H.İHSAN SÖNMEZ SÖYLEŞİ VE KİTAP İMZA GÜNLERİ

Yazarımız Emekli Astsubay H.İhsan Sönmez’in önümüzdeki günlerde çıkacak önemli çalışması Kurşun Gölgesinde Güneydoğu GRİ TİLKİ isimli anı romanı hakkında bilgi ve imza günleri takvimi aşağıdadır. Tüm okurlarımızı davet eder saygı ve sevgiler sunarız.

Ferfir Yayınları İstanbul


GRİ TİLKİH-İhsan-Sonmez-Gri-Tilki

Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğusunda çeyrek asırdan fazla zamandır akan bir kan var. Bin yıllık kardeşliği bozamayanlar, sinsice planlarla fitne tohumu ektiler. Binlerce insan hayatını kaybetti. Birçok aile hayatlarının en büyük acılarını yaşadılar. Sayısız kalem, belki de binlerce yıl onların destansı acılarını yazacak. Gri Tilki; Doğu ve Güneydoğuya insalcıl bakışla, tertemiz yürekle, önyargıdan uzak akılla irdeleyen bir anı-roman... H.İhsan Sönmez, şair duyarlığını terketmeden müthiş bir trajedinin yaşandığı toprakları anlatıyor Gri Tilki'de. Suya hasret toprakların genç insanların kanıyla sulanmasına şahitlik ediyor. Sıcak teması ve çatışmayı yaşıyor. Arkadaşlarının tamamının hayatını kaybettiğini görüyor, yalnız başına kalıyor. Birkaç kez ölümün kıyısından dönüyor. Kah on sekiz yaşındaki bir gerillanın gözlerindeki dumanda kah yirmi yaşına yeni değmiş bir şehidin kana bulanmış kefeninde vatan sevgisinin barışla olan dostluğunu hatırlatıyor okura.Gri Tilki'de anlıyoruz ki vatanı sevmek, onu korumak erdemlerin en yücelerinden biri. Etrafta kol gezen ölüme, kine ve kavgaya "dur" demek bunun için çaba sarf etmekte öyle! Bingöl'ün karlı dağlarında, Şanlıurfa'nın bereketli topraklarında, Şirnak ve Pervari'nin sımsıcak havasında kardeşliğimizi ve insanlığımızı destanlaştıran bir aydın yüreğin içten türküsü, aslında ağıtıdır Gri Tilki. H.İhsan Sönmez, Gri Tilki'nin satır aralarında ülkemizde oynanan kirli oyunların alevden nefesini hissettiriyor bizlere...

  • 16- 17 Mart 2013 Atatürk Kültür Merkesi Ankara

Başkentte Kastamonu Günleri-9 etkinliğinde Ferfir Yayınları Standında 16-17 Mart 2013 günü saat 14.00-18.00

  • 18 Mart 2013 ONEL Avm Karabük

ONEL AVM’de Saat 17.00- 19.00 da Kurşun Gölgesinde Güneydoğu söyleşi ve kitap imza günü

  • 20 Nisan 2013 Bursa / Merinos Kültür ve Fuar Merkezi

2. Bursa Kastamonu Günleri  Etkinliğinde Ferfir yayınları Standında 20 Nisan 2013 Cumartesi günü saat 10.00-18.00

  • 18 Mayıs 2013 Kocaeli /İzmit Fuarı

5. Kocaeli Kitap Fuarında Ferfir Yayınları standında Cumartesi günü saat: 13.00-18.00

  • 19 Mayıs  2013 Feshane Eyüp- İstanbul

İstanbul Feshane’de Ferfir Yayınları Standında saat:10.00- 18.00  imza günü

Ögeyi Oylayın
(30 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#5 H.İhsan Sönmez 07-03-2013 18:27
Sevgili Kamil
Beni şımartan yorumun için teşekkür ederim. Sürpriz yaptın. Kurşun Gölgesinde Güneydoğu "Gri Tilki" uzun bir çalışmanın ürünü. Yaklaşık iki yılı buldu. Doğu ve Güneydoğu yıllarıma ait anı roman. Kitap şu anda basıldı. Yayınevim bir hafta içinde dağıtım ağı kanalıyla Türkiye'ye dağıtacak. En yakın kitapçınızdan kitabı temin etmesini isteyebilirsiniz. Eğer bu mümkün olmazsa www.kitapnehri.com veya başka internet satışı yoluyla elde edebilirsiniz. Mersin'e henüz bir program yok. Ama bu olmayacak anlamında değil. Sevgiler sunuyorum. Hoşca kal.
Alıntı
#4 Kamil DURMUŞOĞLU 07-03-2013 11:07
İHSAN ABİ GERÇEK BİR BEYEFENDİ BİRİKİMLERİ OLAN BİR ENTELLEKTÜEL DUYGU İNSANI ONU TANIMAK BANA BÜYÜK BİR ŞEREF VE HAZ VERİR. KİTABI EMİNİM ÇOK DEĞERLİDİR ÇOK ÇALIŞMIŞTIR KILI KIRK YARAR SEVGİ DOLU VE HATIR ŞİNASTIR. KİTABINI NASIL TEMİN EDECEĞİMİ BİLEMİYORUM PROĞRAMINDA MERSİN YOK SELAMLAR ABİ.
Alıntı
#3 H.İhsan Sönmez 06-03-2013 16:33
Site yöneticilerine ve yorum yapan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Gri Tilki Sayın Evran'ın-ki tespitleri doğrudur- belirttiği üzere yalnızca doğruları aktaran bir kitaptır. Bu konuda fazla konuşmak ayıp olur. Okuyucular sonuçta karar verir. Sadece farklı bir gözle Güneydoğu'yu anlatan kitap olduğunu söylemekle yeticeğim. Meslektaşlarımı imza günlerinde görmek beni gururlandıracaktır. Sn.Ersen Gürpınar ve Semih Koç başta olmak üzere herkese kucak dolusu selamlar gönderiyorum. Sevgiyle kalın.
Alıntı
#2 Mustafa Savaş EVRAN 05-03-2013 19:14
Sayın H.İhsan SÖNMEZ'in bu çalışmasını çok önemsiyorum.Bu konuda daha önce kaleme alınmış kitapları;daha çok kendi yıldızlarını parlatmak isteyenler ve bunu amaç edinenler tarafından kendi kendilerini efsane Komutan yapmak düşüncesiyle yazılmış dökümanlar olarak değerlendiriyorum. Dikkat ederseniz söz konusu olan o kitaplarda yalnız kendileri kahramandır.Biri öbürünü,öbürü de o birini kahramanlaştırmışlardır,ancak nedense Tugaylara,Alaylara ve Taburlara komuta etmiş olan bu yıldız parlatıcıların bu birliklerinde Ast rütbeliler ve Kahraman Mehmetlerin adı bile yoktur.İşte meslektaşımızın bu kitabının,bütün yukarıda belirtilen endişelerden uzak,yalnızca doğruları bizlere aktardığına inanıyor ve Yazarımızı bu çalışması nedeniyle kutluyorum.Umarım bu kitabı okuduktan sonra da bu düşünceleri taşırız.
Alıntı
#1 ibrahim 05-03-2013 16:36
Değerli arkadaşımızı bu çalışmasından dolayı tebrik ediyorum,bizlerin görevi de kitabı temin ederek teşvik etmektir.Saygılarımla.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği; sağlık, başarı ve mutluluk dolu nice yıllar diliyoruz. SİTE VE ASSUBAY GÜÇ BİRLİĞİ YÖNETİMİ
Pazar, 31 Aralık 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin, adaletin, huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Cuma, 24 Kasım 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
BAĞIMSIZLIK SAVAŞIMIZIN KAHRAMANI, LAİK, DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, EBEDİ ÖNDERİMİZ VE BAȘKOMUTANIMIZ BÜYÜK DEVRİMCİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü BEDENEN ARAMIZDAN AYRILIȘININ 85. YILINDA SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ... RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN. 10 KASIM 1938 ! Bir devre damgasını vurmuş, dünyanın gidişatını değiştirmiş, yalnızca ya...
Cuma, 10 Kasım 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ