Dolar 32,5004
Euro 34,6901
Altın 2.496,45
BİST 9.693,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 20°C
Parçalı Bulutlu
Ankara
20°C
Parçalı Bulutlu
Pts 24°C
Sal 28°C
Çar 26°C
Per 21°C
Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

19f9cefdfb07230a68581d617885a3af

YORUMLAR

 1. Ersen Gürpınar dedi ki:

  Sayın Büyüğüm siz özveri ile TEMAD hukukçularının yapması gerekeni yapıp bizlerle ilgili davalar açıyorsunuz. Kaybedilen dava bile bizim için kazançtır çünki artık haksızlıklar karşısında susmayacağımızın birer delilidir. Size birkez daha şükranlarımı sunuyorum.
  OYAK’a yeniden üye olamayanlar kimlerdir? Assubaylar onun için konu üzerinde adaletli bir çözüm üretilmiyor
  Ayni hizmete, ayni tahsile tabi subayın maaşının üçte birini alıp ay sonunda bakkaldan veresiye ekmek alanlar günün koşullarına göre istenen parayı temin edememişlerdir bu nedenle mağdurlar assubay olunca vicdanlar,kulaklar kapanıyor.
  Konunun Anayasa mahkemesi veya AİHM taşınması için iç hukuk yollarının tüketilmesi gerektiğinden Karar düzeltme talebinde bulunulması şarttır kaybedilmesi halinde size büyük maddi külfet yükleyecektir,oysa bu sizin kişisel davanız olmayıp hepimizin adına açılan bir davadır.
  Size daha önce hukuki yardım konusunda destek olma dileklerimizi iletmiştik dava için ne gerekliyse yapın ve izninizle bu paranın toplanmasını bizler sağlıyalım ben gerekli organizasyonu yaparım umuyorum ki birçok arkadaşım benim gibi düşünüyordur. Bu konuda maddi destekte bulunmak isteyen arkadaşlarım lütfen ersengurpinar@hotmail.com adresime yazsınlar gelişmelerle ilgili arkadaşlarımı bilgilendireceğim. Saygılarımla

 2. Oktay Kaya dedi ki:

  Değerli İsmail TURAN ağabeyim; öncelikle bizler adına açmış olduğunuz davanın reddedilmesine üzüldüğümü ifade etmek istiyorum.Henüz konu tamamen kapanmamıştır, davayı sonuna kadar takip etmemiz ve mutlaka karar düzeltme talebinde bulunmanız gerekmektedir.Tabii ki kabul edilmesse mali yükü vardır. Bu mali konuyu ve 1.100TL avukat ücreti de dahil olamak üzere, Emekli Assubaylar Güç Birliği Platformu aracılığıyla kampanya düzenleyerek daha önce yapıldığı gibi bu sitede herkes vereceği miktarı bir kaç gün içinde taahhüt etsin ve belirlenecek hesaba yatırılması konusunda hızlı bir faaliyet gösterilmesi gerekmektedir. Ben konuyla ilgili olarak 100TL verceğimi taahhüt ediyorum.Arkadaşlarımızın duyarlı olacağını düşünüyor, saygılar sunuyorum.

 3. Erdoğan Evkaya dedi ki:

  Site yönetiminden istirhamım, Sn.İsmail Turan abimizle temasa geçip kendisine ait banka hesap numaraları bizlere bildirilirse dava masrafları için katkıda bulunmak isterim.

 4. ali nas dedi ki:

  DEĞERLİ BÜYÜĞÜM
  Azminizden dolayı sizi kutluyorum.

  Haddim olmamakla birlikte mevcut kararın olumsuzluğu içeren kısmını çok iyi okuyup,irdelemek ve buna görede küçük bir ışık da olsa karar düzeltme yoluna gitmek gerektiğini düşünüyorsamda 5 AYİM davası açmış biri olarak,AYİM’in karar düzeltme konularında verdiği kararların eğilimini,mantalitesi ile istatistiğinide dikkate alacağınıza eminim.Tabi karar düzeltmedeki maddi cezadada,mevcut karardaki avukatlık masrafındada katkı taahhüdümüde arz ediyorum.

  Takipteyim.

 5. HüseyinM dedi ki:

  Bizim her türlü haklı davamızda; kamuya duyurulmasında, gerekli mercilere başvurulmasında,dava açılmasında ve mücadele için elinden gelen herşeyi yapan, yapmaya çalışan komutan ve silah arkadaşlarımın yanında olacağımı belirtmek istiyorum. Bizim bir çok şey elimizden gelmiyor ya da çeşitli sebeplerden dolayı bu faliyetlere katılamıyorsak en azından maddi destek verebiliriz. Bütün arkadaşları duyarlı olmaya davet ediyorum. Ayrıca değerli büyüğümüz Ersen Gürpınar abimizin derhal önderlik etmesini ve burada yayınlamasını bekliyoruz.

 6. Osman Ada dedi ki:

  Sn.Turan haksızlıklara karşı boynumuzu büküp oturmak yerine mücadele ediyoruz, siz de büyük fedakarlıklarla davalar açıyorsunuz, bunu yapması gerekip de yapmayanların yüzü kızarır mı bilmem, ama ben kaybetsek dahi üzülmüyorum; çünkü haksızlıklara sessiz kalmıyoruz yanlış hesap birgün Bağdat’tan döner kuşkum yok.
  Biz bu konuda bir destek kampanyası yapalım inşallah dava lehimize sonuçlanır o zaman bu parayı arkadaşlarımızın onayını alıp bir komisyon marifeti ile mücadelemiz için başka bir yerde harcarız. Küçük denilen miktarlar büyük işler başarır. Esenlikler dilerim.

 7. ibrahim dedi ki:

  Mesleğimiz adına yapmış olduğunuz onurlu davranışınız için sizi canı gönülden kutlar,her zamanki gibi üzerime düşeni yapmaya hazırım,saygılarımnla.

 8. EMEKLİASSUBAY dedi ki:

  Sn.Mehmet ÖZKAN’ın mesaj panomuza gönderdiği ileti,bütünlük sağlaması amacıyla ilgili makaleye taşınmıştır.
  ———- |
  Değerli İ.Turan Ağabeyim
  Assubay mücadelesindeki değerli çalışmalarınızdan dolayı sizi kutluyor,mücadelenizin bundan sonraki aşamalarında başarılar diliyorum.
  Bu dava ile ilgili tarafınıza çıkarılan bu paranın bu site ve diğer sitelerdeki arkadaşlar tarafından toplanmasını öneriyorum. Saygılarımla.

 9. mehmet emin atılgan dedi ki:

  Saygıdeğer Turan
  Bizlerle ilgili açtığınız davalarda koşuşturup duruyorsunuz, size bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Bu site ve üyeleri TEMAD’a bir çok konuda “hakkımızı hukukta arayalım” diyerek çağrıda bulundu ve bu açılacak davalarla ilgili de maddi taahhütte bulunmuştur;ancak dikkate dahi alınmadığını hepimiz biliyoruz!
  Artık ok yaydan çıkmıştır,hedefe (AİHM) varmadan, durmayacaktır, durmamalı,durdurulmamalıdır!.. Bu site ve özverili,duyarlı Assubay sevdalısı arkadaşlarımız ekstra harcadıklarınızın yanında bu 6 bin tl’yi seve seve paylaşıp,imece usulü memnuniyetle karşılayabilecek bilinçtedir. İzin verirseniz bizler karşılayalım,hâttâ diğer açtığınız davaların da oluşabilecek risklerini…
  Site yönetiminin ve Sn.Gürpınar’ın bu konuda gereğini yapacağına dair hiçbir kuşkum yoktur.
  Saygılarımı sunuyorum.

 10. Mahmut ADEM dedi ki:

  Değerli Büyüğüm,
  Yaptıklarınız için teşekkür ederim. Üzerimize düşen ne ise bildirilecek hesap/IBAN noya havale yaparım.

  Tekrar teşekkürler

 11. gökhan dedi ki:

  Ben de her türlü maddi desteğe hazırım ve yapmış olduğunuz bu çalışmalardan dolayı minnettarım.

 12. Meftun TENİKECİ dedi ki:

  Sayın İsmail TURAN ağabeyim;
  Bu davanın reddi dolayısıyla ortaya çıkan 6000 TL’lik masrafı imece usulü karşılayacak 1000 kişi çok rahat çıkar.Kişi başı 6 TL toplansa altı bin lira yapar.Ben şahsım adına 20 pay (120) TL ile katılmayı kabul ve taahhüt ediyorum.Yeter ki organizasyon yapılsın hesap numarası duyurulsun.Saygılarımla….

 13. yusuf dedi ki:

  Sayın büyüğüm
  Davamızı göğüsleyerek böyle bir adım atmanız gerçekten takdirle karşılanmaktadır. Ben eminim ki burada büyük bir çoğunluk maddı ve manevi olarak destekçinizdir. Masrafları herkesin ortak olarak çekmesini kimse yadırgamaz.Saygılar.

 14. delimavi dedi ki:

  Sayın İsmail TURAN ağabeyim.İnanın ki bizler de siz kadar açtığınız davadan onur duyduk. Ben de diğer arkadaşlarımız gibi davanızda maddi ve manevi olarak yapılması gerekenler için hazırım.

  Yola çıktığınız onur mücadelesinden dönmeyeceğinizi düşünüyorum ve saygılarımı sunuyorum.

 15. Fevzi Helvacı dedi ki:

  SAYIN TURAN;

  HEPİMİZİN HAKKI OLAN BU KONUDA AÇILACAK OLAN DAVANIN AÇIMIZDAN OLUMLU OLARAK SONUÇLANMASINI GÖNÜLDEN İSTERİM.FAKAT AKSİ BİR DURUM OLMASI HALİNDE HER KONUDA MADDİ, MANEVİ SİZİN DESTEKÇİNİZİM.DİĞER ARKADAŞLARIMIZIN DA BU ŞEKİLDE DUYARLI OLMALARINI ARZU EDERİM.SAYGILARIMLA…(FEVZİ HELVACI)

 16. Cahit Erdinç Toktaş dedi ki:

  Saygıdeğer meslektaşım sizi özlük haklarımız konusundaki mücadelenizden dolayı kutlar,haksızlıklar karşısında susmayacağımızı belirtir maddi ve manevi olarak destekleyeceğimizi bilgilerinize sunarım.İnternet ortamına sahip olamayan arkadaşlarım da bana bu yetkiyi vermişlerdir.Açılacak hesabın bildirilmesi yeterlidir.Bilgilerinize.Saygılarımla.

 17. Mithat Türetken dedi ki:

  Sn.Turan kardeşim,
  Her konuda destek olmaya söz veriyorum.

 18. halim dedi ki:

  Desteklemekteyiz ve takipteyiz. Maddi desteklerimizi toplu olarak en kısa zamanda ileteceğiz.

 19. HARUN KURUOĞLU dedi ki:

  Değerli Ağabeyciğim;yaptığınız mücadelede her zaman yanınızda olduğumu belirtiyor saygılarımı sunuyorum.

 20. Gürbüz EJDER dedi ki:

  Desteklerimiz sizinle olacaktır.

 21. Hüseyin ÇETİN dedi ki:

  Bu konuda Sayın İsmail TURAN abimize ben de imkanlarım nispetinde maddi destekte bulunurum.

 22. Orhan ORHUN dedi ki:

  Sayın TURAN: Sözde değil özde yanınızda olacağız.

 23. Mesut ÜNALLEYLİOĞLU dedi ki:

  Konu hakkında muvazzaf assubaylara bilgi vermeye devam etmekteyiz. Manevi ve maddi destek hakkında elimizden geleni yapacağız. Assubay camiasının bilinçlenme ve aydınlanma sürecinin kesintisiz ve büyüyerek yol alması için diğer arkadaşlarımızın da desteğini bekliyoruz. Saygılarımla.

 24. EMEKLİASSUBAY dedi ki:

  Sn.Adilhan Şanlı’nın mesaj panomuza gönderdiği ileti,bütünlük sağlaması amacıyla ilgili makaleye taşınmıştır.

  Değerli Ağabeyim;
  Bu tür davaların kayıbı olmaz.En azından birilerinin artık bu sınıfın yükselen mücadele azmini görmüş olması bile yeterlidir. Karar düzeltmeye gidilip orada da durmayacağımızı hissetmeleri bile ödeyeceğimiz bedele değer bence. Emeğiniz için koşturmalarınız için,sınıf sevdanız için binlerce kez teşekkür ediyor ellerinizden öpüyorum.Açtığınızı sıradan bir dava olarak görmeyin lütfen.Bu aynı zamanda bu sınıfın mücadelesi için açılmış bir bayraktır da. Maddi katkıda bulunacağımı yazmaya bile gerek görmüyorum.Faturalarım dışındaki bütün em.maaşım helal olsun bu yolda…

 25. erol dedi ki:

  İsmail TURAN ağabeyim.İnanın ki bizler de siz kadar açtığınız davadan onur duyduk. Ben de diğer arkadaşlarımız gibi davanızda maddi ve manevi olarak yapılması gerekenler için hazırım.

  Yola çıktığınız onur mücadelesinden dönmeyeceğinizi düşünüyorum ve saygılarımı sunuyorum.

 26. Celal ELBİR dedi ki:

  Değerli büyüğüm, sizi ve azminizi saygıyla selamlıyorum. Konu hakkında yapılan yorumlardan da büyük sevinç duyuyorum. Ben de, siteden yapılacak açıklamayla, üzerime düşen maddi katkı borcumu ödeyeceğimi garanti ediyorum. Banka IBAN bilgisi ve kişi başı ödeme bilgisinin bildirilmesini bekliyor, saygılarımı sunuyorum.

 27. karas dedi ki:

  Değerli büyüğüm, onurlu duruşunuz bir meslektaşınız olarak bizleri gurulandırıyor. Bu konuda yapılacak yardımlara katılmanın bizler için şeref vesilesi olacağını bilmenizi isterim. Bizler sizler gibi onurlu ve başı dik büyüklerimizin sayesinde assubaylık birlik ve dayanışma ruhuna sahip olduk, bunu da asla unutmayacağız. Mücadelenizde başarılar diliyorum.

 28. engin filiz dedi ki:

  Takipteyiz. (Yapabileceğimiz her türlü maddi ve manevi )