Dolar 32,4831
Euro 34,5443
Altın 2.475,04
BİST 9.526,52
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 26°C
Az Bulutlu
Ankara
26°C
Az Bulutlu
Çar 24°C
Per 20°C
Cum 16°C
Cts 17°C
Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

hak-aramak

YORUMLAR

 1. Ersen Gürpınar dedi ki:

  Sn.Turan değerli ağabeyim,
  Gönül isterdi ki birikimi olan arkadaşların düşünceleri TEMAD tarafından hayata geçirilsin davaları TEMAD açsın bizler de maddi destekte bulunalım. Ancak TEMAD’ın böyle bir misyonu yok, çünkü tüm tekliflerimizi geri çevirdi hâttâ bizleri suçladı. İntibaklarla ilgili 7 arkadaş da İzmir’de dava açmıştı.
  Açılan davaların maddi külfeti yüksek olmadığı için sizler ve arkadaşlarımız bunu özveri ile karşıladınız ancak OYAK konusunda AYİM açılan dava için 1200 Tl. Karar düzeltme içinde muhtemelen 5000 TL gerekiyor davanın AİHM sürecini de düşünürsek bunu sizin karşılamanıza gönlümüz razı olmadığı için sizin talep etmemenize rağmen bu destek görevini organize etmeyi üstlendim, tüm katılımcılara yatırdıkları miktar ve harcamalar detayları ile bildirilecektir.

  Sizin teklif ettiğiniz organizasyonu yasal olarak tüzel kişiliğimiz olmadığı için şimdilik yapamıyoruz, yeni seçimlerde TEMAD zihniyeti değişmezse bunun yasal engellerini aşacağız, o zaman site yönetiminin de düşündüğü, sizin de önerdiğiniz konuyu hayata geçireceğiz, birçok arkadaşımızın da severek destek vereceğine inanıyorum.

 2. ibrahim dedi ki:

  Yol uzun ve engellerle dolu bunları aşmak için bıkmadan usanmadan ,eğilip bükülmeden devam. Selam olsun assubay davasına sahip çıkanlara…

 3. Mithat Türetken dedi ki:

  Sn. Turan, Sn.Gürpınar,
  Görüş ve önerilerinize katılıyorum.
  Sn.Gürpınar’ ın dediği gibi şu seçimler ne olacak ona bakıp, duruma göre konumuzu yeniden gözden geçirelim derim.
  Sitemizin alacağı kararlara uyacağımı taahhüt ederim.

 4. mehmet burkay dedi ki:

  Değerli TURAN Ağabeyciğim; size de zaten bu tavır yakışır.Ancak birçoğumuz da gerektiğinde durumdan vazife çıkarabilecek kaabiliyetteyiz diye düşünüyorum. Yasal yollardan yapılacak müracaatlarımızı ve diğer girişimlerimizi TEMAD’ın mevcut yönetimini YOK sayarak sürdürürsek hiç olmazsa bu yönetim beynimizde yer işgal etmemiş olur.Bu zamana kadar boş yere kendilerini anar olduk, bari bundan sonra anmayalım.
  HARUN KURUOĞLU

 5. kayhan dedi ki:

  Ben görevdeki bir personelim. Temad’ın bu konuya destekleyici olarak yaklaşacağını sanmıyorum. Bu nedenle saygıdeger komutanlarım maddi destek konusunda biz muvazzaf ve görevdeki personelle de iletişime geçme yollarını denerlerse bence çok daha faydalı olur.. Çünkü bu konuda defalarca istemde bulunmamıza rağmen temad yöneticileri görevdeki personelden birlik gücü alma yoluna gitmemektedir…

 6. cihan dedi ki:

  Evet,bu konu düşünülmesi ve desteklenmesi gereken konulardandır.
  Ben kişisel olarak destekliyorum.

 7. ali nas dedi ki:

  Elbette her davada olmasa da, emekli ve muvazzafları ilgilendiren konularda açılan ve sonuç itibariyle büyük meblağ gereken davalarda konu itibari ile içinde olanların da katkı sunması taraftarıyım.Camiayı toptan ilgilendiren ve ihtiyaç olan her davada katkı hepimizce olmalıdır.

  Elbetteki gönüllülük esasına göre.Zaten gönüllü olmayanın da maaşından kesme durumu da yok.

  Bu konuda bile kişisel dava diyerek destek verilmemesi gibi çirkin söylem içinde olanlar da var.
  Ancak burada da çekimser kalan,karşı çıkanlar yine zahmette olmayanlar ama kazanımda hak talep edenler olacaktır.

  Takipteyim.

 8. Celal ELBİR dedi ki:

  Vakıf kurulması meşakkatli olmakla birlikte, bu tür konularda en doğru yol olarak görünüyor. Alınacak kararlara mutabık kalacağımı beyan etmek isterim. Önderlik yapan Sn. Turan ve Sn. Gürpınar’a saygılarımı sunarım.

 9. Orhan ORHUN dedi ki:

  Mazlum Assubayların sesi olan Emekliassubaylar.org yönetimi misyon ve vizyonuna itimadımız sonsuzdur. Her zaman, her yerde, her ahvalde size olan desteğimiz devam edecektir.

 10. Hasan Taşcı dedi ki:

  Hep Destek Tam Destek…

 11. Musa KIR dedi ki:

  Değerli meslektaşlarım. Ağustos 2010 tarihinde emekli oldum. Görevim esnasındaki mahrumiyetim nedeni ile İnternete girme fırsatım olmuyordu. Emekli olduktan sonra emekli assubaylar sitesi ile facebooktaki arkadaşlarım vasıtasıyla tanışma fırsatım oldu. Site sayfalarını incelemem neticesinde, emekli assubaylar sayfasında belirtilen organizasyon kanuni bir zeminle kurulmuş bir dernek mi, vakıf mı ne olduğu göremedim. Öğrendiğim kadarıyla sadece bir organizasyon. TEMAD’ın geçmişteki ve bugünkü performansı aşikar ve anlatmaya gerek yok. Benim şahsi teklifim; bu organizasyonun kanuni bir zeminle bir tüzük dahilinde dernekleşmesi ve gelirlerinin üye aidatlarından oluşturulması, biriken aidatların ise assubay hakları mücadelesinde kullanılması.Kısacası hukuki bir zeminde birliktelik sağlayalım. Belki TEMAD varken başka bir derneğe ne gerek var diyebilirsiniz ama, çoğu arkadaşımın olduğu gibi benim de TEMAD’dan hiç bir umudum kalmamıştır. Öncelikle kendi içimizde bir yenilenmeye ihtiyacımız var.

 12. ibrahim dedi ki:

  Değerli emekli ve muvazzaf arkadaşlarım bu dava İSMAİL’in,ERSEN’in davası değil tüm assubayların davası,lütfen geç kalmadan davamıza sahip çıkalım.Saygılar sunarım.

 13. Alpay CESUR dedi ki:

  Sayın İsmail TURAN, yola çıkmış olduğunuz haklı davanızda daha doğrusu hepimizin davasında sizlere başarılar dilerim.

  Diğer arkadaşlarımızın da yorumları düşünceyi destekler yöndedir.Lakin bundan bir müddet önce bir arkadaşımız “mesleki sigorta” fikrini attı ortaya.Site yönetiminden sayın Ersen GÜRPINAR da arkadaşımızın isteği doğrultusunda bir makale yazdı.
  Bu fikir TEMAD yönetimine aday “YENİ OLUŞUM GRUBU” tarafından da desteklendi ve hatta sayın Ahmet KESER bu konuyu TEMAD projelerinin içine aldı.
  Ben ve arkadaşlarımda http://www.askerihukuk.com sitesini kurarak özellikle kıtalardaki arkadaşlarımızın sorunlarına bir nebze yardımcı olmak amacıyla çalışmalara başladık.Kısa zamanda epey yol kat ettik.

  Ben de derim ki; sizlerin de desteği ve tecrübesi ile de başlamış olan çalışmalarımızı ilk adım kabul ederek daha iyi yerlere getirelim. sAĞLICAKLA KALIN
  ————————————————————
  YÖNETİCİ NOTU. Bizler her vesile ile TEMAD’ın tek yasal temsilcimiz olduğunu belirterek projelerimizi, çalışmalarımızı gerçekleştirmeden önce TEMAD yönetimine öneriyor onların koordine etmesini bizlerinde destek olacağını belirtiyoruz, ancak mevcut yönetimin assubay sorunlarını çözmek gibi ana hedefi olmadığını da görüyoruz;
  Henüz örgütlenmesini tamamlamamış assubayların yeni bir oluşumla yola devam etmesinin de bölünmek olduğunun bilincindeyiz ancak seçimlerden sonra bu zihniyet devam ederse yeni bir yol haritası çizmek zorundayız; Bunu gerçekleştirmek kaçınılmaz olursa hedefimiz tüm güçlerimizi birleştirmek olacaktır. Umarız yönetimlere sağduyulu kişisel hesaplardan uzak bilgili,kararlı yönetimleri seçer haklı davamızda birlikte hedefimize ulaşırız. saygılarımla

 14. metin dedi ki:

  Beyler bu dava yaklaşık 200 binin üzerindeki bir kitleyi ilgilendirmesine rağmen ve biz halen para toplayalım da bu dava açılırsa kazanalım da ..da…da BEYLER adamlar OYAK’ın içini boşaltmaya başladı HABERİNİZ VAR MI ????????????????????????????
  Bize yine gökyüzüne bakmak kaldı.
  E hadi hayırlısı
  ______________________________________________________________
  YÖNETİCİ NOTU.
  Metin bey ne yapmamızı öneriyorsunuz onu da yazsaydınız değerlendirme imkanımız olurdu…

 15. mahmut çelik dedi ki:

  Bu konudaki çabaları destekliyorum ancak birşey yapacaksak önce altyapıyı oluşturalım.Başka türlü bu oluşuma destek olmayı düşünen arkadaşları ikna edemeyiz.
  Yeni bir adla vakıf oluşturalım (ben gönüllüyüm) ve hesap numarasını verelim.Gelecek tepkilere göre hareket edelim.Kaybedecek vakit yok.Daha cesur ve radikal düşünelim.

 16. mahmut çelik dedi ki:

  Bir önceki yorumuna eklendiği için yayınlanmadı (M.E.A.)

  Yeni bir adla vakıf oluşturalım (ben gönüllüyüm) ve hesap numarasını verelim.Gelecek tepkilere göre hareket edelim.Kaybedecek vakit yok.Daha cesur ve radikal düşünelim.

 17. ender ozkıranlar dedi ki:

  Değerli Ağabeyim,
  Düşünce ,eylem ve duruşunuzla,Assubay davasının örnek mücadele modelini sergilediniz ve sergiliyorsunuz.Sizin yanınızda olmayı şahsım adına onur kabul ederim.Başarınız bizim başarımız olacaktır.Başarısızlığınız ‘uğrunda ölünecek yolun’ değerini gösterir.
  Saygı ve selamlarımla..

 18. hava_gücü dedi ki:

  Değerli Yöneticiler,saygıdeğer ağabeylerim;
  Ben halen görevde olan 2003 mezunu muvazzaf bir astsubayım. Yıllardır temad’ı takip ediyorum,kendimce dişe dokunur bir faaliyetini göremedim. 8-9 aydır bir sosyal paylaşım sitesi sayesinde bu siteyle tanıştım.Temad’dan çok daha faydalı şeyler yapıldığını ve yapılacağını sevinerek görüyorum.Görevdeki bir personel olarak sitenin idamesi için ve ağabeylerimin açacağı her davanın yüküne nacizane ortak olmak amacıyla da maddi manevi destekçisi olacağımı bildiririm.Her türlü iletişim bilgim profilimde mevcuttur. Saygılar sunarım.

 19. ali nas dedi ki:

  Metin bey de yine OYAK’ı buraya monte etmiş.Neymiş içi boşaltılıyormuş.Eee ne yapalım.Dava için katkı sağlamaya çalışılıyor.Olması gereken, karar düzeltmenin sonucunun AİHM’ne taşınması.Bunun için de karar düzeltmedeki yüksek meblağın ödenmesi gerekiyor.Zaten karar da henüz verilmedi.Neden bu kadar karamsarlık.Yani davayı bırakıp OYAK’ın kapısından çıkan, içini boşaltanları mı yakalayalım? Ne yapalım?

 20. EMEKLİ ASSUBAYLAR dedi ki:

  Saygıdeğer Meslektaşlarımız,
  Sn.İsmail TURAN yüreğini ve tüm birikimini ortaya koyarak bizlerle ilgili davaları takip etmektedir, onun bu davranışını saygı ile karşılıyoruz, kendisinin talebi olmamasına rağmen arkadaşlarımızın ortak isteği ile mahkeme masraflarını aramızda paylaşmak isteğimiz üzerine Sn.Ersen Gürpınar bu konunun organizasyonunu üstlendi, sitede birçok arkadaşımız destek olmak istediklerini belirtmektedirler bu arkadaşlarımız ersengurpinar@hotmail.com adresine yazarlarsa kendilerine açıklama gönderilecektir. Bu davalar hepimizin ortak sorunu ve davasıdır destekleriniz için teşekkürler.