EMEKLİ ASTSUBAYLAR MECLİS ÖNÜNDE EYLEM YAPTI

basin-aciklamasiANKARA (İHA) - Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği üyesi bir grup, özlük haklarını istemek için eylem yaptı. TBMM önünde toplanan yaklaşık 50 kişilik grup, özlük haklarını istemek için eylem yaptı. Eylemci astsubaylar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a 'Bize sahip çık. Özlük haklarımızı ver' diye çağrıda bulundu. Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Genel Başkanı Mustafa Erol, ayrımcılık yapılmasını istemediklerini ancak taleplerinin yerine getirilmesini istediklerini ifade etti. Erol, "Bizler subaylarla yan yana hatta daha ağır şartlarda görev yaptık. Subaylara emekli olunca ödenen tazminatlar bizlere niçin ödenmiyor. Biz de bu ülkenin üniversitesini bitirdik. Üniversite mezunu tüm devlet memurları 1/4 kademesine kadar yükselirken sadece astsubaylara bu hakkın verilmemesi ikinci sınıf vatandaş yerine konulmak değil de nedir. Biz hakkımızın verilmesini istiyoruz. Bizim özlük haklarımız verilsin" dedi.

Ögeyi Oylayın
(17 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#3 deniz 21-03-2011 23:18
Uzmanlar derneği haklarını almak uzere, 1'in 3'üne yükseliyorlar, bizim derneğimizin hiçbir faaliyetini görmüyoruz.
Alıntı
#2 yusuf karakoyun 26-02-2011 13:36
Eylem yapılması birinci önceliğimizdir,yapılan her türlü eylem,atılan her türlü adım önemlidir ve lütfen devam edelim,unutmayalım bu yol uzun bir yoldur ve sorunlarımız da kısa sürede çözülecek gibi görülmüyor.Lütfen bu yolda bıkmadan usanmadan ısrarcı olalım ve devam edelim,mutlaka kazanacağız.
Alıntı
#1 Erdoğan Evkaya 23-02-2011 14:33
Ne basın bildirisi ama bütün haber bültenleri dün akşam bu haberle çalkalandı,yer yerinden oynadı.Bu mu bizim temsilcimiz,sadece üç dört madde mi bizim problemimiz,nerde 9/2 si nerde lojman sorunu,nerde 1.ci 2.ci derece arasındaki maaş uçurumu, nerde servis otobüslerindeki eşlerimizin, çocuklarımızın da rütbe sırasına göre oturması,nerde OYAK sorunları ve daha ne problemler. Ben bu yönetim istifa etmedikçe ve bu siteden birkaç değerli abimiz,kardeşimiz yönetime girmedikçe bu TEMAD'a üye olmayacağım benim gibi düşünen çok sayıda emekli arkadaşımız var.Selam ve saygılarımla.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin, adaletin, huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Perşembe, 24 Kasım 2022
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
BAĞIMSIZLIK SAVAŞIMIZIN KAHRAMANI VE LAİK, DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, EBEDİ ÖNDERİMİZ VE BAȘKOMUTANIMIZ BÜYÜK DEVRİMCİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü BEDENEN ARAMIZDAN AYRILIȘININ 84. YILINDA SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ... RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN. 10 KASIM 1938 ! Bir devre damgasını vurmuş, dünyanın gidişatını değiştirmiş, yalnızca y...
Perşembe, 10 Kasım 2022
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN. Cumhuriyetimizin 99. Kuruluș Yıldönümü kutlu olsun. Laik Demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk, silah arkadașları ve devletimizin bekası uğrunda canlarını veren aziz șehitlerimize minnettarız, ıșıklar içinde uyusunlar. Gazilerimize de șükranlarımızı sunuyoruz...
Cumartesi, 29 Ekim 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ