Umutla Yaşatılmaya Çalışılan Dar Gelirliler

Kimisine gerçek anlamda, somut ve fark yaratan rahat bir yaşam sunulurken,

Adına ister kapitalist, ister liberal, ister demokrat, ister yeşil sermaye, ister teknokrat, ister haşhaşi, isterse rantçı, her ne denirse denilsin, kendi keyfini, rahatını düşünen yönetimi ele geçirmiş unsurların hep bana-rab bana uygulamaları sonucu yarattıkları gelir adaletsizlikleri, yaşamın fırsat rüzgârlarını hep kendilerinden yana estirip durur.

Keyfince yanlı kanun çıkartmak, yanlı uygulamalar ortaya koymak ve uymayanları, itiraz edenleri en ağır şekilde ezmek, onların mahir olduğu alanlar.

Çoğunluğun üzerinden rahat rahat geçinmek bir anlayış, bakış, inanç, ahlak meselesidir.

Ahlaktan yoksun, insani değerleri zayıf, bencil bir yapıya sahip egemen unsurların sık sık insanlara umut aşısı yaptıkları ve mutsuz, umutsuz çoğunluğun da bunlara sabır gösterdikleri bir ortamda bu döngü dönüp gider.

Umut yalanlarıyla, sihirli sözlerle, değer vermediği toplumu uyutmayı her defasında başarabilen sihirbaz kılıklı şahsiyetlere tıp bir teşhisi koymuş, Mitomani.

Yapmadığını yaptı gibi, sağlamadığını sağladı gibi gösteren algı yaratıcı, göz boyayıcı açıklamalarıyla, örnekleriyle mağduru kral gibi yaşam sürdüğüne bir anlık da olsa inandırabilen, hatta mağdurlardan taraftar toplayabilen kabiliyetli şahsiyetler, Mitomanlar.

Mitomanın başarısının altında, yalanlarıyla toplumu inandırması ve bölmesi yatıyor. Çünkü o biliyor ki, bölünmüş bir toplum asla kendisine karşı gelemez. Mitomanların egemen olduğu toplumlarda ne bir birlik ne de dirlik olur, millet unsuru dahi çözülür.

Mitomanların en fazla da; gelişmemiş,bir türlü gelişemeyen/geliştirtilmeyen ülkelerde çok oluşu, dar gelirli çoğunluğun umutlarla yaşatılması bir tesadüf değildir.

Dar gelirli, yaşam mağdurunun çıkmazı ise çoğunlukla, bir Mitomamı umut olarak görmesidir.

Yalansız, dolansız, Mitomansız bir yaşam dileğimle.

Ögeyi Oylayın
(15 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği; sağlık, başarı ve mutluluk dolu nice yıllar diliyoruz. SİTE VE ASSUBAY GÜÇ BİRLİĞİ YÖNETİMİ
Cumartesi, 31 Aralık 2022
Turan
Bu temad başkanı bu güne kadar bol gezi yaptı ve bol bol fotoğraf çektirdi, iktidarın verdiği haklarına kendi almış gibi lanse etmeye çalıştı.bu ek gösterge verilirken 3600 den emekli olan astsubaylara neden 5400 ü istemedi.eylül ekim gibi tazminatları alıyoruz dedi yıl bitti.eğer seçimden öncede alamazsak bir 5 yıl daha bekleriz.gerçi iktidar partisine astsubayları gör...
Perşembe, 22 Aralık 2022
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin, adaletin, huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Perşembe, 24 Kasım 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ