ 84. YILINDA SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ... RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN. 10 KASIM 1938 ! Bir devre damgasını vurmuş, dünyanın gidişatını değiştirmiş, yalnızca y...
Perşembe, 10 Kasım 2022
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN. Cumhuriyetimizin 99. Kuruluș Yıldönümü kutlu olsun. Laik Demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk, silah arkadașları ve devletimizin bekası uğrunda canlarını veren aziz șehitlerimize minnettarız, ıșıklar içinde uyusunlar. Gazilerimize de șükranlarımızı sunuyoruz...
Cumartesi, 29 Ekim 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ